Esileht Kodunurk Kompostikast või hunnik talvel

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kompostikast või hunnik talvel

Postitas:

Kui kaugel teil see on maja uksest? Meil on u 25m maja uksest. suvel pole muret jäätmete sinna viimisega. aga talvel? kas te viite biolagunevad jäätmed talvel ka komposti? selleks peab sinna ka raja lükkama peale lumesadu, mis tundub tüütu. lahtises kastis on nagunii talvel lumehunnik peal. ma olen seni kõik sellised jäätmed visanud olmeprügisse, aga nüüd tahaks hakata kompostima. Kuidas te teete?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompostin. Kuna nagunii lükkan labidaga või mees lumepuhuriga rajad sisse väravani, puukuurini, saunani, siis kompostikastini lisaks pole mingi vaev. Ega ma sinna iga päev ei jaluta ju, kartulikoored jms kompostimist ootavad kaanega ämbris ikka mitu päeva, lausa u nädal…ainult kui kala puhastame siis kohe välja. Kompostimist ootava kraami ämber on talvel ka tagumises välisesikus, kus on lausa külm st ei roisku ega haise.

Mis mõttes kastis on lumehunnik? Kast võiks ikka kaanega olla-nii ei saa varesed, tuvid ja hiired-rotid sealt toidujäätmeid laiali tassida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul umbes 5m maja uksest prügikasti kõrval, rada prügikastini tavaliselt lahti lükatud või suurem lumi ära, kompostrini siis mõned sammud veel lumes sumbata, pole mingi probleem, talvel õue nagunii sussidega ei lähe.
Mu on üsna väike komposter ja talvel seal peaaegu kõdunemist ei toimu, kui vaja tühjendada, siis tassime päevaks või paariks keldrisse, et ära sulaks, kompostihunnikusse kaevan piisavalt suure augu (kompostihunnik ei külmu ka talvel ära, võibolla pealt ainult mõned cm), tühjendame kompostri, katan sisu mullaga, vähemalt 10cm paksuselt. Suvel jõuab kompostris juba selline poolmuld tekkida, aga ka selle kaevan kompostihunnikusse.
Plaan osta suurem komposter ja see peaks olema ka soojustatud, et talvel ka kõdunemine toimuks, praegu külmub talvine kompost lihtsalt ära.
Kompostikast peaks olema kindlasti kaanega kaetud nagu eelmine kägu mainis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaugel teil see on maja uksest? Meil on u 25m maja uksest. suvel pole muret jäätmete sinna viimisega. aga talvel? kas te viite biolagunevad jäätmed talvel ka komposti? selleks peab sinna ka raja lükkama peale lumesadu, mis tundub tüütu. lahtises kastis on nagunii talvel lumehunnik peal. ma olen seni kõik sellised jäätmed visanud olmeprügisse, aga nüüd tahaks hakata kompostima. Kuidas te teete?

Talvel viskas siis kompostimist vajavad jäätmed köögiaknast välja, kui 25 m kaugusel ei viitsi või on tüütu minna. Kevadel, kui lumi ära sulab roogid akna alt välja visatud jäätmed lumelabidaga kokku ja viid käruga komposti. Siin võib jälle tunduda tüütu neid kokku kraapida ja käruile panna ja siis sealt maha . Selle lahenduseks võiks olla teha talve kompostihunnik majale lähemale ja suve oma siis jätta endisele kohale. Talvekompostla võiks teha siis maa alla, et saad kevade tulekul luugi peale panna ja mingi gaaside eraldus toru võiks ka olla. Muidu võib kesksuvel väike põleng või palhvatus toimuda. Parimal juhul lasedki ehitada endale metaangaasi tootmis jaama ja saad oma kompostist tarbegaasi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompostrisse talvel midagi ei vii, läheb olmeprügisse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompostin ka talvel. Aga mul on esikus eraldi kastikene, kuhu biojäätmeid kogun. Suvel läheb see kiirelt rõvedaks ja peab vähemalt ülepäeviti tühjendama, talvel tühjendan kui see täis saab (u 25 l).
Ja lükkangi kompostihunnikuni raja lume sisse, mis seal siis imelikku on?
Mul on lihtsalt hunnik, hiiri on nagunii, kass on ka, metsikud nugised samuti (maaelu võlud).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknast väljaviskamise kohta ütleks – eriti rõve, kujutan ette, kuidas akna all on kuhi katuli-, banaani- ja munakoori, kohvipaksu, vahelpeal sulab lumi ära – siis on see läga eriti hästi nähtav + vareste rõõmupidu seal.
Talvel ei viitsi aia teise otsa sumbata ja viskan üldprügisse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel viskas siis kompostimist vajavad jäätmed köögiaknast välja, kui 25 m kaugusel ei viitsi või on tüütu minna.

Perekoolikas siin, tundub, et on kukkunud ajas 500 aastat tagasi. Siis vist tehti sama moodi, isegi Tallinna vanalinnas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel viskas siis kompostimist vajavad jäätmed köögiaknast välja, kui 25 m kaugusel ei viitsi või on tüütu minna.

Perekoolikas siin, tundub, et on kukkunud ajas 500 aastat tagasi. Siis vist tehti sama moodi, isegi Tallinna vanalinnas.

Ah, ta üritas lihtsalt eriti vaimuks olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui elad linnas, siis ei tohi lahtine kompostikast ollagi, peab olema kaanega. Meil on ka kompostikast ca 25m majast. Ei ole talvel probleemi, tavaliselt ajame tee lahti, aga kui millegipärast pole aetud, tõmban mehe töösaapad või oma kummikud jala otsa ja teen jäljed ette. Nende jälgede abil saab õige mitu nädalat komposti välja viia.

Ei saa aru inimestest, kes talvel viskavad oma biojäätmed olmesse, kuigi võimalus kompostimiseks olemas. Kas 2×25 sammu talvel läbi puhta lume on siis tõepoolest nii vaevarikas?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompostin. Kuna nagunii lükkan labidaga või mees lumepuhuriga rajad sisse väravani, puukuurini, saunani, siis kompostikastini lisaks pole mingi vaev. Ega ma sinna iga päev ei jaluta ju, kartulikoored jms kompostimist ootavad kaanega ämbris ikka mitu päeva, lausa u nädal…ainult kui kala puhastame siis kohe välja. Kompostimist ootava kraami ämber on talvel ka tagumises välisesikus, kus on lausa külm st ei roisku ega haise.

Meil täpselt sama süsteem. Kõigepealt tagaukse juurde ämbrisse ja kui see täis, siis viin kompostikasti aia teises otsas. Talvel lükkan sinna raja lahti. Eelmisel talvel polnudki ju õiget lund, ainult ühe korra pidingi teed rajama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab ka pensionärist ema selle raja kompostikastini tehtud. Ca 25-30 m
Endal ka kompostikast tagaaias, kus talvel tavapärast liikumist ei toimu. Ajangi selle spetsiaalse ca 25 m raja sisse või kui tõesti ei viitsi, siis keksin saabastega nagu kurg ja järgmisel korral saab samadesse jalajälgedesse astuda. Ca 15 l kompostiämber on kraanikausi all kapis ja seda vaja nii 2-3x nädalas tühjendada.
Minu käsi ei tõuse olmeprügisse kompostiasju viskama. Nagu pakendeidki ja muudki.
Kassi jaoks ajan küll pidevalt raja sisse ja seda suisa ümber maja – tagaukses on kassiluuk ja see sindrinahk ei taha paksus lumes sumbata ning jääb siis eesmisele trepile kükitama, kui rada ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel kasutan lisaks Bokashi toakompostrit, milles ei haise jäätmed. Vedelik eraldub ja seda saab kasutada lillede/taimede väetamiseks. Mul on kompostihunnik metsaservas, läheb sinna. See mets on lihtsalt üsna lähedal, mingi 40 m võib-olla. On tegelkult kaks eraldi hunnikut: vanem ja uuem. Sealt saadav muld läheb aias uuesti käiku. Elan väga liivasel pinnasel, mullakiht siin suht olematu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Kompostikast või hunnik talvel