Esileht Kodunurk Köögimööbli värskendus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Köögimööbli värskendus

Postitas:

Kas kusagil müüakse veel kleebitavat kilet, millega vanasti köögikappe või laudu/taburette üle kleebiti? Elan üürikorteris, köögimööbel on sees, aga värv on jube 😀 Omanikul pole tuunimise vastu midagi, aga kinni ta seda maksma ei hakka, sp tuligi meelde see variant. Mäletan, et olid mingi puidumustriga jmt kiled, kleebiti kapiustele, isegi aknalaudadele kui plastikaknad veel levinud polnud.

Googlest leidsin, et Decora müüb, aga liiga kitsas, 45 cm, mul oleks vähemalt 55 vaja.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 22:43; 08.06 13:22; 08.06 14:34; 08.06 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaup24 müüb ka laiemaid, fotokleebise nime all.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleebis tuleb mingi hetk servast lahti. Ma tegin külmkapi üle ja alguses oli ilus, poolaastat ja nüüd on ikka servad lahti tulnud. Panin super atakiga kinni, aga kleepsu nüüd maha enam muidugi ei saa.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:30; 08.06 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei paneks seda jama mitte ühegi pinna peale. Köögikapid saab väga ilusaks üle värvides. Tänapäevaste värvidega saab igaüks töö kvaliteetselt tehtud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:44; 08.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei paneks seda jama mitte ühegi pinna peale. Köögikapid saab väga ilusaks üle värvides. Tänapäevaste värvidega saab igaüks töö kvaliteetselt tehtud.

Kui laminaat on servast katki, siis värvimine ei aita. Teiseks ei jää värv hästi laminaadi peale, sest laminaat on väga libe ja värvil pole kuhugi kinnituda. Sa pole vist kunagi köögikappe värvinud, arvad nagu kodustes tingimustes värvimine jääb ka ilus. Tegelikult teip jääb ilusamalt, saab serva alla keerata, siis peab sinna liimi panema jah.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:30; 08.06 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bauhofis oli ka vanasti.
Panin oma nõuka-aegsete köögikappide ustele, 5 aastat hiljem ikka kinni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma katsin ühe vana koleda köögilaua sellisega. Aga see oli rohkem vakstulaadne. Panin üle servade laua ääre alla. Ei tulnud kusklilt lahti. Lõpuks vahetasin köögikapi vastu, mis oli praktilisem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laminaat on servast katki, siis värvimine ei aita.

Uste peal on see vabrikus pandud laminaadi kiht, mis tuleb lihtsalt tõmmates maha, selle all on tavaline saepuruplaat, mis värvides jääb väga vinge. Ise teinud ja tean.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 12:36; 08.06 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laminaat on servast katki, siis värvimine ei aita.

Uste peal on see vabrikus pandud laminaadi kiht, mis tuleb lihtsalt tõmmates maha, selle all on tavaline saepuruplaat, mis värvides jääb väga vinge. Ise teinud ja tean.

see saepuruplaat tuleb siis katta millegagi, mis annab veekindluse. niisama värvi sellele selga lükkad, siis hakkab ju iga niiskuse peale paisuma.

laminaati saab iseenesest ka värvida, nt kriidivärviga, aga see ilmselt on teemaalgataja eelarvest üle. ja vajaks ka veekindla kihiga katmist, kuna köök ikkagi.

muidu neid kleepkilesid olen ma omateada kuskil laiemaid ka näinud, äkki oli isegi 60 cm?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 12:40; 08.06 13:22; 09.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh kui kahju, et ma ei saa panna, kapiustel muster s.t sooned sees. Seda saab vist ainult siledale pinnale panna.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:21; 08.06 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kaasamõtlejaid! Kriidivärvi olen kasutanud ennegi ja vinge tulemus jah, aga köögikapi tööpinnale ei sobi. Kuna otse pinnal ei haki, aga puhastada ikka vaja, siis kile on mõistlikum.

Kaup24 oli tõesti olemas, aga tarneaeg miskipärast 30.06. alles. Mina aga olen kärsitu inimene 😀 Otsin veel ja kui keegi teab kiiremat kohta, siis palun andke teada!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 22:43; 08.06 13:22; 08.06 14:34; 08.06 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh kui kahju, et ma ei saa panna, kapiustel muster s.t sooned sees. Seda saab vist ainult siledale pinnale panna.

pahteldad mustri ära?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 12:40; 08.06 13:22; 09.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh kui kahju, et ma ei saa panna, kapiustel muster s.t sooned sees. Seda saab vist ainult siledale pinnale panna.

pahteldad mustri ära?

olen täiega blond, saab jah, tänud 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:21; 08.06 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks ei jää värv hästi laminaadi peale, sest laminaat on väga libe ja värvil pole kuhugi kinnituda. Sa pole vist kunagi köögikappe värvinud, arvad nagu kodustes tingimustes värvimine jääb ka ilus.

Tal võis see vabalt ilus jääda, kuna ta tegi asju, mille peale sina ei tuleks:

1. laminaati annab enne värvimist matistada, mingi umbes 500-se kuiva paberiga. Väga hästi jääb värv peale.
2. Kasutas värvimiseks lakirulli, umbes 10cm suurust ja väga ilus jäi.
3. Kodustes tingimustes pole ka kompressor ja väike värviprits mitte mingi kosmos, seega miks mitte.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:36; 08.06 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kaasamõtlejaid! Kriidivärvi olen kasutanud ennegi ja vinge tulemus jah, aga köögikapi tööpinnale ei sobi. Kuna otse pinnal ei haki, aga puhastada ikka vaja, siis kile on mõistlikum.

Kaup24 oli tõesti olemas, aga tarneaeg miskipärast 30.06. alles. Mina aga olen kärsitu inimene ???? Otsin veel ja kui keegi teab kiiremat kohta, siis palun andke teada!

Miks kriidivärvi? See loomulikult ei sobi kööki. Sobivaid valikuvariante on aga palju ja päris kindlasti jääb tulemus ilusam kui mingi kleebisega. Ja see ei tule kallim!
Olen nii endale kui tutvusringkonnas teistele teinud, välja näeb nagu uus mööbel. Kestab ka, aastaid tagasi tehtud ja pole veel koledaks läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:44; 08.06 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvimisel valmistatakse aluspind ette – karestatakse peeneteralise liivapaberiga. Eemaldatakse tolm. Mööblivärv jääb ilusti peale ja on ka vajadusel pestav. Ka tööpinda saab värvida ja pärast näiteks paadilakiga katta. Noaga, tõsi, sinna otse peale lõikuma minna muidugi ei tasu, aga nii on iga pinnaga. Muud kasutust ja puhastust kannatab kenasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvimisel valmistatakse aluspind ette – karestatakse peeneteralise liivapaberiga. Eemaldatakse tolm. Mööblivärv jääb ilusti peale ja on ka vajadusel pestav. Ka tööpinda saab värvida ja pärast näiteks paadilakiga katta. Noaga, tõsi, sinna otse peale lõikuma minna muidugi ei tasu, aga nii on iga pinnaga. Muud kasutust ja puhastust kannatab kenasti.

Enda jaoks nii teekski. Üüripinna mööbliga nii palju jännata ei viitsi ja ega siia aastateks jääda ei plaani ka???? Seepärast otsingi lihtsamat/kiiremat/odavamat lahendust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 22:43; 08.06 13:22; 08.06 14:34; 08.06 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üüripinna mööbliga nii palju jännata ei viitsi ja ega siia aastateks jääda ei plaani ka????

Päris jube ikka. See üürijate olemus.

Meeter liivapaberit maksab mingi 80 senti ja laua karestamiseks kulub max. 5min tööd.
Seda ta kahjuks “ei viitsi” teha.

Peldikus ikks viitsid käia, või tõmbad oma kaka kah põrandale?

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:36; 08.06 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see saepuruplaat tuleb siis katta millegagi, mis annab veekindluse. niisama värvi sellele selga lükkad, siis hakkab ju iga niiskuse peale paisuma.

ei paisu mitte kuskilt, juba 7 aasta käigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 12:36; 08.06 14:50;
To report this post you need to login first.

Ma katsin ühe vana koleda köögilaua sellisega. Aga see oli rohkem vakstulaadne. Panin üle servade laua ääre alla. Ei tulnud kusklilt lahti. Lõpuks vahetasin köögikapi vastu, mis oli praktilisem.

Köögilaua vahetasid köögikapi vastu? Mul on võib-olla puudulik kujutlusvõime, aga ma ei saa küll eriti hästi aru, mismoodi need üksteise funktsioone asendada suudavad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma mõtlen, et kui siin nüüd hakata igasuguseid pahtleid ja kriidivärve ja matistajaid ja tööriistu ja kilesid kokku ostma, kas siis kokkuvõttes see ei lähe umbes sama palju maksma kui siis, kui osta kappidele lihtsalt uued uksed. Neid on ju ka eri hinnaklassis, aga tulemus saab raudselt ilusam ja vaatupidavam kui mingi kleepekaga värk.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üüripinna mööbliga nii palju jännata ei viitsi ja ega siia aastateks jääda ei plaani ka????

Päris jube ikka. See üürijate olemus.

Meeter liivapaberit maksab mingi 80 senti ja laua karestamiseks kulub max. 5min tööd.

Seda ta kahjuks “ei viitsi” teha.

Peldikus ikks viitsid käia, või tõmbad oma kaka kah põrandale?

Värv ja see paadilakk vms on tasuta? Ja tõsi ta on, et ma ei näe põhjust lisaks suht krõbedale üürihinnale ja maja remondifondile veel omaniku mööblit ka oma kulu ja kirjadega kvaliteetselt restaureerida???? Mulle piisaks kergest värvimuutusest kilega.

WC värvisin nagunii üle, tänan küsimast, ja potti kasutan ka sihtotstarbeliselt. Mis asi see “üürijate olemus” siis on? Teen korteris tasuta remonti ja restaureerin mööblit, maksan üüri ja kommunaalid, maja halduse jmt? Sest ma olen ju kõigest üürnik…

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 22:43; 08.06 13:22; 08.06 14:34; 08.06 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad odavalt ja lihtsalt hakkama saada, siis selle lahenduse nimi on värvimine. Need kleepkiled lähevad sul tunduvalt rohkem maksma ja nende paigaldamine on palju keerulisem kui paar korda rulliga uksed üle tõmmata.

Kuigi olen igal pool mujal kriidivärviusku (ka metallist aiamööbel on kriidivärviga värvitud, 5 aastat on ilus püsinud), siis köögimööbli värvisin mööblivärviga. Mingi karestamisega ei hakanud vaeva nägema, esimene kiht läks kruntvärvi ja siis kaks kihti mööblivärvi peale. Püsib ja on ilus.

Mis aga puutub töötasapinda, siis selle puhul on nõrk lahendus nii värv kui ka see kleepkile. Nii ühe kui teise saab muidugi tugeva lakiga üle lakkida, aga kas ei oleks mõistlik osta selle asemel hoopis uus tasapind? Ma ei tea, kui suur ja keeruline sul see köök on, aga 50 euroga õnnestub 2,5 meetrit lamineeritud töötasapinda küll leida. Kümnekas veel juurde kraanikausiaugu lõikamise eest ja ongi olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 10:18; 09.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi olen igal pool mujal kriidivärviusku (ka metallist aiamööbel on kriidivärviga värvitud, 5 aastat on ilus püsinud), siis köögimööbli värvisin mööblivärviga. Mingi karestamisega ei hakanud vaeva nägema, esimene kiht läks kruntvärvi ja siis kaks kihti mööblivärvi peale. Püsib ja on ilus.

Kasutan teemat ja küsin millist kriidivärvi kasutasid?
Ja kas kriidivärvi tegid vahaga üle?
Samuti, millist mööblivärvi ja millist krunti?
Mul vaja elutoa täispuitmööbel (riiulid, kummut, diivanilaud) tumedast valgeks saada ja ei suuda valida, kas valida kriidivärv või mööblivärv. Kumma sa selleks otstarbeks võtaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kriidivärvi olen kasutanud ennegi ja vinge tulemus jah, aga köögikapi tööpinnale ei sobi.

ma ilmselt olen teemast mööda vastanud, kui sa tööpinda viimistleda tahad. teemaalgatusest ei leidnud sõnagi selle kohta, seega vastasin, nagu küsitud, kapiuste teemal. kuskohast see tööpind siia äkki ilmus?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 12:40; 08.06 13:22; 09.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma katsin ühe vana koleda köögilaua sellisega. Aga see oli rohkem vakstulaadne. Panin üle servade laua ääre alla. Ei tulnud kusklilt lahti. Lõpuks vahetasin köögikapi vastu, mis oli praktilisem.

Köögilaua vahetasid köögikapi vastu? Mul on võib-olla puudulik kujutlusvõime, aga ma ei saa küll eriti hästi aru, mismoodi need üksteise funktsioone asendada suudavad.

Selle kile vahetas köögikapi vastu 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tuunisin kuus aastat tagasi vinüüliga vana laminaadist kirjutuslauda. Aega võttis ja kerge see ei olnud, aga laud on siiani täitsa korras ja parema väljanägemisega ja sobib tuppa paremini ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ja küsin millist kriidivärvi kasutasid?
Ja kas kriidivärvi tegid vahaga üle?
Samuti, millist mööblivärvi ja millist krunti?
Mul vaja elutoa täispuitmööbel (riiulid, kummut, diivanilaud) tumedast valgeks saada ja ei suuda valida, kas valida kriidivärv või mööblivärv. Kumma sa selleks otstarbeks võtaks?

Olen kasutanud nii valmis kriidivärve kui ka ise teinud. See, millega aiamööblit viimistlesin, oli enda tehtud. Kui huvi, siis internetist peaksid retsepti leidma. Lateksvärvi segad kriidipulbriga (olen üritanud ka kuivpahtliga teha, aga kriidiga jääb parem) ja veega. Mingitel juhtudel segasin ka PVA liimi sisse… Kriidivärv tuleb kindlasti millegagi kinnitada. Lakk mulle ei meeldi, seega olen kasutanud vaha.

Köögikappidel kruntvärv Otex Akva ja peal mööblivärv Vivacolor Furniture 30.

Täispuitmööbli puhul ma mõtleks kaks korda enne kui selle värvi alla panen. Kui mingi pehme männipuust värk, siis sellest poleks väga kahju, aga korraliku puitmööbliga pigem näeks rohkem vaeva, lihviks praeguse pinnakatte maha ja kataks valge peitsi või õliga, et puidumuster läbi kumama jääks. Aga jah, kui ei ole tegemist sellise mööbliga, mida lapsed kunagi tahaks restaureerida ja seda ülevärvijat kiruks selle käigus, siis lase käia. Ma valiks kriidivärvi. Aga kui diivanilaud on väga aktiivselt kasutusel (näiteks joonistamis- ja meisterdamislauana), siis lauaplaadi tõmbaks lakiga üle.

Muide, Fusion mineraalvärvidest oled kuulnud? Ma ise kasutanud ei ole, aga kasutajad kiidavad taevani ja neid pole vaja ka millegagi hiljem kinnitada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 10:18; 09.06 16:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Köögimööbli värskendus