Esileht Ilu ja tervis Koloskoopia uuring

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Koloskoopia uuring

Postitas:
Kägu

tere.

 

Olen lugenud nii ja naa arvamusi sellest uuringust. Ei tundu just kõige meeldivam olevat. Kes on viimasel ajal käinud ja kuidas on läinud?

Mind hirmutab ka see lahtisti joomine enne uuringut, et rõve ja äkki mingid kõrvaltoimed nagu infolehel kirjas. Kas on ilmnenud mingeid kõrvaltoimeid?

Ei teagi, kas lasta teha narkoosis või ilma. Narkoosist ärkamine pole ka just meeldiv alati.

Kaua kestab? Terve eelmise päeva peab vist nälgima ka, ainult juua võib  midagi?

Palun häid kogemusi ka, kui neid kellegil on 🙁

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen iga aasta. Narkoosis loomulikult.
Selle 2×3-liitrise jäleduse joomise asemel on tänapäeval lihtsamad vahendid. Palu arstilt seda.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

narkoosis täiskasvanutel seda üldiselt ei tehta, sest narkoos lisab riske.

lahtisti joomine on üsna vastik, see selline magusläila vedelik. soolikad teeb hästi puhtaks küll. mul enamiku rohtudega kõrvaltoimed, see ei teinud miskit peale lahtise kõhu. süüa võis vist eelmise lõuna ajal viimati, paar päeva enne ei tohi värvivaid (nt peet) ja seemnetega asju süüa. see lahtisti joomine hoiab mao täis, ei tahagi enam muud lisaks

kui oleks valida gastroskoopia (mõõga neelamine) ja kolonoskoopia vahel, siis igal juhul valiks viimase 🙂  polnud ta nii hull midagi, kui enne räägiti, gastroskoopia on märksa hullem, kuigi kestab lühemat aega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

narkoosis täiskasvanutel seda üldiselt ei tehta, sest narkoos lisab riske.

Tehakse küll narkoosis. Ainult et arstid seda võimalust ise pakkuma eriti ei kipu, aga kui ise nõuad, siis saad. Narkoos on tänapäeval väga hästi talutav, narkoosist ärkamine on nagu magamast ärkamine. Võibolla mõni minut on natuke uimane tunne, aga ei muud. Neid eeter- ja kloroformnarkoose, millega ärgates oli ilge pohmakas, ei kasutata enam ammu.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma pean uuringu käigus valu kannatama? Arstidel on ikka väga kummaline arusaamine uuringust.Mul ema käis ja ütles et valus ei olnud vaid veidi ebameeldiv. Onu käis samal uuringul ja ütles et valu oli ikka korralik. Sõbranna kes käis, ütles et valu oli ikka meeletu.No ma ei tea, mis toimub?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereliige (70a) käis koloskoopia uuringul.Peale uuringut öeldi et kõik oli korras.Kuid 3 aastat hiljem suri ikka sigma soole kasvajasse.See koloskoopia ei näita mitte midagi.Kui on mingi kahtlus tasub kohe kõhust MRT uuring teha.See uuring näitaski kohe kasvaja ära.Nii et ei tasu koopiatega vaeva näha,kohe MRT uuringusse.MRT uuring on nagu spa puhkus võrreldes koopiatega.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartu Kliinikumis keelduti tuimestusest tegemast, koloskoopia oli jube valus. Lääne Tallinna Keskhaiglas lasti kanüüli kaudu käevarde midagi ja mõlemad uuringud olid täiesti valutud. Mõõka ei pidanud ise neelama, lihtsalt libistati külili asendis sisse. Korraks ajas iiveldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereliige (70a) käis koloskoopia uuringul.Peale uuringut öeldi et kõik oli korras.Kuid 3 aastat hiljem suri ikka sigma soole kasvajasse.See koloskoopia ei näita mitte midagi.Kui on mingi kahtlus tasub kohe kõhust MRT uuring teha.See uuring näitaski kohe kasvaja ära.Nii et ei tasu koopiatega vaeva näha,kohe MRT uuringusse.MRT uuring on nagu spa puhkus võrreldes koopiatega.

Sellist asja nagu koloskoopia pole.

Kolonoskoopia oleks näidanud.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma pean uuringu käigus valu kannatama? Arstidel on ikka väga kummaline arusaamine uuringust.Mul ema käis ja ütles et valus ei olnud vaid veidi ebameeldiv. Onu käis samal uuringul ja ütles et valu oli ikka korralik. Sõbranna kes käis, ütles et valu oli ikka meeletu.No ma ei tea, mis toimub?

kõhnal ja sportlikul inimesel on tõenäoliselt valusam kui lodeval paksul, sest kui aparaat jõuab soole käänukohta, siis lõdva kõhu puhul on uuringu tegijal lihtne soolt liigutada ja kohendada, peenikese inimese puhul on see keerulisem ja aparaat peab ise tee leidma

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin narkoosis loomulikult, milleks ma pean seal piinlema, isegi kui ei ole ehk kõige hullem protseduur. Arstil ka mugavam teha, kui patsient on rahulikult ja ei ohi seal. Narkoose olen elus kokku saanud  11 korda 🙂

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub sinu valu ja ärevuse lävest. Kuidas muud valulikud meditsiinilised protseduurid ja sünnitamine, palju talud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MiNnu tuttav pensionieas naisterahvas käis ja ütles, et oli ilma narkoosita ja meeletu valu, et ta karjus nii kõvasti, kui suutis, vist üle haigla, et ei hoiatatud ka ette. Miks sellist asja veel tänapäeval tehakse, see on ju piinamine?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelik ei ole see narkoos, mida antud uuringuks tehakse, vaid sedatsioon. Tänapäeval on asjad ikka hoopis teised anestesioloogias.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just paar päeva tagasi sai sellel uuringul käidud ilma narkoosita. Küsisin küll rahustit kuna olin ärevil aga seda ei antud. Tehti ainult süst mis pidi kõhulihaseid lõdvendama.

Ettevalmistusena pidi 4 L Fortransi lahust jooma, oma kehakaalu tõttu natuke vähem. Sõin viimast korda umbes 24 tundi enne protseduuri. See polnud nii hullu maitsega nagu räägitakse, pooleldi soolane ja magus, meenutas sinikarpe. Kui mereannid meeldivad siis pole hullu. Maitsestatud sidrunivett jõin peale, võttis selle maitse suust ära. Pigem hakkas see kogus vastu. Suutsin 3 L juua ja ikka korralikult peab vetsu vahet jooksma, soovitan märgasid salvrätikuid kasutada. Kõht oli jube tühi pärast, värvituid vedelikke võib juua ja puhas puljong oli õhtusöök.

Protseduur ise oli ka väga ebamugav. Valu oli kahes kohas: põie taga (seal on üks keeruline kõver koht) ning eriti vasakul üleval nurgas, paremal pool ei tundnud väga midagi. Ikka päris tugev valu oli kuna edasi liikumiseks see pikk koloskoop surub vastu soole nurkasid nendel käänulistel kohtadel. Arst ja õde ütlesid, et pean ise käega kõvasti vastu suruma, siis on vähem valus kuna ei venita soolt seest, natuke aitas surumine. Lõpuks ise surusin vasakul pool kahe käega ja õde paremal pool. Mõned biopsiad võeti ka, neid ei tundnud üldse. Kõige ebamugavam oli vee ja gaasi kasutamine. ikkagi tunneb kui koloskoop liigub edasi ja see tundub lõputult pikk ning laseb vett/gaasi sinna, väga kummaline tunne oli. Pärast istud tualetis tükk aega, et see gaas välja saada, puhitas veel paar päeva.

Arst rääkis, et narkoosis on rohkem riske. Soole perforatsioon, narkoos ise, veritsus, pikem ooteaeg jne. Ilma narkoosita saab patsiendilt rohkem vahetut infot, lisaks oma asendit peab ka vahepeal muutma ning taastumine oli praktiliselt kohene peale tualetis käiku.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narkoose olen elus kokku saanud  11 korda ????

Ei leia, et see oleks midagi, mille üle rõõmustada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Narkoose olen elus kokku saanud 11 korda ????

Ei leia, et see oleks midagi, mille üle rõõmustada.

Ei rõõmustagi, aga mainisin siin julgustuseks mõnele, kes kardab seda nagu tuld millegipärast

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just paar päeva tagasi sai sellel uuringul käidud ilma narkoosita. Küsisin küll rahustit kuna olin ärevil aga seda ei antud. Tehti ainult süst mis pidi kõhulihaseid lõdvendama.

Ettevalmistusena pidi 4 L Fortransi lahust jooma, oma kehakaalu tõttu natuke vähem. Sõin viimast korda umbes 24 tundi enne protseduuri. See polnud nii hullu maitsega nagu räägitakse, pooleldi soolane ja magus, meenutas sinikarpe. Kui mereannid meeldivad siis pole hullu. Maitsestatud sidrunivett jõin peale, võttis selle maitse suust ära. Pigem hakkas see kogus vastu. Suutsin 3 L juua ja ikka korralikult peab vetsu vahet jooksma, soovitan märgasid salvrätikuid kasutada. Kõht oli jube tühi pärast, värvituid vedelikke võib juua ja puhas puljong oli õhtusöök.

Protseduur ise oli ka väga ebamugav. Valu oli kahes kohas: põie taga (seal on üks keeruline kõver koht) ning eriti vasakul üleval nurgas, paremal pool ei tundnud väga midagi. Ikka päris tugev valu oli kuna edasi liikumiseks see pikk koloskoop surub vastu soole nurkasid nendel käänulistel kohtadel. Arst ja õde ütlesid, et pean ise käega kõvasti vastu suruma, siis on vähem valus kuna ei venita soolt seest, natuke aitas surumine. Lõpuks ise surusin vasakul pool kahe käega ja õde paremal pool. Mõned biopsiad võeti ka, neid ei tundnud üldse. Kõige ebamugavam oli vee ja gaasi kasutamine. ikkagi tunneb kui koloskoop liigub edasi ja see tundub lõputult pikk ning laseb vett/gaasi sinna, väga kummaline tunne oli. Pärast istud tualetis tükk aega, et see gaas välja saada, puhitas veel paar päeva.

Arst rääkis, et narkoosis on rohkem riske. Soole perforatsioon, narkoos ise, veritsus, pikem ooteaeg jne. Ilma narkoosita saab patsiendilt rohkem vahetut infot, lisaks oma asendit peab ka vahepeal muutma ning taastumine oli praktiliselt kohene peale tualetis käiku.

See on tüüpiline hirmutamine.Soole mulgustus võib tekkida ka siis kui uuringut tehakse ilma narkoosita.Täpselt sama hirmutamine oli ka selle koroona vaktsiiniga.Kui ei tee vaktsiini süsti sured ära kohe.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst rääkis, et narkoosis on rohkem riske. Soole perforatsioon, narkoos ise, veritsus, pikem ooteaeg jne. Ilma narkoosita saab patsiendilt rohkem vahetut infot, lisaks oma asendit peab ka vahepeal muutma ning taastumine oli praktiliselt kohene peale tualetis käiku.

See ei kõla küll loogiliselt, et perforatsioonirisk narkoosis suurem oleks. Narkoosi ajal lebab inimene ju liikumatult, mis peaks protseduuri läbiviimise just lihtsamaks tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei kõla küll loogiliselt, et perforatsioonirisk narkoosis suurem oleks. Narkoosi ajal lebab inimene ju liikumatult, mis peaks protseduuri läbiviimise just lihtsamaks tegema.

Aga ei karju, kui valus on. Siis ei saa tagasisidet, et see riistapuu surgib vales kohas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui inimene kogu aeg karjub, s. t. ka siis kui asi õiges kohas on, siis poleks ju niikuinii aru saada, et hoopis vales kohas on.

Aga ei karju, kui valus on. Siis ei saa tagasisidet, et see riistapuu surgib vales kohas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui inimene kogu aeg karjub, s. t. ka siis kui asi õiges kohas on, siis poleks ju niikuinii aru saada, et hoopis vales kohas on.

Miks ta peaks karjuma, kui pole valus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sest vähmalt pooltel tundub ju olevat ikkagi väga valus ja nendel ei ole ju ometi valus seepärast, et asi juba soole mulgustuse või ei tea milleni jõudnud on, vaid lihtsalt on valus.

No kui inimene kogu aeg karjub, s. t. ka siis kui asi õiges kohas on, siis poleks ju niikuinii aru saada, et hoopis vales kohas on.

Miks ta peaks karjuma, kui pole valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin eelmise aasta lõpus uuringul.. täpse alt tehti mulle ühe jutiga magu ja sooled.

Alustuseks oli muidugi hirm nahavahel.. muidugi, kellel ei oleks peale seda kui teiste kogemusi lugeda.

Lugesin ka , et jook pidi õudus kuubis olema. Eos juba tegin väga tsitruslikuks.. lisasin palju sidrunit,laimi ning ka ananassi mahla. Peale seda panin 2L pudeli korraks sügavasse et külmana juua. Lugesin et soojana pidi ekstra imal olema. Kui kõik valmistused tehtud said võtsin pudeli ja reaalselt ilma pausideta kaanisin kõik 10min ära. Kartes, et kui teen pausi siis hakkab vastu ja ei suuda juua. Lõpetuseks igatahes pidin tõdema et polnudki niiiiii hull kui Lugesin.  Teised 2k läks juba rahulikus tempos, meenutas spordijooki mis poes müüdaval on.

Protseduur ise… olen kõhna, max 60kg ning kabinetis õeldi et teevad rahustit. Muidugi oli närv sees,  ütlesin veel et ma autoga pole, seega pange seda kohe mõnuga ????  igatahes ei olnud hullu, mõne koha peal pani nina kriipsutama ja kiire alt hingama aga siis pani kohe uue litaka veeni. Väga kiiresti sai uuring tehtud. Pole midagi nuriseda. Eks iga arst teeb ju erinevalt, mõnega on tunne nagu oleks lihuniku juures, samas kui mõni teeb nii supsti ja valutult.

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin oktoobris. Lahtisti oli Moviprep,  see on 2 liitrit: Suur vahe, kas joon 2 või 4 liitrit (Fortrans on 4). Panin sidrunimahla hulka ja polnud midagi nii hull. Protseduur oli narkoosis, kaua kestis, ei tea, ärgates oli kohe normaalne enesetunne. Pole kogemust ilma narkoosita, aga ei tahaks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin eelmise aasta lõpus uuringul.. täpse alt tehti mulle ühe jutiga magu ja sooled.

Alustuseks oli muidugi hirm nahavahel.. muidugi, kellel ei oleks peale seda kui teiste kogemusi lugeda.

Lugesin ka , et jook pidi õudus kuubis olema. Eos juba tegin väga tsitruslikuks.. lisasin palju sidrunit,laimi ning ka ananassi mahla. Peale seda panin 2L pudeli korraks sügavasse et külmana juua. Lugesin et soojana pidi ekstra imal olema. Kui kõik valmistused tehtud said võtsin pudeli ja reaalselt ilma pausideta kaanisin kõik 10min ära. Kartes, et kui teen pausi siis hakkab vastu ja ei suuda juua. Lõpetuseks igatahes pidin tõdema et polnudki niiiiii hull kui Lugesin. Teised 2k läks juba rahulikus tempos, meenutas spordijooki mis poes müüdaval on.

Protseduur ise… olen kõhna, max 60kg ning kabinetis õeldi et teevad rahustit. Muidugi oli närv sees, ütlesin veel et ma autoga pole, seega pange seda kohe mõnuga ???? igatahes ei olnud hullu, mõne koha peal pani nina kriipsutama ja kiire alt hingama aga siis pani kohe uue litaka veeni. Väga kiiresti sai uuring tehtud. Pole midagi nuriseda. Eks iga arst teeb ju erinevalt, mõnega on tunne nagu oleks lihuniku juures, samas kui mõni teeb nii supsti ja valutult.

60 kg ja kõhna??? Oled 1,9 m pikk?

Mina 1,7 m ja 52 kg, ei pea end kuskilt otsast kõhnaks.

Uuring oli ülimegavalus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin eelmise aasta lõpus uuringul.. täpse alt tehti mulle ühe jutiga magu ja sooled.

Alustuseks oli muidugi hirm nahavahel.. muidugi, kellel ei oleks peale seda kui teiste kogemusi lugeda.

Lugesin ka , et jook pidi õudus kuubis olema. Eos juba tegin väga tsitruslikuks.. lisasin palju sidrunit,laimi ning ka ananassi mahla. Peale seda panin 2L pudeli korraks sügavasse et külmana juua. Lugesin et soojana pidi ekstra imal olema. Kui kõik valmistused tehtud said võtsin pudeli ja reaalselt ilma pausideta kaanisin kõik 10min ära. Kartes, et kui teen pausi siis hakkab vastu ja ei suuda juua. Lõpetuseks igatahes pidin tõdema et polnudki niiiiii hull kui Lugesin. Teised 2k läks juba rahulikus tempos, meenutas spordijooki mis poes müüdaval on.

Protseduur ise… olen kõhna, max 60kg ning kabinetis õeldi et teevad rahustit. Muidugi oli närv sees, ütlesin veel et ma autoga pole, seega pange seda kohe mõnuga ???? igatahes ei olnud hullu, mõne koha peal pani nina kriipsutama ja kiire alt hingama aga siis pani kohe uue litaka veeni. Väga kiiresti sai uuring tehtud. Pole midagi nuriseda. Eks iga arst teeb ju erinevalt, mõnega on tunne nagu oleks lihuniku juures, samas kui mõni teeb nii supsti ja valutult.

60 kg ja kõhna??? Oled 1,9 m pikk?

Mina 1,7 m ja 52 kg, ei pea end kuskilt otsast kõhnaks.

Uuring oli ülimegavalus.

Jah, sportlik ning nö üleliikset pekki pole.

Sina kes ütled, et 52kg ja 170 cm pikk ning kusagilt otsast ei näe, et kõhna oleksid siis palun tegele enda probleemiga. Jah. Kohe kindlasti on see probleem sest antud näid on kas alakaaluline või siis alumise piiri peal.

  1. Pole mõtet teistes komplekse tekitada kui ennast näed alakalulisena paksuna.
+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin oktoobris. Lahtisti oli Moviprep,  see on 2 liitrit: Suur vahe, kas joon 2 või 4 liitrit (Fortrans on 4).

Mille alusel seda lahtisti valikut tehakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille alusel seda lahtisti valikut tehakse?

Ebameeldiv nägu saab 4L, nii nagu mina olen 2x saanud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Koloskoopia uuring