Esileht Väikelaps Kõndimine ei arene edasi

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kõndimine ei arene edasi

Postitas:

Mul on selline mure, et laps saab kohe 1a5k aga ikka veel ei kõnni korralikult ???? Kas on aeg muretsema hakata? Perearst probleemi ei näe. Plika on juba kuskil kaks kuud teinud mõne sammu päevas (mõnikord jätab päeva-paar vahele) aga ühest toa otsast teise kõndimisest ei saa rääkidagi. Hästi ettevaatlik laps, võõrastab palju, ei tee midagi kui pole kindel, et suudab. Süles ta tegelikult olla ei taha aga ainult käputab, selle asemel, et kõndida. Praeguseks peaks ju huvi püsti seismise vastu olemas olema aga ikka mingeid arenguid ei toimu

Mainin veel ära, et oli veidi enneaegne. Artikleid lugedes on kirjas, et 1a6k on viimane piir aga kõik räägivad, et kui esimesed sammud selged on peaks kõndimine kohe otsa tulema. Meil pole paari kuuga mingit kõndimist tulnud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 15:31; 25.07 21:16; 26.07 08:06; 26.07 08:46; 27.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tal on midagi, mida ees saab lükata, et toe najal liikuda? Kasvõi taburet…ja kui juba teeb iseseisvaid samme, kas käest kinni ei ole nüus kõndima? Vb ongi veidi ebakindel ja ei ole füüsiline probleem, vaid kardab

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla aitaks lükatav käimistugi, mille najale ta saaks toetuda ja tasakaalu hoida, kui ta on ettevaatliku iseloomuga. Ma arvan, et see treeniks ja valmistaks ette käimislihaseid ka. Nt mu laps ulatus oma vankri sangast kinni haarama ja lükkas seda koridoris edasi käimistoe asemel natuke aega enne, kui oma esimesed iseseisvad sammud tegi.

Kas ta end mööbli najale püsti seisma tõmbab? Nt madala laua või millegi äärest kinni hoides ja siis külgedele paar sammu harjutades?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on lükatav käimistugi olemas. Mööda diivaniääri jms käib ta juba väga ammu ning oskab ka ilma toeta seista ja mõned sammud teha aga näiteks voodist diivanini ta ilma toeta ei kõnni :/ Kardan, et 4-5 sammu päevas on liiga vähe

Käest kinni käia ka ei julge, küsib kohe sülle

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 15:31; 25.07 21:16; 26.07 08:06; 26.07 08:46; 27.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse. Mu mõlemad lapsed n-ö hilja käima hakanud. Esimene 1a4k ja teine 1a3k ja suht päeva pealt. Iga laps on erinev ja mida hiljem käima hakkavad, seda paremad on lihased.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas õues on, kas seal kõnnib meelsamini?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas õues on, kas seal kõnnib meelsamini?

Muru peal meeldib rohkem jah

Toas kõnnib ka ainult vaibal mitte parketil

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 15:31; 25.07 21:16; 26.07 08:06; 26.07 08:46; 27.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas õues on, kas seal kõnnib meelsamini?

Muru peal meeldib rohkem jah

Toas kõnnib ka ainult vaibal mitte parketil

Sul on lihtsalt väga tark laps, saab aru, et kukkuda on valus. Vaibal ja murul on vähem valus kui parketil.

Kui palju su laps teisi omavanuseid lapsi tegutsemas näeb? Minu ettevaatlik laps arenes alati silmnähtavalt, kui oli veetnud päeva kuskil külas, kus veel lapsi. Neid ta vaatas ja hiljem omaette hakkas järgi proovima. Mänguväljakud jms kohad ei mõjunud nii, sest seal ta keskendus oma tegemistele, aga külas pigem hoidis minust kinni ja pärast kodus hakkas arenema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas õues on, kas seal kõnnib meelsamini?

Muru peal meeldib rohkem jah

Toas kõnnib ka ainult vaibal mitte parketil

Sul on lihtsalt väga tark laps, saab aru, et kukkuda on valus. Vaibal ja murul on vähem valus kui parketil.

Kui palju su laps teisi omavanuseid lapsi tegutsemas näeb? Minu ettevaatlik laps arenes alati silmnähtavalt, kui oli veetnud päeva kuskil külas, kus veel lapsi. Neid ta vaatas ja hiljem omaette hakkas järgi proovima. Mänguväljakud jms kohad ei mõjunud nii, sest seal ta keskendus oma tegemistele, aga külas pigem hoidis minust kinni ja pärast kodus hakkas arenema.

Ei näegi, sest tuttavatel pole nii väikseid lapsi. Isegi mänguväljakutel ei saa käia, sest maal lihtsalt pole sellist kohta ???? Külas elab on väga vähe lapsi ja need üksikudki on koolilapsed

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 15:31; 25.07 21:16; 26.07 08:06; 26.07 08:46; 27.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan pöörduda laste füsioterapeudi poole. Kui saatekirja ei saa, siis saab ka tasulisele vastuvõtule pöörduda. Usun, et ka ühest korrast võib abi olla, kui füsioterapeut harjutused ette näitab. Siis on vähemalt algus tehtud.

Meile õpetati kõndimist nii, et tuleb võtta mingi huvitav asi kätte, minna lapsest eemale ja kutsuda teda enda poole. Lapse pilk peab kõndimise ajal olema asjal, mitte oma jalgadel või emal. Asja tuleb hoida lapse silmade kõrgusel. Alguses võib vahemaa olla lühem, hiljem pikem. Kui laps tahab käpuli asja poole minna, tuleb ta püsti tõsta. Meil aitas väga hästi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 23:06; 27.07 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile õpetati kõndimist nii, et tuleb võtta mingi huvitav asi kätte, minna lapsest eemale ja kutsuda teda enda poole. Lapse pilk peab kõndimise ajal olema asjal, mitte oma jalgadel või emal. Asja tuleb hoida lapse silmade kõrgusel. Alguses võib vahemaa olla lühem, hiljem pikem. Kui laps tahab käpuli asja poole minna, tuleb ta püsti tõsta. Meil aitas väga hästi.

Kui võtta kätte põnev asi ja minna temast eemale kui ta seisab, siis on ta poole sekundiga käpuli ja tormab minu poole. Vägisi teda püsti panna ei saa, tuleb meeletu jonn, teeb jalad makaronideks, võimatu teda seisma panna. Seisab ainult siis kui ise tahab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 15:31; 25.07 21:16; 26.07 08:06; 26.07 08:46; 27.07 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile õpetati kõndimist nii, et tuleb võtta mingi huvitav asi kätte, minna lapsest eemale ja kutsuda teda enda poole. Lapse pilk peab kõndimise ajal olema asjal, mitte oma jalgadel või emal. Asja tuleb hoida lapse silmade kõrgusel. Alguses võib vahemaa olla lühem, hiljem pikem. Kui laps tahab käpuli asja poole minna, tuleb ta püsti tõsta. Meil aitas väga hästi.

  1. Kui võtta kätte põnev asi ja minna temast eemale kui ta seisab, siis on ta poole sekundiga käpuli ja tormab minu poole. Vägisi teda püsti panna ei saa, tuleb meeletu jonn, teeb jalad makaronideks, võimatu teda seisma panna. Seisab ainult siis kui ise tahab

Meil ka alguses ei tahtnud. Mõnikord peab hetke tabama lihtsalt. Lõpuks ikka hakkas. Eks need nõkse on veel. Tasub käia füsio juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 23:06; 27.07 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas õues on, kas seal kõnnib meelsamini?

Muru peal meeldib rohkem jah

Toas kõnnib ka ainult vaibal mitte parketil

Kirjutad, et ta ei taha parketil kõndida – ega tal libe ei ole?

Mu noorim oli peaaegu 1 a 4 k, kui ta oma isa sünnipäeval vanaema meelitamise peale kõndis kümmekond sammu. Ma olin sillas: lõpuks ometi! Aga ei, need kümmekond sammu olidki selleks korraks kõik (ehkki ta ei kukkunud ega midagi, sai ohtralt kiita ja kogu see kogemus oli tema jaoks väga positiivne) ja ta liikus veel ligi kaks kuud käputades ja tugede najal. Kuni ühel päeval, kaks nädalat enne pooleteiseaastaseks saamist, ilmselt tundis end piisavalt kindlalt, tõusis püsti ja hakkas kõndima. Seejärel oli ta uuest oskusest nii vaimustuses, et kui teised lapsed käivad mänguväljakul mängimas ja kiikumas, siis tema käis ümber mänguväljaku kõndimas. Lihtsalt liikuski pooljoostes ringiratast ümber mänguväljaku, samal ajal kui ta õde liivakastis mängis.
Praeguseks on ta 9aastane ja igasugu uute oskustega ongi tema puhul nii, et ta teeb neid alles siis, kui on täiesti kindel, et saab hakkama. Kui kardab, et asi ei õnnestu, siis ta parem ei proovigi. Ja ta peab ise tahtma, sundida ega meelitada teda ei saa. Nii oli jalgrattasõiduga, uisutamisega, lugema õppimisega … Ta teeb kõike siis, kui on tema meelest õige aeg, aga siis kohe või lühikese ajaga korralikult. Võib-olla on sinu laps samasugune.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kõndimine ei arene edasi