Esileht Erivajadustega laps Kõnepuue ja võõrkeel

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kõnepuue ja võõrkeel

Postitas:

Pojal on kõnepuue, käib tavakoolis ja saab kenasti hakkama, kord nädalas on tal eesti keel logopeedilises rühmas. Nüüd on tal tulnud soov minna inglise keele ringi. Muidu koolis inglise keel algab 2 klassis. Olen kahtleval seisukohal, kas panna. Praegu, kui kiiresti räägib, siis hakkab pudistama ja ei saa midagi aru, mis ütleb. Kui nüüd tuleks teine keel juurde, kuidas see võiks mõjuda. Või olekski hea juba veidi tutvust teha ja oleks järgmine aasta mingid teadmised ja läheks ehk keele õppiminegi ladusamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halba see lapsele küll ei tee – soovitan. Varasem keelega kokkupuude pigem kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõnepuue puudutab vaid artikulatsiooni, siis on hea mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga küsi logopeedi arvamust.

Minu laps käis kõnearengupärast logopeedi juures ja uurisin logopedi käest kas see võib probleem tekitada kui vanaema temaga venekeels räägib siis tema arvamus oli, et ei tohiks kui teine keel pole igapäevane osa päevast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suutnud nooremana öelda k ja g tähte. Käisin logopeedi juures lasteaias ja algkoolis ja natuke veel ka põhikoolis. Veel põhikooli lõpus oli tegelikult nii, et kui kiiresti rääkisin, siis ega võõras inimene aru ei saanud, sest k ja g tähed olid lihtsalt puudu. Kooli minnes mind inglise keele eriklassi ei lubatud ja emale öeldi, et ma ei suuda kunagi inglise keelt (või üldse mingit võõrkeelt) ära õppida. 5. klassis surusin end aga siiski sellesse inglise keele eriklassi ja probleeme ei tekkinud.

K ja g täht tekkisid mu kõnesse lõplikult alles gümnaasiumis (just selliselt et ei pea eraldi keskenduma kahe tähe ütlemisele, mis on tegelikult väga väsitav). Praegu, 27aastaselt, elan tegelikult ingliskeelses riigis ning olen õppinud ka saksa ja vene keelt, nii et kunagi raudkindlana lajatatud väide läks küll täiesti puusse. Lihtsalt mõtlesin, et jagan enda kõnepuude ja võõrkeele lugu =)

Kui lapsel endal on huvi, siis soovitaks proovida (kui logopeed ka probleemi ei näe).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Kõnepuue ja võõrkeel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.