Esileht Erivajadustega laps Kõnepuue

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kõnepuue

Postitas:
Kägu

Kas keegi on taotlenud lapsele kõnepuuet? Kas see on keeruline? Kas piisab perearstist või peab eelnevalt olema käinud neuroloogi juures? Lapsel on vaja logopeedi suuremas mahus, aga olen aru saanud, et perearstid oma Teraapiafondist suures mahus ei taha anda. Laps on 2,8 ja räägib vähe ning segaselt. Elame Tallinnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on taotlenud lapsele kõnepuuet? Kas see on keeruline? Kas piisab perearstist või peab eelnevalt olema käinud neuroloogi juures? Lapsel on vaja logopeedi suuremas mahus, aga olen aru saanud, et perearstid oma Teraapiafondist suures mahus ei taha anda. Laps on 2,8 ja räägib vähe ning segaselt. Elame Tallinnas.

See kes lapsele diagnoosi pani (saab digiloost vaadata)saab puude taotlemisel abiks olla. Kindlasti ka neuroloogi arvamust on vaja ja teisi olulisi uuringuid, et välistada teised spektrid.
Kõnepuudega käib kahjuks kaasas ka vaimne alaareng.
Kõnepuue väljendub nii kuuldu mõistmise raskuses kui ka eneseväljendusoskuses. Suulise kõne arengu probleemid on kahjuks eelduseks ka kirjaliku kõne probleemsele  arengule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõne puue ei ole vaimupuue!!!! Ja väga tihti on kõneprobleemide põhjuseks pervasiivne arenguhäire st autistlikud jooned, aga see ei ole vaimupuue!!!

Kindlasti on mõistlik pöörduda neuroloogi vastuvõtule ja teha kõik uuringud sh logopeedi ja psühholoogi juures. Enam kõneprobleemide korral väga kergelt puuet ei saa. Väga tõsise kõneprobleemi korral on mõistlik panna laps logopeedilisse lasteaiarühma, siis saab juba lasteaias logopeedilist abi ja ei ole vaja eraldi kuskil logopeedi juurdes käia. Ja rehabilitatsiooniplaaniga saab nagunii ainult 1 kord nädalas logopeedilist abi, sellest ei piisa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks ka logopeedilise lasteaia rühma. Sinna peaks Rajaleidja kaudu saama.
Minu autistlik laps hakkas ka hilja ja segaselt rääkima. Puude ajasin hoopis kooli ajal. Logopeedilises lasteaia rühmas kus ta käis, oli 4x nädalas logopeed jm tegevused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on üliraske kõnepuue. On määratud ka raske puue. Käis logopeedilises lasteaias ja sealt edasi eraviisiliselt logopeedi juures. Esimese sõna ütles 4-aastaselt.

Vaimupuuet ei ole, kuid on väga madal enesehinnang enda kõnepuudega seoses. Kaaslased ei mõista teda. Seetõttu sõpru ei ole. Tal endal teiste kõnest aru saamisega probleeme ei ole. Imelikul kombel ei ole ka lugemisega ja loetust arusaamisega probleeme. Ehkki loeb ainult sunniviisiliselt, mitte vabatahlikult.
Õppis esialgu väikeklassis. Alates viiendast klassist tavaklassis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõnepuue on välistamisdiagnoos. Ehk siis enne selle diagnoosi panekut tuleb välistada kõik muu -epilepsia, ajukasvaja, autism, vaimne alaaareng, kuulmispuue jne. Võimalik, et lapel on on haigus, mida saab ravida või millega tuleb tegeleda teisiti kui lihtsalt logopeediline abi. Kindlasti ei saa sellist diagnoosi panna perearst. Küll aga peaks temast alustama: saatekiri neuroloogile, psühhiaatrile (jah, tean, realselt pole vaja, aga psühhiaater on väga rahul, kui see on olemas), LOR-le. Lasteaiast tuleb iseloomustus võtta jne. See on pikk protsess.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Erivajadustega laps Kõnepuue