Esileht Ilu ja tervis koloskoopia ja gastroskoopia elamused

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: koloskoopia ja gastroskoopia elamused

Postitas:

Mina olin sügaval nõukaajal 6-aastyasena haiglas, kus mind uuriti-puuriti, sest mul olid pidevalt kõhuvalud ja oksendasin tihti. Ja seal haiglas pidin pea igapäevaselt “mõõka neelama”. See muidugi polnud selline gastroskoopia nagu tänapäeval, et kaamera otsas ja vaadatakse, vaid pigem tuli lihtsalt voolik alla neelata ja siis istuda, ots kausikeses rippumas, kuni piisavalt maomahla välja tilkus, mida siis hiljem analüüsiti. Mäletan, kuidas me, lapsed, seal reas istusime, voolikud suust rippumas. Aga see vooliku neelamine polnud minu jaoks midagi koledat. Hullu okserefleksi ei tekkinud ja valu polnud.

Võimalik, et tänapäevane gastroskoopia on kuidagi karmim, mul kogemsut pole, võib-olal teeb see kaamera haiget, ei mina tea. Aga võimalik ka, et lapsena ei osanudki niiväga midagi arvata, tehti ja pidi ära kannatama. Täiskasvanuna oskame endale teab mida ette kujutada ja kardame ehk rohkemgi, kui asi väärt on.

Seda tagumise otsa uuringut tehti mulle ka ühel korral. Lahtisti joomine on jäledus, lihtsalt ei suuda enam neelata lõpuks seda jälkust. Aga vooliku sisseajamine polnud iseenesest hull; mis minu jaoks selle protseduuri ebameeldivaks tegi, oli see, et õhku puhuti nii palju sisse, et mul hakkas lihtsalt sellest õhu survest sees väga valus. Selles mõttes oli see küll vääääga ebameeldiv.

Aga mis narkoosi puutub, siis mõnes mõttes on siiski hea, et meil nii kergekäeliselt kõike narkoosiga ei tehta. Iga narkoos on inimorganismile siiski kurnav ja pole alati sugugi tagajärgedeta. Näiteks võib mälu selle tõttu halveneda. Kui inimene ei suuda protseduuri läbida, peaks muidaugi võimalus olema, aga see ei peaks olema reegel, et iga asjaga kohe plaks magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene koloskoopia tehti Tartus Maarjamõisas, see oli MEELETULT valus. Mingi venkust naisarst keeldus vähimatki tuimestust tegemast.
Õnneks kolisin Tallinna ja teine koloskoopia ja gastroskoopia tehti täiesti valutult Lääne-Tallinna keskhaiglas, voolikut lihtsalt libistati sisse.

kuidas tehti koloskoopia täiesti valutult? kas eelnevalt siis anti midagi (tuimestati)? kes uuringu läbi viis? lähen ise varsti Lääne-Tallinna keskhaiglasse koloskoopia uuringule ja seepärast uurin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 10:10; 27.01 14:16; 09.02 09:09; 09.02 19:34; 12.02 19:15; 19.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle pidi ka tehtama. aga ma ei suutnud seda jooki ära juua ja jäigi tegemata.
gastroskoopia ajal pidin ära lämbuma ja see jäi ka ära sellest tulenevalt.
valulävi on tohutult madal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle pidi ka tehtama. aga ma ei suutnud seda jooki ära juua ja jäigi tegemata.
gastroskoopia ajal pidin ära lämbuma ja see jäi ka ära sellest tulenevalt.
valulävi on tohutult madal.

pean ka minema koloskoopia uuringule. pean eelmisel päeval jooma ravimit Picoprep. seda tuleb juua 2 x 150 ml ja siis vahepeal paar liitrit läbipaistvaid jooke. loodan, et suudan 2 x 150 ml ära juua. ehk ei ole ikka nii hirmus. kas keegi seda ravimit on pidanud jooma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 10:10; 27.01 14:16; 09.02 09:09; 09.02 19:34; 12.02 19:15; 19.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene koloskoopia tehti Tartus Maarjamõisas, see oli MEELETULT valus. Mingi venkust naisarst keeldus vähimatki tuimestust tegemast.
Õnneks kolisin Tallinna ja teine koloskoopia ja gastroskoopia tehti täiesti valutult Lääne-Tallinna keskhaiglas, voolikut lihtsalt libistati sisse.

kuidas tehti koloskoopia täiesti valutult? kas eelnevalt siis anti midagi (tuimestati)? kes uuringu läbi viis? lähen ise varsti Lääne-Tallinna keskhaiglasse koloskoopia uuringule ja seepärast uurin.

Kolonoskoopia ajal küsiti kas tahan narkoosi või tuimestust, valisin tuimestuse-lasti veresoonde mingit ravimit.
Gastroskoopia tehti nii, et pandi küljele lamama ja voolik lihtsalt libistati sisse, ma ei pidanud üldse neelama.
Kolonoskoopia arst Urve Taal, ösofagogastoduodenoskoopia arst Julia Wardas, mõlemad Lääne-Tallinna Keskhaigla Meremeeste majas.
Ära karda, ei ole hullu!
Tartu sadist-arst oli Jelena Nõmmik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 23:52; 11.02 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähen ka dr urve taali juurde kolonoskoopiasse. kui kaua see protseduur umbes kestab? mul paluti pool tundi varem kohal olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 10:10; 27.01 14:16; 09.02 09:09; 09.02 19:34; 12.02 19:15; 19.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lähen ka dr urve taali juurde kolonoskoopiasse. kui kaua see protseduur umbes kestab? mul paluti pool tundi varem kohal olla.

Mul kestis u 25-30min. Miks aga 30 min varem kohal peab olema, seda ma küll ette ei kujuta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gastroskoopia tehti Tartus, oksele ajas. Ökisin nii et see vooliku sisse ajamine tundus vägistamisena. Igatahes kaotasin hetkeks nägemise, kõik läks fookusest välja, lämbusin ja muutkui karjuti mu peale hingake-hingake nina kaudu. Kui lõpetati ja peeglisse vaatasin olin šhokis, nägu oli paistes, silmad vaid pilukil ja mõlemas silmas veresooned lõhkenud. Jõhkardid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pean ka minema koloskoopia uuringule. pean eelmisel päeval jooma ravimit Picoprep. seda tuleb juua 2 x 150 ml ja siis vahepeal paar liitrit läbipaistvaid jooke. loodan, et suudan 2 x 150 ml ära juua. ehk ei ole ikka nii hirmus. kas keegi seda ravimit on pidanud jooma?
hakkasin veel mõtlema, et kas suudan sel päeval (kui koloskoopia tehakse) ise autot juhtida või peaks palume kedagi, kes mind haigla juurde viib ja vastu tuleb? protseduuri ajal antakse vist ju mingit tuimestust või rahustit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 10:10; 27.01 14:16; 09.02 09:09; 09.02 19:34; 12.02 19:15; 19.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pean ka minema koloskoopia uuringule. pean eelmisel päeval jooma ravimit Picoprep. seda tuleb juua 2 x 150 ml ja siis vahepeal paar liitrit läbipaistvaid jooke. loodan, et suudan 2 x 150 ml ära juua. ehk ei ole ikka nii hirmus. kas keegi seda ravimit on pidanud jooma?
hakkasin veel mõtlema, et kas suudan sel päeval (kui koloskoopia tehakse) ise autot juhtida või peaks palume kedagi, kes mind haigla juurde viib ja vastu tuleb? protseduuri ajal antakse vist ju mingit tuimestust või rahustit.

Ma ei tea, mis selle ravimi nimi oli, mida jõin, aga jube oli küll. Tead, joo, palju suudad. Kui enam ei suuda, pea vahet või lõpeta. Sest nad kipuvad üle pakkuma sellega igaks juhuks, et palju vaja on juua ja kui kristalne väljaheide lõpuks olema peab. Et ikka patsient teeks pigem rohkem kui vähem ja see soolikka võimalikult puhtaks saaks. Pidin jooma 4 kanu, jõin 2, 5. Samuti jõin terve päeva, kuigi oleks pidanud mõne tunniga alla kulistama. Aga protseduur sai tehtud nii nagu vaja. Ja seda magneesiumi, mis pidi ka jooma, ma üldse ei joonud, kõik oksendasin välja.
Selle maitse pidi talutavamaks tegema kas natuke sidrunit sisse või kummelitee vahele juua. Isegi arstid soovitavad nii.
Mis puutub autojuhtimisse, küsi arstilt enne. Et kas midagi süstitakse ja kas see mõjutab juhtimise võimet. Täiesti normaalne küsimus. Helista neile.
Mulle mingit süsti ei tehtud, tehti veega see protseduur ja oli jumala ok. Aga ma ei tea, mis sa kokku oled leppinud. Räägi oma arstiga, ära karda neid asju rääkida enne.
Soovin jõudu!
See protseduur ise ei mõjuta võimet autot juhtida. Mul oli kõht pärast gaase täis. Espumisan aitas, 6 tüki anti (olin haiglas sees, õde andis, sa võta ise kaasa) ja siis läks paar tundi, et enesetunne normaliseeruks. Kohe peale protseduuri nüüd megahästi ennast ei tunne, sest lastakse ju gaase täis sind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka mõlemaga kogemus, mõlemad tehti Lääne-Tallinna Keskhaiglas. Gastroskoopia tehti ilma tuimestuseta, oli tõesti vastik. Öökima ajas ja hääled mis kõhust tulid, olid jube imelikud, kokkuvõttes üks ebameeldiv asi, mida hea meelega ei kordaks. Plussiks see, et kõik oli korras, kohe sain paberi ja mõne nädala pärast sain ka teada, et biopsiad olid korras. Arstid jm personal oli väga meeldiv, mitte ühtegi paha sõna.

Kolonoskoopia tehti just nüüd, nädal tagasi. Arst ilma igasuguse nõudmiseta KOHE suunas mind narkoosiga protseduurile. Seetõttu protseduuri kui sellist ma kirjeldan ülivõrdes. Anti jalga sinised kilepüksid, veeratati sisse narkoosiaparaat ja brigaadi sõbralike naljade saatel jäin magama. Ärkasin ja öeldi samuti sõbralikult: kõik korras, ärka. 15 min pikutasin kusagil kõrvaltoas, ajasin riidesse ja kõik. Õnneks oli sealgi kõik korras. Mis oli aga jube, eelmine päev 4 liitri mingi jubeda joogi sisseajamine. Viimased 200 ml ma ei suutnudki, keel enam ei teinud neelamisliigutusi. Ja kõht oli lahti ikka poole hommikuni. Seda protseduuri ma ei tahaks korrata just selle vedeliku tõttu: maitses nagu lääge merevesi.

Tere. Kuidas oli arsti nimi kelle juures käisite ja kes pakkus teile protsetuuri teha narkoosis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu valud kõhus/küljes on kestnud üle 2a ja igasugustest valudest ja protseduurisdest olen täiega ära piinatud, aga see mis Tartus toimus….!Käisin siis 2a tagasi suvel Tartus kolonoskoopial, eelnevalt olin palun perearsti ja ka osakonna sekretäri, et vajan kindlasti tuimestit või narkoosi ja sellise teadmisega ma sinna ka läksin, et saan. (Kuna gastroskoopia oli eelnevalt tehtud tuttava tuttava arsti poolt tuimestava süstiga veeni ja olin selle üle elanud suht kenasti, siis ei osanud midagi karta.) Ja kui kabinetis seda tuimestit siis palusin, hakkas õde täiega nähvima, et mida te õige siin arvate, surete võibolla selle tuimesti kätte või pärast koduteel ära, kes siis vastutab!!! Ja kas Te käite ka günekoloogi juures süstiga jne, jne…. ühesõnaga see ajas mu juba nuuksuma, noor naisarst oli küll sõbralik- Kristi Rusin- aga kuna see valu mis kohe tekkis peale toru sisse ajamist oli meeletu, siis lihtsalt hakkasin nutma ja karjatasin, et PALUN ÄRGE TEHKE! Jõudsid põrna nurgani, ja sinna see jäi…. Nutsin terve tee koju, tundsin ennast tõesti nii vaimselt kui füüsiliselt nagu vägistatud.:( Kuradi meditsiin! Peale seda olin nii läbi, et kui sellest rääkisin järgnevatele arstidele, hakkasin nutma alati, sest kõhuvalu ju jäi, siis kehitasid õlgu, öeldakse et siis tuleb teha narkoosis ja ongi kõik. See tuttav vana arst ütles selle peale, et kas nad seal Tartus on kõik hulluks läinud.Kui palju piinamist tõesti meie sajandil, kui ometi oleks saanud süsti või narkoosiga, täielik hoolimatus ja ükskõiksus. Valu talusin enne ikka kenasti, hambaid pole kunagi süstiga lasknud parandada nt.aga nüüd olen täielik hellik.Nii et sellised muljed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu valud kõhus/küljes on kestnud üle 2a ja igasugustest valudest ja protseduurisdest olen täiega ära piinatud, aga see mis Tartus toimus….!Käisin siis 2a tagasi suvel Tartus kolonoskoopial, eelnevalt olin palun perearsti ja ka osakonna sekretäri, et vajan kindlasti tuimestit või narkoosi ja sellise teadmisega ma sinna ka läksin, et saan. (Kuna gastroskoopia oli eelnevalt tehtud tuttava tuttava arsti poolt tuimestava süstiga veeni ja olin selle üle elanud suht kenasti, siis ei osanud midagi karta.) Ja kui kabinetis seda tuimestit siis palusin, hakkas õde täiega nähvima, et mida te õige siin arvate, surete võibolla selle tuimesti kätte või pärast koduteel ära, kes siis vastutab!!! Ja kas Te käite ka günekoloogi juures süstiga jne, jne…. ühesõnaga see ajas mu juba nuuksuma, noor naisarst oli küll sõbralik- Kristi Rusin- aga kuna see valu mis kohe tekkis peale toru sisse ajamist oli meeletu, siis lihtsalt hakkasin nutma ja karjatasin, et PALUN ÄRGE TEHKE! Jõudsid põrna nurgani, ja sinna see jäi…. Nutsin terve tee koju, tundsin ennast tõesti nii vaimselt kui füüsiliselt nagu vägistatud.:( Kuradi meditsiin! Peale seda olin nii läbi, et kui sellest rääkisin järgnevatele arstidele, hakkasin nutma alati, sest kõhuvalu ju jäi, siis kehitasid õlgu, öeldakse et siis tuleb teha narkoosis ja ongi kõik. See tuttav vana arst ütles selle peale, et kas nad seal Tartus on kõik hulluks läinud.Kui palju piinamist tõesti meie sajandil, kui ometi oleks saanud süsti või narkoosiga, täielik hoolimatus ja ükskõiksus. Valu talusin enne ikka kenasti, hambaid pole kunagi süstiga lasknud parandada nt.aga nüüd olen täielik hellik.Nii et sellised muljed.

Narkoosiga peab ise maksma, siis ju saakski. Tasuta seda ju ei tehtagi. Ma muidu hellake ei ole (ikka väga palju mööda arste ja protseduure käinud), aga koloskoopiat laseks küll ainult narkoosis teha. Gastroskoopiat tehti juba lapsena haiglas korduvalt ja ka nüüd täiskasvanuna mitu korda. Ühel korral polnud midagi, aga kui helicobakter sees oli, siis oli ikka valus küll. Öelda ei saa ju midagi, kui voolik suus ja hammaste vahel plastikjublakas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 21:52; 26.09 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks olid mõlemad protseduurid valutud ja isegi ok. Ütleks, et soolepuhastus oli rõvedam kui protseduurid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koloskoopia oli väga väga jube. Karjusin ja vist pigistasin kõrval seisnud õe käe siniseks. 🙁
Mulle öeldi, et mul on mingi väike jõnks sees soolestikul, et sealt ei tahtnud hästi edasi minna…
Mõõganeelmist on tehtud mitu x ja see oli mulle lihtne. Noh, neelad lihtsalt ja muudkui läheb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis koloskoopia ja gastroskoopia elamused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.