Esileht Koolilaps Kontrollige, kas teie lapsed õigel ajal magama jäävad

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kontrollige, kas teie lapsed õigel ajal magama jäävad

Postitas:
Kägu

Paljud vanemad ei pruugi aimatagi, et laps, kelle nad on oma tuppa magama saatnud, võib pool ööd netis passida.
Hommikul on vaja aga seitsmest tõusta taas, see võib viia läbipõlemiseni juba lapseeas, millest uudisteski kirjutas.
Nimelt, eile öösel, kui mu oma laps magas, hämmastas mind see, kui kell üks öösel hakkasid saabuma teated tütre nutisse, nägin, et klassiõde kukkus keset ööd tema pilte laikima. Tütar ütles hommikul, et paljud nende klassist on nii üleval, kuigi vanemad arvavad, et lapsed magavad.

Postitas:
Kägu

nutiseadmed on öösel kinni, vahel ka teises toas.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

… tõepoolest tasub nutiseadmete kinnipanemist hajrutada, pidev elektromagnetkiirguses magamine ei ole tervisele hea.

Postitas:
Kägu

Meil on alati telefon teises toas.

Postitas:
Kägu

no tark lapsevanem kasutab rakendusi, mis lastel neti ööseks ära võtab.

Postitas:
Kägu

Mis selliste rakenduste nimed võiksid olla?

Postitas:
Kägu

Meil on osaliselt sel põhjusel kodu sellise lahendusega, et laste magamistoas ongi peamiselt nende voodid, riidekapp ja raamaturiiulid. Ent õppimine, mängimine, arvutis olemine on viidud teise tuppa. Olen märganud, et kui mobiil on jäänud mu magamistuppa, siis tuleb uni öösel rahutum kui tavaliselt. Seega ei poolda ma, et laste magamistoas nende voodite juures oleksid nutikad, aipäädid, arvutid jms. Kui kodu planeering vähegi võimaldab, oleks mõistlik elektromagnetkiirgusega tehnikat mitte voodiga samasse ruumi või vähemalt mitte voodi lähedale paigutada.

Postitas:
Kägu

Paljud vanemad ei pruugi aimatagi, et laps, kelle nad on oma tuppa magama saatnud, võib pool ööd netis passida.
Hommikul on vaja aga seitsmest tõusta taas, see võib viia läbipõlemiseni juba lapseeas, millest uudisteski kirjutas.
Nimelt, eile öösel, kui mu oma laps magas, hämmastas mind see, kui kell üks öösel hakkasid saabuma teated tütre nutisse, nägin, et klassiõde kukkus keset ööd tema pilte laikima. Tütar ütles hommikul, et paljud nende klassist on nii üleval, kuigi vanemad arvavad, et lapsed magavad.

Mnjaa, ma ka eile öösel ärkasin pool 12 üles selle peale, et mu 8-aastasele tütrele helistas tema klassiõde. Okei, kui mõnes peres on lõdvemad reeglid nutiseadmete ja magamamineku koha pealt, siis võiks selgitada lastele, et enne kella 9t hommikul ja peale kella 9t õhtul ei ole viisakas teha telefonikõnesid.

Postitas:
Kägu

Mulle küll sellised meetodid sümpaatsed ei ole. Need jäägu ikka selleks puhuks, kui heaga enam ei saa.
Messengeris näeb üsna hästi, kui laps üleval on, kuigi peaks magama. Seal ju kirjas, millal viimane Activity oli. Kui ikka 2 min tagasi, siis laps ei maga.

Postitas:
Kägu

Mulle küll sellised meetodid sümpaatsed ei ole. Need jäägu ikka selleks puhuks, kui heaga enam ei saa.
Messengeris näeb üsna hästi, kui laps üleval on, kuigi peaks magama. Seal ju kirjas, millal viimane Activity oli. Kui ikka 2 min tagasi, siis laps ei maga.

Võrdlemisi rumal on arvata, et rakenduse kasutamine on kuidagi “mitte heaga” lähenemine.
Rakenduse kaudu piirangute seadmist saab teha lapsega koostöös ja lapse aitamiseks. Lepidki eelnevalt temaga kokku, mis kell nutiseade unne vajub ja mis kell ärkab ja see toetab lapse huvisid.

Kui sa aga keset ööd näed, et laps on nutiseadmes aktiivne, siis mismoodi sa “heaga” saad? Ikka lähed juba kurjaga ära keelama või telefoni käest võtma. Või enne lapse magamaminekut annad talle korralduse telefon elutuppa jätta – kas see on kuidagi “sõbralikum” kui varem kokku lepitud ja automaatselt sisse lülituv režiim? Rääkimata sellest, et messengeris saab ennast mitteaktiivseks märkida ja niimoodi sa messengeri kaudu lapse nutikasutust lihtsalt ei tuvastagi.

Screen Time võimaldab määrata nii uneaja kui ka nt koolipäeva aja – koolipäeva ajal on mängud kinni, aga õppimiseks vajalikud rakendused (ise valid) lahti. Ühtlasi saab Screen Time kaudu mitte ainult keelata vaid ka lubada – oletame, et kokkulepitud koolirežiimi aeg on teil kella kolmeni, aga lapsel jääb koolipäeva lõpust kaks tundi ära, või ei jäänud kodus õppida, ta annab sulle teada ja sa saad Free Play Mode sisse lülitada. Või lähete nädalavahetusel külla ja tagasitulek jääb hilja peale, telefoni öörežiim lülitub sisse aga lapsel on autos igav – siis on jälle sinu valida, kas anda talle Free Play või mitte.
Minu arust on see just väga sõbralik viis olukorda lahendada.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil on reegel, et keegi ei maga nutiseadmega ühes toas. Ja enamasti laevad telefonid allkorrusel kivipõrandal (et kui peaks süttima, siis ei lähe tuli kuskile edasi).

Postitas:
Kägu

http://www.kiirgusinfo.ee/kuidas-end-kaitsta-elektromagnetvaljade-eest/

Postitas:
Kägu

Kui sa aga keset ööd näed, et laps on nutiseadmes aktiivne, siis mismoodi sa “heaga” saad?

Vaata, selline võimalus on ka, et usaldad last ning ta ei kuritarvitagi su usaldust. Ei pea kohe “tagama” ja “takistama”. Eriti kui on olemas üsna lihtsad meetodid lapse öise eluviisi märkamiseks, nagu juba kirjutasin.

Postitas:
Kägu

Meie 10.aastased ei maga telefonidega ühes toas. Magama minnes tõstetakse need kindlasse kohta.

Postitas:
Kägu

meie peres sama, mis mitmetel eelkõnelejatel. arvuti ja mobiil on teises toas kui laps magama läheb. tegemist 13 aastase poisiga ja kell 10 on oma toas ja voodis vabatahtlikult.

Postitas:
Kägu

Nutisõltuvuses lapsed on täiesti võimalised öösel panema äratuskella helisema ja ärkama nt kell 3, kui vanemad on sügavaimas unes, ja siis hommikuni mängima, et veerand tundi enne vanemate ärkamist kenasti “magada”. Tean, mida räägin. Nii et teises toas olev telefon või arvuti ei anna mingit garantiid..

Postitas:
Kägu

Kui sa aga keset ööd näed, et laps on nutiseadmes aktiivne, siis mismoodi sa “heaga” saad?

Vaata, selline võimalus on ka, et usaldad last ning ta ei kuritarvitagi su usaldust. Ei pea kohe “tagama” ja “takistama”. Eriti kui on olemas üsna lihtsad meetodid lapse öise eluviisi märkamiseks, nagu juba kirjutasin.

Sa rumal inimene ise selle peale ei tule, et praegu võiks teemaalgatusele vastata, mitte oma väikest egot upitada? Jutt käib ju just nimelt juhtumitest, kui probleem on olemas.
Kui mu laps ilmutaks sellist ennasttäis olekut nagu sina, vaat siis oleks meil tõesti probleem ja palju tõsisem, kui mingi nutiseadmete ajakasutus.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa rumal inimene ise selle peale ei tule, et praegu võiks teemaalgatusele vastata, mitte oma väikest egot upitada? Jutt käib ju just nimelt juhtumitest, kui probleem on olemas.
Kui mu laps ilmutaks sellist ennasttäis olekut nagu sina, vaat siis oleks meil tõesti probleem ja palju tõsisem, kui mingi nutiseadmete ajakasutus.

Vabanda, aga su arusaamatu raev pimestab sind tõsiselt ning sa ei saa enam üldse vist tekstist aru. Teemas räägitakse peamiselt just probleemi ennetamisest ehk telefonide ära korjamisest, neti välja võtmisest ja millest kõik veel – ja seda ennetavalt ehk enne probleemide tekkimist, mitte peale usalduse kuritarvituse selgumist.
Sorri, et ma sulle üleolev tundun. Selle tunde põhjusi otsi aga enda alaväärsustundest, mitte minust.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Koolilaps Kontrollige, kas teie lapsed õigel ajal magama jäävad