Esileht Koolilaps Kontrolltööde järelvastamised

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kontrolltööde järelvastamised

Postitas:

Minu laps ei ole suur puuduja. Seepärast olen neid puudumisest tingitud tööde järeltegemise teemasid pealiskaudselt lugenud ja ei ole see mind nii sügavalt puudutanud. Aeg-ajalt on laps küll haige olnud ja mõne töö ikka järgi tegema pidanud, aga siis on olnud 1-2 tööd ja ma olen seda rahulikult võtnud. Nüüd aga on olukord selline, et laps puudunud 7 päeva ja just vaatasin e-kooli, et tal on puudumise ajal seitse X. St et iga päev on olnud töö, mis tuleb hiljem järgi teha. Ja et haigus on praegu veidi raskem ja ta peab veel mõnda aega kodus olema, siis vaadates, mis ees ootab, on neid X veel tulemas.
Täna tal oli juba veidi parem ja soovitasin, et hakkaks tasapisi kooliasju vaatama. Aga minu arvates see normaalne ei ole. Mind võtab kohe sõnatuks selline asi. Kuidas teil kogemused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuidas siis laps jälle järjele saab kui ta ei õpi seda materjali ära? Või mis täpsemalt sinu arvates ei ole normaalne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Esiteks on kogemus, et igat tunnikontrolli iga õpetaja ei lasegi järgi teha, tuleb suhelda. Kui laps on väike, siis võib-olla ta ise ei oskagi väga suhelda, tuleb lapsevanemal aidata. Minu kogemus on see, et dialoog on igati võimalik.
Teine soovitus – ära tee mingit eraldi draamat sellest, eriti mitte lapse jaoks. Kui ta vaatab oma kooliasjad läbi ja saab aru, siis tal ilmselt ei olegi vaja igat väikest asja veel eraldi õppida.
Kolmas soovitus – kui laps ikka päris haige on, siis õppida ei saa. Olen ka õpetajatele ja klassijuhatajatele lausa eraldi teatanud, et laps sai küll terveks ja saadan ta kooli, aga kõike järele õppida ta ei ole füüsiliselt olnud võimeline kooli mineku ajaks. Seni on toiminud ja kõik on mõistvad. See tähendab, et laps teeb asju järele järk-järgult, nii nagu jõuab õppida.
Meil tuleb vist seekord lausa 3-nädalane koolipaus 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad panevad punased hüüumärgid, mis tuleb järgi teha. Meil on selleks aega 10 päeva. Aga alati saab pöörduda õpetaja poole ja rääkida. Ka on kõigil õpetajatel järelaitamise tunnid ja vastamine on ära korraldatud. Ma ei näe kusagil probleemi! Muidugi on lapsel raske, eriti pärast haigust. Võtke rahulikult, tegelege asjaga ja suhelge osapooltega. Mõnda tükki võib näiteks klassikaaslane õpetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimus.
Kas mingi piir ka kehtestatud on?

Ära tuleb muidugi õppida, kuid järeltöödel KÄIMINE.
2ndl oli haige, nüüd IGA PÄEV ootab peale tunde koolis mõne järeltöö aega.
Selle tulemusena koju jõuab hilja, järgmiseks päevaks õpitud ei jõua, saab jooksvates kontrolltöödes kahtesi.
Surnud ring juba 2 kuud.
Puudus 2 nädalat…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IGA PÄEV ootab peale tunde koolis mõne järeltöö aega.
Selle tulemusena koju jõuab hilja, järgmiseks päevaks õpitud ei jõua,

Miks ta ooteaega õppimiseks ei kasuta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun rääkige klassijuhataja ja õpetajatega. Õpetajad (va klassijuhataja) ei näe teiste õpetajate poolt kirjutatut ja sageli ei jõua aineõpetajad järge pidada, et kes oli haige, kes puhkusel, kes vanema tõendiga vabastatud jne. Klassijuhataja ja/või aineõpetajatega suheldes on põhikoolis peale haigust reeglina võimalik järeltööde arvu vähendada või vähemalt 10 päevast pikema perioodi peale hajutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Kontrolltööde järelvastamised

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.