Esileht Beebi ja mitmikud kookon vs korv

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: kookon vs korv

Postitas:

Kas on ehk siin keegi, kellel on olnud mõlemat tüüp vanker ja oskab kommenteerida võrdlusena nt kui mugav kookon tegelikult tundub lapsele (laius ) jne.

Mulle tundub, et kookonid on päris kitsad, peab ta ju mahtuma vankri istumisosale, kaarvarju vahele. Samas kui korvi on laiem.

Mis võiks olla kookoni kasutusaeg arvestades, et mingi hetk tahab laps end sirutada, käsi mugavalt üle pea tõsta?

Tegemist siis kevadel sündiva lapsega, st see argument, et korv on soojem, pole oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli mingi vanem Emmaljunga kookon, see oli päris muljetavaldava suurusega.
Seda tõesti soovitan. Ülimugav oli laps kaasa võtta sisuliselt kuhu iganes. Käisin tihti söömaski nii, et laps oli restoranis/pubis kõrval pingi peal, kombe ja kookon eest lahti, et palav ei oleks. Sõin rahulikult oma lõuna ära ja jalutasin edasi.

Järgmisele ostsin Mountain Buggy ja sain kookoni kaasa… see on tõesti kitsas, aga katsetan ära, aga kardan, et tuleb korv soetada. Soojema aja lapsele oleks okei, aga talvel ei kujuta väga ette.

Pead poes näppima või kui võimalust ei ole, siis küsi sama küsimus FB Kärusõltlaste grupist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate kärude kookonid on erineva suurusega. Mul oli Hartani soft kookon, milles märtsis sündinud laps magas järgmise aasta kevadeni (seljas oli Huppa 86 nr talvekombe ja all lambanahk ning mahtus magama). Iseasi on see, et alates umbes 6-kuusest vanusest hakkavad lapsed ennast istuli/põlvili/püsti ajama ning siis on vaja, et laps oleks kärus rihmadega kinni. Paljud kookonid ja korvid seda ei võimalda (mina lõikasin kookonisse augud, et saaks käru istumisosa rihmad läbi panna ja nendega lapse kinnitada).

Võimalusi on väga palju, mine uuri vankreid ja kookoneid ja korve poes. Mingil Brio mudelil oli näiteks nii, et vankrikorvi sisse käis veel kookon, kuhu mahtus ca 6-kuune laps. Sellega sai mugavalt magavat last tuppa/kohvikusse jne kaasa võtta. Osadel vankrikorvidel on jalad all (olen näinud ka kiigutatavat varianti), et saab korviga lapse kaasa võtta ja põrandale toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud mõlemat. Esimese lapsega kasutasin korvi, sest siis sain käruga lifti ja otse tuppa sõita. Praegu kasutan kookonit, sest elame neljandal ilma liftita majas. Vankrit hoian maja esimesel korrusel käruparklas ja lapse toon kookoniga tuppa. Kookon on Ora oma, tundub küll kitsam kui vankrikorvid, aga üldiselt lapsed kasvavad rohkem pikkusesse kui laiusesse…pigem saabub enne see aeg kui ma ei jaksa teda kookoniga üles vedada, kui et väikeseks jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen just kookoni pooldaja. Vanker võtab tunduvalt vähem autos transportides ruumi. Lapse mahtumisega sinna pole kunagi probleemi olnud, õigupoolest ühel hetkel magasid mu vastsündinu ja kahe aastane kahekesi koos kookonis, kui jalutuskäigu ajal mõlemad ära väsisid. Nemad olid küll keskmisest kleenukesemad lapsed. Kookoniga on beebit nii mugav tuppa tõsta kui ta magab, või kasvõi kasutada seda reisivoodina külla minnes väga väikeee beebi puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud kookon vs korv