Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kontoririided

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Kontoririided

Postitas:
Kägu

Kui töötate kontoris kohapeal (mitte kodukontoris), mida enamasti tööl seljas kannate? Ma tean, milline on klassikaline kontoririietus (pliaatsseelik ja jakk näiteks), aga see pole kindlasti ainus valik. Kui suur osa kontoritöötajatest kannabki klassikalist kontoririietust ja kui palju on midagi muud? Loomulikult tean ma, mida kindlasti mitte kanda (sportlikud riided, paljastavad riided jne), aga uurin just seda, kui suur on variatiivsus “sobilike” riiete hulgas.

Ma ei ole aastaid teinud kontoritööd, tööiseloom on olnud hoopis teine ja seetõttu on ka garderoob rohkem teistsugune, nüüd lähen kontoritööle, seega tahan läbi mõelda, mida kandma hakkan. Olen kolmekümnendates.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaselt tennised, teksad ja t-särk. Äripoolega kohtuma minnes panen t-särgi asemel nööpidega särgi või lihtsama pluusi. Kui mingis kostüümikeses kohale ilmuksin, siis jätkuks kolleegidel vist nalju tükiks ajaks.

 

+18
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riietuse määrab paljuski see, kas oledki nn kabinetitöötaja ja suhtled ainult oma korruse/osakonna inimestega või pead suhtlema ka klientide ja koostööpartneritega.

Minu eelmises töökohas kanti klassikalisi kontorikostüüme – kleit, seelik või viigipüksid, ühevärviline pluus, jakk. Kinnised kingad, ka suvel sukkpüksid või põlvikud, mitte paljas säär.

Praeguses töökohas (samuti riigiasutus, kontor) käiakse palju vabamalt riides – osad käivad teksades ja T-särgis, mõni paneb jaki peale, mõni mitte. Paljud naised kannavad pikki pükse (üldjuhul mitte küll retuuse)  ja peal mingi tuunika. Suvel käiakse suvekleitidega – mõni lillelises, mõnel muu muster. Käiakse ka lahtiste kingade ja paljaste varvastega.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enam ei ole 90ndad, kanna mida soovid ja mis on mugav. Paljastavad riided jäta ära, aga muu on sobiv.

+18
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin ka öelda, et kontoritöö on nii erinev – oleneb, kas kohtud ka klientidega (nii eraisikud, firma esindajad) või istudki kontoris.

Kui ma kontoris kabinetis istun siis miniseelikut ei pane, kui lühem seelik siis vähemalt tumedad sukkpüksid – kellegagi üldiselt rohkem kokku ei puutu kui lõunapausil. Võin minna ka lõhikeste teksadega vmt. Jälgin lihtsalst, et poleks väga mini ja dekoltee. Enamasti siiski sinised/mustad teksad ja särk/pusa/kampsun vmt. Pigem tennised kui kingad.

Kui klientidega kohtuda siis, kas viisakamad sigarettpüksid, mustad teksad vmt ja viisakas särk, pintsak, kampsun vmt.

St kannan täiesti oma igapäevast garderoobi ja stiili – lihtsalt jälgin, et keegi ei peaks end ebamugavalt tundma (mini ja dekoltee). Üks päev võin minna kontsade ja kontorikleidiga, teine päev mingi oversized bändi särk ja teksad ja ketsid.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teksased. ja mingi pikem džemper või pluus. kuna osa minu tööst sisaldab ka laudade all ronimist ja juhtmetega tegelemist.
vaid mõnel sellisel tööpäeval, kus 100% pole töö tegemist ette nähtud (nt terve päeva kestev koolitus) ilmun seeliku või kleidiga.

it-naise elu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen töötanud erinevates ettevõtetes ja kontorites, pliiatsseelikut ega klassikalist kostüümi pole üheski kandnud. Igapäevaselt seljas teksad ja t-särk, peal jakk või kardigan. Külmemal ajal sageli kleit ja paksud sukkpüksid. Ka klientidega kohtumisel ei ole “viisakad teksad”, t-särk või triiksärk ja jakk või kardigan kombo end võõrkehana tundma pannud. Meeskolleegid käivad ka üldiselt kas tekade või teksalaadsete pükste ja t-särgi või triiksärgiga. Kui päris paljastavas “ööklubikleidis” või dressides kontorisse ei ilmu siis enamik variante, mis kandjale endale meeldivad ja sobivad on OK.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleneb ka väga palju asutuse enda iseloomust. On ju suur vahe, kas see “kontor” on näiteks Stenbocki majas, pangas, mõne väikelinna pisikeses büroos, teatrimajas vm. Need on täiesti võrreldamatud. Mina olen aastakümneid “kontoris” töötanud ja kandnud vist absoluutselt kõike, v.a dressid, bikiinid ja bling. Praegu suveajal kannan suvist tuunikat, õhukesi laiu maani  pükse ja sandaale.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen töötanud ministeeriumis, pangas, reklaamibüroos. Pangas oli kõige suvam, kuidas käia, sest ühegi kliendiga mina oma tööülesannetes kokku puutuma ei pidanud, samuti ei olnud vaja minul osaleda mingitel etiketi järgimist nõudvatel koosolekutel. Kandsin tavalisi mugavaid riideid. Ministeeriumis tuli olla kõige korrektsem, seal oli mul igaksjuhuks kapis tagavarakostüüm. Reklaamibüroos käisid kõik teksade ja t-särkidega, kõige bossim boss kandis polosärki ja kampsunit teksade peal 😀

See, mis riietega sa kontoris oled, sõltub väga palju sinu töö iseloomust ja kontori üldisest foonist. kui teised kannavad rohkem casuali ja on rohkem lõdvas võtmes, siis sa võiksid riietuda samas võtmes. Kui niisuguses vabamas õhustikus hakkad käima rangete kontorikostüümidega, siis sa ei sulandu kollektiivi sisse. Ja kui kõik teised käivad joonlauaga mõõdetud riietuses, siis eks peaksid sinagi lõhkised teksad koju jätma.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti ükskõik mida. Olen käinud dressides, teksases,  kontorikostüümis. Liiga paljastav ei tohi olla,  kõik muu tundub ok.

Suurkorporatsioin, klientidega kokku ei puutu.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub siiski ettevõttest, töö iseloomust ja isiklikust maitsest. Ettevõte võib, aga ei pea andma suuniseid, kuidas töötajad võiksid kontoris riided käia, aga “klassikaline kontoririietus” on küll juba oma aja ära elanud. Tänapäeval on viisakaks kontoririietuseks märksõnad business/smart casual. Pane Google’i otsingusse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oleneb ka väga palju asutuse enda iseloomust. On ju suur vahe, kas see “kontor” on näiteks Stenbocki majas, pangas, mõne väikelinna pisikeses büroos, teatrimajas vm. Need on täiesti võrreldamatud. Mina olen aastakümneid “kontoris” töötanud ja kandnud vist absoluutselt kõike, v.a dressid, bikiinid ja bling. Praegu suveajal kannan suvist tuunikat, õhukesi laiu maani pükse ja sandaale.

Just!

On ka tänapäeval kontoreid, kus kostüüm naistel ja ülikond meestel igapäevane.

Ja on kontoreid, kus kaiakse lühikestes pükstes.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba korduvalt öeldud, kontoreid on väga erinevaid.

Mina töötan tootmisettevõttes (töötlev tööstus, rahvusvaheline kontsern). Klassikalist kontoririietust (pintsakud, ülikonnad, kostüümid) pole iialgi näinud kellegi seljas. Isegi kontserni tippjuhtkonna liikmed on külastustel kandnud reeglina kombinatsiooni teksad-triiksärk-casual pintsak.

Ise kannan teksaseid, t-särke, tenniseid, dressipluuse. Suvel ka lühikesi seelikuid-kleite ja plätusid. Tootmises liikudes pean niikuinii kandma nõuetekohast turvavarustust, kontorikostüümiga koos mõjuks see väga naeruväärselt. Kliendikohtumistele panen viisakad teksad ja mingi viisaka nööpidega pluusi vms. Ja puhtad tennised (ma ei kanna kingi peaaegu iialgi) 🙂

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin riigiasutuses ja seal nägi kõike. Kandsin nii kontsaga kingi, kontori stiilis kleite, viigipükse, kui ka teksasid, viisakamaid särke või tenniseid, nii nagu tuju oli. Ainult peadirektor oli iga päev ülikonnaga tööl, teised töötajad käisid nii nagu minagi, kuidas tahtmist oli ja samamoodi nii Tallinna kui ka Tartu kontoris. Klienditeenindajatel oli töövorm.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan hulgimüügiga tegelevas firmas. Praeguse palava ilmaga T särk või polosärk. Dry fit materjalist näiteks. Vahel ka puuvillane. Selle juurde lühikesed püksid. Midagi sellist

https://www.weekendshoes.ee/mustang-luhikesed-puksid-chicago-648460.html

Kliente külastan samas riietuses. Palav ilm ei soosi pikkade pükste kandmist

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled edumeelne inimene, siis soovitatakse riietuda sarnaselt oma ülemusele. Selline “peegeldus” tõstab alateadlikult sinu väärtust nii ülemuse kui kolleegide silmis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kontoris kabinetis istun siis miniseelikut ei pane, kui lühem seelik siis vähemalt tumedad sukkpüksid –…

Oot, lühem seelik ja ihuvärvi sukk on nüüd mingi labane või kuidas?

Oleneb, kus töötad. Pangakontoris näiteks on ühed reeglid (seal enamasti ka vormiriietus), Selveri kontoris teised. Mina töötan suures ehitustarbeid maaletoova firma kontoris, aga klientidega ei kohtu, seega on olukord vabam. Tulin üle müügiosakonnast, kus oli palju suhtlemisi-kohtumisi, aga lähtuvalt valdkonnast, olun ehk õige-õige pisut rangema stiiliga. Kuna mul on leekivpunane poisipea ja väike tätoveering näol, siis juba see näitab, et mingeid šleifide ja broderiidega pluusid, viikarid ja mutikingad pole minu rida. Pigem kandsin 7/8 stretspükse mõne pika pluusi, tuunika või kudumiga, särkkleite, “väikest musta kleiti” (neid oli küll tegelikult igas värvitoonis), jakke, sviitreid. Seelik pole kunagi minu teema olnud. Jalanõud üldjuhul madalad, sest väga palju oli liikumist ja ma ei kavatsenud ennast tappa. Siiski siiber sai, kobisin veidi rahulikuma ja privaatsema koha peale. Riietus läks pisut vabamaks, aga mingeid spetsiaalseid kulutusi või oste küll selleks ei teinud. Omapäraseid ja silmatorkavaid ehteid olen alati kandnud.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole mitte kunagi kontoris tenniseid kandnud. Need ei sobi. Teist äärmust ka ei kanna-rangeid kontorikostüüme. Pigem on midikleit, viigipüksid ja pluus, triiksärk-teksad või pluus ja seelik. Alati on jalas kingad. Põhiliselt ikka kontsaga, sest olen nii lühike ja enamuse ajast istun. Vahel kannan balleriinasid ka. Mulle ei meeldi ka need nn lesbikingad ehk meeste stiilis paeltega madalad kingad. Sügis/talvel on ka vahel kontoris saapad, lumisel ajal vahetan kingade vastu.

Ma kohtun päris palju klientidega ja ka teen video teel koosolekuid välispartneritega. Olen ainus naine kontoris ja seega naiselik olek on vaja säilitada. Paraku pean vähemalt 3 päeva nädalas kohal käima ja seega esinduslik välja nägema. Kodukontoris võin ka hommikumantlis ja sassis krunniga olla.

Dressid, miniseelikud ei sobi kontorisse. Sama ka osade jalanõude puhul.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on jalas kingad. Põhiliselt ikka kontsaga, sest olen nii lühike ja enamuse ajast istun.

Täiega närvi ajab, kui üritad keskenduda või teed parajasti videokõnet ja taga käib kellegi kabjaplagin.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on jalas kingad. Põhiliselt ikka kontsaga, sest olen nii lühike ja enamuse ajast istun.

Täiega närvi ajab, kui üritad keskenduda või teed parajasti videokõnet ja taga käib kellegi kabjaplagin.

Meil on vaibad maas ja videokõnet tehakse koosolekuteks mõeldud ruumis. Avatud kontorid on jubedad kohad. Seal vist häirib iga väiksemgi heli, kui keskenduda vaja.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole mitte kunagi kontoris tenniseid kandnud. Need ei sobi. Teist äärmust ka ei kanna-rangeid kontorikostüüme. Pigem on midikleit, viigipüksid ja pluus, triiksärk-teksad või pluus ja seelik. Alati on jalas kingad. Põhiliselt ikka kontsaga, sest olen nii lühike ja enamuse ajast istun. Vahel kannan balleriinasid ka. Mulle ei meeldi ka need nn lesbikingad ehk meeste stiilis paeltega madalad kingad. Sügis/talvel on ka vahel kontoris saapad, lumisel ajal vahetan kingade vastu.

Ma kohtun päris palju klientidega ja ka teen video teel koosolekuid välispartneritega. Olen ainus naine kontoris ja seega naiselik olek on vaja säilitada. Paraku pean vähemalt 3 päeva nädalas kohal käima ja seega esinduslik välja nägema. Kodukontoris võin ka hommikumantlis ja sassis krunniga olla.

Dressid, miniseelikud ei sobi kontorisse. Sama ka osade jalanõude puhul.

Ida-Euroopa mentaliteet pole veel surnud, nagu näha.

+12
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Väga erinev. Meil käib nii teksad+kirju t-särk+ tennised mutikesi kui ka klassikalistes kostüümides daame + kõik mis sinna vahepeale jääb.

Endale meeldib kas mingi kleit – viimastel aastatel pigem kellukese lõikega ja põlvini/põlvi kattev. Või mingi kitsas veniv seelik (ei pea must/beež olema) või viigipüksid (eelistan ka siin muid värve mustale, triibud meeldivad) ja peal mingi viisakam ilmale vastav pluus (triiksärgid ei meeldi).

Üpris klassika, millega raske eksida, on hästiistuvad püksid (sh teksad) ja ühevärviline triiksärk – kui ei meeldi mingi väga “kontor”.

Jalanõud? Sussidest tossudeni võib näha ???? Ise vaatan, et sobiks iga riietuse ja seeliku värviga – minu seelikute/viigipükste puhul ikka mingid  kingad.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see sõltub väga palju ettevõtte üldisest stiilist,  kas suhtled külalistegs või mitte ja sinu enda stiilist. Rahvusvahelises ettevõttes meil nõudeid otseselt pole,  kliente ka väga ei käi,  kuid palju suhtlemist ja külalisi käib teistest kontoritest, kus on traditsiooniline kontoristiil, seega panen ikka ka ennast ka viisakamalt riidesse –  kleit või seelik-pluus või kostüümipüksid ja jakk ning kingad. Ma eluaeg nii käinud sest töö nõub palju suhtlemist ja tunnen end mugavalt. Osad,  kes väga suhtlema ei pea,  käivad ka teksade ja tennistega,  mulle keegi ilmselt ka midagi ei ütleks kuid tunneksin ennast ise ebamugavalt. Kunagi kui kõil käisid veel kontorid olid nö vaba stiili reeded,  siis küll kõik käisid nagu heaks arvasid,  naljanehed isegi kostüümides ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ainus naine kontoris ja seega naiselik olek on vaja säilitada.

OMG!

+12
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Väga erinev. Meil käib nii teksad+kirju t-särk+ tennised mutikesi kui ka klassikalistes kostüümides daame + kõik mis sinna vahepeale jääb.

Kumb sina siis oled, mutike või daam? Või sina oma veniva seelikuga oled ainus normaalne naine, et teistest halvustavalt rääkida võid?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nõudeid riietusele ei ole üheski töökohas kohanud. Olen alati töötanud nn kontoris ning ei ole esindusisik.

Minu jaoks on kõige mugavam riideese kleit. Mitte rannakleit ja mitte nn klassikaline kontorikleit, vaid kleit, mis on mugav ning samas piisavalt korrektne, et vajadusel asutust/ettevõtet ka esindada. Jalga vastavalt olukorrale, aastaajale, kleidile ja enesetundele kingad, sandaalid, tennised, tossud, saapad.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mul on leekivpunane poisipea ja väike tätoveering näol, siis juba see näitab, et mingeid šleifide ja broderiidega pluusid, viikarid ja mutikingad pole minu rida. Pigem kandsin 7/8 stretspükse mõne pika pluusi, tuunika või kudumiga, särkkleite

Enda arust oled mingi cool tädi või? Mulle tuleb küll selle kirjelduse peale silma ette mõni Lõuna-Eesti tädike, kes on enda arvates kole moodne, aga tegelikult ikka maakas mis maakas. Mingid retuusilaadsed poolpikad püksid ja tuunika on ikka nii kole kombo, et sellist annab teist kohe otsida.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelmisest kohast lahkusin siis mitmed ütlesid, et jään neile meelde oma erinevate ilusate kleitidega. Praeguses kollektiivis ütles üks vene mees suvepäevadel, et tänab mind et olen kontoris säilitanud viisaka riietuse ja annan teistele eeskuju, mitte ei käi suvalistes riietes ja  plätudes – vot ma imestasin siis, mehed ikkagi panevad tähele!

Teksa ei ole minu jaoks tööriietus (kuigi meil ei käi kliendid kontoris) – ilusaid riidest pükse on väga palju.

Täna on tavaline kleidike ja valged natuke tennist meenutavad kinnised nahast paeltega jalanõud (boss on majast ära ja pooled koleegid puhkusel).

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelmisest kohast lahkusin siis mitmed ütlesid, et jään neile meelde oma erinevate ilusate kleitidega. Praeguses kollektiivis ütles üks vene mees suvepäevadel, et tänab mind et olen kontoris säilitanud viisaka riietuse ja annan teistele eeskuju, mitte ei käi suvalistes riietes ja plätudes – vot ma imestasin siis, mehed ikkagi panevad tähele!

Teksa ei ole minu jaoks tööriietus (kuigi meil ei käi kliendid kontoris) – ilusaid riidest pükse on väga palju.

Täna on tavaline kleidike ja valged natuke tennist meenutavad kinnised nahast paeltega jalanõud (boss on majast ära ja pooled koleegid puhkusel).

Ettevõtted on väga erinevad sh vajadused.

Kuigi ma töötasin kontoris oli meil väikeettevõtte seega oli vahepeal vaja ka laos abis käia või nt klienditeenindajale lõunat anda/arstile lasta vmt. Ka kliendid/kullerid ronisid lattu järgi- päris ebamugavad olid need päevad kui oli palavaga nt kleit/seelik seljas ja siis oli vaja redelist üles ronida, et kaupa kätte saada. Kontsadega redelil turnimine lausa pigem ohtlik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelmisest kohast lahkusin siis mitmed ütlesid, et jään neile meelde oma erinevate ilusate kleitidega. Praeguses kollektiivis ütles üks vene mees suvepäevadel, et tänab mind et olen kontoris säilitanud viisaka riietuse ja annan teistele eeskuju, mitte ei käi suvalistes riietes ja plätudes – vot ma imestasin siis, mehed ikkagi panevad tähele!

Teksa ei ole minu jaoks tööriietus (kuigi meil ei käi kliendid kontoris) – ilusaid riidest pükse on väga palju.

Täna on tavaline kleidike ja valged natuke tennist meenutavad kinnised nahast paeltega jalanõud (boss on majast ära ja pooled koleegid puhkusel).

Pigem masendav, kui kolleegidele jäävad meelde kleidid, mitte sina ise. Suht paabulind oled ilmselt.
Vene mees teeb komplimente ja sina liigutad suurest meelitusest kõrvu. Lisaks julged valget kinnist jalanõud kanda vaid siis, kui boss majast läinud. Mis muidu juhtuda võiks- ei saagi mõnda seksistlikku komplimenti?

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kontoririided