Esileht Ajaviite- ja muud jutud Konkurss kõige hullemale majapidamistööle

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Konkurss kõige hullemale majapidamistööle

Postitas:
Kägu

Ma tõstan käpad üles sokipaaritamise ees. Masinasse panen kahekaupa, välja tulevad ühekapua. Kolmel pereliikmel on mustad sokid, suurusevahe mõni number. Mõned sokid on kokku läinud, teised välja veninud….

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Konkurss kõige hullemale majapidamistööle

Mitme väikelapse järelt koristamine, sest seda tuleb teha lugematu arv kordi päevas ja see ei saa mitte kunagi otsa ja on üldse üks lootusetu ettevõtmine.
Pidev plekieemaldus laste riietelt. Erinevad müstilised plekid, mis tavaliselt pesumasinas välja ei tule ja vajavad mingi erimenetlust.
Ja see suur hulk musta pesu ja pidevalt. Aeg-ajalt ajab ikka närvi täitsa mustaks, aga sellest jamast on võimalik ka üle olla ja asja rahulikult võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja: pane lõks üles, su koju on ilmselt sokisöödik pesa teinud!
Mul on ka nii, aga õnneks siiski sokisöödikuga tegu polnud. Lihtsalt üks ühe jalaga sõjaveteran oli külma talve eest sooja tuppa varju pugend…

Please wait...
Postitas:
talent

OLEKS triikimine, aga ma ei triigi. Surmaga pooleks abikaasa triiksärke. Ettevalmistus pealehakkamiseks peab sarnanema meditatsiooniga ja triikida saan sisuliselt transis olles. Kui \”ärkan\” ja avastan, mida teen, tuleb must masendus kallale.

Tolmuvõtmist ka eriti ei fänna. Mingi tolmune kapi pealne, kuhu ma nagunii ei näe, ei häiri üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tekkide tekikottide sisse toppimine, kui see ikka on majapidamistöö. mida suurem tekk, seda suurema kaifi ja higi ma lahti saan!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tekkide tekikoti sisse toppimine, kui see ikka on majapidamistöö. mida suurem tekk, seda suurema kaifi ja higi ma lahti saan! [/tsitaat]

Oh, jaa, see jagab 1.-2. kohta kindlasti. Voodipesu vahetamine üldiselt.
Triikimise, mida ma ka üldjuhul ei tee, paneksin kohe nende järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

triikimine. sellepärast ei triigigi. nõudepesu. sellepärast ostsin nõudepesumasina.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on naise panemine. Aga kui tahad et maja oleks korras, siis tuleb kord nädalas ette võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tekkide tekikottide sisse toppimine, kui see ikka on majapidamistöö. mida suurem tekk, seda suurema kaifi ja higi ma lahti saan! [/tsitaat] lihtne nipp (aga keeruline selgitada) on enne teki kotti toppimist keerata tekikott pahempidi (ma ära võttes jätangi tekikoti pahempidi ja pesen ka pahempidi). siis paned käed tekikoti sisse ja haarad läbi tekikoti teki nurkadest ning lihtsalt tõmbad teki tekikoti sisse ja raputad sirgeks. lihtne ja kiire. otsin kohe jutuubist, äkki on mõni lahke perenaine selle kohta video üles riputanud.
leidsingi:
http://www.youtube.com/watch?v=dU8Vz74qmfk&feature=related
see tore noormees on ka hea video teinud, ainult minu arust ta raputab seda tekki ülemääraselt energiliselt, piisab õrnemast saputamisest:
http://www.youtube.com/watch?v=rcCaly7PXak&feature=endscreen&NR=1

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik. Sellepärast mul ongi koristaja. Tegelikult ka, kui vähegi võimalik, siis kinidlasti soovitan – nii palju igasugu irinat ja vaidlemist selle üle, kelle kord on vannituba küürida või kas ikka on üldse vaja aknaid pesta, jääb ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kõik. Sellepärast mul ongi koristaja. Tegelikult ka, kui vähegi võimalik, siis kinidlasti soovitan – nii palju igasugu irinat ja vaidlemist selle üle, kelle kord on vannituba küürida või kas ikka on üldse vaja aknaid pesta, jääb ära.

[/tsitaat]

Kas ta paaritab sokke ka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vot see sokimajandus on hea tähelepanek. natuke aitavad selle vastu \”10 pakid\”, et ei oleks palju erinevaid sokke.
aga mul on selle jaoks üks korv kuhu ma pestud sokid panen ja sokikandjad siis juba ise paaritavad neid sokke. meil on õnneks üks number, aga isal on vähe kallimad kui pojal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1. Pesu voltimine ja kappi panek
2. Nõudepesu
3. Voodipesu vahetamine

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahhelkivide vuukide puhastamine.
Kunagi sai köögis-vannitoas kõik ära plaaditud ja vot häirib väga kui näen rasva-hallituse-rooste vms. soga vuukides. Teisi ei häri, seega üksinda kraabin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas ta paaritab sokke ka?[/tsitaat]

Vastavalt kokkuleppele. Meil ei paarita, triigib küll (st muid riideid siis, mitte sokke). Aga ma ka ei paarita, vean pesukorvi pesuruumist üles ja teatan, et iga pereliige korjaku omad asjad välja ja pangu kappi.

Please wait...
Postitas:
Piibuga naine

Pole ühtegi nii hullu asja, aga ei armasta rohimist, riisumist ning rõivaste parandamist.
Tüütu on külmiku puhastamine ja lumerookimine.
Kõik muud asjad on üsna möödaminens tehtavad asjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

esikohal on pidev pesuga sahmimine – alates pesu kokku korjamisest, pesemisest, kuivatamisest, avastamisest, et asjad on jumala kortsus, triikimisest, vahetamisest. saad tsükliga ühele poole ja uus laadung on kasvamas.

tolmutamine on teisel kohal.

Please wait...
Postitas:
andur

akende pesu on kõige tüütum ja tänamatum töö…kulub terve päev ja järgmisel päeval juba käejäljed rõduukse klaasil….paneb vanduma. :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Akende ja põranda pesu lükkan edasi niikaua, kui vähegi kannatan. Köögikapiuksi ka ei viitsi eriti pesta.

Külmiku suurpuhastus ka ei meeldi :S

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale soovitan nimelisi pesukotte igale pereliikmele mustade sokkide kogumiseks. Pärast annad kuivatist igaühele kotiga kätte ja ise ei pea midagi tegema.
Mul on mehel ja pojal sama jalanumber, ja mehel on 10 paari ühesuguseid sokke ning pojal siis teistsuguseid 10 paari. Mis läbi kuluvad, viskan minema ja ülejäänud lähevad ikka miskitmoodi paari.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma tõstan käpad üles sokipaaritamise ees. Masinasse panen kahekaupa, välja tulevad ühekapua. Kolmel pereliikmel on mustad sokid, suurusevahe mõni number. Mõned sokid on kokku läinud, teised välja veninud….
[/tsitaat]

selle nähtuse vastu aitab mul iga pereliikme oma sokkide pesuv6rk. igaüks paneb omad sokid oma v6rgu sisse. ja pesurestil on igal oma nöör. meil toimib see asi, 4 inimese sokkidega.

mida mina esikohale t6stan, on tekikottide pealepanemine.

triikimine on minu jaoks aga üks väga meeldiv tegevus, lausa meditatiivne!

Please wait...
Postitas:
talent

lihtne nipp (aga keeruline selgitada) on enne teki kotti toppimist keerata tekikott pahempidi (ma ära võttes jätangi tekikoti pahempidi ja pesen ka pahempidi). siis paned käed tekikoti sisse ja haarad läbi tekikoti teki nurkadest ning lihtsalt tõmbad teki tekikoti sisse ja raputad sirgeks. lihtne ja kiire. otsin kohe jutuubist, äkki on mõni lahke perenaine selle kohta video üles riputanud.
leidsingi:
http://www.youtube.com/watch?v=dU8Vz74qmfk&feature=related
see tore noormees on ka hea video teinud, ainult minu arust ta raputab seda tekki ülemääraselt energiliselt, piisab õrnemast saputamisest:
http://www.youtube.com/watch?v=rcCaly7PXak&feature=endscreen&NR=1%5B/tsitaat%5D

Seda nippi õpetas mulle kümmekond aastat tagasi üke turismitalu perenaine. 20-ne voodipesu vahetamine käis ikka väga kiiresti.
Ma vist muudmoodi enam ei saakski hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]

Seda nippi õpetas mulle kümmekond aastat tagasi üke turismitalu perenaine. 20-ne voodipesu vahetamine käis ikka väga kiiresti.
Ma vist muudmoodi enam ei saakski hakkama.[/tsitaat] 🙂 mulle õpetas paarkümmend aastat tagasi sõbranna, kes läks kruiisilaevale tööle, oli kajutikoristaja. koristamise aeg oli seal väga limiteeritud enne kui uued reisijad juba laeva tulid. ma ka ei oskakski enam muud moodi vahetada, ei viitsikski muud moodi pusida. kindlasti on profikoristajatel teisigi nippe kuidas ebameeldivad tööd kiiresti ja efektiivselt ära teha. kui keegi mõnda teab, võiks oma nipid ka siia kirja panna.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Mulle ei meeldi tolmu võtta.
Jumala nüri töö.

Lemmikud on kevadine suurpuhastus ja pesupesu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

trii-ki-mi-ne! kindlasti. Riideid tavaliselt eriti ei triigi, aga voodipesu küll. Ma ei tea kas asi on minus, aga see võtab kohutavalt kaua aega. Ühe lina triikimiseks läheb 10 minutit, tekikotiga läheb veel kauem. Pärast viimast kahetunnist triikimissessiooni otsisin triikimiskeskuse kontaktid välja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Voodipesu vahetamine. Triikimise jätan loomulikult üldse tegemata:P Aga voodipesu vahetaksin tunduvalt tihedamini, kui ei peaks selle käigus nii palju voodi ümber võimlema. Seda tekikotinippi tean ja kasutan, kuid lina pealepanek piiratud ligipääsuga topeltvoodile on paras akrobaatika.
Plaanis soetada uus triikraud, et ehk äkki petab ära – laps sündimas ja \”kurjad keeled pajatasid\”, et VAJA triikida tema asju alguses. Näis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
🙂 mulle õpetas paarkümmend aastat tagasi sõbranna, kes läks kruiisilaevale tööle, oli kajutikoristaja. koristamise aeg oli seal väga limiteeritud enne kui uued reisijad juba laeva tulid. ma ka ei oskakski enam muud moodi vahetada, ei viitsikski muud moodi pusida. kindlasti on profikoristajatel teisigi nippe kuidas ebameeldivad tööd kiiresti ja efektiivselt ära teha. kui keegi mõnda teab, võiks oma nipid ka siia kirja panna.[/tsitaat]
Ja mulle ema, kelle tuttav töötas ka a la hotellis vms. Enam teistmoodi ei kujutaks ettegi:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul muidu pere päris hästi välja koolitatud – lauast tõustes pesevad kohe ise oma nõud ära, AGA kahvlid-noad-lusikad \”unustavad\”. Tassid vahel ka. No ja järgmine päev neid piimarante on päris nõme sealt tassist kätte saada.
Vanasti vihkasin wc-poti puhastust, no eriline sibitöö eks. Aga nüüd on mul lausa mingi kiiks tekkinud, see peab lausa särama, muidu hakkab vastik. Teiste juures ei pane ma ka tolmurulle ega pesemata nõusid pahaks ega tähelegi, aga kasimata wc paneb nina kirtsutama küll;P

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ei suuda tolmu pühkida ja tolmimejaga põrandaid puhastada – nii ongi mu toad kenasti korras aga tolmused. 🙁 ei näe ka väljapääsu olukorrast, koristajat palgata ei jõua … äkki kui laps kasvab suuremaks, on nõus hakkama taskuraha lisa teenimiseks koristama – praegu ta koristab vaid oma tuba.

samas tegelen meelsasti pesuga – pesemise ja kokku panemisega, isegi sokid ja aluspüksid on kapis volditud. 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Teemaalgatajale soovitan nimelisi pesukotte igale pereliikmele mustade sokkide kogumiseks. Pärast annad kuivatist igaühele kotiga kätte ja ise ei pea midagi tegema.
Mul on mehel ja pojal sama jalanumber, ja mehel on 10 paari ühesuguseid sokke ning pojal siis teistsuguseid 10 paari. Mis läbi kuluvad, viskan minema ja ülejäänud lähevad ikka miskitmoodi paari. [/tsitaat]

Appi kui hea nipp!!!! Miks ma ise selle peale ei ole tulnud?!?! Meil samamoodi, mehel ja pojal peaaegu ühesuurused jalad ning mõlemad armastavad musta värvi sokke. Mõnikord on neid 20 paari ja siis jagelevad ja võrdlevad seal, kumba sokid on.

Mulle ei meeldi tolmuimejaga koristada. Mürin on nii vastuvõtmatu, ei taha kohe üldse seda teha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Konkurss kõige hullemale majapidamistööle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.