Esileht Pereelu ja suhted Konisatsioon, rasestumine, vaktsineerimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Konisatsioon, rasestumine, vaktsineerimine

Postitas:

Olen 38. aastane ja avastatud HPV pärast ootab ees emakakaela konisatsioon. Olen väga mures selle pärast. Kas hiljem on lapse saamine üldse veel võimalik? Arst soovitas pärast ka vaktsineerida. Kui mõtekas see on? Üsna kallis on see ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse saamisega mingit probleemi polnud peale konisatsiooni. Vaktsineerimist pidasin mõttetuks, kuna partner on sama ja ei plaaninud vahetada ega uusi lisada, seega ei teinud. Nüüd 13 aastat möödas ja kõik ok.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konisatsiooni järgselt on enamasti võimalik last saada küll, sest lõigatakse ära nii väike osa kui võimalik. Targem on oma arstilt seda küsida, kuna me ju siin täpselt ei tea, kui suur osa sul emakakaelast koniseeritakse.

Vaktsineerimise vajaduse osas pead ilmselt ise järeldusele jõudma. Nii palju kui mina tean, siis vaktsineeritakse ainult kindlate tüvede vastu ja vaktsiin ei kata kõiki kõrge riskiga tüvesid. HPV vaktsiini osas ütles mulle kunagi arst PAP testi võttes, et juhul kui on korras, siis ta soovitab vaktsineerida. Minul selle vaktsiini vastu suuremat huvi ei olnud, seega ma ei uurinud, aga järeldan, et kui PAP test korrast ära ja sealt midagi juba leitakse, siis sellel erilist tõhusust pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konisatsiooni käigus lõigatakse ainult väike osa emakakaelast, rasestumist see ei mõjuta. Soovitatakse rasestumisega oodata vähemalt pool aastat, et emakakaelal oleks aega ära paraneda ja lapse survele vastu peaks, minu puhul läks kogemata nii, et jäin kuu pärast konisatsiooni rasedaks ja mingeid probleeme ei olnud, laps sündis ajalisena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina vaktsineerisin peale konisatsiooni igaks juhuks. Rasestumise ja raseduse lõpuni kandmisega probleeme ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Pereelu ja suhted Konisatsioon, rasestumine, vaktsineerimine