Esileht Väikelaps Kombede omaduste säilitamine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kombede omaduste säilitamine

Postitas:

Tere!

Kas keegi tark oskab siin ehk kaasa rääkida. Ostsin lapsele Molo kombeka 92cm järelturult, pestud on väidetavalt ainult paar korda ja välimus näeb väga korralik välja. Mind jäi kripeldama see, et eelmine kombe oli meil ka sama firma oma, lihtsalt teine muster ja 80 cm pikkusele, aga kui nüüd katsuda mõlemat kombet, siis uue kombe tekstuur on kuidagi pehmem käega katsudes. Kas siis võib olla, et enam ei ole see vett ja soojapidav? Ise eelmist kombet pesin päris palju kui aus olla, aga ikkagi tundub ta selline tugevam. Vaatasin materjalide koostist ja mulle tundub, et peaks täpselt sama olema 😀 Võibolla loll küsimus, aga äkki keegi oskab aidata 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 11:20; 28.10 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi teine mudel? Kõige lihtsam on sul see ära katsetada – las kraanikaussi või pesukaussi vett ja pane kombe niimoodi vette, et varrukaotsad ja sääreotsad jäävad veest välja (st et vett ei voolaks voodri vahele, vaid ainult pealtpoolt saab korralikult leotatud. Siis lase mingi 10 seista ja katsu vooder üle, kas imbus sissepoole.

mina olen mõnikord niimooid katsetanud, kui ei saa aru, kas kombe on läbi lasknud või laps on nt esikus sulanud lume sees põlvitanud vmt…

Ja korra on mul olnud ka halb kogemus ühe konkreetse Huppa pükste mudeliga, et päris kiiresti kulusid põlved läbi, kuigi ostsin uuelt ja pesin ikka kasutusjuhendi järgi ja suht harva masinas, rohkem ikka dušši ja lapiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu! Ma proovin nii teha. Kahjuks või õnneks mudel peaks sama olema (pyxis). Eelmine kombe oli küll nii hea, soe ja vastupidav, hoolimata sellest, et ma ei viitsinud teda eeskujulikult hooldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spets üleriietele mõeldud pesuvahendiga üle käia, Tokko nt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 12:19; 28.10 14:40; 28.10 14:42; 28.10 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see pesuvahend ise ka tekitab mingi kihi sinna? Ma olen aru saanud, et hoiab lihtsalt seda kihti, mis riidel peal on?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 11:20; 28.10 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tokot kuskil poes kohapeal ka on või ainult mingid spetspoed? Ja milline täpsemalt kõige paremini sobib õueriiete pesuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin leotada niimoodi nagu eespool soovitati. Pealismaterjal igal juhul vettis täiesti läbi, sees on selline õrnniiske, aga Molodel need lukud ees ei ole ka teibitud. Ma ei teagi nüüd mis teha :/ Loota ja paluda, et kombe tagasi võetaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin leotada niimoodi nagu eespool soovitati. Pealismaterjal igal juhul vettis täiesti läbi, sees on selline õrnniiske, aga Molodel need lukud ees ei ole ka teibitud. Ma ei teagi nüüd mis teha :/ Loota ja paluda, et kombe tagasi võetaks?

Ükski lukk ei saagi olla täielikult teibitud – siis ei käi ta ju lahti. Sellepärast ongi luku all või peal liistud.
Igasugune pealisriie vettib vees läbi juhul, kui ta pole just vakstu. Tähtis on mis seespool toimub. Täielikult vettpidavad on vaid kummiriided. Kui sa juba ostad järelturult, siis on asju ka kasutatud. Ja enne müüki on seda asja ka nähtavasti pestud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tokkot müüb nt Rademar. Kontrollisin üle, mul on mingi universal textile. Poes kindlalt oskavad soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 12:19; 28.10 14:40; 28.10 14:42; 28.10 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin leotada niimoodi nagu eespool soovitati. Pealismaterjal igal juhul vettis täiesti läbi, sees on selline õrnniiske, aga Molodel need lukud ees ei ole ka teibitud. Ma ei teagi nüüd mis teha :/ Loota ja paluda, et kombe tagasi võetaks?

Eestis on müügil selline asi nagu GoGo Nano sprei, tekitab vettpidava kihi peale. Äkki tasub proovimist. Müüjad enamasti oma kaupa tagasi ei võta -järelturu risk.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 12:19; 28.10 14:40; 28.10 14:42; 28.10 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta poest tavalist impregneerijat. Müüakse kingapoodides, aga ka nt Prismas jalatsite vahekäigus on. Kuivata kombe hästi ära, mine rõdule või õue ja kuku pihustama. See asjandus haiseb omajagu, nii et pärast lase tuulduda ja asi vask. Nendega pritsitakse jalanõud ka veekindlaks, aitab väga hästi. Ma pritsisin sedasi mitu korda ielmi softshelli normaalseks, see nimelt iseenesest vett ei pea ja ma ikka pesin mitu korda masinas ka. Iga kord oli pärast jälle pritsituna ok.
Ja ma pean ütlema, et see soovitus kombinesoon vette toppida ei olnud just kõige arukam ega ka selle järgimine. Kas oli muidu kavas ka last ujutada sellega või? Laps võib olla paduvihma käes või lumes püherdada või mis iganes, ükski maapealstest tegevusest ei ole võrreldav vees leotamisega. Kas tõesti eeldatakse, et kombinesoon peab nagu tuukriülikond olema?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 16:57; 28.10 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma pean ütlema, et see soovitus kombinesoon vette toppida ei olnud just kõige arukam ega ka selle järgimine. Kas oli muidu kavas ka last ujutada sellega või? Laps võib olla paduvihma käes või lumes püherdada või mis iganes, ükski maapealstest tegevusest ei ole võrreldav vees leotamisega. Kas tõesti eeldatakse, et kombinesoon peab nagu tuukriülikond olema?

Mis su laps õues ainult seisab või? Minu omad tõesti püherdavad, ronivad ja jooksevad ringi, kui juhtub veel lörtsine ilm olema, siis ka hüppavad sügavates lompides, kombekas saab korralikult vatti, aga lapsed on kuivad. Ja ma pigem kardan, et selle impegreeniga ummistasid kombeka poorid, mis teda hingavana hoiavad -sai veekindlaks, aga hingavus ilmselt kannatas. Selle eesmärk on siiski jalatsitele mustusthülgav kiht tekitada, eksole, eriti kui jalatsite vahes müügis 🙂 🙂

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 12:19; 28.10 14:40; 28.10 14:42; 28.10 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, vabandust. Ma tõesti ei teadnud, et sinu lapsed ronivad, püherdavad, jooksevad ja hüppavad vee all, nii et ainult sääre- ja varukaotsad väljas on. Seda minu laps tõepoolest ei tee.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 16:57; 28.10 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veekindla kihi saab üsna edukalt ka ainult ühe pesuga ära rikkuda. Tähtis pole, kui palju on pestud (kuigi tõsi on see, et mida rohkem pesta, seda rohkem asi kulub, nii et natuke on ka see oluline), vaid see, kuidas pestakse. Kui pesti loputusvahendiga, siis võibki olla nässu keeratud see pealmine kaitsekiht. Selle taastamiseks on spordipoodidest võimalik osta vahendeid, üks on pesuvahend, teine on kihti taastav vahend. Küsi müüjalt letist abi, peaksid saama õiged asjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Kombede omaduste säilitamine