Esileht Väikelaps Kombeka suuruse arvutamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kombeka suuruse arvutamine

Postitas:
Kägu

Tere,

Kas keegi mäletab kombeka pikkuse arvutamise valemit? Soovin teada, mis võiks olla kombeka üldpikkus lapse erineva pikkuse korral. Kuskilt on meelde jäänud, et pikkus -6 cm on optimaalne, aga pole enam kindel. Kindlasti oskavad kogenud netiostlejad head nõu anda:) Ahjaa, laps on hetkel 102 cm pikk ja ideaalis kannaks kombet veel ka järgmise talve esimese poole (on seni aeglase kasvuga olnud).

Tänan.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb firmast, sest nt Lenne toodang on varuga. Ja mina küll ei arvestaks, et selle aasta kombe läheks järgmine talv selga. Kui ostan Lenne, siis suurus 104, aga muud firmad ostaks 110

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sama hästi võid õunte pealt vaadata…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõõdaks oma lapse õlast kannani üle ja paneks kasvuvaruks pisut juurde. Laste proportsioonid ju erinevad ka.

Kandmisaja pikkuse poolest on Didriksonsi pikendatavad kombekad väga head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb tootjast. Mina olen alati selga proovinud. Seepärast netist ei tellinud alguses. Aga kui on kindel kaubamärk välja kujunenud, siis edaspidi teadsin juba millist võtta. Me kasutasime Lassie kombesid. Need istusid lapse kehakujuga kõige paremini ja sellel oli ka suur kasvuvaru(nr võrra) ja meeldis ka see, et isegi varuga kombe istus veidi suurena normaalselt seljas. Nüüdseks on laps kombe east välja kasvanud. Seda tean ka, et reima on täpselt numbrisse. Ilma varuta. Ehk siis number näitab KUNI pikkust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei tea sa küll ette, kas lapsele see kombe järgmise talve alguseks veel käidav on. Muidu peaks kombe praegu olema liiga suur ja lohisema, see pole ka optimaalne (jalaotsad kuluvad näruks nt). Osadel kombekatel on pikendatava kehaosa. Reima kombekate kandjana ütlen, et on ikka kasvuvaru ka, meie laps kandis veel 1 nr endast väiksemat kombekat vabalt, ei olnud käed-jalad lühikesed.

Milleks üldse loota järgmise hooaja peale, vali ikka selline, mis lapsele praegu on paras+mõõduka varuga, mitte nagu sõjaajal, et “kasvuvaru” pidi olema. Siis vähemalt ei pea kevadepoole talve uut valima, aga järgmiseks hooajaks siis uus. Kui see kombekas lapsele ülejärgmine tal keset talve väikeseks jääb, pead ju ostma nagunii, kus see kokkuhoid on su meelest? Kahte täistalve lastaia/kombekaeas laps nüüd küll ühe kombekaga ei käia ei saa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et hetkel sobiks TA-l osta 104 suurus, väiksemal pole küll mõtet. Lasteaias võiks olla kaks kombet, endal kergem. Olen proovinud Jonathani oma ja Lennet, minu lapsele sobivad mõlemad. Sel talvel valisime uuesti Lenne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valemit ei tea, aga kui oma laps 102 cm pikk oleks, siis ostaks 104 suurus kombe (Reima, Lenne). Enda laps 106 cm, kombe 110. Teine 90 cm ja kombe 92. Mõlemal väike varu, aga lapsel siiski mugav liikuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kombekad on nii erineva kasvuvaru ja proportsioonidega. Mul laps 103 ja kannab nii Reima 98 kui 104, olenevalt mudelist. Osad riided ka 104 või 110. Siiski soovitan teemaalgatal vaadata Reimat, Sevetti nt. Või Stavanger 104
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eri tootjatel (ja ka mudelitel) on kombed erineva kasvuvaruga. Minu kogemusel on just Lassie rohkem numbrisse ja Reima suurema varuga. Minule õpetati kunagi ühes poes, et sügisel talvekombet ostes tuleb tõsta kombe lapse seljas niipalju õlgadest üles, et kombeka hargivahe on vastu lapse hargivahet, siis peaks jääma umbes 10 cm jagu kombet üle õlgade. See tagab selle, et on piisav kasvuvaru ja saab laps ka kevadel veel kombes istuda-kükitada. Säärte ja varrukatega on veel keerulisem, sest eriti väikelastel kasvavad jäsemed kiiremini kui keha. Mina neid Didriksoni pikendatavaid lastel peale pikendamist kasutada eriti ei saa, sest kehast jäävad ikka lühikeseks (ilmselt on mul pika keha ja lühikeste jalgadega lapsed).

Kui on vaja osta suurema kasvuvaruga kombe, (nt et hooaja keskel ostetud kombe ka järgmise vastu peaks), siis olen valinud mudeleid, millel on keskkoht reguleeritav ning varrukate ja säärte otsas kummid mitte krõpsud, sest laps ei viitsi neid krõpse lasteaias kinni panna ja siis võivad pisut pikad sääred maas lohisema hakata.

Kui sul pole võimalust poes proovida, telli 2 nr ja saada liiga suur/väike tagasi.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi mäletab kombeka pikkuse arvutamise valemit? Soovin teada, mis võiks olla kombeka üldpikkus lapse erineva pikkuse korral.

Sellist asja ei ole olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas gugguu kombed on täpselt suurusesse või on seal ka mingi kasvuruum?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Tänan kõiki vastuste eest! Küsisingi valemit selleks, et osta kombet üldpikkuse järgi – ma tean, et kõigil tootjatel erinevad suurused ja kasvuvarud. Minu noorem laps näiteks kannab vaheldumisi pükse, mis on s.86 ja s.98, olles ise 92 cm pikk ja mõlemad püksid on normaalselt parajad, mitte liiga suured või kukekad.

Ostsin siis kombeka ära ja sobis kombe üldpikkusega 94 cm, ehk siis 102 cm pikkusele lapsele võiks valida kombe üldpikkusega 92-96 cm. Ehk on kellelgi selle teadmisega miskit peale hakata tulevikus:) Ja valem pikkus -6 cm peab seega paika, siis saab enamvähem maksimaalse kasvuvaruga kombe.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kombeka suuruse arvutamine