Esileht Kodunurk Kompaktahi mikrolainehaju funktsiooniga – head ja vead

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kompaktahi mikrolainehaju funktsiooniga – head ja vead

Postitas:
Kägu

Kellel kogemusi kompaktahjuga, jagage kogemusi. Vaja on osta uus praeahi, aga kompaktahjuga saaks ka vana ja katkise mirkolaineahju prügimäele saata, sest seal juba mikrolaineahju funktsioon ju ka sees. …

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei soovita.

2 in 1 on alati hullem variant kui 2 eraldiseisvat õigeotstarbelist kodumasinat.

meil oli vastupidine kombo: mikrolaineahi praeahju ja  veel millegi lisafunktsiooniga. maksis ca kordades rohkem kui oleks 2tk  eraldi ostnud,

kuu peale garantiiaja lõppu, ütles praeahi üles, parandamine oleks maksnud umbes masina enda hinnaklassis.

järgmised 10a oleme kasutanud lihtsalt tavalise mikrolaineahjuna.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on Boschi kompaktahi olnud nüüdseks 5 aastat. Ütlen ausalt – üks parim otsus meie köögi planeerimisel. Tahan – kasutan ainult ahju, tahan – kasutan ainult mikroka funktsiooni, tahan – kasutan 2 in 1 funktsiooni. Oleme väga rahul sellega. Ei oska mitte ühtegi viga välja tuua. Paar näidet headest külgedest – köögis on üks üsna kobakas kodumasin vähem (eraldi mikrokas), ahju suurus võimaldab kasutada mikrolaineahju funktsiooniga suuremaid ja kõrgemaid nõusid kui tavalise mikrokaga.

Kui praegune kompaktahi peaks kunagi üles ütlema, siis ostame uue ahju kindlasti jälle koos mikrokaga 2 in 1.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on Boschi oma ja seni pole ühtegi miinust suutnud tuvastada.

Instruktsioonivihik on ka ahju läheduses, aeg-ajalt ajan näpuga järge, sest kui pidevalt funktsioone ei kasuta, ei jää meelde. Põhiasjad on muidugi meeles.

Ma isegi ei kujuta ette, mis sellise ahju miinuseks võiks olla. Soovitan julgelt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ei osta mingit odavat kärakat, siis ei ole masinal viga midagi, vägagi hea alternatiiv suurele sissehitatud ahjule, samas mikroka funktsioon on toidu kiireks soojendamiseks väga hea (ma ei armasta mikrokat ja vabatahtlikult seal toitu ei tee, aga lastele valmistoidu soojendamiseks, jahtunud kohvi soojendamiseks jms ei ole ju paremat asja).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on olnud mitu aastat, vahetasin välja kahe eraldi masina vastu, olgugi, et täiesti töötas ja toimis.

Põhiline miinus oli see, et ahi on väike ja mitut toitu korraga selles ahjus ei valmista. Jube tüütu on, kui pead ootama kuni liha valmis saab, et ahjujuurikaid teha.

Minu ahi oli veel lisaks seest ümara kujuga ja ringleva plaadiga (no nagu mikrolaine ahjudel). Ahjuplaadid, ahjuvormid kõik pidid olema ümarad või siis selle võrra väiksemad kandilised. Need uuemad Boschi omad on õnneks kandilised, seega seda muret ei ole.

Mitte kordagi ei õnnestunud mul selle väikse ahjuga leiva küpsetamine. Täiesti lootusetu üritus. Suure ahjuga seda muret ei ole.

Juhul, kui ahju söögitegemiseks harva ja vähe kasutad, siis ehk tasub see ruumi kokkuhoid ära. Muul juhul soovitan ikka eraldi masinaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil Boschi omal see 2 in 1 on korralik suur ahi. Oleme üsna agarad ahjuroogade/küpsetiste valmistajad kodus ja ahi on aktiivselt kasutuses. Seega ei saa kurta ahju suuruse üle. Võib-olla tõesti siis peab veidi uurimistööd tegema ja ostma korralikus suuruses kompaktahju.

Need Boschi 8 seeria kompaktahjude osad mudelid on tavaahju mõõtudega, ei mingeid järeleandmisi suuruses 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on Samsungi kombiahi ja on 20 aastane, omal ajal suht kõrge hinnaga olnud v-Zug ahi kõrval. Sellest saadik kui kompaktahi on tulnud, olen vanat ahju max 1-2x aastas suurema pitsa jaoks kasutanud.

Esiteks on uuem ahi energiasäästlikum (pluss ka väiksem küpsetusruum, mis iseenesest säästab) ja kombiahjuga saab juba alguses timerit sättida, millal ahi ise küpsetamise lõpetab. Minu teada ei ole see funktsioon ka paljudel uuematel ahjudel olemas. Kombineeritud funktsiooni kasutan harva, kas mikrolainet või ahju.

Mule ei meeldi ka sisse ehitatud köögitehnika, kuna rikke puhul on seda oluliselt kallim asendada või parandada.

Olen ka kõva küpsetaja ja enamus söögid tulevad ahjust.

Minu arust suurem vahe on küpsetusruumi suuruses, kui sul rohkem kui 3e inimese söögi tegemist kodus ei ole, siis kindlasti soovitaks kombiahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mule ei meeldi ka sisse ehitatud köögitehnika, kuna rikke puhul on seda oluliselt kallim asendada või parandada.

ma selle väitega iseenesest nõustuda ei saa, aga tekkis küsimus, et kas kombiahjusid on tõesti olemas ka eraldiseisvatena? hinnaklass on ju selline, et niisugust raha köögi alla panevad inimesed pigem ei soovi eraldiseisvaid pliite-ahju-külmikuid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kombiahjuga saab juba alguses timerit sättida, millal ahi ise küpsetamise lõpetab. Minu teada ei ole see funktsioon ka paljudel uuematel ahjudel olemas.

täiesti vale info, see funktsioon on väga paljudel ahjudel, isegi odavatel eraldiseisvatel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma selle väitega iseenesest nõustuda ei saa, aga tekkis küsimus, et kas kombiahjusid on tõesti olemas ka eraldiseisvatena? hinnaklass on ju selline, et niisugust raha köögi alla panevad inimesed pigem ei soovi eraldiseisvaid pliite-ahju-külmikuid.

Minu kombiahi millega ma kõvasti süüa teen, ja tõesti rahul olen, maksis 100 euri ringis ja kui see rikki läheb ei pea kedagi palkama, et asendada. Ei ole ka eriti kahju siis kui mingi rike tuleb.

Mul on ka liigutavad induktsioonipliidid, mis ei ole sisse ehitatud ja seega tööruumi ära ei võta. Seega ka mitu korda odavamad kui mingi sisse ehitatud elektripliit mis tööruumi ära võtab.

Aga saan aru küll et seda tavalistes uutes köökides ei tehta. Minu arust peaks köögis olema sisse ehitatud auru/õhupuhasti ja nõudepesumasin, aga muu vidina jaoks eriti seda vaja ei ole.

Nt see vana kallis v-Zug ahi just tõestas mulle just, et tehnikat sisse ehitada ei ole iga kord mõtekas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kombiahjuga saab juba alguses timerit sättida, millal ahi ise küpsetamise lõpetab. Minu teada ei ole see funktsioon ka paljudel uuematel ahjudel olemas.

täiesti vale info, see funktsioon on väga paljudel ahjudel, isegi odavatel eraldiseisvatel.

Kindlasti on, aga need mitmed uued millega mina olen kokku puutunud, nendel ei ole või on funktsioon nii ära peidetud et peab seadet otsima.

Kombiahjul on see eriti lihtsalt tehtud kuna timeri funktsioon on mikrolaineahjus elememtaarne, tihtipeale ümara minuti/sekundi timeri sättimisega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kombiahi millega ma kõvasti süüa teen, ja tõesti rahul olen, maksis 100 euri ringis

pane link palun.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda oma ostsin 4a tagasi ja mudel ei ole peas aga siin on umbes sama. Sain vist mingi musta reede pakkumisel. Samsungil on mitu kombiahju mudelit. Minul on täiesti must ja näeb köögis ilus välja.

https://www.amazon.de/dp/B07QHWZVQX/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_jUuMFbFYYYDV2

https://www.amazon.it/Samsung-MG23F302TAK-Microonde-Decibel-Argento/dp/B00CIVNSEO/ref=mp_s_a_1_2/?_encoding=UTF8&dchild=1&keywords=micro%20onde%20forno%20con%20grill&qid=1603887624&sprefix=Micro%20onde&sr=8-2&ref_=navm_accountmenu_re_signin&

Ka sharp kombiahjud on head, nt see

https://www.amazon.de/dp/B01K1Z5OD6/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_kOuMFb5N5G5HW

Mina vaatasin ostmisel et kuumaõhufunktsioon peaks kindlasti ka olemas olema.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need vähemalt kaks esimest ei ole mingid kompakt-kombiahjud, vaid mikrolaineahjud grillifunktsiooniga. Teemaalgatuses on mõeldud konvenktsioonahju ehk tavalist küpsetusahju, millel on vajadusel olemas mikrolainefunktsioon.

Bosch 8 on ikkagi sissehitatud kombiahjud, mitte kompaktahjud ehk eraldiseisvad miniahjud. Teemaalgataja võiks tegelikult täpsustada, mida ta silmas pidas, kas eraldi kompakt miniahju või sissehitatud kompakt kombiahju, need on erinevad asjad.

Kombiahi Bosch 8seeria, sissehitatav ahi: https://elux.ee/kompakt-mikro-kombiahi-bosch-45-l-rv-teras-cmg633bs1

Miniahi: Mulle endale meeldib selline elektriahi, mis on eraldi, tõsi, see pole mikrolaineahi: Convection-Freestanding-Rotisserie-Accessories/dp/B07FYMKYSW/ref=sr_1_28?dchild=1&keywords=kompaktbackofen&qid=1603899336&rnid=1703609031&s=kitchen&sr=1-28

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Need vähemalt kaks esimest ei ole mingid kompakt-kombiahjud, vaid mikrolaineahjud grillifunktsiooniga. Teemaalgatuses on mõeldud konvenktsioonahju ehk tavalist küpsetusahju, millel on vajadusel olemas mikrolainefunktsioon.

Bosch 8 on ikkagi sissehitatud kombiahjud, mitte kompaktahjud ehk eraldiseisvad miniahjud. Teemaalgataja võiks tegelikult täpsustada, mida ta silmas pidas, kas eraldi kompakt miniahju või sissehitatud kompakt kombiahju, need on erinevad asjad.

Kombiahi Bosch 8seeria, sissehitatav ahi: https://elux.ee/kompakt-mikro-kombiahi-bosch-45-l-rv-teras-cmg633bs1

Miniahi: otsin

</p>
Minu Samsungi kombiahjul ei ole tulemusel mingit vahet kalli(ca 2500eur) v-Zug ahjuga. Kuumaõhufunktsioon pmst teeb selle tulemuse võrdseks. Erinevus on siin ainult hind ja selleparast et bosch on sisse ehitatud masin, mis teeb juba kõik köögi masinad kallimaks (mis on minu arust mõttetu)

Mainiks ka seda et paljudele on 45l liiga suur igapäevastele toitudele (kui just pere 2-3 lapsega ei ole, siis on 45 l mõttekas)

Muideks on minu kuumaõhufunktsioon just nimetatud convection programmiks ja seda mina kogu aeg kasutangi, nii et vähemalt konvektsiooni tehnoloogial vahet ei ole aga mina saan boschi raha eest 6-7 Samsungi ahju osta.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole hea, pane oma Samsungi mark ka üles, ma just otsin sellist eraldiseisvat miniahju! Aga ikkagi, see on siis kuumaõhufunktsiooniga mikrolaineahi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole hea, pane oma Samsungi mark ka üles, ma just otsin sellist eraldiseisvat miniahju! Aga ikkagi, see on siis kuumaõhufunktsiooniga mikrolaineahi?

Vaatasin järele

Minul on see variant:

https://www.amazon.it/gp/aw/d/B00KB1FJDQ/ref=ppx_yo_mob_b_inactive_ship_o1_img?ie=UTF8&psc=1

Ostsin selle ka Amazon.it’st sest seal olid jumala head tagasisided sellest masinast.

Teen palju lasagnet, pitsat, kana, lihapalle, kala ja olen kõigiga siiamaani rahule jäänud. Kasutan peamiselt kuumaõhuprogrammi. On ka mingi taigna kerkimise programm 45 kraadiga mida olen ka veidi kasutanud.

Ma arvan et need uuemad samsungi omad on sama head.

No kas seda mikrolaineahjuks grilli funktsiooniga või grillahjuks mikrolaineahjuga nimetada on mulle tegelt ükskõik, aga kasutan oma samsungi ikka peamiselt (konvektsiooni) ahjuna ja mikrolaineahju oluliselt vähem.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, aitäh! Mulle oli see teema suureks abiks, ainult et nii väikesega meil küll välja ei vea, peaks otsima 45 või veel parem 60-liitrist ahju. Kunagi ostsin sellise eraldi elektriahju üürikasse, kus polnudki ahju olemas, ja sellest ajast peale kasutan neid väikeahjusid alati tihedamalt kui suurt sisseehitatud ahju. Nüüd unistangi, et tavalise ahju juures oleks mikrokas, kaks ühes kestas. Või siis mikrokaga koos tavaline ahi, nagu nüüd vist nad on 🙂

Seega need “mikrolaineahi grillfunktsiooniga” käravad tavalise elektriahju asemel? Saab küpsetada normaalselt kooki-saia, krõbekana, lasanjet?

Kui teemaalgataja mõtles sissehitatavat kombiahju, siis me oleme teemast kõrvale kaldunud, vabandan!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, aitäh! Mulle oli see teema suureks abiks, ainult et nii väikesega meil küll välja ei vea, peaks otsima 45 või veel parem 60-liitrist. Ahju.

Seega need “mikrolaineahi grillfunktsiooniga” käravad tavalise elektriahju asemel? Saab küpsetada normaalselt kooki-saia, krõbekana, lasanjet?

Ma ei ole suur leiva- ja koogitegija aga lasagne, leivakeste krõbedaks soojendamine ja krõbekana tuleb suurepäraselt välja. Jah, mina loobusin oma elektriahju kasutamisest ja täiesti asendab selle aga usun et peab tingimata olema mudel kuumaõhuga sest ainult grill ei ole piisav.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

okei. mulle tundus juba ammu kahtlasena see jutt ja nüüd siis selgubki, et keegi on siin pikalt aiaaugust rääkinud. ega ikka päris nii ei ole, et mul vahet pole, kuidas nimetada – teised ei saa ju aru, millest sa räägid või et sa räägid teemast mööda. sul on tavaline grilliga mikrolaineahi, mis on hoopis teine asi kui kombiahi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

okei. mulle tundus juba ammu kahtlasena see jutt ja nüüd siis selgubki, et keegi on siin pikalt aiaaugust rääkinud. ega ikka päris nii ei ole, et mul vahet pole, kuidas nimetada – teised ei saa ju aru, millest sa räägid või et sa räägid teemast mööda. sul on tavaline grilliga mikrolaineahi, mis on hoopis teine asi kui kombiahi.

Ei ole, mul on konvektsiooniga, grilliga ja mikrolaineahjuga ahi. Aga kindlasti on need 1100 itaallast kes sellele 5 tärni amazonis annavad ka eksinud eksole..

Teemaalgajale: Sisseehitav on tundumalt kallim võrreldes sama funktsiooniga vabalt seisevaga aga mina küll ühtegi põhjust ei näe, miks peaks ainult ahi olema. Uuemad (kallimad) on inverteriga, nii et isegi mikrolaineahjus ei pea enam taldrik pöörlema ja mingit vahet kasutamisel ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole, mul on konvektsiooniga, grilliga ja mikrolaineahjuga ahi. Aga kindlasti on need 1100 itaallast kes sellele 5 tärni amazonis annavad ka eksinud eksole..

itaallased võivad vabalt 5* anda, sest nad hindavad seda mikrolaineahjude kategoorias, nad teadsid, mida nad ostavad.

miks sa ei või tunnistada, et sa oled eksinud? kui tootja liigitab sellised ahjud mikrolaineahjude alla, siis mis mõtet on vaielda?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

itaallased võivad vabalt 5* anda, sest nad hindavad seda mikrolaineahjude kategoorias, nad teadsid, mida nad ostavad.

miks sa ei või tunnistada, et sa oled eksinud? kui tootja liigitab sellised ahjud mikrolaineahjude alla, siis mis mõtet on vaielda?

Milles ma eksinud olen kui inimene vaatab mikrolaineahjuga ahjusid? Ilmselt sa amazoni ka ei lugenud sest ei hinnata mikrolaineahju vaid just selle mitmekülgsust.

Palun seleta siis kuidas nüüd konvektsioon boschis parem on?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konvektsioon on üks mikrolaineahjutüüp ju lihtsalt, tavaliselt need keerleva ümmarguse alusega. Uuemad invertmikrolaineahjud on tavaliste ahjuplaatidega ja ei keerle seal midagi enam. Caso-MCG30-Ceramic-Microwave-Silver

Teemaalgataja võiks nüüd ikka täpsustada, mida ta tahab kööki, sest me räägime siin kahest täiesti erinevast ahjutüübist. Mina sain siit teemast igatahes head nõu, aga mina tahtsin eraldiseisvat ahju.

Kompaktahi eestikeelse terminina peaks siiski olema ennekõike integreeritavate ahjude kohta, mis on lihtsalt madalamad. Inglise keeles on kompaktahi nii eraldiseisva ahju kui madalama sissehitatud praeahju mõistes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milles ma eksinud olen kui inimene vaatab mikrolaineahjuga ahjusid? Ilmselt sa amazoni ka ei lugenud sest ei hinnata mikrolaineahju vaid just selle mitmekülgsust.

Palun seleta siis kuidas nüüd konvektsioon boschis parem on?

Kui see eelpool lingitud Amazoni Samsung ka ahi on, siis kas sellega saab küpsetada ka plaadikooki või ahjukartuleid või piparkooke või tordibiskviiti või teha beseeküpsiseid?

Samsung ise ütleb, et tegu on mikrolaineahjuga, millel on lisaks mõned ahjufunktsioonid, seepärast mõtlengi, et kui palju seda tavalise ahjuna kasutada saab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on olnud mitu aastat, vahetasin välja kahe eraldi masina vastu, olgugi, et täiesti töötas ja toimis.

Põhiline miinus oli see, et ahi on väike ja mitut toitu korraga selles ahjus ei valmista. Jube tüütu on, kui pead ootama kuni liha valmis saab, et ahjujuurikaid teha.

Kolm täismõõdus ahjuplaati saab korraga ahju panna, nii et ei pea ootama, millal üks toit valmib, et siis teist tegema hakata 🙂

Täpsustus: pean silmas siis 60 cm x 60 cm ahju, mitte seda väiksemat. Näiteks Bosch HNG8764C6

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Boschi üldkõrgus on 45cm kolme restiga, siis saab seal teha ehk korraga kolm plaaditäit küpsiseid vms, aga ei mahu sinna mitu ahjuvormi või ahjunõud-liha või vähegi kõrgemat asja.

https://www.youtube.com/watch?v=5iKPilXBzF4

JA 60×60 cm pole enam mingi kompaktahi ometigi, vaid tavasuuruses integreerutd praeahi mikrokaga. Võiks vähemalt üritada soovitustega teemas püsida, kui küsitakse kompaktahju.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kompaktahi eestikeelse terminina peaks siiski olema ennekõike integreeritavate ahjude kohta, mis on lihtsalt madalamad. Inglise keeles on kompaktahi nii eraldiseisva ahju kui madalama sissehitatud praeahju mõistes.

nii? siinne teema on ju kombiahjudest.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuskohast sa seda oskasid välja lugeda? Teemaalgataja räägib ainult KOMPAKTAHJUST ja praeahjust, millele tahab mikrolainefunktsiooni.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Kodunurk Kompaktahi mikrolainehaju funktsiooniga – head ja vead