Esileht Kodunurk Konditsioneer, kortermaja ja luba

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Konditsioneer, kortermaja ja luba

Postitas:

Kas konditsioneeri (ainult konditsioneeri, mitte õhksoojuspumba) paigaldamiseks on lisaks korteriühistu loale vaja ka KOVi luba? Ei suuda guugeldades leida ja äkki kellelgi on kogemust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 01:11; 08.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu üks tuttav pani rõdule, ei küsinud kellegi käest.

Olemas on ka portatiivsed konditsioneerid, nende jaoks ei ole mingit luba vaja. Luba on vaja siis, kui sa tahad midagi kinnitada maja välisseina külge ja mu teada ei pea sa ei õhksoojuspumba ega konditsioneeri puhul luba küsima omavalitsusest, KÜ-s peab teiste koeteriomanike nõusolek olema. Kui sa muidugi elad mingis munitsipaalmajas, siis selle kohta ma ei tea. Loeb omaniku nõusolek. Eraomanduses maja üle omavalitsus mingite pisiasjade puhul nagu õhksoojuspump, ei otsusta. Sealt on luba vaja suuremate ümberehituste puhul, a la kui tahetakse majale korrus peale ehitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraomanduses maja üle omavalitsus mingite pisiasjade puhul nagu õhksoojuspump, ei otsusta. Sealt on luba vaja suuremate ümberehituste puhul, a la kui tahetakse majale korrus peale ehitada.

Oot-oot, miljööväärtuslikes piirkondades ei ole lubatud mingeid “täiendusi” faasaadipoolele teha ja see ei sõltu omandisuhtest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see küll tõsi ei ole, õhksoojuspumbal on vaja kov luba https://www.err.ee/1021838/omavoliline-ohksoojuspump-toob-kinnisvaraomanikule-hulga-muresid

mul hetkel mure, et kas konditsioneeril ka. Kütteseade ta ju ei ole…

 

 

Mu üks tuttav pani rõdule, ei küsinud kellegi käest.

Olemas on ka portatiivsed konditsioneerid, nende jaoks ei ole mingit luba vaja. Luba on vaja siis, kui sa tahad midagi kinnitada maja välisseina külge ja mu teada ei pea sa ei õhksoojuspumba ega konditsioneeri puhul luba küsima omavalitsusest, KÜ-s peab teiste koeteriomanike nõusolek olema. Kui sa muidugi elad mingis munitsipaalmajas, siis selle kohta ma ei tea. Loeb omaniku nõusolek. Eraomanduses maja üle omavalitsus mingite pisiasjade puhul nagu õhksoojuspump, ei otsusta. Sealt on luba vaja suuremate ümberehituste puhul, a la kui tahetakse majale korrus peale ehitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 01:11; 08.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhksoojuspumba paigaldamine on ventilatsiooni- ja küttesüsteemi muutmine ja sellest tulenevalt ehitusteatise kohustuslik tegevus. Mina oletaks, et ka konditsioneeri paigaldamine on ventilatsioonisüsteemi muutmine ning oletan, et vaja esitada ehitusteatis. Täpsemalt küsiks kohaliku omavalitsuse ehitusspetsialisti käest üle.

Ma saan aru isiklikust mugavusest, aga eriti kortermajades võib naabreid igasugune välismüra tekitav seade vägagi häirida. Sellest tulenevalt on tegelikult olemas ka määrused ja nõuded, kui palju seda tekitada tohib – KOV tahab selle kohaseid seadme andmeid taotluse esitamisel. Ise elasin (õnneks ajutiselt) korteris, mille magamistoa akna taga oli kõrval maja õhksoojuspumbad (otseselt akna taga 2 tk, muidu samas seinas vist alusa 4 või 5) ning need reaalselt segasid und. Oleks oma kodu olnud, siis oleksin mööda ametiasutusi käima hakanud ja jalgu trapinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KÜ ei ole kortermaja omanik ning selline välisilme muutmine ja täiendava müra allikaga tegelemine ei ole KÜ pädevuses. KOV peab vajadusel ka ehitusteatisele välja selgitama võimalikud mõjutatud isikud ja neilt arvamuse/kooskõlastuse küsima. Riigikohtu otsuste kohaselt on vaja kõikide kaasomanike nõusolekut või kohtu asendusotsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Konditsioneer, kortermaja ja luba