Esileht Erivajadustega laps Kõnepuudega laps

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kõnepuudega laps

Postitas:
Kägu

Lapsel tuvastati 11 aastaselt ekspressiivne kõnepuue  F80.9 (koos spetsiifilise lugemis-ja kirjutamishäirega F81.0, F81.1). Kas kellelgi on sama diagnoosiga laps? Kas olete taotlenud ka puuet lapsele? Kas seda saab teha peale seda kui rajaleidja teekond on läbi, või piisab kui laste vaimse tervise keskuse logopeedid, psühholoogid ja psühhiaatrid on vastava diagnoosi pannud ja see on digiloos näha?

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina taotlesin lapsele puude, kuskile see ülesse ei lähe, boonuseks on odavam sissepääs muuseumitesse või lausa tasuta.

Läksin Sotsiaalkindlustusametisse, täitsin ära blanketi (seda saab ka internetis teha, aga ma igaks juhuks läksin kohale), kirjutasin ülesse, kes tegelesid lapsega jne. Sostiaalkindlustusamet teeb korraliku uurimustöö, kontrollivad kõik üle põhimõtteliselt. Kui käid eraarsti juures, siis maini neile, et nad paneks digilukku (kipuvad unustama sinna kirjutada) või saadaks sulle e-mailile tõendi.

Kuigi elan Tallinnas, siis käisin Raplas blanketti täitmas, asi läks töösse samal päeval, ei mingit ootamist.

Edu!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas te diagnoosini jõudsite ja kas märke ilmnes juba varem? Küsin, sest meil kasvab 6-aastane tüdruk, kellel on kõnega raskusi. Samas tunneb juba tähti ja oskab sõnu kokku häälida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puuet tasub taotleda, et saada vajalikke tugiteenuseid võimalikult noorena.

Tähtede tundmisel ja kõnepuudel suurt seost pole. Küsimus on ikka kõne kvaliteedis nii foneetika kui üldise arusaamise osas. Kui mõistab häati ka keerukamat kõne, on probleemid väiksed. Kui arusaamine on ka nigel, peab kindlasti sekkuma.

+1
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Kõnepuudega laps