Esileht Hobinurk Konstellatsioonid – kogemusi

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Konstellatsioonid – kogemusi

Postitas:

Mulle soovitas tuttav, kellele oli omakorda soovitanid tuttav ja üht konkreetset inimest Jänedalt.

Taska?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 20:14; 02.07 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle soovitas tuttav, kellele oli omakorda soovitanid tuttav ja üht konkreetset inimest Jänedalt.

Taska?

Vist oli jah. Soovitati ema, aga tütar teeb ka. Elavad suures vanas majas ja suure perega. Inimesi oli igast Eesti otsast kokku sõitnud keset tööpäeva ja prominente oli ka mitmeid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 02:00; 03.07 00:10; 28.07 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore on näha, et nii palju miinuseid olen saanud ja hulluks lausa tembeldatud 🙂

Perekoolile arusaadavamaks muutes selgitaks siis konstellatsioonid ümber:

kõik, KÕIK, inimesed käituvad irratsionaalselt. Ja Väga suur hulk ei saa sellest ise aru, sest arvatakse, et nende käitumine on justnagu ette määratud ja nemad seda muuta ei saa. Kuigi siinkohal paljud-palju hakkavad vaidlema, et saavad küll, nad on täiskasvanud inimesed, aga tegelikult ikkagi ei saa – kui paljud iniemsed saavad aru, et suitsetamine on paha, aga ikka suitsetavad? Kui paljud on paksud ja ei suuda enda söömist ohjes hoida? Või siis ollakse laisad ja ignoratsed, endale kahjulik käitumine vabandatakse välja, mainides, et selline tegutsemine neile meeldib. Või et nad ongi sellised inimesed. Jne. Ja kui üheks-kaheks päevaks suudetakse enda käitumist muuta, siis pikemalt seda ei suudeta teha. Ja seda ei saagi pikemalt teha, sest alateadlikud uskumused, hoiakud-kogemused on tugevamad.

Konstellatsioonid, hüpnoos, meditatsioon jt aitavad inimese taipamiseni, miks nad midagi teevad. Need arusaamised on vahel täiesti uskumatud, aga kui neidt teadlik olla, ehk mõtted tulevad teadvusesse, siis saab neid muuta ja seeläbi enda elu paremaks teha. Põhimõtteliselt nagu tableti söömine – kehakeemia muutus tekitab mingi teise tunde ja asi on näiliselt korras. Tablett on aga väline ja seda läheb pidevalt vaja, et enesetunne oleks hea. Mentaalsed harjutused ja teraapiad aga muudavad alateadlikud käitumismustrid ja inimese elu muutub ilma erilise pingutuseta.

Lisaks – kui te teaksite, kes käivad nn uhuu teadust kuulamas ja praktiseerimas, siis te ei arvaks sellest asjast nii halvasti. Enamik eesti ärimehi, sportlasi. Ja kindlasti poel see kallis lõbu. Samas see on köömes võrreldes sellega, kuidas see elu ja enesetunnet muudab.

KUi endal ei ole kogemust, siis ei ole väga arukas maha teha. Kas pole nii?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 18:11; 01.07 18:12; 16.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda meetodit ei saa teaduslikult kuidagi nö mõõta, aga just seetõttu ei saa seal saavutatavaid tulemusi ka ümber lükata.

Just tänu sellele saabki. Tegemist on puhtalt platseeboefektiga, millel puudub igasugune tegelik mõju.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 16:46; 01.07 18:06; 01.07 21:32; 16.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks – kui te teaksite, kes käivad nn uhuu teadust kuulamas ja praktiseerimas, siis te ei arvaks sellest asjast nii halvasti. Enamik eesti ärimehi, sportlasi.

Jajah, tegemist on loomulikult iga valdkonna teaduspõhisuse ja tõsiseltvõetavuse etalonidega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda meetodit ei saa teaduslikult kuidagi nö mõõta, aga just seetõttu ei saa seal saavutatavaid tulemusi ka ümber lükata.

Just tänu sellele saabki. Tegemist on puhtalt platseeboefektiga, millel puudub igasugune tegelik mõju.

Kuidas näeb välja hing? Lihtsalt selline küsimus tuli pähe…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 11:02; 16.07 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ette, kuidas täiskasvanud inimesele selline asi võiks üldse tunduda adekvaatse tegevusena.

Ja inimestel leidub aega, tahtmist oma kallist aega mingi jama peale raisata..
Näpud mullas peenraid rohides saab sellise rahulolu ja veel tasuta.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 16:18; 16.07 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin aasta tagasi ja oli osa holistilisest nelikust.

Abi oli palju, sain aru, miks minu lähedased käituvad/on käitunud nii nagu nad on. Sain aru, et igal inimesel on oma lugu ja omad kogemused ja need mõjutavad neid ja seda, kuidas nad meiega suhtlevad. Sain konkreetseid sisekaemusi.

Mina valisin 5 endale kõige olulisemat inimest ja paigutasin toas nad eraldi kohtadesse. Iga kord, kui seisin selles kohas, kus oli keegi, mediteerisin selle koha peal ja üritasin inimest nn tunnetada ja rääkisin asju, mida ma sellel hetkel tundsin ja mis lihtsalt “tulid”. Tundsin, et ma kanaldasin neid.

Sain aru enda lähedaste vahelisest suhetest ja miks keegi käitub nii nagu ta käitub/käitus. Mõistsin nende lugusid ja nende omavahelisi suheteid. Näiteks arvasin alati, et isa oli hoolimatu, kuid konstellatsiooni ajal sain aru, et isa ja vanaema (isa ema) suhted ei olnud kiita ja seega isa hoidis meelega eemale, ei suhenud, sest justnagu vanaema oli tema elu liiga palju suunanud ja tänitunud. Vanaema oli minu vastu alati väga hea, sain aru, et ta oli enda lastega palju vigu teinud (kamandas-kontrollis) ja üritas lapselastega tehtud vigu parandada. Vanaema kohal istudes jäi kummitama lause, mis pähe tuli: “Te arvate, et olen tugev, aga ei ole. Tegin kõike, sest isa tahtis nii”. Mediteerides ei mõtelnud sellele, aga hiljem tekkis küsimus, millisest isast ta rääkis, kas enda isast või minu isast.

Julgen soovitada, annab uue vaatenurga asjadele ja aitab nii ehk asjadest paremini aru saada.

Issand kui napakas, nagu mingi vaimuhaigus juba.

No vot,inimene muidu ei saanud aru miks ta lähedased käitusid nii nagu nad käitusid.
Oli vaja raha välja käia, kivisid veeretada,paar korda hmmmm hmmmm hmmmm iniseda ja pilt sai kohe selgemaks.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 16:18; 16.07 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud grupikonstellatsioonis. Lasin teha endale ja osalesin ka ise teiste konstellatsioonides. Tundsin energiate liikumist lausa füüsiliselt. Tundsin võõraid tundeid ja nutsin nuttu, mis ei olnud minu nutt – sain samal ajal aru, et see on võõras nutt, aga see lihtsalt valdas mind – täielik hämming.
Uurides konstellatsioonide kohta sain teada, et seda meetodit kasutatakse palju äritegevuses abistava vahendina ka mujal maailmas.
See on umbluu vaid rumalate ja vähearenenud inimeste jaoks. Kes on teadlikuks saanud, see mõistab, kes aga veel kaugel sellest, teeb lihtsalt maha ja mõnitab läbi näidates nii vaid oma rumalust ja veel nõrka arengutaset. Teadlikud muidugi mõistavad ega pane seda neile pahaks.
Me oleme siin maa peal hinge arenguks, mitte olesklemiseks ( orjatööks) ja vara kokku ajamiseks. Ära läheme siit kõik vaid sellega, mida hingega saab kaasa võtta, kõik maine vara, kaasa arvatud maine keha, jääb maha kui tarbetu edasirännul.
Surmaga ei lõppe hinge teekond vaid jätkub ja mida rohkem arengut on hing saanud, seda mõttekam on olnud tema elu.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle annab teiste inimeste konstellatsioonides osalemine alati mingi taipamise ka iseenda või oma lähedaste siseelu kohta.
Näiteks olen mitu korda olnud vanainimese esindaja, tundnud tunnet, kuidas maailm käib ringi aeglasemalt, kuidas on eluväsimus, kuidas tegelikult mind noorte rapsimine enam ei huvita. Samas olen kogenud suurt armastust nö täiesti tühja koha pealt ja see läheb ka ruttu üle. Tegemist oli emaarmastusega oma lapse vastu.
Konstellatsioon on põnevam kui teater, sest seal on päris inimeste lood.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 22:52; 24.07 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tuttavad abi saanud, päris fantastilised lood on juhtunud pärast konstellatsioone. Kui oma lähedane ei räägiks, siis ei usuks. Mind seevastu ei aidanud, olin seal nagu tainas, tohutult skeptiline, kogu see asi tundus ikka mega arusaamatu hullus, kogu aeg oli selline wtf-tunne. Aga ma polegi kuigi tundlik inimene. Ja midagi ei muutunud ka.
Üldiselt ma leian, et kogu see uhuundus on tervitatav, kui segaduses inimesele, kes niikuinii ei oska otsustada, pannakse näiteks Tarot-kaardid ja ta tänu sellele midagi ikkagi otsustab, no mida halba selles on? Kui aga ratsionaalne kalkuleerimine üldse ära kaob ja ainult kaartide põhjal elu käima hakkab, see on muidugi BS. Väike müks või nüke, mõtlemapanev elamus on enamasti kõik need alternatiivsed abimeetodid. Ja hädaga sööb vanakurat kärbseid ka.
Pealegi – võta lahti ükskõik milline erapraksise psühholoogide ja terapeutide hinnakiri, hinnad ehmatavad ikka kangeks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiralt hea meel, et on olemas inimesi, kes alati ise täpselt teavad, kuidas istuda, kuidas astuda, kuidas elada. Nendele tulebki ilmselt üllatusena, et mõnel teisel inimesel on see oma elu elamise oskus palju kasinam. Kui veel puudub pere tugi (vanemad surnud või alkohoolikud vms), siis kelle käest see ebakindel inimene nõu küsida tohib? Arstid ju ravivad füüsilisi hädasid, isegi psühhiaatrid ravivad vaid konkreetseid sümptome ja kedagi ei huvita see, kuidas inimene ennast TUNNEB ja mida ta MÕTLEB. Psühholoogidele on kuudepikkused järjekorrad. Siis ongi vaja nõustajaid, teist pilku kõrvale. Ikka parem kui suures isehakkamasaamise kimbatuses endale ots peale teha.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 22:52; 24.07 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu, kes sa käisid individuaalses konstellatsioonis, kas võiksid siia kirjutada ka, kelle juures?

Mina olen käinud grupikonstellatsioonides, aga mina suurema hulga inimeste ees oma asja teha ei tahaks.
Ja ma ei näe mõtet vaielda siin inimestega, kes sellega kudiagi kokku puutunud ei ole, aga teavad sellest kõik. Mina ei lähe vaidlema teemal, millest mul mingeid teadmisi ei ole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen käinud grupikonstellatsioonis. Lasin teha endale ja osalesin ka ise teiste konstellatsioonides. Tundsin energiate liikumist lausa füüsiliselt. Tundsin võõraid tundeid ja nutsin nuttu, mis ei olnud minu nutt – sain samal ajal aru, et see on võõras nutt, aga see lihtsalt valdas mind – täielik hämming.

Uurides konstellatsioonide kohta sain teada, et seda meetodit kasutatakse palju äritegevuses abistava vahendina ka mujal maailmas.

See on umbluu vaid rumalate ja vähearenenud inimeste jaoks. Kes on teadlikuks saanud, see mõistab, kes aga veel kaugel sellest, teeb lihtsalt maha ja mõnitab läbi näidates nii vaid oma rumalust ja veel nõrka arengutaset. Teadlikud muidugi mõistavad ega pane seda neile pahaks.

Me oleme siin maa peal hinge arenguks, mitte olesklemiseks ( orjatööks) ja vara kokku ajamiseks. Ära läheme siit kõik vaid sellega, mida hingega saab kaasa võtta, kõik maine vara, kaasa arvatud maine keha, jääb maha kui tarbetu edasirännul.

Surmaga ei lõppe hinge teekond vaid jätkub ja mida rohkem arengut on hing saanud, seda mõttekam on olnud tema elu.

Heldeke küll!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi läksin ka ühte sellisesse gruppi, lihtsalt huvi pärast ja tegelikult midagi halba ei juhtunud, tegime igasuguseid praktikaid ja laulsime aum’i. Ok, kõik tore, maksis ka ja see raha pidi minema heategevusele. Pärast seda hakkas sellelt organisatsioonilt tulema e-kirju, alguses ja üha rohkem, panin bloki, siis muudeti saatja aadressi. Asi hakkas juba muutuma ahistamiseks, lõpuks lõid käega.
Olen jõudnud arusaamisele, et iga inimene peab ise aitama iseennast ja minu kreedo on “kaine talupojamõistus” ja lähen ka täna teraapiasse – metsa kukeseeni korjama, teen tunni- paarise tiiru mööda metsi, kõnnin mere ääres ja ongi hingeline tasakaal paigas.
Mul ei ole midagi selle vastu ja ei saagi olla, et inimesed selliseid asju usuvad ja kui veel abi saavad – aga te muutute sellest nõrgemaks, sõltuvaks – sellistele järeldustele peaksite ju ise jõudma, analüüsima seda ja heitma kõrvale ebavajalikud suhted, probleemid. Keskenduge iseendale ja kui ise olete õnnelik, on ka teised õnnelikud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi läksin ka ühte sellisesse gruppi, lihtsalt huvi pärast ja tegelikult midagi halba ei juhtunud, tegime igasuguseid praktikaid ja laulsime aum’i. Ok, kõik tore, maksis ka ja see raha pidi minema heategevusele. Pärast seda hakkas sellelt organisatsioonilt tulema e-kirju, alguses ja üha rohkem, panin bloki, siis muudeti saatja aadressi. Asi hakkas juba muutuma ahistamiseks, lõpuks lõid käega.

Olen jõudnud arusaamisele, et iga inimene peab ise aitama iseennast ja minu kreedo on “kaine talupojamõistus” ja lähen ka täna teraapiasse – metsa kukeseeni korjama, teen tunni- paarise tiiru mööda metsi, kõnnin mere ääres ja ongi hingeline tasakaal paigas.

Mul ei ole midagi selle vastu ja ei saagi olla, et inimesed selliseid asju usuvad ja kui veel abi saavad – aga te muutute sellest nõrgemaks, sõltuvaks – sellistele järeldustele peaksite ju ise jõudma, analüüsima seda ja heitma kõrvale ebavajalikud suhted, probleemid. Keskenduge iseendale ja kui ise olete õnnelik, on ka teised õnnelikud.

Käisid sa jee. See on kõik see, mida skeptikud arvavad kõikide praktikate kohta, aga mida enamik neid (ka konstellatsioonid) sugugi pole. Miks peaks keegi seal laulma? 😀 Seda võid omaette duši all või joogalaagris teha, kuigi pole kindel kas viimaseski tehakse.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 02:00; 03.07 00:10; 28.07 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muide teaduse ja ebateaduse piir psühholoogias ei ole üldse seal, kus me seda arvame olevat. Psühholoogias kasutatakse ikka väga kummalisi võtteid ja need olevat teaduslikult tõestatud ja töötavad suurepäraselt. Käin ennast nõustajaks koolitamas ja seal on sellest korduvalt juttu olnud. See on lihtsalt kitsa ringkonna teema ja kõik Tartu Ülikoolist tulnud tõesti seda ei tea ja peavad kõike ebateaduseks, mis neile kummaline tundub ja millest koolis ei räägitud. Aga inimese aju on väga peenike ja uhke värk, tsipakese teadus juba sellest teab. Aga see ei ole jah mingi selline üldkasutuses olev info.

Appi, selline “nõustaja” siis …

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muide teaduse ja ebateaduse piir psühholoogias ei ole üldse seal, kus me seda arvame olevat. Psühholoogias kasutatakse ikka väga kummalisi võtteid ja need olevat teaduslikult tõestatud ja töötavad suurepäraselt. Käin ennast nõustajaks koolitamas ja seal on sellest korduvalt juttu olnud. See on lihtsalt kitsa ringkonna teema ja kõik Tartu Ülikoolist tulnud tõesti seda ei tea ja peavad kõike ebateaduseks, mis neile kummaline tundub ja millest koolis ei räägitud. Aga inimese aju on väga peenike ja uhke värk, tsipakese teadus juba sellest teab. Aga see ei ole jah mingi selline üldkasutuses olev info.

Appi, selline “nõustaja” siis …

Mis Sind appi hüüdma paneb? Kogemusnõustajate koolitamine on meil riikliku programmina täiesti legaalselt toimuv asi. Koolitajad on muuhulgas ka psühholoogid. Väga paljud tehnikad, mida õpetatakse (ka siin eelpool nimetatuid nende hulgas), tunduvad kohati jah sellised ebateaduslikud, seega mina julgesin lausa küsida koolitajalt, kas need on ikka teaduslikult tõendatud meetodid. Saadud vastusest lähtusingi siin oma kommentaari kirjutamisel. Mulle kinnitati, et nt Tartu Ülikoolist tulnud psühholoogid kasutavad teaduslikke meetodeid, kuigi need võivad teemaga mitte kursis olevale inimesele uhhuud tunduda. Et inimese hinge ravi ja sellega tegelemine ei olegi võrreldav nt matemaatika  v õigusteaduskonnas õpetatavaga. Seega mul on ametlik tunnistus kogemusnõustaja riikliku koolituse läbimise kohta väidetavalt väga valitud õpetajate käe alt. Samuti saan ma selle tunnistusega tööd riiklikes rehabilitatsioonisüsteemides. Miks ma ei peaks usaldama ja süsteemi uhhuunduses süüdistama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Link jäi maha eelmise kommentaari juurde https://www.kogemuskoda.ee/kogemusnoustamise-ope/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Hobinurk Konstellatsioonid – kogemusi