Esileht Kodunurk Köögimööbel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Köögimööbel

Postitas:
Prometheus29

Tere.

Kodu remont on pooleli jäänud ja jätkama peaks köögiga. Esimene idee oli see, et ostan kuskilt suvalise kappide komplekti ja panen seina ära. Hea odav lahendus nagu ihnurile kohane.

Aga… Sattusin Facebookis ühe köögistuudio reklaami peale ja jäin mõtlema, et miks mitte ka võtta hinnapakkumine spetsiaalselt disainitud köögile. Oleks ilus ja äkki oleks hinna sees ka ülespanek. Pole häbi sõprade ega tulevase perenaise ees, et miks sul kapid viltu on seinas jne? Ja saaks endale meeldivast materjalist tööpinna koos sobiva kõrgusega, mis arvestaks ka kappide mõõte.

Oskab keegi mõnda köögistuudiot soovitada? Köök pole suur, ülemise kapirea pikkus oleks 2,6 m ja alumise kapirea pikkus 2. Kui võtta integreeritud pliit ja ahi, siis ehk saaks natuke ümber mängida. Valamu on standardmõõdus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tellisin Anankest. Kätte veel pole saanud, seega tulemuse kohta ei oska öelda, aga paigaldus on nende poolt ja väga meeldis, et inimene, kes kodus mõõtmas käis, andis mitu head soovitust, mille peale ma ise üldse ei osanud mõelda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Loota, et paigaldus on hinna sees, on natuke palju. Meile tehti paigalduse pakkumus, mis oli kolmandik köögimööbli maksumusest. See käis meil üle jõu tol hetkel ja mees pani sõpradega ise kapid-sahtlid kokku, pani seina, lõikas tööpinda vajalikud augud ja pani valgustuse. Aega võttis küll 3 päeva, aga tulemus tip-top. Aga kui piisavalt uurite, siis äkki leiate ka koha, mis tasuta paigaldab. Eks koroonaaeg ka aitab klienti meelitada.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loota, et paigaldus on hinna sees, on natuke palju. Meile tehti paigalduse pakkumus, mis oli kolmandik köögimööbli maksumusest. See käis meil üle jõu tol hetkel ja mees pani sõpradega ise kapid-sahtlid kokku, pani seina, lõikas tööpinda vajalikud augud ja pani valgustuse. Aega võttis küll 3 päeva, aga tulemus tip-top. Aga kui piisavalt uurite, siis äkki leiate ka koha, mis tasuta paigaldab. Eks koroonaaeg ka aitab klienti meelitada.

Selge, siis ma paigaldusega hinna sees ei arvesta. Kui endal ja sõpradel üle jõu käib, siis lihtsam otsida eraldi abimees. 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Anankest

Mis sa materjali paksuseks valisid? Mõned tarkpead ütlevad, et liiga õhuke vajub aastatega ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka huvitaks just materialid. Et kas siis, kui tellida salongist kuskilt, saab ka heast materialist või on seal ka ikka see endine nn poola värk? Pole kunagi salongist tellinud. Et kuidas valida karkassi ja kas siis uksed ja nende material(sahtlite paneel) tuleb veel valida ja mis materialist? Praegu on mul sellised karkassid ja uksed:

https://ursula.ee/epood/puidutooted/veekindel-lamineeritud-vineer-kasest-1250mm-x-2500mm/

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

a jäin mõtlema, et miks mitte ka võtta hinnapakkumine spetsiaalselt disainitud köögile

Väga õige. Tulemus saab palju parem. Ma olen kahel korral kasutanud Arensi teenuseid. Aga arvesta sellega Prometheus, et ilmselt alla 5000 € see köök sulle maksma ei lähe. Koos tehnikaga. Külmik, ahi, pliidiplaat, Nõudekas?? Kubu ehk õhupuhasti. Siis ostad veel uue veekeetja ja röstri ka, mis sobivad uue köögiga:)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan kohe kindlasti integreeritud tehnikat, oluliselt kergem puhtana hoida ja justnimelt ka annab paigutuse osas mängida. Ahju (integreeritud) koha pealt tuletan meelde, et see ei pea leti all olema, on isegi mugavam kui on kõrgemal. Selle koha peale, kuhu kavatsesid ahju panna, pane parem nõudepesumasin (kui vähegi võimalik, siis täismõõdus, aga 45 cm käib ka). Ära ütle, et seda pole vaja ja see on mõttetu. Nõudepesumasin on päästnud lugematuid paarisuhteid.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paigaldus loomulikult hinnas ei ole, rusikareeglina on see 10% köögi hinnas. Seejuures peab arvestama, et osadel tootjatel on hinnapakkumises toodud mööbel detailidena – st tarnitaksegi hunnik detaile, mille pead ise kõigepealt mööbliks kokku kruvima. Või kui tellid kokkupanemise teenusena, siis on jälle naksti 10% hinnast juures. Ning teistel on siis mööbel juba kokku pandud, st saadki valmis kapid.

Mingitele “koroonaaja hinnaalandustele” ei maksa loota, nõudlus on väga suur ja järjekorrad pikad.

Ise mööbli paigaldamine ei ole just midagi ületamatut, alumiste kappidega on asi pigem lihtsapoolne. Keeruline on seinale kinnituvate kappidega, juhul, kui seinad pole kõige sirgemad.

Ning kui juba tellimiseks läheb… siis on mõistlik ka korralik asi tellida – vaikseltsulguv furnituur, valgustus jms. Ja nii see hind muudkui tõuseb…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis sa materjali paksuseks valisid? Mõned tarkpead ütlevad, et liiga õhuke vajub aastatega ära.

Ma omalt poolt avaldaks arvamust, et tavaline karkassimaterjal, milleks on 16 mm puitlaastplaat, peab vastu küll. Probleemiks on laiemad riiulid (60+ cm), kus hoitakse raskeid asju, nt nõusid – need on silmaga nähtavalt kaardus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan kohe kindlasti integreeritud tehnikat, oluliselt kergem puhtana hoida ja justnimelt ka annab paigutuse osas mängida. Ahju (integreeritud) koha pealt tuletan meelde, et see ei pea leti all olema, on isegi mugavam kui on kõrgemal. Selle koha peale, kuhu kavatsesid ahju panna, pane parem nõudepesumasin (kui vähegi võimalik, siis täismõõdus, aga 45 cm käib ka). Ära ütle, et seda pole vaja ja see on mõttetu. Nõudepesumasin on päästnud lugematuid paarisuhteid.

Väga õiged tähelepanekud. Nn ahjutorn annab sulle tegelikult alumisele kapireale ahju arvelt 60 cm juurde. Ja see alumine kapirida võiks tegelikult olla (valdavalt) sügavate sahtlite rida 🙂 – palju, palju mugavam asju ära panna ja leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nn ahjutorn annab sulle tegelikult alumisele kapireale ahju arvelt 60 cm juurde

Sain aru, et ülemistele kappidele on ruumi 260 cm. Seega oletan, et külmkapp on eraldi.

Seega, kui ahi panna torni, jääb 200 cm töötasapinda, kuhu tulevad pliidiplaat ja kraanikauss. Ehk siis vaba ruumi toimetamiseks jääb päris vähe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nn ahjutorn annab sulle tegelikult alumisele kapireale ahju arvelt 60 cm juurde

Aga võtab ära tasapinnalt 60+ cm. Kui tasapind on niigi vaid 2 m, siis on kadu üsna arvestatav.
Suures köögis annab torn muidugi veidi mugavust juurde, aga kui valida 140 cm tasapinda vs 2 m – iial ei mõtleks lühema peale. Toidu valmistamiseks on ikka mõnusalt ruumi vaja.
Ehk tahaks see tulevane perenaine kuhugi paigutada ka kohvimasina ja kombaini? Multikeetja, fritüüri, võileivagrilli, rösteri vm sarnase masina, mida iga päev kasutada? Sel juhul – mida rohkem tasapinda, seda parem. Need võtavad ka palju ruumi.
Paar minutit päevas võin ma vabalt ka ahju juurde kummardada, ei ole üldse probleem. Aga väga ebamugav on, kui pole ruumi, kuhu korraga panna lõikelaud, kausid erinevate paneerimissegudega ja vaagen pannilt tuleva kraami jaoks. Ja samal ajal, kui liha või kala töötled, pole kohta, kus saaks salatit hakkida või kartuleid koorida.
Minu jaoks on töötasapind kõige olulisem. Võin iga päev ahjus mitmeid roogi teha ja selg küll valusaks ei jää sellest pisukesest kummardamisest. Ega ma küpsevat toitu ju tundide viisi ei vaatle 🙂

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täismõõdus nõudepesumasinaga ei ole nõus. Mul oli ja sellest tekib ainult nõue et veel rohkem nõusid osta, kuna muidu pead masinat pooltühjana käivitama. Nüüd on mul 45cm ja olen jumala rahul. No sõltub ka kui suur pere on, aga alla 3 inimese kindlasti ei soovita suuremat. Lihtsalt täismõõdus ei ole kogu aeg parim lahendus.

Integreeritud lahendused on lihtsamalt paigaldatavad? See ka ei ole õige kuigi integreeritud näeb tihtipeale korralikum välja aga valitud paigaldusega elad ikkagi aastaid.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ka ei saa nuriseda 45cm Nõudepesumasina üle. Lihtsalt peab olema nugade ja kahvlite jaoks eraldi rest.</p>
4 liikmeline pere.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täismõõdus nõudepesumasinaga ei ole nõus. Mul oli ja sellest tekib ainult nõue et veel rohkem nõusid osta, kuna muidu pead masinat pooltühjana käivitama. Nüüd on mul 45cm ja olen jumala rahul. No sõltub ka kui suur pere on, aga alla 3 inimese kindlasti ei soovita suuremat. Lihtsalt täismõõdus ei ole kogu aeg parim lahendus.

Integreeritud lahendused on lihtsamalt paigaldatavad? See ka ei ole õige kuigi integreeritud näeb tihtipeale korralikum välja aga valitud paigaldusega elad ikkagi aastaid.

Mul on 12a vana 45cm integreeritud masin. Peres 5 liiget. Suurem ei mahtunud paneelika kööki. Eraldiseisvat oleks olnud keerulisem paigutada. Ja vastupidavusel pole vahet eraldiseisvaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su probleem oli vähe nõusid mitte liiga suur masin. Kui inimene teeb koguaeg kodus süüa (nt praegu kodus töötades), siis saab 60cm masin isegi üksi elades päevaga täis. Ei kujuta küll ette, kuidas kolmekesi või rohkemakesi mingi 45cm kökatsiga hakkama saada. Üks pott juba täidab kolmandiku masinast.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka ei saa nuriseda 45cm Nõudepesumasina üle. Lihtsalt peab olema nugade ja kahvlite jaoks eraldi rest.

See sõltub, mis nõusid sa kasutad. Kui on suured taldrikud ja kõrged pokaalid, siis see nugade-kahvlite rest on asjtu masinaruumi raiskaja seal laes.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka ei saa nuriseda 45cm Nõudepesumasina üle. Lihtsalt peab olema nugade ja kahvlite jaoks eraldi rest.

See sõltub, mis nõusid sa kasutad. Kui on suured taldrikud ja kõrged pokaalid, siis see nugade-kahvlite rest on asjtu masinaruumi raiskaja seal laes.

Minul saab tasside resti tõsta, ehk mahuvad ära ka suured praetaldrikud. Jah, oma suuri pokaal pesen käsitsi, aga neid kasutan ehk üksikud korrad aastas.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul saab tasside resti tõsta, ehk mahuvad ära ka suured praetaldrikud. Jah, oma suuri pokaal pesen käsitsi, aga neid kasutan ehk üksikud korrad aastas.

Saab küll tõsta, aga siis jääb ju üleval ikka ruumi vähemaks. Aga nagu ütlesin, see sõltub konkreetsest nõudekomplektist ja vajadustest.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sõltub ka kui suur pere on, aga alla 3 inimese kindlasti ei soovita suuremat. Lihtsalt täismõõdus ei ole kogu aeg parim lahendus.

Minul on 2 inimest peres ja igal juhul ei soovi 45 cm-st masinat. Kui praegu mitu korda päevas süüa teeme, on iga päev täismõõdus masin täis. Väikesesse ei mahu mitte midagi. Suuremasse masinasse mahuvad potid ja pannid, külmkapi riiulid, külaliste nõud jne, minul on igatahes seegi vahel väikeseks jäänud. Igapäevaselt peseb, mingit pooltühja olekut pole elu sees.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selge, siis ma paigaldusega hinna sees ei arvesta.

See oleneb ometi hinnast.
Kui küsid paigaldust hinna sees, saad vastava hinnapakkumise.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sinu asemel mängiks veidi ringi IKEA köögiplaneerijas ja vaataks variante, mis pole kõige odavamad. Ja võta ka paigalduseks neilt pakkumine, sest koos sellega saad 25 aastat garantiid. Mõned välistused on, uuri neid ka enne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su probleem oli vähe nõusid mitte liiga suur masin. Kui inimene teeb koguaeg kodus süüa (nt praegu kodus töötades), siis saab 60cm masin isegi üksi elades päevaga täis. Ei kujuta küll ette, kuidas kolmekesi või rohkemakesi mingi 45cm kökatsiga hakkama saada. Üks pott juba täidab kolmandiku masinast.

Tore et sa minu probleemi tunned. Mul on mõlemad masinad olnud ja igal juhul valiks jälle 45cm.

Teen ka ise süüa ja masin käib iga 2-3 päev. Pannid, potid ja ka külmkapi riiulid mahuvad ilusti sisse. Olin väga õnnelik et sain nõudest lahti mida ei vajanud (sellega siis kui soetasin 45cm)

Peres 2 inimest. Muideks on vist sinu probleem masina efektiivne täitmine sest suure poti alla paigaldan mina tassid jne.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis programmis köögimööblit joonistada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis programmis köögimööblit joonistada?

Ikeal on oma köögiplaneerija aga jah siis peaksid köögi ka sealt soetama.

Aga ehk aitab planeerija ka muidu ülevaate saada ja mõõdud on samad igal pool.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

45 cm nõudekas sobib ainult üheliikmelisele perekonnale. Kaks ja enam pereliiget… kindlasti on vajalik suurem masin.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

45 cm nõudekas sobib ainult üheliikmelisele perekonnale. Kaks ja enam pereliiget… kindlasti on vajalik suurem masin.

Palun loe üles kuidas sa üheliikmelisena masina iga päev käivitad et nüüd nii palju nõusid tuleb? 3 kahvlit 3 nuga 3 taldrikut, tass/klaas ja max 1-2 potti? See ei ole ju üldse realistlik, et see nüüd juba kahele või ka kolmele liiga väike. Juba ühele läheb mitu päeva enne kui 45cm masin täis on.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun loe üles kuidas sa üheliikmelisena masina iga päev käivitad et nüüd nii palju nõusid tuleb? 3 kahvlit 3 nuga 3 taldrikut, tass/klaas ja max 1-2 potti? See ei ole ju üldse realistlik, et see nüüd juba kahele või ka kolmele liiga väike. Juba ühele läheb mitu päeva enne kui 45cm masin täis on.

Issver! Kõlab kui mu onutütar. Väidetavalt pidid tema nõud juba tunni jooksul pärast mitte pesemist hallitama minema.

Jõudu, teile imelikud!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Issver! Kõlab kui mu onutütar. Väidetavalt pidid tema nõud juba tunni jooksul pärast mitte pesemist hallitama minema.

Jõudu, teile imelikud!

Kui meie iga 2 või 3 päeva pärast masinat käivitame (mida ma eelpool mainisin) siis on see ikkagi sinu arust liiga kiiresti ja nõud peavad siis ikka 60cm masinaga nädal hallitama? Hea loogika!

+1
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Kodunurk Köögimööbel