Esileht Ajaviite- ja muud jutud Konmari meetod

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Konmari meetod

Postitas:
Kägu

(Ei ole ainult kodunurga teema, sest see pole pelgalt kodu korrastamine.)
Kas keegi kasutab? Olen sellega tutvunud vaid pealiskaudselt. Tundub jube mõnus, aga kohe tekkis mul küsimus, kuidas see töötab, kui inimene ei ela üksi või paarilisega, kes jagab tema seisukohti. Kui on suur pere? Kui ma tahaks kogu kodu Konmari meetodi järgi ära korrastada, siis peaksid kõik pereliikmed sama soovima, sest ma ei lähe teismelisele ega abikaasale ette kirjutama, kuidas nemad oma asju sortima ja hoidma peavad. Samuti ei tunne ma, et see tooks majja õnne, kui ma peaksin kõigil järgi käima ja kontrollima, kas nad ikka panid omad või ühised asjad õigel moel õigesse kohta. Ka ei ole mõistlik seda kõike enda õlule võtta. Kas mõnel pereinimesel see meetod päriselt toimib? Kui jah, siis millistel tingimustel ja kuidas?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tunned et tahad teiste asju ära visata, on sul probleem.

Mina tegin ühel nädalavahetuseõ oma kapi korda, järgmisel läksin köögikapi kallale ja ülejärgmisel nädalavahetuseõ mees tuli suure koti täie riietega et kus ma neid asju hoian, mis uuskasutuskeskusesse viia tahtsin.

Kui oled piisavalt hea eeskuju, tulevad teised järele. Kui ei tule, siis elad edasi nagu seni.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas ikkagi tuleb lastele küll õpetada juba maast madalast, et endale mittevajalikud asjad tuleb anda kellelegi teisele, kes neid vajab rohkem.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen mingeid osi sellest rakendanud, nt terve pere riided on selle süsteemiga volditud ja kappidesse pandud ja aastaid pole meil kellelgi mitte kunagi vähemalt riidekapp sassis 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peres on vist seda keeruline teha. Nt minu mees viskab õusdelt kerge südamega ära kõik mida ts arvab et ei lähe enam vaja. Mina olen aga täitsa teist tüüpi. Hoian alles, äkki läheb vaja, sellest annaks midagi muud teha. Teha mingi lahe või kiiksuga asi. No ja rasmatuid on paljudel terved riiulid täis. Neid oleks keeruline sortida. Äkki ma ikka loen neid raamatuid mis seni seisnud on.
Ja väga kurb on mul neist tarbeklaasi asjadest mis ma mõned aastad tagasi ära viskasin. Siis ma vaatasin et jõle vaas. Praegu ma nii enam ei vaataks.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja väga kurb on mul neist tarbeklaasi asjadest mis ma mõned aastad tagasi ära viskasin. Siis ma vaatasin et jõle vaas. Praegu ma nii enam ei vaataks.

Kas tõesti see jõle vaas hakkas sulle järsku meeldima? Muutus ilusaks?
Või on asi selles massipsühhoosis ja sul on kahju, et sa selle eest suuremat summat ei saa?

Noh, vähemalt kui vaas kadunud, ei vaata küllatulnud inimesed sind kui ajupestud napakat.
Miks peab kõigega kaasa jooksma, oma peaga enam ei mõelda.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ma olen mõjutatav. Massipsühoos. Kahju ka et ma sellest suuremat summat ei saa. Ja ka nüüd ma võtaks seda kui oma lapsepõlve üht sümbolit. See oli meil mingi 10a laual, lapsepõlves.
Ka olen ma ära visanud kõik veneaegsed serviisid. U 20a tagasi. Jõledad taldrikud. Ja nüüd ostsin taaskasutusest uued. Ühekordste papptaldrikute asemele õues söömiseks. Ma suhtun neisse-kole on ilus.
Kuidas sellise sagedase meelemuutesega saaks seda koristusmeetodit kasutada?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen mingeid osi sellest rakendanud, nt terve pere riided on selle süsteemiga volditud ja kappidesse pandud ja aastaid pole meil kellelgi mitte kunagi vähemalt riidekapp sassis 🙂

Ma olen osades laste sahtlites seda riiete voltimist kasutanud. Pesu-sokisahtlis on süsteem kõige paremini püsima jäänud ja lapsed on rahul. Tõesti, sa näed mis seal on ja mida võtad.

Kui tervet kodu selle süsteemi järgi teha ei saa, siis midagi kindlasti. Kasvõi oma kapid-sahtlid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu 6liikmeline pere teeb. meile meeldib, alguses oli neil raske, tegin suurema muudatuse enne ära. nüüd juba läheb teine kuu ja kõik ladusalt

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen mõelnud samale asjale ning see töötaks peres siis kui kõik leiaks, et neil on probleem ja lepiks kokku, kuidas see lahendada. Aga vähemalt minu kodus on probleem ainult minul ja teisi ei häiri korralagedus mitte kõige vähemalgi määral ja korrastamine on kas minu isiklik hobi või teistele minu poolt pealesunnitud kohustus. Jah, ma võiks kõik oma mehe auguliseks kulunud T-särgid ära visata ja poole tema garderoobi sisust uuskasutusse viia ilma, et ta märkaks, et midagi puudu oleks, aga ma ei tee seda, sest see on vägivaldne sekkumine. Ja meie peres olen pigem mina see, kes nöörijuppi kõigepealt ümber sõrme keerutab ja kui ulatub, siis võib veel kasulik olla 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tunned et tahad teiste asju ära visata, on sul probleem.

Mina tegin ühel nädalavahetuseõ oma kapi korda, järgmisel läksin köögikapi kallale ja ülejärgmisel nädalavahetuseõ mees tuli suure koti täie riietega et kus ma neid asju hoian, mis uuskasutuskeskusesse viia tahtsin.

Kui oled piisavalt hea eeskuju, tulevad teised järele. Kui ei tule, siis elad edasi nagu seni.

Hakkasin just oma kogemust kirjutama, mis on sarnane. Tegin oma asjad selle süsteemiga korda ja kuna nt mehe riided lappan ka mina kappidesse, siis pole probleemi. On rahul, sest leiab asjad paremini. Väiksem laps hakkas minu eeskujul oma tuba koristama ja saab nüüdseks oma pesusahtlitega ise kenasti hakkama. Suurem laps ei ühinenud. Miks? Sest ta on niikuinii korrahull, asju väga vähe ja kõik piinlikult paigas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen selle meetodiga tuttav, kuid see süsteem – viska ära asjad, mida pole mitu kuud kasutatud – meie kliimas ei toimi, sest sel  juhul peaks ju igal sügisel suveriided ja kevadel talveriided ära viskama ning uueks hooajaks kõik uued ostma :-P.

Mul on kodus asju, mida ma kasutangi haruharva, nt pööningul olnud laste suusad ja kelgud on käinud läbi mitu põlvkonda, nüüd ootavad, kuni lapselapsed nende jaoks sobivasse pikkusesse jõuavad. Pidulik maani must ametkleit on mind teeninud üle 15a, aga kasutuses on vaid korra ca 2-3a tagant mõnel ülipidulikul vastuvõtul. jne

äraviskamine versus müük. Lihtsalt ära visata on lihtne, aga praeguses olukorras, kui koroona tõttu istuvad paljud palgata kodus, on mõistlik üleliigsed asjad pigem müüa kui ära anda.

Ainus, mida ma olen sellest konmari süsteemist rakendanud: teismelise poja kummutis keerasime koos kõik tema t-särgid ja pidžaamad rulli, nii leiab ta oma riided lihtsamalt üles ja jäi isegi vaba ruumi ka üle.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oli meil mingi 10a laual, lapsepõlves.

No tule taevas appi:) Ma ei suhestu kuidagi selliste inimestega. Ei ole asjade ori.

Nagu Kuuuurija korterilugu. Korter oli 1,5 a müügis ja nii kui ära osteti oli kohe just siis eelisostuõigust vaja kasutada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mujal pole kasutanud kui laste riidesahtlites ja need püsivad nüüd korras, on ilusti näha, mis seal on, mida võtad, kuipalju on kleite/retuuse valida jne. väikelapsed ei oska ka võtta riideid ülespidi seatud virnast riiulil nii, et need kõige täiega välja ei tuleks või pool sahtlit ühte pluusi võttes segamini poleks, see on mugavam ja parem viis, pealegi tundub riideid palju rohkem sahtlisse mahtuvat.

Muude asjade äraviskamisega kasutan juba aastaid sama süsteemi niisama terve mõistuse järgi: alles hoida, ära anda(annetada, riidekonteiner), ära visata.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik pereliikmed on nõus oma riideid selle süsteemiga lappima?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on vist nüüd juba aasta aega asju sorteeritud selle meetodi järgi. Riidekapp on siiani korras püsinud. Mul on seal selline “riiul”, kus ma viskan kiiruga asjad ja korra nädalas korrastan ja sorteerin. Muud sahtlid ja asjad püsivad nii korras, ma olen nii rahul.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik pereliikmed on nõus oma riideid selle süsteemiga lappima?

[/quote

Jah, sest tõesti, tulemust nähes on selge,  et kapp ei saagi ju sassi minna. Puhas mugavus.

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Konmari meetod