Esileht Kodunurk Köögi planeerimine.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Köögi planeerimine.

Postitas:

Tere. Ees on koduost ja kuigi seal on köögimööbel sees siis läheb see ilmselt vahetusse. Ma küll ei kiirustaks selle vahetusega, mööbel on olemas, aga kuna kauaks seda mööblit nagunii ei ole enam, siis pigem ühe raksuga ära juba teha koos muu remondiga, et sisse kolides saaks elada mitte remonti teha. Niisiis on mul mitu suurt küsimärki selles osas. Olen elanud üürikates ja pole kunagi ühtki kööki ise sisustanud, tahaks nii et on mugav ja funktsioaalne, et toidutegemine oleks rõõm mitte kohustus. Kuid ei tea kust saada ideid, millega peaks arvestama jne. Lootsin küll vana mööbliga veidi aega hakkama saada, et saaks köögis mõned kuud toimetada, siis tekiks mingigi ettekujutus, mida selles ruumiplaneeringus teisiti thaks näha. Nüüd tuleb teha kõik tunde järgi ja null kogemusega. Kes on selle läbi teinud, milliste otsustega olete rahul , millisei kirute, kas kuskil on mingit veebikeskkonda, kus saaks planeerida/asju tõsta virtuaalselt, jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks on ilmselt mõned asjad juba nö teie eest ära planeeritud, näiteks see, kuhu tuleb pliit ja kuhu valamu (torud-juhtmed paigas). Muidugi saab neid ka ümber vedada, aga meil ehitaja näiteks ei soovitanud. Ja siis sellest lähtudki. Millisest materjalist ja millise välimusega, see on juba igaühe isiklik eelistus. Internetis on infot lademetes. Soovitan sul konsulteerida ka mõne tootjaga, neil mõnikord sellised soovitused, mille peale ise ei tulekski. Las teevad eskiisi ja pakkumise.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga meil ehitaja näiteks ei soovitanud.

Kõige suurem viga OMA köögi planeerimist alustada mingist ehitajast.
Mingi juhe, gaasitoru, vajadusel ka äravool kuhugi tänapäevasemasse kohta ringi vedada ei ole kallis ega keeruline. Samuti loobumine sellest traditsioonilisest ahju kõrgusest – madalal, et küürutama pead. Vana hea kolnurgareegel (valamu, pliit + külmik) kehtib veel endiselt, valamud on küll paindlikumaks läinud.(pika painduva varrega käsidušši ots lisada)

Aga nullkogemusega ära parem hakka ise jamama. Mine käi parem köögikontorid läbi, need suudavad sinu joonisele sekundiga mingid lahendused pritsida ja ega sa kohe neilt tellima ei pea.
Kõik sõltub muidugi ka köögi plaanist, pindalast, akende asukohast, kas on mingeid vent avasid jne.
Aga kas on normaalne köök või Mustamäe paneelika 1×1,5m sa ilmselt rääkida ei taha.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:23; 06.12 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehita kõik sisse – siis ei kogune kuhugi sodi.
Ahi, kraanikauss, tööpind, külmkapp – siis on mugav tööpinnal süüa teha, kõik käepärast
ära tee kappe – vaid väljatõmmatavad suured sahtlid, hea asju kätte saada. Vanas köögis ronisin poolest kerest kappi, et sealt tagant asju kätte saada
n.ö. väike köögitehnika – kohvimasin, röster, veekeedukann, blender – ühes kohas, kohe kättesaadavalt, meil on selle jaoks omaette riiul. ja mitte kaugel kraanist (vee jaoks).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 13:07; 03.12 22:50; 10.12 18:25;
To report this post you need to login first.

ela mõnda aega olemasoleva köögimöbliga, siis näed ära, mida teisiti vaja.

aga jah, põhilised soovitused võiks olla:
– pigem sahtlid kui kapid (erinevad kõrgused, mõõda ära oma vajadused). Mul 3 kitsast sahtlit riistade jms jaoks, ja siis selline kuhu mahuvad püstiasendis kohvipakid, äädikapudel, jahukast jne.
– ülakapid laeni
– piisavalt pistikupesi, et kõik röstrid-kohvimasinad-veekannud-mikserid-kombainid saaks oma
– kui ruumi pole palju, siis pigem sügavam, 70cm tööpind, mitte tavaline 60cm.
– mõtle ka läbi, kus hoiad potte, panne ja nende kaasi, samuti kandikuid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 13:44; 06.12 11:33; 10.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on kusagil kohanud seinale kinnitatavat potikaanehoidjat? Et laod nagu viltusesse riiulisse ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kindlasti hinnapakkumine erinevatest kohtadest. Juba seal läbi arutades tekib aimdus, mida saada tahaksid kuna sulle esitatakse miljon küsimust.

Eelpool juba mitmed asjalikud soovitused. Omalt poolt lisaks, et vaata, et tööpind oleks loogiliselt paigutatud ja et seda oleks piisavalt. Ise näiteks loobusin kõrgel olevast ahjust ning sain selle arvelt tööpinda juurde. Ma ei küpseta iga päev mitut toitu ahjus, et all oleva ahju juurde küürutamine jube ebamugav oleks aga lisatööpind on väga oluline.

Ise olen elanud peale kolimist sellise köögiga kus kraanikauss oli kohe külmkapi kõrval. Jube ebamugav, et vahepeal mingit tööpinda ei olnud. Kui ise uue köögi panime, siis tekitasime sinna väikese tööpinna vahele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on kusagil kohanud seinale kinnitatavat potikaanehoidjat? Et laod nagu viltusesse riiulisse ?

Bauhofis olen näinud, aga see oli vist ainult kolme kaant mahutav kui õigsti mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin – cargo! suurepärane leiutis kuivainete hoidmiseks – kahelt poolt tuleb kindlasti tagada juurdepääs.
Prügikastid tee väljatõmmatavad n.o. sahtli moodi, mitte avatava uksega – uks võtab ruumi, lisaks on sahtlitüüpi puhul kohe prügikastid käepärast (meil 2 kasti kõrvuti – mitte üksteise taga, ühes on üld, teises pakendid)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 13:07; 03.12 22:50; 10.12 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin ca 3 aastat tagasi maja ja köögi väljavahetamisega ei kiirustanud. Kui olin seal piisavalt elanud, siis tekkis ettekujutus, kuidas parem oleks. Varasemalt oli köök vastu seina ja ahi madalal.
Kuna köök on meil suur ja seal rahvast ikka istub, siis mugavam tundus kogu söögitegemine viia saare peale, et oleks näoga laste tegemiste ja muude köögis istuvate inimeste poole. Ja uus köök sai nii, et vastuseina tulid külmkapp, ahju püstak ja veel üks kõrge kapp. Saarele jäi kogu söögitegemine ja muu majandus. Tõeliselt mõnus ja mugav on niimoodi köögis toimetada. Elamine on meil üsna avatud, nii et köögis toimetaval inimesel on pilk peal esikule, söögitoale. Kes tuleb, kes läheb. Vaade on maja ette aknast välja, nii et kohe näha kui liikumist on.

See oli mul kolmas köök, mille ise planeerisin. Aga muidu alustaksin ka köögi salongidest. Seal on kogemused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks, et kõrge ahi on ainult siis mõistlik, kui tegu on väga suure köögiga. Ma iga kell eelistan suuremat tööpinda kõrgele ahjule, sest tööpinda on vaja iga päev. Jah, kõrge ahi on mugav, aga paljud teevad seda tööpinna arvelt ja teeb köögi pisemaks ja kuidagi näiliselt kitsamaks.

Soovitan vaadata ka köögifirmade kodulehekülgi tehtud töödest, googeldada häid köögilahendusi ja miks mitte ka helistada mõnele sõbrannale, kellel on sinu meelest ilus köök ja küsida nõu/arutada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 19:15; 06.12 10:13; 10.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kõik jah oleneb, kas tegu avara köögiga või väikese korteri köögiga. Ma kolisime majast korterisse ja köögi planeerisin nii majas kui ka nüüd korteris. Kuna korteris on remont tegemata veel, siis esialgu mees tegi köögis ühe seina korda, et saaks panna nõudepesumasina ja kapid paika. Teine sein on veel möbleerimata. Tegu on vana korterelamuga, aga köök on keskmisest veidi suurem. Kuna minu nõue oli, et köögis peab olema söögilaud ja arvestades, et meil on peres 5 liiget, siis see teine köögisein ei ole kaetud mitte 60cm sügavuste kappidega, vaid plaanis on 40cm kapid. Siis põhimõtteliselt mahub söögilaua ümber toimetama. Kõik oleneb inimeste harjumustest. Näiteks mina ei vaja meeletuid tasapindasid, sest oluliselt mugavam on istuda söögilaua taga ja näiteks hakkida kartulisalatiks asju. Nii ebameeldiv on pikalt küürutada kuskil leti taga. Samuti ei näe ma mingit mõtet seinakappidel, mis on laeni. Meil lühikesed inimesed ja lisaks veel lapsed ja tähtis on just, kui kõrgel seinakapid on. Sinna lae alla ei pane nagunii midagi. Praeahi võib vabalt madalal olla, sest mina küll iga päev ahjus midagi ei vaarita. Pigem ma hetkel hoian panne ahjus, sest ma olen nii laisk, et iga päev ei viitsi neid pesta. Tõmban paberiga puhtaks ja kõik, kui see muidugi võimalik on. Samas see pannide ahjus hoidmine mulle ei meeldi ja tulevikus proovib need kuskile sahtlisse sokutada. Alumiste kappide asemel jah sahtlid on mõistlik. Kahjuks me kraanikausikappi sahtliga ei saanud, sest köögi akna all olev radikas oleks ette jäänud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Ees on koduost ja kuigi seal on köögimööbel sees siis läheb see ilmselt vahetusse. Ma küll ei kiirustaks selle vahetusega, mööbel on olemas, aga kuna kauaks seda mööblit nagunii ei ole enam, siis pigem ühe raksuga ära juba teha koos muu remondiga, et sisse kolides saaks elada mitte remonti teha. Niisiis on mul mitu suurt küsimärki selles osas. Olen elanud üürikates ja pole kunagi ühtki kööki ise sisustanud, tahaks nii et on mugav ja funktsioaalne, et toidutegemine oleks rõõm mitte kohustus. Kuid ei tea kust saada ideid, millega peaks arvestama jne. Lootsin küll vana mööbliga veidi aega hakkama saada, et saaks köögis mõned kuud toimetada, siis tekiks mingigi ettekujutus, mida selles ruumiplaneeringus teisiti thaks näha. Nüüd tuleb teha kõik tunde järgi ja null kogemusega. Kes on selle läbi teinud, milliste otsustega olete rahul , millisei kirute, kas kuskil on mingit veebikeskkonda, kus saaks planeerida/asju tõsta virtuaalselt, jne

Sa saad ju ometi sinna köööki minna? Kujutad ette kuidas sa seal toimetad. Kuidas teed oma lemmiksööki, kus oleks mugav võtta kõike, mida vaja on. teed ju köögi endale. Kui suurim söök on praemuna ja tass kohvi, siis on vaja ühesugust kööki, kui teed 3 käigulist lõunat igapäev, siis teistsugust. Kahjuks see, kas toidutegemine on kohustus või rõõm, ei sõltu väga köögist. Kasuta oma kogemust, mis sul üürikatest on. Kui köögil on veel lisafunktsioon, näiteks kontor, siis kindlasti mõtle veel ka sellepeale, mida sul selleks vaja on. Sul on oma kogemus, teiste kogemus siin võib sinu inspiratsiooni pigem halvata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus – rohkem sahtleid ja vähem kappe. Kui mees sellega lagedale tuli, vaidlesin vastu, et mis mõttes pole kappe. Aga praegu olen väga rahul – osad sahtlid on sügavad, pottidele, osad hästi madalad. Kogu kraamist on jube hea ülevaade, üldse ei tunne kappidest puudust. On ainult kaks kappi, mis samuti sõidavad siinidel nii-öelda seinast välja ja samuti on juurdepääs mõlemalt poolt, ei ühtegi pimedat nurka köögis, mida oleks ebamugav kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks mina ei vaja meeletuid tasapindasid, sest oluliselt mugavam on istuda söögilaua taga ja näiteks hakkida kartulisalatiks asju. Nii ebameeldiv on pikalt küürutada kuskil leti taga. Samuti ei näe ma mingit mõtet seinakappidel, mis on laeni. Meil lühikesed inimesed ja lisaks veel lapsed ja tähtis on just, kui kõrgel seinakapid on. Sinna lae alla ei pane nagunii midagi. Praeahi võib vabalt madalal olla, sest mina küll iga päev ahjus midagi ei vaarita.

No just – igal inimesel oma harjumused.
Minul on tasapindu 2 x 6 meetrit mõlemas köögi seinas.
Mina laua taga hakkida ei saa. Istudes pole käed õiges asendis, ei saa rakendada õiget jõudu ja käed väsivad, kuna pean küünarnukke liiga kõrgel hoidma. Seistes hakkimiseks on standardne laud liiga madal, tasapinnad enamasti ikka kõrgemad. Küürutama nende taga ei pea, seisan sirgelt ja käed on veidi küünarnukist kõverdatud, et toimetada (olen täitsa pikk inimene). On mugav nii liha lõigata kui ka putru tampida.
Eriti vajan tasapinda valamu ümbruses.

Kui korteris elasime, siis laeni seinakappides hoidsime asju, mida kasutasime paar korda aastas, kui sedagi. Kingitud serviise, nõusid-riistu-klaase, mida kasutasime vaid suuremate pidude korral, potte-panne-elektririistu, mis olid olemas, aga vajasime harva, igasugu tagavaraks ostetud kraami. Ja asju, mida lapsed mitte mingil juhul ei tohtinud kätte saada.

Elektripliit on tavaline, ahjuga ühes tükis. Küpsetan küll sageli ja vahel
mitmeid päevi järjest, vahel mitmeid roogi päevas, aga mis see korraks kummardumine siis ära ei ole? Ega ma ahju ees vahti pea ometi, et selg valusaks jääks. Panen plaadi või vormi ahju, lülitan kella sisse ja võtan õigel ajal välja. Võibolla mõnda kooki ka piilun paar korda küpsemise ajal – see ju sama lihtne kummardus, kui maast puru korjamine. Mul on küll üsna suur köök, aga ei tahaks avarust vähemaks võtta ahjupüstakuga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 00:59; 06.12 01:17; 06.12 11:01; 09.12 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel: planeerimisel arvesta ka, kui tihti sa mingit kodumasinat kasutad. Nt meil on ca 2 meetrit tasapinda täidetud asjadega, mille kappidest väljaotsimine ja tagasipanemine oleks tüütu: köögikombain, tainasegur/lauamikser, röster, võileivagrill ja veekeetja seisavad kogu aeg kasutusvalmina, ainult vajuta nuppu. Espressomasin ja mikroahi võtavad ka ruumi. Kui ma vahvliküpsetaja ka kapist välja tõstaksin, teeksime ilmselt vahvleid ka sagedamini 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 00:59; 06.12 01:17; 06.12 11:01; 09.12 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tasapindu 2 x 6 meetrit mõlemas köögi seinas.

See teeb kokku 24m2 tasapindu…
Mul pole terve magamistubagi nii suur. Söömisest vabal ajal pead seal mingit juurdelõikusstuudiot?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:23; 06.12 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tasapindu 2 x 6 meetrit mõlemas köögi seinas.

See teeb kokku 24m2 tasapindu…

Mul pole terve magamistubagi nii suur. Söömisest vabal ajal pead seal mingit juurdelõikusstuudiot?

2×6=12, ilus suur köök.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.12 19:15; 06.12 10:13; 10.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tasapindu 2 x 6 meetrit mõlemas köögi seinas.

See teeb kokku 24m2 tasapindu…

Paluks arvutuskäiku! Mina sain 7,2 m2.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 10:36; 09.12 16:44; 09.12 20:38; 10.12 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tasapindu 2 x 6 meetrit mõlemas köögi seinas.

See teeb kokku 24m2 tasapindu…

Paluks arvutuskäiku! Mina sain 7,2 m2.

Jah, ma ise saan ka 7,2 m2. Ehk ma väljendusingi pahasti, mitte mõlemas seinas pole 2 x 6 m, vaid ühes 6 ja teises ka 6.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 00:59; 06.12 01:17; 06.12 11:01; 09.12 19:55;
To report this post you need to login first.

olen ka seisukohal, et tööpinda pole kunagi liiga palju, ja seepärast pole ka ahju kõrgemale pannud. Sügavam tööpind (70 cm) võimaldab selle kasutamist tööks ka juhul, kui seinaäärses osas on kannud-röstrid (ikkagi jääb 45-50 cm vabaks).
Söögilauda kasutan taigna rullimiseks, aga ta on ikkagi madalam kui vaja. Ma istudes köögitöid teha ei saa.
Laeni ülakappide eelis on see, et ei pea nende pealt koristama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 13:44; 06.12 11:33; 10.12 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

cargo kapp on super asi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga meil ehitaja näiteks ei soovitanud.

Kõige suurem viga OMA köögi planeerimist alustada mingist ehitajast.

Mingi juhe, gaasitoru, vajadusel ka äravool kuhugi tänapäevasemasse kohta ringi vedada ei ole kallis ega keeruline. Samuti loobumine sellest traditsioonilisest ahju kõrgusest – madalal, et küürutama pead. Vana hea kolnurgareegel (valamu, pliit + külmik) kehtib veel endiselt, valamud on küll paindlikumaks läinud.(pika painduva varrega käsidušši ots lisada)

Aga nullkogemusega ära parem hakka ise jamama. Mine käi parem köögikontorid läbi, need suudavad sinu joonisele sekundiga mingid lahendused pritsida ja ega sa kohe neilt tellima ei pea.

Kõik sõltub muidugi ka köögi plaanist, pindalast, akende asukohast, kas on mingeid vent avasid jne.

Aga kas on normaalne köök või Mustamäe paneelika 1×1,5m sa ilmselt rääkida ei taha.

Jajah, ära ehitajat kuula – kuula Perekooli kägu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mina olen ainus, kes kõrgel asuvast ahjust ei vaimustu? Küürutamine raske ahjupoti väljatõstmiseks on mu meelest kordades mugavam, kui seda rasket malmpotti kõrgel ülevalhoitavate kätega hakata tõstma. Maitse asi, aga minu kööki ei tule kunagi kõrgel asuvat ahju.
Küll meeldib mulle prügikast kõrgel, otse töötasapinna all, sest iga kübeme prügikasti panekuks ei meeldi mulle üldse kummardada ja seda tuleb ka palju sagedamini teha kui ahju juurde kummarduda, muidu on kõik prahti täis ümber prügikasti.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 11:11; 09.12 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks siia juurde, et kui kõrged alumised köögikapid on mõistlik valida? On saada nii 80, 85 kui ka 90 cm. ma saan aru, et oleneb inimese pikkusest, aga no pakkuge näiteks, kuhumaani kapp mulle ulatuma peaks vms. Ma tahaks väga valamut akna alla, aga aken tundub väga madal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keskmine ruutmeetri hind heal köögil koos mööbli ja tehnikaga on keskmiselt 1000 EUR meeter. arvuta ise, kui palju 12-meetrine köögi lahendus kokku maksab ja mõtle kõigepealt enda köögi ruutmeetritele ja rahakotile. kas on ikka iga sein ja nurk mööbliga vaja täita. tasub kuulata, mida mööblitootjate disainerid esialgu välja pakuvad. ükski tootja oma jooniseid sulle ei anna muul moel kui pildina, sest ei soovita, et sa ühe firma 3D joonisega teise juurde jooksed. ilmselt nad näevad neid hinnapakkumiste kogujaid ja läbijooksikuid pidevalt.

mida ei soovitata enam, on külmkapi ja praeahju kõrvuti planeerimine. tehnika pidi üksteist häirima ja kiiremini läbi kulutama vms. köögi furnituurilt ei tasu ka kokku hoida, väljasõitvad ja isesulguvad sahtlid on väga mugavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin soovitatakse kappide asemel sahtleid. Üldse need kööginõuanded igal pool kipuvad olema sellised, et rahakott mingeid piire ei sea. Tegelikult tihtilugu seab küll ja mitte kõigil ei ole võimalik osta täpselt seda, mis meeldib. Näiteks asendada kõik alumised kapid sahtlitega.

Ja muidugi tuleb lähtuda senistest vajadustest-eelistustest. Minule meeldivad laeni ülakapid. Ülakappide alumine serv on palju madalamal kui mistahes nõuannetes soovitatakse ja kapid on kahekordsed ja laeni. Ma ise olen väike jupats ja pean ülemistest kappidest asjade kättesaamiseks tabureti või redeli otsas kõõluma, aga meil on lihtsalt nii palju igasugust köögikola ja köögis hoitavat kola, eet need ülemised kapid on ka kõik ära kasutatud. Mõnel teisel on vähe asju köögikapis ja tal pole mingit vajadust kõrgete ülakappide järele.

Siis on mul veel taignarullimislaud risti kapireaga. Sihuke päris suur, kuhu annab 2 kg jahust pärmitainas välja kallata ja pääseb mõnusasti kolmest küljest ligi. Muul ajal läheb käiku töötasapinnana. Samas ma ei tunne mingit vajadust kööki sisse ehitatud väljatõmmatava triikimislaua järele, mis mõnel pidevalt kasutusel.

Alumise kapirea kõrgus vali kindlasti oma pikkuse järgi. Kuna ma olen lühemat kasvu, said alumised kapid tavakõrgusest madalamad tehtud. St sokkel on madalam kui muidu.

Igasugused hakkimistööd teen ma söögilaua ääres istudes, aga kartuleid koorin madalal pingikesel istudes nagu juba mu kadunud vanaema tegi, nii et minul ei ole seda tööpinda nii palju vaja kui paljudel teistel ja kraanikausi all prügikasti ka ei ole vaja, mul on mugavam teises kohas. Nii et lähtu oma senistest harjumustest ja kogemustest.

Üks nõuanne veel: kui lased kodu kujundada sisekujundajal, siis köögi planeerimisel tee koostööd köögisalongiga, kus ka on sageli palgal kõrgharitud sisekujundajad. Ehk siis funktsionaalsus, st kõigi asjade paigutus köögisalongist, aga värvid-materjalid valib see, kes kodu kujundab, et kõik oleks üks tervik. Olen näinud (meessoost) sisekujundaja kujundatud elamist, mille köök oli üsna ebamugav ja ebafunktsionaalne. Tellijaks oli kah meesterahvas, kes võttis lahenduse vastu ja ei vaevanud oma pead rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väljasõitvad ja isesulguvad sahtlid on väga mugavad.

Isesulguvad sahtlid on konkurentsitult kõige ajuvabamad ja ebamugavamad asjad, mida ma köögis kohanud olen. Kui ma teen sahtli lahti, siis ikka selleks, et sinna midagi panna või sealt välja võtta – ja miks peaks sahtel poole asjatamise pealt ise kinni minema? Seda enam, et vaikseltsulguva sahtli sulgemine on võrreldes tavalisega väga lihtne ja kiire, lihtsalt tonksad veidi ja ongi kõik. Ainus võimalus, et isesulguv sahtel lahti püsiks, on ta täies ulatuses välja tõmmata – ja no see on ju ebamugav!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 10:36; 09.12 16:44; 09.12 20:38; 10.12 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isesulguvad sahtlid on konkurentsitult kõige ajuvabamad ja ebamugavamad asjad, mida ma köögis kohanud olen. Kui ma teen sahtli lahti, siis ikka selleks, et sinna midagi panna või sealt välja võtta – ja miks peaks sahtel poole asjatamise pealt ise kinni minema?

Mu tütre köögis on isesulguvad sahtlid ja kapiuksed, aga need tõmbavad end kinni küll ainult päris viimasesse lõppu lükatuna, nii 10-15 cm kauguselt, mitte enne. Tõmbad veidi lahti, et esimene kott välja võtta ja nii ta seisab, ei lähe kinni sugugi “poole asjatamise pealt”.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 00:59; 06.12 01:17; 06.12 11:01; 09.12 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tütre köögis on isesulguvad sahtlid ja kapiuksed, aga need tõmbavad end kinni küll ainult päris viimasesse lõppu lükatuna, nii 10-15 cm kauguselt, mitte enne. Tõmbad veidi lahti, et esimene kott välja võtta ja nii ta seisab, ei lähe kinni sugugi “poole asjatamise pealt”.

Veab. Meie omad ei lähe kinni vaid siis, kui sahtel on täiesti lahti või max 5 cm kõige lahtisemast asendist. Nii et tõmbad poolenisti lahti, otsid silmadega õiget kotti, mida välja võtta, ja juba ta sulgub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 10:36; 09.12 16:44; 09.12 20:38; 10.12 13:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Kodunurk Köögi planeerimine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.