Esileht Veebikonstaabel Kõneterror

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kõneterror

Postitas:

Mida oleks võimalik teha kui vanaema (minu ema) helistab 6…12 korda ööpäevas, kellaaegu valimata mu lapsele. Tal on nuputelefon, millel puudub kõnede blokeerimiseks funktsioon, number on küll nn. mustas nimekirjas, aga iga kõne järgi tuleb lapsele sõnum, et üritati kätte saada, kuid see ei õnnestunud. Täna hommikul oli 3 sellesisulist sõnumid (23:15; 03:24 ja 05:05), see konkreetselt segab meie elu juba, kahjuks inimene ise ei saa aru, et tema käitumises oleks probleem. Olen ise rääkinud ja on ka laps rääkinud, et see häirib kui pidevalt helistatakse, kuid kasu pole sellest rohkem kui heal juhul päevaks-paariks, siis väheneb kõnede hulk 3-4 kõne peale päevas. Enim härivadki öised kõned, sest päeval jätab laps telefoni koju: pidev piiksumine taskus häirib ju koolis kõiki.
Olen tõsiselt hakanud kaaluma lastekaitse ja politsei poole pöördumist ning äärmuslik variant oleks veel meie mõlema numbrite vahetamine (minul on olnud sama number juba ligi 20 aastat ja lapsel üle poole oma elust).
Ma olen tõsiselt ummikus: ühelt poolt ei tahaks suhteid katki lõigata, kuid teisalt oma ja lapse huvides, oleme seda nii palju juba teinud kui meie poolt on võimalik, jäänud ongi vaid need lakkamatud kõnedega pommitamised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 09.04 15:22; 06.06 14:02; 13.07 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb oodata dementsuse saabumist, siis unustab mammi helistamise ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema kõned on blokeeritud. Kas vanaema ise teab seda? Võib-olla helistab ta sellepärast mitmeid kordi, et ta ei saa lapselast kätte?
Kuigi öisel ajal tehtud kõnedele on raske selgitust leida. Äkki on mingi probleem on jäänud lahendamata ja praegune olukord selle tagajärg?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin loos oleks vaja teada natuke ikka tausta ka. Kuidas muidu suhe vanaemal ja lapselapsel üldse on? Ja ülejäänud perega? Miks vanaema tunneb huvi just nimelt lapselapse, aga mitte näiteks sinu ehk oma lapse vastu? Ja kui laps vastama peaks, mida vanaema siis talle räägib? Kas küsib lihtsalt, et kuidas koolis läheb?

Samuti peaks ka hiiliv dementsus olema eelnevalt juba teada: et kas vanaema teeb ka muud kummalist? Niisama suvaliselt ju öösiti ikka lastele ei helistata ometi. Võib-olla on tal mingid hirmud, kardab, et lapselapsega juhtub mingi õnnetus? Natuke rohkem tausta teades oleks ka ilmselt kergem nõuga aidata või mingit seisukohta võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin loos oleks vaja teada natuke ikka tausta ka.
1) Kuidas muidu suhe vanaemal ja lapselapsel üldse on?
2) Ja ülejäänud perega?
3) Miks vanaema tunneb huvi just nimelt lapselapse, aga mitte näiteks sinu ehk oma lapse vastu?
4) Ja kui laps vastama peaks, mida vanaema siis talle räägib?
5) Kas küsib lihtsalt, et kuidas koolis läheb?

Samuti peaks ka hiiliv dementsus olema eelnevalt juba teada: et
6) kas vanaema teeb ka muud kummalist? Niisama suvaliselt ju öösiti ikka lastele ei helistata ometi.
7) Võib-olla on tal mingid hirmud, kardab, et lapselapsega juhtub mingi õnnetus? Natuke rohkem tausta teades oleks ka ilmselt kergem nõuga aidata või mingit seisukohta võtta.

Hakkan järjest siis küsimustele vastama
1) Vanaema peab mu poega enda lapseks, sest olude sunnil elasime veidi enam kui 5 aastat temaga sama katuse all, samas eeldab ta seda, et kõik teevad asju nii nagu talle meeldib.
2) Minu suhted temaga on täpselt sellised, et kui ma teen kõike nii nagu tema soovib, siis see talle sobib, kui mitte, siis lendab sajatusi igasse ilmakaarde. Ka last peaksin kasvatama nii nagu tema meelest oleks õige, ka siis kui see minu jaoks vastuvõetamatu on. Mu vennaga see-eest saab ideaalselt läbi ja leiab alati sadu eurosid, et teda igal võimalusel toetada.
3) Lapselapselt uurib detailide täpsuseni, mida teeb ja millal ja kellega jne – mina ütlen talle sellise uurimise peale, et ma ei saa sellist infot talle detailselt anda, sest ma ei tea seda ise ka (plaanid võivad ka jooksvalt muutuda). Selline vastus talle ei meeldi. Minu lapselt üritab igal hinnal välja pressida lubadusi, et ta tuleb tema juurde Tallinnasse talle sobival ajal – nii ei saa, sest laps ei tea sageli peast meie nädalavahetuseplaane. Tema jaoks on “pikk” ettetatamine see kui helistab kolmapäeval, et reede õhtul saada laps bussiga Tallinna – eee…mmm… aga meie plaanid…
4) & 5) See küsimus sai ilmselt eelmise punktiga ka vastatud
6) Vanaema pole veel pensionil, on füüsiliselt igati terve ja aktiivne, täiskoormusel töötav õpetaja.
7) Miks ta helistab öösiti – ei tea. Tegi seda ka siis kui meid kätte sai. Ära olemegi blokkeerinud just sellel põhjusel, et ta ei saa aru, et meie elud ei jookse selle järgi, kuidas tema niite tõmbab. Ära tüütasid need süüdistused, kuidas meie ei hooli temast ega tema pingutustest meile head teha.

Tegelikult hoolime ju, kuid kui inimene ei saa aru, et teiste elud ei käi tema tahte järgi ning selles ei saa süüdistada kedagi teist peale tema enda peegelpildi. Ei saa eeldada, et maksimaalselt poolteist ööpäeva ette teada andes saab kohe joosta sinna, kuhu tema soovib…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 09.04 15:22; 06.06 14:02; 13.07 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postituse tegemisest on möödunud peaaegu 2,5 kuud – hetkeseis on peaaegu sama. Kõnedehulk on vahelduva eduga õnneks ajapikku veidi vähemaks jäänud (3…5 päevas), kuid on ka päevi, kus need küündivad kahekümne alla. Korra sai süda kõvaks tehtud, uuesti ei taha nullist alustada ehk siis ühekordselt kõnele või e-kirjale vastata. Loodan südamest, et mida aeg edasi, seda vähemaks neid kõnesid jääb ja lõpuks saab oma elu elada taaskord nii nagu varem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 09.04 15:22; 06.06 14:02; 13.07 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võim ja kontroll.

Kui teemaalgatajal vähegi inglise keele oskust on, soovitan uurida sellist kommuuni nagu https://www.reddit.com/r/JUSTNOMIL/

Kui inglise keele oskust ei ole, siis teadmiseks, teil on käsil võimuvõitlus nartssissistiga.
Nartssissist ei näe mitte kedagi teist inimesena, te kõik olete etturid tema isiklikus malemängus.

Igakellased kõned on üks tema viisidest teie üle kontrolli hoida.

kui vähegi võimalik, uuendage lapse telefon sellisele tasemele, mis võimaldaks konkreetset nmbrit blokeerida või vahetage lapse number välja. Teoreetiliselt peaks ka teenusepakkuja olema võimeline pakkuma teenust konkreetne number täiesti blokeerida, aga selleks tuleb esindusest läbi astuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tol vanaemal näib olevat tõsine põhjus lapse pärast muretseda. Ma näen siin seda aspekti ka.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tol vanaemal näib olevat tõsine põhjus lapse pärast muretseda. Ma näen siin seda aspekti ka.

Ma kuulaks/loeks kohe huviga, milline see põhjus siis olla võiks?
Kas see, et ma olen andnud lapsele loa mittesuhelda inimesega, kes mind tema ees igal võimalusel alandab? Ta on korduvalt öelnud, et see teeb talle väga haiget kui vanaema minuga nii käitub. Kas peaksin laskma sellel inimesel meie eludesse edasi “mürki” tuua?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 12:36; 09.04 15:22; 06.06 14:02; 13.07 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, on ikka probleem. Vaheta lapse number ära ja ongi kõik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks ka sellest aspektist teada. Vanaema on kotrollifriik ning on endale võtnud õiguse kontrollida su lapse elu. Nõu anda ei oska- mina vahetaks telefoninumbrit.
Minul on küll palju lihtsam probleem ämmaga, et kui poega kätte ei saa, siis helistab kõik numbrid läbi (mina, lapsed) – et keegi ikka telefoni võtab ning vahest mitu korda teeb ringi peale, kui keegi ei võta-siis selgub, et telekast näitas tema lapsepõlve kodu vms – et me kindlasti ka vaataks. Ükskord helistas suht laupäeva õhtul hilja, et ehmatasime ära – midagi vanadega lahti – tahtis meelde tuletada, et me kindlasti hommikul prillitoosi vaataksime, et seal näitab tema onutütre naabrinaise kodu vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel peab olema telefon kaasas koolis. Tuleb nt väga ettenägematu olukord, on ju vaja kiirelt kätte saada kas temal sind või sinul teda. Nuppudega telefoni saab ka ju hääletu peale panna, ei piiksu see midagi. Telefoni on ikkagi lapsele vaja. Vanaema kõnedele ei pea vastama kui ei soovi nii tihti suhelda. Sõnumid annab ära kustutada. Vanaemaga võib maha pidada ühe tõsise vestluse teemal “telefoni funktsioonid”. Telefon on ikkagi ette nähtud funktsionaalseks kasutamiseks, mitte mänguasja või kiusamise vahendina. Võimalik, et vanaema ei anna endale oma käitumisest aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 14:15; 09.03 04:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellelt numbrilt saavad lapse kätte ka tema sõbrad, siis numbri vahetus ei ole väga hea mõte. Aga kõnesid kindlalt numbrilt blokeerida peaks saama ka mitte niivõrd telefonist kuivõrd teenusepakkuja iseteenindusest, kas pole nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
See vastus on nüüd tõesti kategooriasse: kuhu mu vastus kadunud on, olen täiesti kindel, et siia sai vastus kirjutatud üsna kiiresti.

Ka siin peitub tõtt:

Kägu 08.04.2018 12:09
Vanaema kõned on blokeeritud. Kas vanaema ise teab seda? Võib-olla helistab ta sellepärast mitmeid kordi, et ta ei saa lapselast kätte?
Kuigi öisel ajal tehtud kõnedele on raske selgitust leida. Äkki on mingi probleem on jäänud lahendamata ja praegune olukord selle tagajärg?

Ehk siis taaskord: kõik asjaosalised peaksid antud olukorra omavahel selgeks rääkima.

Kui rääkimine ei aita siis tulebki minna blokeerimise teed, saan aru et muud lahendused ei ole niivõrd soositud teemaalgtaja poolt, eesmärgiga suhteid lõplikult mitte rikkuda. Kui telefoni enda tarkvara ei luba SMS-e blokeerida siis selleks on vastavad äpid olemas, millega saab blokeerida nii SMS-d kui ka kõned ja määrata, et kõnekatse kohta ei ole samuti teavitusi. “Block SMS on telefoni mark ja mudel” otsing on abiks nende leidmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub terviseprobleemi moodi. Kas mingi psüühiline häire või alkoholism. Inimene ei saa oma tegudest aru. Võibolla on asjad nii algusjärgus, et teised ümberringi ei saa veel aru. Intelligentne inimene (mida õpetaja ju on), suudab oma haigust pikalt varjata. Meil oli üks sugulane, kes helistas sobimatul ajal, kui oli parasjagu joogine. See oligi tema omapära.

Räägi ümbritsevatega. Kas teistel sugulastel ei ole sarnast probleemi? Mida töökaaslased ja sõbrad/tuttavad arvavad? Mida tema perearst arvab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina muidu mõistan, et probleem on helistamises, vanaema teeb seda liiga tihti ja ebasobival ajal. Kuid ei mõista, mis probleem on sellega, kui vanaema kutsub lapselast endale külla nädalavahetuseks Tallinna? Mis selles nii hirmsat oleks siis? Samuti ei saa ma aru väitest või julgen ka kahelda asjaolus, et vanaema peab lapselast nn oma lapseks. On ju loogiline, et armsa lapselapsega soovitakse kohtuda, talle helistada. Mis selles nii imelikku ja ebameeldivat on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 14:15; 09.03 04:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on teemaalgataja üldse kindel, et vanaema ise üldse teab, et ta “helistab”?
võibolla on seesama lapselaps ise pannud kunagi oma numbri vanaema telefonis mingi klahviga kiirvalimise alla, aga samas on vanaemal kas komme telefoni kätte võttes (või ära pannes) just selle nupu lähedalt kinni haarata või algab telefoni parool sellesama klahvivajutusega.
ja ta ise üldse ei teagi, et ta “helistab”.

enne, kui politseid asjasse sekkuda lasta, võiks pigem oma vana sugulasega enne rääkida. äkki on tal lihtsalt tehnilist abi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Veebikonstaabel Kõneterror

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.