Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kommunaalkulud uusarenduses

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Kommunaalkulud uusarenduses

Postitas:
Kägu

Kolisin hiljuti uusarendusse, maja valmis eelmisel aastal, B-energiaklass.
Kommunaalkulud on ikka väga kõrged, naabril nt 60 ruuduses korteris kommunaalkulud (koos elektriga) 280 eurot detsembri eest.
Minul korter 43,2 ruutu, kommunaalkulud eelmise kuu eest 183,89 eurot. Vanas paneelmajas olid kahetoalise kommunaalid koos elektriga 130 eurot maksimaalselt talvel.
Tekkis küsimus, et kui kõrged on teie kommunaalkulud uusarendustes?

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et seal uusarendustes on palju rohkem mingeid selliseid kulusid, mida vanades paneelikates polnud, sest kõik need sundventilatsioonid ja värgid, mis seda energiatõhusust loovad, võtavad ju ka elektrit näiteks, lisaks võivad olla mingid parkla tõkkepuud ja nende tööshoidmise kulud, liftihooldused jnejne. Parem kirjuta oma kommunaalkulude alajaotused siia välja, et paremini võrreldav oleks, millest need koosnevad.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka vaadata oma kommunaalkulude read üle. Võibki olla, et energiaklass on hea ja soojusenergia soodsam, aga muud kulud tõstavad üldiseid kommunaalarveid. Kui küte on ka kõrge, siis loeb ka see, mis kütteliik seal majas on ja kus sa elad. Lisaks tuleb arvestada, et küte ongi kallimaks läinud ja teatud piirkondades on kaugkütte hinda viimastel aastatel ka tõstetud. Eelmisel aastal nt tõusis Tallinnas kaugkütte hind ja mul olid küttearved ikka oluliselt kõrgemad kui varem. Sellel aastal tõsteti Pärnus ja sõpradel on seal see aasta küttearved märkimisväärselt tõusnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan 70 ruutmeetrises 4-toalises korteris ja kommunaalid detsembri eest olid umbes 250 eurot (koos elektriga). Majal on A energiamärgis. Elame siin teist aastat ja tavaliselt ongi detsembri kuu kommunaalid kōige kallimad, suvel on kōige madalam, 100 euro kandis. Aga meil ka katusel päikesepaneelid, mis suvel kulusid madalamana hoiavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanas paneelmajas olid kahetoalise kommunaalid koos elektriga 130 eurot maksimaalselt talvel.

See on ikka ulmeliselt väike number.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikka ulmeliselt väike number.

Minu arust ka. !83 talvekuul pole ka sugugi palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul C klass, 3 aastat vana maja, 66rm. Detsember oli 160€ + elekter. Tunduvalt kallim kui varem. Küttehind on tõusnud. Lisaks oli mehhaniseeritud lumekoristus parklas. Igakuiselt on veel porivaipade rent, halduritasud jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et enamus arvest on küte? Hetkel moodustab küte meil kõige suurema osa arvest (gaasiküte).  Mul 95m2 ja küte, elekter ja muud kommunaalid kokku u. 240 eurot. Ja peaks olema B klassi maja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanemas kortermajas oli minu kogemusel ikka kallim, elasin seal 5 aastat tagasi ja maksin talvel samapalju nagu hetkel uusarenduses talvel.  Seal oli päris kõrge remondifond, mis minu korteri puhul oli juba 70euri ja see oli mitmeid aastaid tagasi. Praegu on see kulu ilmselt veel suurem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana maja, E energiaklass, 40 m2 korter. Ühistu arve 160 eurot, elekter 70. Praegu ongi kalliks läinud kõik, varem oli kõige külmemal ajal max 110 eurot ühistu ja elekter oli aastaringi u 30 eurot.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A-klassi korter, 74 ruutu ja koos KÜ kuludega ca 200€, aga samas küte on sees ainult pooles korteris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanemas kortermajas oli minu kogemusel ikka kallim, elasin seal 5 aastat tagasi ja maksin talvel samapalju nagu hetkel uusarenduses talvel.  Seal oli päris kõrge remondifond, mis minu korteri puhul oli juba 70euri ja see oli mitmeid aastaid tagasi. Praegu on see kulu ilmselt veel suurem.

Mul Tartus tavaline vana 1-toaline 33m2 tüüppaneelika korter ja viimane detsembri kommunaalarve oli 103 eurot, millest 56 eurot küte, ülejäänu muu mudru, lisaks oli elektriarve mingi 12 eurot umbes (soe vesi tuleb trassist ja pliit on ka gaasiga, seega elektri peal töötab suht vähe asju), mu arust ei ole küll eriti kallis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolisin hiljuti uusarendusse, maja valmis eelmisel aastal, B-energiaklass.

Kommunaalkulud on ikka väga kõrged, naabril nt 60 ruuduses korteris kommunaalkulud (koos elektriga) 280 eurot detsembri eest.

Minul korter 43,2 ruutu, kommunaalkulud eelmise kuu eest 183,89 eurot. Vanas paneelmajas olid kahetoalise kommunaalid koos elektriga 130 eurot maksimaalselt talvel.

Tekkis küsimus, et kui kõrged on teie kommunaalkulud uusarendustes?

Meil on 2018. aasta maja C-energiamärgisega ja 53 m2 ja saime detsembris samasuure arve (elades sees vaid mõned päevad). See oli meie rekord!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus maja, 90 m2 korter.

Detsembris elekter 60 pluss kommunaalid 92.  Kokku 152.-.

Tallinn, Nõmme.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hea meel, et korterist ära kolisin. Elasime 10a oma el.küttega korteris. Enne seda energiakriisi maksime talvel kommud+ elekter ikka üle 300€ kuus. Nüüd elame 250m2 majas, majas ka soojustagastustega vent, mis võtab elektrit, terve dets oli 2 põrandakütet sees, lisaks kõik jõulutuled majal õues ja sees) vesi+prügi+elekter detsembris oli 340€, puud olid 1.5a tagasi ette tehtud paariks hooajaks( ise tehes u. 20€ rumm läks).

Samal ajal kui meie korteris ostja möödunud detsembri eest sai kokku pea 500€ arve(ühistu võttis ka uue laenu).

Nii et tark otsus majja kolida.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun eelmise vastajaga. Majas on odavam.

Meil 3a vana B energia maja, 120m2 umbes. Kütame õhk-vesi (elekter), vent kogu aeg sees (koer) ja elektri arve novembris oli 175€ koos võrgutasudega, detsembris 190€ koos võrgutasudega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hea meel, et korterist ära kolisin. Elasime 10a oma el.küttega korteris. Enne seda energiakriisi maksime talvel kommud+ elekter ikka üle 300€ kuus. Nüüd elame 250m2 majas, majas ka soojustagastustega vent, mis võtab elektrit, terve dets oli 2 põrandakütet sees, lisaks kõik jõulutuled majal õues ja sees) vesi+prügi+elekter detsembris oli 340€, puud olid 1.5a tagasi ette tehtud paariks hooajaks( ise tehes u. 20€ rumm läks).

Samal ajal kui meie korteris ostja möödunud detsembri eest sai kokku pea 500€ arve(ühistu võttis ka uue laenu).

Nii et tark otsus majja kolida.

250 m2 maja kütad puudega? mul poole väiksem maja ja puude tassimisest ja kütmisest kopp ees

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

B klass, vist. Vent, põrandaküte. Elekter eelmine kuu 28, küte 36.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need elektrihinnad kõlavad küll utoopiliselt, tegu peab olema siis mingi vanema soodsa elektripaketiga. Meil kütet arvestamata oli elekter kuskil 200€ ligi (UT). Jah, ühes korteris, mis seisab tühjalt ja tarbimine sisuliselt puudub, oli elekter 10€.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega maja energiaklass su elektriarvet väiksemaks ei tee, kui kasutad seal samu odavaid elektriröövlitest kodumasinaid. Vaheta energiasäästlikemate vastu välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega maja energiaklass su elektriarvet väiksemaks ei tee, kui kasutad seal samu odavaid elektriröövlitest kodumasinaid. Vaheta energiasäästlikemate vastu välja.

Seda ju ütlesingi, et kütet arvestamata. Lihtsalt ei usu, et nii suur vahe saab normaalse tarbimise ja sama hinna juures ola. Seadmed on uued ja säästlikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega maja energiaklass su elektriarvet väiksemaks ei tee, kui kasutad seal samu odavaid elektriröövlitest kodumasinaid. Vaheta energiasäästlikemate vastu välja.

Seda ju ütlesingi, et kütet arvestamata. Lihtsalt ei usu, et nii suur vahe saab normaalse tarbimise ja sama hinna juures ola. Seadmed on uued ja säästlikud.

Mitte midagi saa aru. Kas sa oled teemaalgataja? Enne oli jutt müstilistest “kommunaalkuludest”, nüüd ainult elektrist siis ? See on väga suur elektrikulu kui küte siit väljas.
Ja kirjutage ometi lahti, mis teil on seal tähendab “kommunaalkuludes”. Selle all võib mõista kõike tavalisest vee- ja soojakuludest kuni hoone palgatud valvuri ja kojameheni välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on uusarenduse korter 85 m2, b-energiaklass Kommunaalid kokku olid viimasel arvel 299, sellest küte 140 ja elekter 45. Suur kulu on hoopis vesi – 4 vanni armastavat inimest.  Majal on päikesepaneelid, suvised arve olid vahemikus 100-115 eurot.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu Mustamäe 45-ruuduses renoveeritud 5-korruselises paneelikas oli detsembri kommunaalide arve 156 eurot, mis sisaldab remondilaenu. Elekter oli 22 eurot (universaalteenus), kusjuures meil on induktsioonpliit ja elektriahi. Olin üllatunud, et nii vähe.
Sellise maja energiaklassi muidugi ei tea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte midagi saa aru. Kas sa oled teemaalgataja? Enne oli jutt müstilistest “kommunaalkuludest”, nüüd ainult elektrist siis ? See on väga suur elektrikulu kui küte siit väljas.

Ei ole teemaalgataja, lihtsalt teiste väidetav elektrikulu jäi silma. Ja ei ole küte väljas, kirjutasin, et “kütet arvestamata”. Kust sa võtsid, et väljas on? On suur kulu jah, seepärast mõtlengi, et osadel on kas mega soodsad paketid vanemast ajast, ei julge üldse midagi kasutada või vassivad lihtsalt. Mul 90m2 maamajas oli ka elekter koos küttega ca 100€ detsembris, aga viibisime seal vaid ndlv ja alates jõuludest pidevalt. Seega pole võrreldav koduga, kus iga päev keegi tarbis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei ole küte väljas, kirjutasin, et “kütet arvestamata”. Kust sa võtsid, et väljas on?

Mõeldud oli summast väljas, välja arvestatud. Nii nagusa kirjutasid. Ühesõnaga, küttekulu on sul eraldi veel lisaks? See 200 on siis mis, kodumasinad, valgustus jne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus maja, 90 m2 korter.

Detsembris elekter 60 pluss kommunaalid 92. Kokku 152.-.

Tallinn, Nõmme.

ja mis küte teil on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hea meel, et korterist ära kolisin. Elasime 10a oma el.küttega korteris. Enne seda energiakriisi maksime talvel kommud+ elekter ikka üle 300€ kuus. Nüüd elame 250m2 majas, majas ka soojustagastustega vent, mis võtab elektrit, terve dets oli 2 põrandakütet sees, lisaks kõik jõulutuled majal õues ja sees) vesi+prügi+elekter detsembris oli 340€, puud olid 1.5a tagasi ette tehtud paariks hooajaks( ise tehes u. 20€ rumm läks).

Samal ajal kui meie korteris ostja möödunud detsembri eest sai kokku pea 500€ arve(ühistu võttis ka uue laenu).

Nii et tark otsus majja kolida.

250 m2 maja kütad puudega? mul poole väiksem maja ja puude tassimisest ja kütmisest kopp ees

Ei, nagu õeldud 2 põrandakütet ka ja tegelt ka õhksoojuspump, mida kasutame küll harva. Aga on 2 tulikivi kaminat, millel piisab 2 sületäit kütma, et 48h ahi soe oleks 🙂 Ja no muidugi maja on korralikult ehitatud kivimaja, suvel hoiab jahedust, talvel sooja. Puid tassima ei pea, mees tassib nädalavahetusel kaminate küljes olevad puudekohad täis ja sellest piisab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puid tassima ei pea, mees tassib nädalavahetusel kaminate küljes olevad puudekohad täis ja sellest piisab.

Puid tassima ei pea, sest mees tassib? Mis loogika see on?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puid tassima ei pea, mees tassib nädalavahetusel kaminate küljes olevad puudekohad täis ja sellest piisab.

Puid tassima ei pea, sest mees tassib? Mis loogika see on?

Sama loogika nagu nendel kägudel, kellel auto peale midagi ei kulu (sest mees tangib ja käib hoolduses).

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kommunaalkulud uusarenduses