Esileht Kodunurk Köögimööbli värvimine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Köögimööbli värvimine

Postitas:

Minu köögimööbel on pleekinud ja värv ära tüüdanud. Kuna uue mööbli jaoks raha hetkel ei ole, kaalun mõtet kapiuksed üle värvida.

Tulengi küsima, millist mööblivärvi soovitate? Kui kaua värske tulemus püsib?

Ise olen kuulnud, et värvimiseks sobivad Fusioni värvid ja Vivacolour Furniture, kindlasti on mitmeid tooteid veel. Palun kiitke (või laitke, kui on halb kogemus) oma kasutatud värve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen kuulnud, et värvimiseks sobivad Fusioni värvid ja Vivacolour Furniture, kindlasti on mitmeid tooteid veel. Palun kiitke (või laitke, kui on halb kogemus) oma kasutatud värve.

Mine lihtsalt (suuremasse) poodi ja küsi. Ja ära kõige odavamat osta, sinna kappidele ei kulu palju, et end vaeseks teed. (Krunti küsi ka, kirjelda neile ka aluspinda!). Kes siin ikka iga päev mööblit värvib, et teaks ja kõik ju kogu aeg muutub.

Ja kõige olulisem jaa töömahukam on ikkagi see eeltöö – kapid pead saama täiesti rasvavabaks (pesed lihtsalt fairy ja svammiga) ja karedaks (mingi 150-200 karedusega liivapaber) + tolmuvabaks (kõva tolmuimeja aitab). Hea oleks ka uksed eest kruvida jne asi üldse juppeks teha.

Värviks ma kasutaks üldse vanakooli lahistipõhist värvi.
Jah haiseb, jah on muidu paha, aga vähemalt kuivab kiiremini ja kiht jääb kõva.
Kui on võimalust, siis isegi aerosoole, siis ei ole pintslijälgi 100% näha.

Vesialuselised on lõhnavabad ja ohutud, aga täielikult ta, krt, kuivab sul kuu aega ja seni ei saa sa midagi eriti toetada ega teha…ja elad nende poolikute kappide keskel.
(pakendil on muidugi kirjas, et ööpäev kuivab, aga kivistumisajast seal ei räägita)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 16:12; 18.04 08:34; 18.04 13:55; 19.04 07:59; 19.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesialuselisega ma isegi ei prooviks. Pigem ikka lahustipõhine. Ja nagu keegi juba enne kirjutas, siis aluspind tuleb korralikult puhastada ja karestada.
Kriidivärv (ise tehes väga odav) on ka tore asi, aga köögis ei julgeks seda kasutada (vee ja rasvapritsmete jms pärast).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesialuselisega ma isegi ei prooviks. Pigem ikka lahustipõhine. Ja nagu keegi juba enne kirjutas, siis aluspind tuleb korralikult puhastada ja karestada.

Kriidivärv (ise tehes väga odav) on ka tore asi, aga köögis ei julgeks seda kasutada (vee ja rasvapritsmete jms pärast).

Puhastada jah, aga mingit karestamist pole vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:03; 19.04 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vesialuselisega ma isegi ei prooviks. Pigem ikka lahustipõhine. Ja nagu keegi juba enne kirjutas, siis aluspind tuleb korralikult puhastada ja karestada.

Kriidivärv (ise tehes väga odav) on ka tore asi, aga köögis ei julgeks seda kasutada (vee ja rasvapritsmete jms pärast).

Puhastada jah, aga mingit karestamist pole vaja.

Saab jah ilma selletagi, aga karestamisega on lõpptulemus parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhastada jah, aga mingit karestamist pole vaja.

Räägi kogemustest, mitte ära lahmi.
Kui teemalgatajal on see kasevineer näiteks praegu laki all, siis karestamata pind värvituna annab täkke korral suure tüki uut värvi lahti, aga karestatud ja värvitud pinnale tekib ainult väike täke.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 16:12; 18.04 08:34; 18.04 13:55; 19.04 07:59; 19.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi kogemustest, mitte ära lahmi.
Kui teemalgatajal on see kasevineer näiteks praegu laki all, siis karestamata pind värvituna annab täkke korral suure tüki uut värvi lahti, aga karestatud ja värvitud pinnale tekib ainult väike täke.

Ei tea kas olen pime, aga ei näinud, et tegemist oleks lakitud kasevineeriga. Tulekski alustada sellest, mis materjalist on aluspind ja kuidas eelnevalt töödeldud. Sellest oleneb, mis peale võiks panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kriidivärvi just soovitaks. Mingit karestamist ega eeltöötlust pole vaja, lihtsalt aluspind on vaja rasvast puhtaks pesta. Niiskuskindluse annab lakk. Enamikus netipoodides, kus kriidivärvid müügil, on ka lakid olemas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäevased vesialusel värvid (Vivacoloril näiteks) on ikka väga head juba, ei haise ja kuivavad ülikiiresti ning jääb ka täiesti kõva see värvikiht.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kas olen pime, aga ei näinud, et tegemist oleks lakitud kasevineeriga.

Kirjas oli värvitud kasevineer.
Ja kas oled kunagi töötlemata vineerist kappi kellelgi köögis näinud?

Teemaalgataja võiks oma reaalsest kapist muidugi pildi kah üles visata.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 16:12; 18.04 08:34; 18.04 13:55; 19.04 07:59; 19.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kas olen pime, aga ei näinud, et tegemist oleks lakitud kasevineeriga.

Kirjas oli värvitud kasevineer.

Ja kas oled kunagi töötlemata vineerist kappi kellelgi köögis näinud?

Teemaalgataja võiks oma reaalsest kapist muidugi pildi kah üles visata.

teemaalgatuses ei ole ju sõnagi uste materjali kohta. ajad ehk segamini selle teise köögimööbli teemaga, kus keegi tahab kappi sahtleid teha?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:39; 19.04 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhastada jah, aga mingit karestamist pole vaja.

Räägi kogemustest, mitte ära lahmi.

Kui teemalgatajal on see kasevineer näiteks praegu laki all, siis karestamata pind värvituna annab täkke korral suure tüki uut värvi lahti, aga karestatud ja värvitud pinnale tekib ainult väike täke.

Lahmid sina. Räägin kogemusest värviga Green Line Furniture 30. Ei pea KARESTAMA.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 19:03; 19.04 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahmid sina. Räägin kogemusest värviga Green Line Furniture 30. Ei pea KARESTAMA.

Loe Vivacolori lehelt juhendit siis uuesti, kui sa muidu pidama ja inimese jutust aru ei saa:

Varem värvitud pind:
Eemalda vana lahtine värv ja rooste (nt naelapeadelt). Pese pind puhastusvahendiga Special Clean, loputa veega ja lase kuivada. Lihvi läikiv ja kõva pind matiks või töötle vedeldamata puhastusvahendiga Special Clean. Krundi Tikkurila Otex Akva veepõhise kruntvärviga, metallpind metallikruntvärviga Universal Korrostop või Universal Korrostop+. Praod ja ebatasasused pahtelda puidupahtliga Vivacolor Snickeri. Lihvi pahteldatud kohad ja eemalda lihvimistolm.

Aga nagu öeldud, ainult rumal kasutab vesialuselist värvi köögis, kus liigub palju vett.
Vanni ei taha seestpoolt vesivärviga värvida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 16:12; 18.04 08:34; 18.04 13:55; 19.04 07:59; 19.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nagu öeldud, ainult rumal kasutab vesialuselist värvi köögis, kus liigub palju vett.

vesialuseline värv päris selline asi nüüd ka ei ole, et läheb vesi vastu ja värv voolab maha 🙂

mul on kodus seinad vesialuselise värviga värvitud ja olen neid 10 a pesnud, siiamaani on värv seinas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 19:39; 19.04 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kodus seinad vesialuselise värviga värvitud ja olen neid 10 a pesnud, siiamaani on värv seinas.

Ega sul juhuslikult vesivärvidega värvitud “moodsat” alla 10a vanust autot ei ole?
Mul on.
Ja karbid nad juba värvisid tehasegarantiiga üle, sest tehasevärv koorus.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 16:12; 18.04 08:34; 18.04 13:55; 19.04 07:59; 19.04 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mööblivärvi asemel värvi köögimööbel sellise värviga, mis sobib kööki.

Kui lähed ehituspoodi, siis seal ütlegi, et tahad köögis kapid üle värvida, mis värv sobib. Sadolini lehel tuleb soovitustena köögimööbli värvimiseks kolm alküüdvärvi, neist üks vesilahustuv.

Kuna see mööbel on sul püsivalt köögis, siis lähene sellest küljest, et otsi värve, mis sobivad kööki. Köögimööbel saab niiskust, läheb rasvaseks, plekke tuleb sagedamini, pesta on tihemini vaja, vbla toas asuvat kappi sa ei pesegi kunagi, köögis on sellega tiba teine teema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just paar nädalat tagasi lõpetasin oma köögikappide värvimise. Kapiuksed olid lamineeritud. Special Cleaniga puhastasin ära, Tikkurila Otex Aquaga kruntisin ning peale läks Vivacolori Furniture 30. Kiht krunti, kaks kihti värvi. Olen kursis, et värvi lõplik kivistumine võtab kuu aega, ei ole plaanis selle aja jooksul neid kareda švammiga nühkima hakata. Tavapärase puhastuse, veenired ja muu elab see värv väga edukalt üle ja pole temaga veel midagi juhtunud.

Üks nipp oleks jagada – kruntvärv tasub ka ära toonida. Kuna minu kapiuksed olid originaalis tumedad (tume pähkel) ning uueks värviks tumehall, siis valge kruntvärv seal kahe tumeda värvikihi vahel tekitas kohati tunde, et oleks pidanud ka kolmandat korda üle värvima. Kuivades on ok ja ei taha kolmandat kihti, aga see sõltub ka maalri oskustest. Oleks ka krunt tume olnud, võiks vähe hooletum olla ja mõned värvimisapsakad saaks lihtsamini andeks.

Tulemusega olen väga rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Köögimööbli värvimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.