Esileht Väikelaps kombe või komplekt

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kombe või komplekt

Kas teie 3-5 aastased lapsed kannavad talvel kombet või pükse ja jopet. Palun põhjendage, miks ühte teisele eelistate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-aastane.
Kannab komplekti.
Väga lihtsal põhjusel – kuna kasvab veel kiiresti ja seda (just eriti pükse) on lihtne parajaks reguleerida. Kombeka puhul ei meeldi mulle kui sügisel jalgevahekoht väga all on ja sääred selle võrra mööda maad jooksevad. Kui ostaks aga sügiseks paraja, kevadeni välja ei kannaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kombekas on lasteaias ja õues möllamiseks, olemas ka nn linnariided.
Kui peaksin valima ühe variandi, siis valiksin kombe, sest palju me siis ikka poes käime (et oleks mugav kahes osas).
Suurema osa ajast nad ju ikkagi lumes möllates veedavad ja siis on kombe parem, ei lähe lumi kuhigi ja riidesse saab ka kiiresti.

Meil on komplekt ka korralik ja kvaliteetne, ehk tuule ja lumetõkked, aga ikkagi kui ühe ostaks, siis kombeka. Üks kaksikutest eelistab ka kevadel ja sügisel kombet. Praegu 4.a8kuused.

Ilmselt kasvuruumi mõttes on zy-l õigus, aga meil on kombed parajad ja seega probleemi ei näe. Kasvavad rohkem suvel:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaaegu iga päev kirun end, et see talv kombeka ostsin – põhjenduseks, et lasteaias lihtsam. Kusjuures ei ole, mul poiss ei saa siiani kombekat korralikult ise selga. Jalad sees ja siis ülemist osa vinnab naguseljakotti:D Samas sügisel kui tal olid jope ja püksid, siis sai endaga kenasti hakkama. Ma ei tea, mis ma mõtlesin. Läksin vist üldiste soovituste vooluga kaasa. Ühesõnaga edaspidi ostan vaid komplekte, sest siis saab muid riideid ka kanda. St autosõidu või poeskäigu jaoks saab panna jope alla tavalised püksid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ikka nö kombeusku, kuigi lapsel on olemas mõlemad. Kombega tundub väiksemal lumes turnida mugavam. Kui aus olla, siis kelgutaks ja trikitaks isegi pigem kombes, kui komplektis. Kui rääkida nö erialaselt, siis kombes ei teki külmasildu, lapsel kehasoojuse toimel soojem. Samuti (oleneb ka tootest) kombes ei ole nii kohmakas.

Väga suur autosõitja ja poes käija ei ole.

Komplekt on jälle praktiline, sest mingi aeg sügisel ning kevadel kannavad lapsed õhemaid pükse, aga talvejopet. Kui juba jope olemas, siis olen varunud ka püksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias on talveks kombekas, saab ise selga ja õues ei mürgeldades ei pea kohendama midagi.
Kodus on nüüd komplektiga, miskipärast peab jopet pidevalt kohendama (kipub üles tõusma ja on rinna all puhvis).
Aga kombekas on jube lohvakas minu tüdruku jaoks, tagumik ripub pea põlvini (on õige suurus, muu on ok). Ega tüdrukule kombekad ei meeldi, aga lasteaias ei julge viriseda.

Poriseks ajaks on vaid komplekt (üks jope, kaks paari traksikaid), lihtsalt sellepärast et püksid määrduvad tunduvalt kiiremini. Jope saab pessu vaid hooaja lõpus, isegi selleks ajaks pole veel määrduda jõudnud. Talvel pole vahet – selle ilusa lumega on kõik puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4,5 aastane laps on kandnud ainult komplekte. Noh, ok, kuni kõndimahakkamiseni olid ka kombed kasutuses, kuid peale seda ainult komplektid. Ei ole ma kohe üldse mitte kombeusku ja ka laps ise ei taha poes kombekat osta/proovida.
Eelistan komplekti sellepärast, et:
1. Laps saab end ideaalselt ise riidesse.
2. Hea kombineerida muude riietega, ntx sünnipäevale minnes pani teksad alla ja jope lihtsalt peale
3. Autosõitudel võtame alati jope ära (meil palju pikki sõite Tallinn-Tartu vahel)
4. Püksid on kõrgema pihaosaga, jopel lumetõkked, nii et lumi naha vahele ei pääse.
5. No tõesti istub ilusti lapsel seljas, silmale ka ilus vaadata 🙂
6. Kombeka jaoks tundub mu laps olevat proportsioonidest väljas, ei istu need kottis põlvedeni tagumikud ja kortsus sääred (vb pole ma leidnud õiget mudelit).
7. komplekti kandmisiga tundub mulle pikem, s.t. sääre ja varrukapikkusi on lihtsam reguleerida, ilma, et mujalt kotitaks või imelikult hoiaks.

Ma oleksin äärepealt ka üldise massiga kaasa läinud ja sportlandi alede ajal lapsele didriksoni kombeka ostnud. Sõbranna lapsel seda seljas vaadates ei jõua end ära tänada, et ma seda väljaminekut ei teinud :p (usun, et kvaliteet hea ja lapsel mugav, kuid asi tõesti minus- no EI ole mulle seda kombesoont antud!!)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on alates 2a olnud nii kombe kui komplekt. lasteaias käivad kombedes, linnasõidul jope või terve komplekt (kõrge pihaga traksikad).
aga laste endi eelistused loevad ka. mu 6a paneb hea meelega kombe, saab kiiresti ja kergesti riide. aga 4a eelistab juba ammu komplekti, kui vähegi valida antakse, kuigi kombega oleks kergem. ta kehalt väga ebaproportsionaalne ka, hetkel jope ja pükste numbrite vahe lausa kaks suurust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 aastane poiss ja lasteaias kannab kombet(ei jooksnud see jalgevahe sügisel mööda maad ja ei ole ka nüüd väikseks jäänud, laps kasvanud mõned cm…tuleb õige lõige leida!).
Kui ta kodus on ja õue lähme, siis kannab komplekti…
Minuarust jope alt läheb lumi kergemini sisse ja kasvataja ei saagi aru sellest ehk aga ise saan last jälgida selles osas… Meie oleme mõlematega üsna rahul. Kombekat on mugavam seljast ära võtta ükskõik millises olukorras 🙂 (Nt lähme linna, laps tahab pissile…leiame mõne kohviku vms kus ära käia…Tõmban kombe seljast ja korras, aga komplektiga võta jope ära, siis püksid ära(meie paneme tavaliselt pusa või kampsuni trakikate peale)…aega läheb kauem, a kaua see 3 aastane sul ikka kannatab 🙂

Üldiselt olen seda meelt et lasteaias peaks kombekas olema, sest kasvatajatel on lihtsam nii ja lapsel mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kannavad nii 3 kui 5 aastane kombesid. Nendega on ilmselgelt mugavam. Linnaskäikudeks on olemas joped ja eriti külmadeks ilmadeks on kasutusel ka traksipüksid, kuid neid kasutame tõesti vaid väga külmade ilmadega ja linnaskäike on suht vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas mõlemad, kuid eelistab laps ja ka mina rohkem kombekat. Tuleb jah normaalne kombe leida, meil Icepeak ja Five Seasons. Kannab juba teist aastat ja tundub, et käib veel kolmandagi ära:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neljastel kaksikutel on peale beebieast vcäljumist vaid traksikad+jope olnud. Selga saavad ise, lumi sisse pole läinud. Minu meelest väga mugavad. Kuna meil nn linnaskäike nii väga pole, et peaks selleks eraldi riided ostma, on siiani hooajal ühe üleriiete komplektiga hakkama saanud. Kui saab veidi mustaks, tõmban lapiga, kui on porist läbi imbunud viskan pessu ja alati on hommikuks kuiv. Lasteaeda viime lapsi algusest peale põhimõtteliselt jalgsi (1,5 km), seega ei ole auto määrimise muret. Pikematel sõitudel on ka traksikad + jope parem lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põnev on lugeda erinevaid arvamusi. Mina olen siiani poisile vaid kombekaid ostnud. Jope ja villane mantel on niisama patseerimiseks aga kombe õues mängimiseks. Sel tavel jäi tal kombe väikeseks (kasutas kaks aastat) ja pidin komplekti soetama, teadagi polnud ju suurt valikut. Ma ei jõua ära kiruda! Ausalt. Jope jopeks aga need püksid! Posis po.p püksitel on lisaks kummidele all veel krõpsuga lumetõkked ja siis veel sääre reguleerimise krõpsud. Kohutavalt tüütu. Varemalt hüppas kombesse ja riides. Nüüd aga näen kurja vaeva. Sügisel soetan talle talveks kindlasti kombe. Poiss 3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kohe 4a. kannab kombekat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on kombet raskem selga ajada. Kui traksipüksid ja jope saab meie 3-ne laps kuidagi ise selga, siis kombet küll mitte. Ei oska tema seda rippuvat ülaosa sealt selja tagant selga ajada. Samas kombega ei lähe lumi kuskilt vahelt sisse.
Mõnikord on nii, et säärte osa jääb lühikeseks, varrukad aga piisavalt pikad veel. Jope puhul peaks sel juhul vaid püksid uued ostma. Meil nt üks laps kannab sama jopet, mis eelmisel aastal, vaid püksid said suuremad muretsetud. Poes ja autoga sõites kah komplekt mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad on. Kombet on lasteaias kergem selga saada (vähem esemeid ka!), komplekt on soojem, oli pakasega seljas. Komplekt on ju osaliselt topeltriie ümber piha.
Poes, arsti juures vms sobib ka komplekt paremini – saab jope ära võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huppal on olemas üks komplekt, mida saab lukuga nn kombekaks muuta. Lukk vöökohal lahti- komplekt, lukk kinni, siis kombekas. Hind 100 ¤. Praegu – 30%

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on mõlemad. kombekas on uuena ostetud ja sellega käib lasteaias. komplekti paneme harvem selga.
kusjuures eelmisel talvel eelistas laps komplekti.
mul mitu last ja ühelgi pole olnud kombeka jalgevahe sügisel põlvini. liiga suured kombekad ostate. mul laps oli sügisel 98 cm pikk, nüüd 101 cm ja lassie nr.98 on sobivalt paras. vanemast vennast on jäänud lenne 104 ja see on suur, sellel on tõesti jalgevahe põlvini.
mina ostaksin igapäevaseks korraliku kombeka ja linnaskäikudeks või külmemateks talveilmadeks kasutatud komplekti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda lukuga Huppa komplekti ei soovita. Jope on lühike ja lai ning püksid madala pihaga. Kui jope ja püksid lukuga kokku panna, siis tõuseb jope üles ning pükste ja jope vahele jääb \”vahe\”. Teistel komplektidel istub jope ilusti tagumiku peale, sellel aga tõuseb jope kaenla alla. Mõte on sel komplektil hea aga teostust tuleb Huppal veel täiendada 🙂

Teemasse: Õue kombekas ja muuks ajaks komplekt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3.aastane, kaks komplekti on tal, üks selle aasta oma, teine eelmisest aastast veel paras.
Sellepärast, et saaks kombineerida, saaks nt poes jope ära võtta, saaks kinno minnes jope ära võtta+ komplekti kasutusaeg pikem, nt kevadel kui veel külmem, ei saa õhukest jopet panna, aga püksid võivad juba teksad olla, saab ilusasti kombineerida, kombeka puhul ju ei saaks+ üldse ei leia, et 3+ lapsed peaksid kombekat omama, see ikka pisikeste lastele parem, 3.a. juba täitsa asjalik inimene:)
Püksid on traksidega,jope lumetõkkega, ei ole mingit probleemi, et lumi kuskilt sisse läheks.
Ühesõnaga minu arust komplektil mitu plussi, seepärast eelistan ka komplekti kombele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldivad mõlemad. Kombega on hea lumehanges trööbata, lumi ei ole jope all. aga komplektil saab polikliinikus ja poes jope ära võtta. Minu meelest onmõlemad head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps kombe või komplekt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.