Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kontoris töötamine, kui puudub nn oma töökoht

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kontoris töötamine, kui puudub nn oma töökoht

Postitas:

Praeguses seisus tõmbavad tööandjad kulusid kokku ja sellega seoses vähendavad ka kontoripinda ning töötajatel kaovad nn oma kohad.
Kuidas on korraldatud tööelu kontoris, kui puudub oma koht/laud?
Mitu päeva nädalas kontoris?
Mingi kapp oma asjade hoidmiseks?

+3
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Superministeeriumis on jah oma kapp. Teoreetiliselt on igal ministeeriumil seal oma korrus (kus asuvad ka selle asutuse töötajate kapid), samas maha võib istuda suvalisel korrusel, kus vaba koht on. Ministritel ja kantsleritel muidugi on oma kabinetid. Kuidas seal praegu tööelu korraldatud on, ei tea. Ise töötan tavalise kontoriga asutuses, meil on ikkagi soovituslik olla kodukontoris, kui töö iseloom seda võimaldab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta ennast ette sellises kontoris töötamas, kus mul ei ole mingit oma kohta. Mis mõte siis üldse kontorisse minna, siis võib ju suvalises kohvikus või kodus oma töö ära teha. Kontorisse koondada vaid mingid koosolekupäevad.

Mu meelest ei ole see üldse mingi tore ja produktiivne leiutis, juba avatud kontor on paras piin, kui siis veel seal iga kord mingit nurgakest otsima peab, seda hullem.

Ma olen ise käinud niimoodi töö, et kord nädalas kontoris kohal, koosolekul. Aga ka siis oli mul seal oma kindel koht, mida siis nendel päevadel, kui mind ei olnud, kasutas üks teine inimene, kes töötas nagunii õhtuses vahetuses. Ta teadis, et me jagame arvutit ja lauda. Kuna ma seal nii harva käisin, siis mingeid asju mul sinna ei tekkinud, mida kapis või sahtlis hoida, kohvitassid olid kõigil nagunii köögis.

Sellist sama laua jagamist oli teistelgi, kõik inimesed ei olnud korraga samal ajal tööl. Aga igal oli ikka oma kindel koht ja kes sagedamini käisid, neil olid oma lauasahtlid. (ratastega sahtlikapp laua all).

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sellist kogemust aga ma ise muretseks kõige rohkem hoopis tooli reguleerimise peale. Kas on reguleeritavad toolid ja kas iga kord siis krutin ja sätin isme ja seljatoe kõrgused ja nurgad ja käetoed paika!?

Meil nt kui vahetati mööblit, siis kes soovis sai ise valida konkreetse tooli. Hinnapiir oli ette antud. Osad valisid ise, osad mitte. Mõni võttis toolilt käetoed ära, mõni mitte.

Oma tooli sai koroona ajaks kodus töötamiseks võtta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie firma tegi ka selle muutuse. Mina ka algul muretsesin, aga nüüd juba harjunud ja tegelikult on isegi täitsa tore. Arvan, et pigem on loomulik hirm muutuste eest. Väga kiirelt harjub ära. Igal inimesel on oma n-ö kapp kuhu ööseks asjad paned ja hommikul võtad. Ma mõtlen nii, et tööandjal ju nii suur kulude kokkuhoid, meil on kokku ca 490 inimest ja viimase aasta jooksul käib korraga kohal max 30 inimest. Kodus mul töö tegemiseks nurka pole, kuna käib hetkel remont.

Samas mulle ikka meeldib see liikuv töökoht. Tool, laud jms on kõik reguleeritavad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina töötasin juba enne koroonat nii, et oma töölauda mul polnud. enamuse ajast olin siis niikuinii kodukontoris ja kui võeti uus töötaja, siis pakkusin ise talle oma kohta, muidu oleks pidanud kuhugi ruumi ühe laua lisaks suruma. kontorisse minnes istusin mõne laua taga, mille põhivaldaja sel päeval majast väljas oli. meil oli ka koosolekuteruum, kus sai siis olla, kui kõik teised majas olid.

kodukontor on tulnud selleks, et jääda ja hea ongi. mõttetu on pidada suuri büroosid, kus on nt 30 kohta, kuid reaalselt käib kohal 4-5 inimest. pigem tekitadagi mingi suurem (pool)avatud ruum, kus on töökohad ja kus saab vajadusel ka suuremaid koosolekuid pidada.

alles hiljuti oli mingi uuring, kus valdav enamus inimestest soovis ka peale koroonapiirangute lõppu kodukontorisse tööle jääda

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 10:12; 17.04 19:10; 18.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodukontor on tulnud selleks, et jääda ja hea ongi. mõttetu on pidada suuri büroosid, kus on nt 30 kohta, kuid reaalselt käib kohal 4-5 inimest. pigem tekitadagi mingi suurem (pool)avatud ruum, kus on töökohad ja kus saab vajadusel ka suuremaid koosolekuid pidada.

30 töökohta küll suur büroo pole.

Aga mina pole küll kindel, et kõik inimesed rõõmsalt kodukontoris ka edaspidi istuvad. Mul oli enne koroonat võimalus vajadusel kodukontorist tööd teha ja see oli igati tore. Aga terve aasta kodus istumist on ikkagi midagi muud ja niimoodi väga pikalt tegelikult töötada ei taha. Ja ma usun, et ma pole ainus.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:26; 18.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>Minu jaoks on oma kabinet väga oluline. Oma laud, oma asjad, oma temperatuur, vaikus/muusika jne. Julgen öelda,et isikliku kabineti olemasolu on suur pluss, mida võiks isegi töökuulutuses välja tuua. Kui ma peaksin töökohta vahetama, siis ma välistaksin kõik ultramodernsed jagatud kabineti, avatud kontori või “leia vaba nurk” variandid, v.a juhul kui ma saan kogu oma töö teha kodust. Plgem ausad, see tööandjate näiline soov muuta töökeskkond avatud kontorite näol moodsamaks, on tegelikkuses ikka vaid kokkuhoiupoliitika.</p>
Õnneks praeguses töökohas on nii oma kabinet kui ka 100% kodukontori kasutamise võimalus.  Ja see on üks väga oluline põhjus, miks ma ei kavatse töökohta vahetada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses seisus tõmbavad tööandjad kulusid kokku ja sellega seoses vähendavad ka kontoripinda ning töötajatel kaovad nn oma kohad.

Kuidas on korraldatud tööelu kontoris, kui puudub oma koht/laud?

Mitu päeva nädalas kontoris?

Mingi kapp oma asjade hoidmiseks?

Jah , locerites olid asjad ja iga päev võtsime kraami välja ja õhtul kappi tagasi.  Aga laudadega kujunes ikka välja, keskus enamasti istus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub ju töö iseloomust ja mida teha. Minu meelest on raske keskenduda, kui pead igapäev kõigepealt tükk aega sättima tooli paika, lauda paika või oma vajalikke asju. Avatud kontor on nagunii nõme, kus on suur infomüra ja kui veel istud kuskil kööginurga kõrval, siis see mõjutab töö kvaliteeti ja jõudlust kindlasti. Samas on kindlasti kontorid suurtes muutustes, aga arvan et kui kodus töötamise võimalus on, siis on hea. Aga hetkel on paljudes kohtades nii, et see ei ole enam võimalus vaid on koju saadetud, siis tekkib ka minu meelest teatud kohustus ettevõttel mulle mingi osa hüvitada sellest kodus töötamisest.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist üks neist vähestest, kes võib tavalisel kohvikutoolil ka töötada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kuidas on muu kontoritehnikaga. Minu töö on näiteks selline, et töötan suure montori ees, läpakas on dokki ühendatud. Kui igal jagataval töökohal on võimalik arvuti dokki ühendada ja korralikku suurt monitori ning täisklaviatuuri kasutata siis poleks hullu. Töölaud iseenesest peaks ka olema erinevatele kasutajatele kohandatav, 154 cm pikk ja 184 cm pikad inimesed ei peaks sama kõrge laua taga töötama. Vajalik oleks kindlasti mingi kapp asjade hoidmiseks, toolid on reeglina reguleeritavad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 14:14; 24.04 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Muidugi on reguleeritavad, aga mulle ei meeldi päeva alustada laua, tooli, ekraanide ja igasugu asjade reguleerimisega. Tooli paika timmimine oma selja järgi ei ole üldsegi nii lihtne.  Heal toolil on neid kange ja sabasid, mida reguleerida, rohkem kui üks. Tänapäeval on enamasti kasutuses kaks ekraani ja nende kaugused, kõrgused, kalded on samuti kõigil erineva eelistusega. Pluss mõned on parajad põrsad, kes seal laua taga tooli täis pudistavad, hiire kleepuma panevad, ekraani täis aevastavad jne. Aga koristajad üldiselt ekraani, klaviatuuri ja hiirt ei puhasta. Ühesõnaga esimese töötunni reguleerid ja kraamid seal.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hetkel on paljudes kohtades nii, et see ei ole enam võimalus vaid on koju saadetud, siis tekkib ka minu meelest teatud kohustus ettevõttel mulle mingi osa hüvitada sellest kodus töötamisest.

mida ta sulle hüvitama peab? veekulu, mis tekib kodus päevasel ajal vetsus käimisest, mille varem maksis tööandja kinni? või elektrikulu, mida läpakas tarbib?

kodus töötamine on märksa odavam, kokkuhoid tuleb juba kasvõi sellest, et ei pea lõuna ajal väljas sööma, sukkpükse ei kulu jne

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 10:12; 17.04 19:10; 18.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hetkel on paljudes kohtades nii, et see ei ole enam võimalus vaid on koju saadetud, siis tekkib ka minu meelest teatud kohustus ettevõttel mulle mingi osa hüvitada sellest kodus töötamisest.

mida ta sulle hüvitama peab? veekulu, mis tekib kodus päevasel ajal vetsus käimisest, mille varem maksis tööandja kinni? või elektrikulu, mida läpakas tarbib?

kodus töötamine on märksa odavam, kokkuhoid tuleb juba kasvõi sellest, et ei pea lõuna ajal väljas sööma, sukkpükse ei kulu jne

Sa ei kasuta terve päeva jooksul muud kui vaid elektrit läpakale ja vett vetsuskäimisele? Sul näiteks tuled ei põle, tooli ega lauda sa ei kasuta, internetti tööks ei kasuta…

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 20:33; 18.04 13:24; 24.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hetkel on paljudes kohtades nii, et see ei ole enam võimalus vaid on koju saadetud, siis tekkib ka minu meelest teatud kohustus ettevõttel mulle mingi osa hüvitada sellest kodus töötamisest.

mida ta sulle hüvitama peab? veekulu, mis tekib kodus päevasel ajal vetsus käimisest, mille varem maksis tööandja kinni? või elektrikulu, mida läpakas tarbib?

kodus töötamine on märksa odavam, kokkuhoid tuleb juba kasvõi sellest, et ei pea lõuna ajal väljas sööma, sukkpükse ei kulu jne

Sa ei kasuta terve päeva jooksul muud kui vaid elektrit läpakale ja vett vetsuskäimisele? Sul näiteks tuled ei põle, tooli ega lauda sa ei kasuta, internetti tööks ei kasuta…

Tuled põlevad keset päeva? Või mõtled seda paariminutilist vetsuskäiku, mille ajal vaja tuli põlema panna? Mitu senti see huvitav kuus teeb kompensatsiooniks?
Laua ja toolid viskad kodust välja, kui kontoris tööl hakkad käima? Internetilepingu lõpetad ka ära?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 09:09; 18.04 10:22; 18.04 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hetkel on paljudes kohtades nii, et see ei ole enam võimalus vaid on koju saadetud, siis tekkib ka minu meelest teatud kohustus ettevõttel mulle mingi osa hüvitada sellest kodus töötamisest.

mida ta sulle hüvitama peab? veekulu, mis tekib kodus päevasel ajal vetsus käimisest, mille varem maksis tööandja kinni? või elektrikulu, mida läpakas tarbib?

kodus töötamine on märksa odavam, kokkuhoid tuleb juba kasvõi sellest, et ei pea lõuna ajal väljas sööma, sukkpükse ei kulu jne

Sa ei kasuta terve päeva jooksul muud kui vaid elektrit läpakale ja vett vetsuskäimisele? Sul näiteks tuled ei põle, tooli ega lauda sa ei kasuta, internetti tööks ei kasuta…

Tuled põlevad keset päeva? Või mõtled seda paariminutilist vetsuskäiku, mille ajal vaja tuli põlema panna? Mitu senti see huvitav kuus teeb kompensatsiooniks?

Laua ja toolid viskad kodust välja, kui kontoris tööl hakkad käima? Internetilepingu lõpetad ka ära?

Interneti võimsus peab küll töö tegemiseks korralik olema.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:31; 18.04 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Interneti võimsus peab küll töö tegemiseks korralik olema.

Aga see ongi normaalne tänapäeval, sõltumata sellest, kas teha kodus tööd või mitte. Internetist vaadatakse filme ja kuulatakse muusikat. Töös kasutatav programm ei vaja pooltki seda ressurssi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 09:09; 18.04 10:22; 18.04 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laua ja toolid viskad kodust välja, kui kontoris tööl hakkad käima?

Nende laudade-toolide jaoks peab kodus ka ruumi olema. Kõigil pole võimalust eraldi kabinet kodus sisse seada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:26; 18.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hetkel on paljudes kohtades nii, et see ei ole enam võimalus vaid on koju saadetud, siis tekkib ka minu meelest teatud kohustus ettevõttel mulle mingi osa hüvitada sellest kodus töötamisest.

mida ta sulle hüvitama peab? veekulu, mis tekib kodus päevasel ajal vetsus käimisest, mille varem maksis tööandja kinni? või elektrikulu, mida läpakas tarbib?

kodus töötamine on märksa odavam, kokkuhoid tuleb juba kasvõi sellest, et ei pea lõuna ajal väljas sööma, sukkpükse ei kulu jne

Sa ei kasuta terve päeva jooksul muud kui vaid elektrit läpakale ja vett vetsuskäimisele? Sul näiteks tuled ei põle, tooli ega lauda sa ei kasuta, internetti tööks ei kasuta…

mul põlevad tuled niikuinii kogu hämara aja. led-pirnid tarbivad olematus koguses elektrit. valgel ajal lampe ei põleta. interneti eest maksan kuutasu sõltumata sellest, kas ma seda kasutan tunni päevas või terve päeva või ei kasuta üldse. tool ja laud märkimisväärselt ei kulu ja olid olemas juba enne koroonaaega, sest arvuti on juba aastast 2005.

minu jaoks on kodus töötamine märksa odavam kui kontoris käimine – riideid ei kulu, jalatsid ei kulu, transpordi peale ei kulu ja mis peamine – aega ei kulu. muidu läks vähemalt 2×30 minutit päevas ainuüksi kodu ja töökoha vahel liikumisele, nüüd saab sel ajal kas midagi kodutöid teha, telekat vaadata või kasvõi magada rohkem. see kompenseerib kuhjaga kuluva vee, elektri ja internetikulu

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 10:12; 17.04 19:10; 18.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tehti nüüd eelmisest aastast ka nii, ingl k nimetuse all hotdesking. Üldiselt võiks asi toimida, aga hetkel on ikka palju puudujääke:

1. Koht on olemas 20% töötajatest, aga kohal tahavad/peavad käima rohkemad. Meil nö start-up tüüpi firma, kus palju välismaalasi, kes käivad tööl kohal osaliselt oma suhtlemisvajadust välja elamas, kuna siin peret/sõpru veel pole, nii et ainuüksi nende arvelt on kõik lauad püsivalt täis. Mina isiklikult ei tahagi kohal käia, aga 1x nädala pean ja siis on alati 0,5-1h kaotsis sobiva (!) laua leidmisega, sättimisega, eelneva puru/kola koristamisega jne.

2. Kohad pole võrdväärsed – ülemustel on silmis ettekujutus, et moodne töötaja töötab ükskõik kus büroohoones, sülearvuti põlve otsas, s.t. mitte ainult laua taga, vaid puhkenurgas, all kohvikus jne, aga tegelikult on meie töö tegemiseks vaja kahte ekraani, s.t. nt sülearvuti ja dokiga suur ekraan lisaks. See ekraan on ainult u. 25% kohtadest, nii et kui sellest ilma jääd, on terve päev produktiivsus häiritud (mul u. 50% vähenenud), aga kohal pean see päev ikkagi olema, nt mingi koosoleku või koolituse jaoks. Võib küll minna IT-ruumist ekraani, hiirt vms küsimas, aga neil ei pruugi vabasid olla, lisaks, see jälle ajakulu ning päeva lõpus pead tagastama ja järgmine kord sama tralli otsast-lõpuni läbi tegema.

3. Isiklike asjade hoidmiseks turvalist kohta pole. Võid riputada riietehoiu nagisse või panna lahtisesse riiulisse, aga midagi luku taha jätta ei saa. Meil on kinnine kontor, ei usu, et vargusoht oleks suur, aga ikka lähevad asjad mõnikord “rändama”, sest inimeste privaatsus-tsoonid on erinevad (jällegi, meil palju eri kultuuridest inimesi koos, kellel rohkem kommunaalne lähenemine isiklikele asjadele). Ma ei karda rahakulu, lihtsalt ebamugav, et mingi asi, mille peale sa lootsid, on nüüd järsku kadunud.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul põlevad tuled niikuinii kogu hämara aja.

Sõltumata sellest, kas oled kodus või ei?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 20:33; 18.04 13:24; 24.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laua ja toolid viskad kodust välja, kui kontoris tööl hakkad käima?

Nende laudade-toolide jaoks peab kodus ka ruumi olema. Kõigil pole võimalust eraldi kabinet kodus sisse seada.

Kui pole võimalust, eks siis käi kontoris edasi.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 09:09; 18.04 10:22; 18.04 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Interneti võimsus peab küll töö tegemiseks korralik olema.

Aga see ongi normaalne tänapäeval, sõltumata sellest, kas teha kodus tööd või mitte. Internetist vaadatakse filme ja kuulatakse muusikat. Töös kasutatav programm ei vaja pooltki seda ressurssi.

Jah, kui sina vaatad internetist filme ja kuulad muusikat, siis kõik teevad seda ju samuti. Ja kes ei tee, sel on endal midagi viga,  see pole ikka normaalne. Mhmh.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:31; 18.04 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laua ja toolid viskad kodust välja, kui kontoris tööl hakkad käima?

Ei, aga seal on ikka suur vahe kas ma laua taga mängin paar tundi nädalavahetuseti, või teen 40h tööd nädalas.

Juba erinevus on 1 vs 2 ekraani. 2 ekraani vajab kohe suuremat lauda.

Ehk aastaga on kitsast kahe toalisest saanud ülikitsas kahe toaline ja ma vaatan nelja toaliste korterite müügikuulutusi. Ja 3 vs 4 toalise korteri hinnavahet sa ei tee juba tasa lõunasöögilt säästmisega. (No tööl käin teksadega nii et sukkade kokkuhoidu pole).

Kahjuks ka minu ettevõte on seoses kodust töötamise edule kontori kahandamise ette võtnud. Meil oli kodukontori võimalus ka varem, aga inimesed eelistasid kontoris kohal käia. Nüüd juba kaotati üks korrus kolmest ja sügisel kolitakse üldse linna teise otsa. No ma ei taha kaks korda päevas Järvevana ummikus istuda ja enamus mu meeskonnast plaanib jätkata kodust töötamist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kontoris u kolmandiku võrra rohkem kohti, kui inimesi. On inimesi, kes eelistavad istuda alati samal kohal. Ja teised arvestavad sellega ega istu nendele kohtadele. Ja on inimesi, kes vastavalt projektile või tujule istuvad kord siin, kord seal. Ei ole üks avatud kontor, on mitu ruumi, igas ruumis 3-5 kohta. Kõikidel läpakatel on sama usb-c, millega saab monitori külge ühendada. Hiir-klaviatuur on monitori küljes. Ma ise olen enamuse ajast kodukontoris ja kontoris ei pea oluliseks, et oleks sama kohta. Kaasas läpakas, märkmik ja pliiats. Rohkem töövahendeid pole, monitor, hiir ja klaviatuur laual. Sama projekti inimestega on hea samas ruumis olla. Aa. Sussid on riiulis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin just hiljuti Helsingi ülikoolis sellise osakonna kõrval, kus töötajatel oma töölauda ei olnud. Justnimelt kulude kokkuhoiu nimel. Seal pigem hoitakse kulude ja ruumide osas kokku, mitte töötajate palkade osas. Töötaja tuli oma läpakaga tööle ja vaatas, kust vaba laua leidis, keegi oli alati kontorist parasjagu ära, tegelikult ei tekkinud olukorda, et kellelegi kohta ei jagunud. Aga ega see kellelegi ei meeldinud, kanna oma nötsikuid-tötsikuid kaasas, mingeid jooniseid paberinurgale ei visanda, sest kes neid paberihunnikuid pärast kaasa viitsib tassida. Sellist enda jaoks meeldivat ja hubast töökohta seal luua ei saanud.

Üldiselt on nüüdseks see USAs vahepeal ülipopulaarne avatud kontori stiil kaduma hakanud, sest uuringud näitavad, et inimesed ei tööta nii paremini, kuigi on silma all. Keskendumist segab pidev sagimine ja liikumine ümberringi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodukontor on tulnud selleks, et jääda ja hea ongi. mõttetu on pidada suuri büroosid, kus on nt 30 kohta, kuid reaalselt käib kohal 4-5 inimest. pigem tekitadagi mingi suurem (pool)avatud ruum, kus on töökohad ja kus saab vajadusel ka suuremaid koosolekuid pidada.

30 töökohta küll suur büroo pole.

Aga mina pole küll kindel, et kõik inimesed rõõmsalt kodukontoris ka edaspidi istuvad. Mul oli enne koroonat võimalus vajadusel kodukontorist tööd teha ja see oli igati tore. Aga terve aasta kodus istumist on ikkagi midagi muud ja niimoodi väga pikalt tegelikult töötada ei taha. Ja ma usun, et ma pole ainus.

Ei ole kindlasti ainus.

Mul pole näiteks kodus ruumi. Tööd teen köögilaua taga, tabureti peal, pudru- ja supikausside kõrvalt. Minu kõrval istub laps, kellel videotunnid ja keda vaja aidata. No ei ole normaalne.

Õnneks võib meil kohal käia ja kohe, kui see distantsõpe läbi saab, lähen kontorisse tagasi. Seal on mul oma ergonoomiline töökoht, laud, tool, kõik, mis vaja. Ei ole avatud kontor, on oma ruum, tavaelus 5 töökohaga, praegusel ajal käib kohal 1-2 inimest korraga.

Vaikus lisaks. Loodan et see kodukontor jääb ainult hädajuhtudeks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 16:31; 24.04 14:59; 24.04 15:01; 24.04 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil avatud kontor, kus on küll kindel laud, aga kontoris ei käi, sest ma ei usu, et saaksin seal keskenduda. Isiklike asjade hoidmiseks on lukustatav kapp, koosolekuteks või telefoniga rääkimiseks pead boksi minema. Kodukontor oli varem ka lubatud, nüüd koroona ajal pidid kõik, kelle töö vähegi võimaldas olema kodukontoris. Kodus töötamiseks ostsingi kirjutuslaua, kaks monitori, kontoritooli, uue hiire ja klaviatuuri, midagi ei kompenseeritud. Ise eelistan kodust töötamist puhtalt aja kokkuhoiu pärast, tööle minek-tulek võtaks kokku 1h, lisaks laps varem vaja lasteaeda viia ja saaks hiljem järgi minna, unetunde ka vähem. Varem pidi ka Tallinna vahet sõitma puhtalt koosolekute pärast, ehk ajakulu u 5h päevas, väga rahul, et see ära on jäänud. Esinduslikele tööriietele ka ei kulu, lõunaks vaatan, mis kodus kapist võtta on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka koroonaaja saabumisega saadeti kõik, kel töö vähegi võimaldab, kodukontoritesse. Tehti ka kodukontori töökoha riskianalüüs, töölt anti kaasa kõik tööks vajalikud vahendid (monitorid, klaviatuurid jne), lisaks vajadusel toodi ettevõtte poolt koju nii töölaud kui tool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 14:14; 24.04 09:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kontoris töötamine, kui puudub nn oma töökoht