Esileht Koolilaps Kool, distantsõpe, õpetajad?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Teema: Kool, distantsõpe, õpetajad?

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis täpselt sama lugu. Eelmisel kevadel oli see vabandus veel vastuvõetav, et õpetajad pole harjunud ja kohanevad, aga nüüd, ikka veel?! Uskumatu ja absurdne. 1 õpetaja näeb vaeva ja teeb tunde korralikult, ülejäänud laovad e-kooli mingid ülesanded ja kogu lugu. Õpetajate vastu tekib vastikus, neil on nüüd sisuliselt pool aastat täis palgaga puhkust olnud ja läheb jälle edasi. Lastel aga hariduses lüngad, mis ilmselgelt hakkavad tulevikus kummitama. Kool probleemi ei näe, õpetajate ringkaitse noh. Nende meelest ongi normaalne selline ’distantsõpe’. Masendav!

Kas sa oled idioot? mis pool aastat kestvast täis palgaga puhkusest sa räägid? õpetajatel ja õppejõududel on nüüd veelgi rohkem tööd, materjale valmistatakse ette ka vabast ajast, rääkimata veel tööde parandamisest. kui sa midagi haridussektoris töötamisest ei tea võiks lõuad kinni hoida.

Miks nad töö ajal seda ei tee?

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohutav, milliseid lapsevanemaid siin on… Pole ime, et õpetajate puudus on, kui lisaks õpilastele selliste sõgedate vanematega kokku peab puutuma. Minu props õpetajatele! Meil on ainult head kogemused olnud.

Aitäh! Väga toredaid, kooliga koostööd tegevaid ja õpetajaid toetavaid lapsevanemaid on palju. Aga sellised “universumi direktorid”, nagu siin teemas möllav lapsevanem on kahjuks reaalsus. Igapäevane. Igas koolis.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohutav, milliseid lapsevanemaid siin on… Pole ime, et õpetajate puudus on, kui lisaks õpilastele selliste sõgedate vanematega kokku peab puutuma. Minu props õpetajatele! Meil on ainult head kogemused olnud.

Aitäh! Väga toredaid, kooliga koostööd tegevaid ja õpetajaid toetavaid lapsevanemaid on palju. Aga sellised “universumi direktorid”, nagu siin teemas möllav lapsevanem on kahjuks reaalsus. Igapäevane. Igas koolis.

Need universumi direktorid on ikka õpetajad, kes arvavad, et nemad on need, keda praeguses olukorras toetama peaks. Lapsed on need, keda on vaja toetada, samuti lapsevanemad, kes õpetajate töö ära peavad tegema! Uskumatult saamatud ja haledad on need siinsed õpetajad, kriitikat ka ei suuda grammigi omaks võtta, ainult probleemide eitamine käib!

+8
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal olid lapsed alates märtsi keskpaigast kodus ja minu oma 9.klass. Mingit veebikooli ei toimunud, lihtsalt ekooli anti ülesandeid. Selle taustal tuli hakata kandideerima gümnaasiumidesse. Kohutavat närvipinget tekitas see katsejäneste ja teadmatuse süsteem. Ühe kooli katsed sai napikalt tehtud veel kohal käies ja sinna kooli sai ja läks ka lõpuks. 9. lõpueksameid tegema ei pidanud õnneks ja see oleks ka suht võimatu olnud. Tuli sügis, uus kool ja kõik tore. Jumal tänatud et septembris tohtis veel koolis käis ja lapsed said omavahel tuttavaks. Oktoobris siis muutus kontaktõpe kaootiliseks ja poolest novembrist jäi gümnaasiumiosa koju. Kodust õpiti veebruarini ning pooleks distantsõppega on tänaseni koolis käidud. Nüüd siis algab uus voodist õppimine. Jah, sel aastal on veebitunnid ja asi parem, aga millegi pärast on nelja-viielised hakanud matemaatikas kahtesid saama. Ma ei räägi liikumisest (kehaline kasvatus, trenn). Lapsed lihtsalt elavad lamades ja istudes. See ise sööb juba vaimu. Kevad paistab ja lõppu pole paista sellel jamal.

Olen sinuga nii nõus. Ka minu poeg lõpetas 9.klassi ja astus 10.ndasse sellel segaselt ajal 🙁

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käige siis koolidele peale et õpetajad vajavad täiendõpet, öeldi ju et peale koolivaheaega kestab distantsõpe minimaalselt 1 nädal, aga välistatud ei ole et kauem. Et tänaseks pole veel osad õpetajad/koolid järje peale saanud on lihtsalt nende enda tegemata töö.

Ise pöördusin näiteks eelmisel kevadel klassijuhataja poole ja ta näiteks aitas ühte vanemat aineõpetajat ja siis loksus kõik paika. Kui oli jälle probleem teise õpetajaga, siis isegi direktori poole. Kooli peaks kindlasti teavitama kui on probleemid, iseenesest need ei lahene.

Kui tõesti hoolida lapse haridusest peaks tegutsema. Tean et see pole lihtne, kuna teised on vait enamjaolt ja sina oled siis see “hull aktiivne ” lapsevanem, aga mis on siis olulisem?

Haridusameti asi oleks korraldada ja valvata, et koolid distantsõpet siiski teeksid, vajadusel ka tehnilisi probleeme lahendada aidata. Võibolla oleks kõige targem haridusametisse pöörduda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei räägi liikumisest (kehaline kasvatus, trenn). Lapsed lihtsalt elavad lamades ja istudes.

See osa on siiski juba lapsevanema korraldada. Mitte just täismahus kehaline, aga see küll, et laps liigutaks.Saab ju kasvõi jalutamas käia.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

samas, võiks ju ka pädevamad lapsevanemad õla alla panna ja koolile appi minna.

Lapsevanematel on oma töö. Millestki peab ju pere elama ka.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajad on enda meelest veel kõige rohkem pühad lehmad. Nende palgad on täiesti normaalsed, suures osas Eestis kõvasti üle keskmise! Ja ärge unustage pikka rahastatud suvepuhkust. Nüüd siis paljudele juba kuude kaupa täis palgaga lisapuhkust. Muidugi õpetajate poolt tulevad alati muinasjutud tohutust koormusest (õpetades aasta-aastasse väljakujunenud materjalidega täpselt sama asja 😂) ja et tegelikult teevad nad suvi otsa tööd jne jne jne. Reaalsus on samasugune nagu see hädine diatantsõpe, mida nad praegu pakuvad.

Miks sa küll õpetajaks ei õppinud?

Näitaksid praegu hallile amorfsele pedagoogide massile hädises distantsõppes tõrvikuna teed!

Ja oma “pika rahastatud puhkuse” ülekohtuselt makstud puhkuserahad annetaksid näiteks

heategevusele 🙂

Mis õpetaja sina küll oled? Kas sa lastega suhtlemisel kasutad samamoodi sarkasmi?

Inimene rääkis reaalsetest probleemidest ja sina vastad… suhtlemistõketega. Eriti pädev pedagoogika, kui lubate mul ka sarkastiline olla.

+7
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

samas, võiks ju ka pädevamad lapsevanemad õla alla panna ja koolile appi minna.

Lapsevanematel on oma töö. Millestki peab ju pere elama ka.

ikka, ikka, sestap ka tingiv kõneviis.
võib ju olla, et erinevalt sinust mõnel lapsevanemal on nii pädevust, aega kui tahtmist aidata.
kui ei, siis on nagu on. õpetajad pusivad omaenese tarkusest digilahendustega ja lapsevanemad kiruvad perekoolis.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ausalt öeldes ei kõlba see distantsõpe kuskile. Õpetajaid selles üldises kaoses süüdistada ei tihkaks. On endal kodus 13a vanune, kel pea muidu lõikab, aga on laisk nagu lohe. Kogu aeg peab seljas elama, kas lugesid, tegid, õppisid jne. Ühes klassis on selliseid võib-olla 20 tükki ja heal juhul  5-6 õpihimulist. Ega inimene on laisk, liiati veel teismeline. Kui õnnestub kõrvale hiilida, siis ta seda ka teeb. Kogu aeg oli näiteks jutt, et temal pole materjali ja tema pole kuulnud ega näinud-õpetaja on nõme ja pole õpetanud. Pärast tuli muidugi välja, et materjal, harjutuslehed vms kõil netis saadaval. Kui koolis käib, siis on lihtsam jälgi ajada ka lapsevanemal ja lootust, et asjad tehtud saavad.

Ühesõnaga kõigil on raske ning ilmselt osadel õpilastel tuleb kooliaastat pärast seda jama uuesti korrata. Kes vähegi tahab, et laps maha ei jääks, sel tuleb ise lapsevanemana uuesti koolis käia ning ka õpetaja olla.

Kui ise tööl käid, siis tegelikult sa tea, kas su laps seal netis koolitööd teeb või magab teki all.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Distantsõpe on igal juhul parem kui see, et kehalise õpetaja asendab matemaatikaõpetajat (läheme parki, lumi on maas), käsitööõpetaja inglise keele õpetajat (teeme parem küpsisetorti), ja kui õpetajad on valmis kooli tulema, siis läheb kogu klass isolatsiooni, sisuliselt on kuu aega olnud üks suur segadus. Kusjuures see, mis õpetaja mis tunni ajaveetmise enda peale võtab, selgub jooksvalt.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu lapse koolis saab näiteks kehalise õps palka küll vaid selle eest, et lisab e-kooli ülesandeid stiilis ‘mine liigu väljas 60min’

Meie koolis peavad lapsed tõendama oma liikumist äppidega. Samuti peavad mingeid mälumänguküsimustikke täitma, kus järgmine küsimus ilmub vaid siis kui nutiseade on teatud maa liikumises olnud. Minu laps on aga oma telefoni nii paksult mingit saasta täis toppinud, et tal telefon ei tõmba neid liikumisäppe sisse, annab pidevalt veateate või saab telefon oma viletsa akuga tühjaks just siis, kui laps on juba 3 km kaugusel kodust, aga käimist peab tõendama 4 km osas. Kui kevadel kekaõpetaja iga päev videosid tegi ja postitas, siis laps pidi saatma video, kuidas ta ise harjutusi teeb. Aga enim aega kulus just video tegemisele ja saatmisele, mitte kehalisele kasvatusele. Igasugu tehnilised hädad, video suuruse jms. võtsid nii suure osa lapsevanema õhtust, et lapsevanemad hakkasid sellise aktiivsuse peale hädaldama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu kodus oli vahepeal nii, et kolm last olid kolmes toas igaüks eraldi videotundides ja see käis nii, et õpetaja veetis 2/3 ajast läbi veebi lastega kontakti otsides, et auu, Mart, kas sa oled ikka olemas, Mart, Maaart… Eliise, palun too nüüd töövihik ja teeme selle harjutuse ära. Eliise: Ma ei leia töövihikut üles. Kati, Kati, palun ütle enda poolne lahendus, Kati, kas sa kuuled, su pilt on hangunud jne. Vahepeal helistab Antsule koju, Ants, miks sind ei ole videotunnis. Ah, et sa ei teadnud, et on videotund (Ja siis teeb iga lohega veel poole ööni eraldi videotunde). Minu oma lapski lihtsalt ülbelt eiras õpetaja seatud töö ära saatmise kellaaega, lihtsalt lobises sel ajal sõbraga netis ja looderdas. Pahandasin korralikult ja teatasin, et mina õpetajana alandaksin kellaaegadest mitte kinni pidamisel hinnet. Samas tegelikult seda teha ei saa, sest paljudel tõesti on ka ühenduseprobleemid. Meil endalgi ühel päeval keset tundi wifiühendus lihtsalt kadus, signaali pole ja kõik.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei räägi liikumisest (kehaline kasvatus, trenn). Lapsed lihtsalt elavad lamades ja istudes.

See osa on siiski juba lapsevanema korraldada. Mitte just täismahus kehaline, aga see küll, et laps liigutaks.Saab ju kasvõi jalutamas käia.

On sul ka 16-17 aastane kodus?😊

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Piisab 13-aastasest. jalutab päris regulaarselt külmiku ja arvuti vahet.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piisab 13-aastasest. jalutab päris regulaarselt külmiku ja arvuti vahet.

😉

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teate kui tore on oma telekominklientidega suhekda samal ajal, kui majas on koorilaulubtund või hoopis võrkpalli treening. Mul kevadel mai kuuks jooksis juhe nii kokku, et läksin kontorisse.

Nüüdseks olen ka telekomi maha jätnud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poja klass on seoses koroonajuhtumiga olnud nüüd nädala distantsõppel. 7.klass, kool on 9-klassiline, mis tähendab, et kahe aasta pärast peab inimene olema piisavalt palju omandanud, et kandideerida uude kooli. Olgu siis gümnaasiumisse või kutsekasse.

Minu mure on see, et tunde lihtsalt ei toimu. Julgelt võin öelda, et terve selle nädala jooksul ei ole toimunud vähemalt 80% tundidest. Umbes pooltel juhtudel paneb õpetaja olema pidanud tunni ajaks üles mingid ülesanded, mis tuleb päeva jooksul ära lahendada, aga pooltel juhtudel lihtsalt tunniplaanis olevat tundi ei toimu, mingit selgitust sellele ei ole ja isegi ülesandeid ei ole üles pandud.

Koolist pärisin aru õppekorraldus juhilt, kes väitis, et kuna distantsõpe tuli ootamatult, pole kõik õpetajad veel kohanenud. Sry, aga see ei ole ju pädev ega adekvaatne vabandus tänasel päeval.

Töötan ise ettevõttes, kus oleme juba oktoobri lõpust 95% kaugtööl. Oleks mõeldamatu, et ma lihtsalt päevade viisi välja ei ilmuks ja ootaks lihtsalt palga kukkumist kontole 🙁 Nii aga meie koolis enamik õpetajaid justnimelt teevad. Ja eile andis valitsus teada, et distantsõpe jätkub kõikidel peale vaheaega. Täiesti nonsenss.

Ainult nädal???? Mul on laps seitsmendik ja ta käis kolmandal veerandil koolis ainult kolm nädalat. Kogu ülejäänud aeg oli distantsõpe.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis märtsi lõpuni distantsõpe, masendav, hakkab see jama jälle pihta. Head lisapuhkust siis 90%le õpetajatest.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd siis märtsi lõpuni distantsõpe, masendav, hakkab see jama jälle pihta. Head lisapuhkust siis 90%le õpetajatest.

Üle igasuguse mõistuse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle igasuguse mõistuse.

Tekib lihtsalt viha selle ebavõrdsuse vastu. Loen siit, kuidas osadel kõik tunnid toimuvad, reeglid on paigas, juhendid on koostatud ja siis minu lapse kool, kus kodulehel pole distantsõppe korralduse kohta mitte sõnagi, reaalselt 1 õpetaja ÕPETAB ja ülejäänud panevad ülesandeid kirja ja ei tee mitte ühtegi videotundi. Klassijuhataja kirjutas nüüd e-kooli, et iga õpetaja võtab õpilastega ise ühendust (kus?!) ja selgitab, kuidas ta distantsõpet läbi viib .. teame juba, kuidas. Vaatasin tagasi detsembri distantsõppe ülesannete ja tunnikirjelduste juurde ja no ei tea kas nutta või naerda, näiteks ajaloo/ühiskonna õpetaja distantsõpe seisnes õpiku peatükkide pealkirjade e-kooli kirjutamises. Ja siis tulen siia, kus õpetajad väidavad, et neil on nüüd hoopis rohkem tööd. 🤦

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle igasuguse mõistuse.

Tekib lihtsalt viha selle ebavõrdsuse vastu. Loen siit, kuidas osadel kõik tunnid toimuvad, reeglid on paigas, juhendid on koostatud ja siis minu lapse kool, kus kodulehel pole distantsõppe korralduse kohta mitte sõnagi, reaalselt 1 õpetaja ÕPETAB ja ülejäänud panevad ülesandeid kirja ja ei tee mitte ühtegi videotundi. Klassijuhataja kirjutas nüüd e-kooli, et iga õpetaja võtab õpilastega ise ühendust (kus?!) ja selgitab, kuidas ta distantsõpet läbi viib .. teame juba, kuidas. Vaatasin tagasi detsembri distantsõppe ülesannete ja tunnikirjelduste juurde ja no ei tea kas nutta või naerda, näiteks ajaloo/ühiskonna õpetaja distantsõpe seisnes õpiku peatükkide pealkirjade e-kooli kirjutamises. Ja siis tulen siia, kus õpetajad väidavad, et neil on nüüd hoopis rohkem tööd. 🤦

Mind vihastab ka see, et kui vahelduva eduga on lubatud käia koolis kas kogu põhikooli osal,  1.-4. klassidel ja nüüd vist ka 9. ja 12. klassidel, siis 10. ja 11. on kogu selle aja olnud tagaplaanil.  Nemad aeti esimesena koju ja pole teada, kas sel aastal kooli saavadki. Kaks kuud umbes on saadud koolis käia siis õppeaasta peale.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kurb on siinsete lapsevanemate arusaamu lugeda. Mina olen õpetaja. Täna on laupäev ja kogu tänase päeva olen ma ette valmistanud järgmise nädala veebitundide materjale. Tööd jagub homsekski, et esmaspäevaks kõik valmis jõuda.  Esmaspäeva hommikul lähen kooli sest HEV õpilased tulevad kooli. Veebitunnid (mul on kõik tunnid veebitunnid), lisaks HEV õpilaste kontakttunnid.  Pärast tundide lõppu kl 14-16 on konsultatsioonid nendele, kellel on lünki, kes pole viitsinud oma asju ära teha, kellele vaja midagi seletada.  Edasi tuleb töid parandada, tagasisidet anda. Tööpäevad venivad väga pikaks ja ei mahu kuidagi normaja sisse sest distantsõppel on paraku koormus suurem. Lapsed on juba harjunud, et saavad mu ka õhtul kl 21 kätte, olgus siis küsimused õpitava kohta või hoopis vajadus muret kurta, kui kodus pole võimaik muret jagada.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis on ka sellised tublid õpetajad, kes teevad nüüd teise laine ajal rohkem veebitunde. Aitäh teile. Aga paljudes koolides nii ei ole, hea kui kord-paar nädalas õpetaja tundi teeb. Lapsevanema vaade on, et koormus kah tõuseb. Ikka vägagi. Kahjuks teismeline vajub kodus ära, elan ka enda omal seljas ja oma töö kannatab. Ikkagi näen motivatsioonilangust, soovi maha teha, kergemini läbi saada. Näiteks koolis oli talle ajalugu põnev, sest õpetaja rääkis asjadest huvitavalt. Õpikut ta aga kätte ei võta, täidab lünktesti arvutist Wikipediaga või nokib õpikust ruttu ainult selle ühe sobiva vastuse välja. Kurb, ei jaksa nii suurele lapsele raamatut ette ka lugeda või õpikuga tuppa kinni panna. Niigi on raske kohustuslikku kirjandust lugema panna, loeb etteantud lehekülgede kaupa ja ei teragi rohkem… 🙁

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on igasugune vingumine õpetamise osas liigne. Eesti on Pisa testidega maailmas kõrgel kohal, Eesti lapsed peaksid puudulikult õppima vähemalt 5-7 aastat, enne kui me edetabelis kusagile langeme.

Eesti lapsed on targad, ajutised puudujäägid ei määra tulevikus suurt midagi. Hoidke kõigi vaimset tervist tasakaalus, õppige mida on võimalik õppida ja olge tänulikud kui koroonakriisis jäävad meie keskmisest vanemad õpetajad ellu ja meil on peale pandeemia vähenemist kedagi klassi ette saata. Austage õpetajad ja ärge nõudke nende käest võimatut, neil on kodus perekond, võib-olla hooldamist vajav ema või isa, nad riskisid kontaktõppel olles iga päev koolis oma tervisega, sest nemad puutusid kontaktõppel kõige suurema hulga inimestega kokku. Kui sa lapsevanemana ei taha tänulik olla oma laste õpetajatele, siis vähemalt lõpetage näägutamine õpetajate töö kallal, paljud Eesti õpetajad on murdumise äärel, nad annavad selles kriisis oma parima.

Võtke rahulikumalt, jätke üksteise kallal võtmine, leppige distantsõppe puudujääkidega ja toetage õpetajaid ja üksteist. Peame veel mõned kuud vastu.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ütles, et kõigi ainete digiõppe tegemiseks kulub vähemalt kaks aastat. Ma ei saa sellest aru. Väga paljudel õpetajatel on digitunnid olemas, kuulutatagu konkurss ja õpetajad hea meelega müüksid oma tööd. Minu lapse üks õpetaja sügisest saati lindistab uue osa õpetamise ja paneb järelvaatamiseks lastele üles. Võimatu on mitte selgeks saada!

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle igasuguse mõistuse.

Ma ei saa aru, et kui seesama ajalooõpetaja suudab klassi ees seistes uut osa lahti jutustada, miks ta pole siiani õppinud seda tegema kaameraga arvuti taga. Ongi vist nii, et need õpetajad kes päriselt hoolivad õpilaste haridusest, teevad praegu topeltkoormusega tööd – müts maha nende ees ja väga loodan, et nad läbi ei põle. Teised aga demonstreerivad oma õpitud abitust ja elavad mugavat elu. Õnneks ka minu lapsel on õpetajatega vedanud ja videotunnid toimuvad kenasti.  Kahjuks loen siit, et mitte igal pool pole asjad nii.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Distantsõpe ei võrdu ainult videotunnid, kullakesed!!!! See on palju laiem ja sügavam tegevus.

Veebis tundi läbi viia on lihtne, keeruliseks osutub teadmiste kontrollimine ja lünkade likvideerimine, sest praegune disantsõpe kattub sama ajaga, kui eelmine aasta kõik algas ja samad teemad jäävad jälle ( minu aines on asjad nii ehitatud, et samm-sammult laieneb teema järgmisel aastal) poolikult omandamisele – tajun seda sügisest alates.

Kõike tuleb võtta keskendunumalt, nö koorelt riisuda koor ja elada edasi.

Tagasisidestada kirjalike tööde puhul ligi 200 õpilast – vaadake, kuidas teil see õnnestuks, kõiketeadvad lapsevanemad….

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps ka 7. klassis ja no – maht ja tamp on meeletu!

Seetõttu pole võimalik mitte distantsõpet süüdistada, vaid nüüd tulebki välja see, mis koolis laps käib ja milline on selle kooli suhtumine!

Meil on isegi ujumises vaja esitada kodutöid, rääkimata tööõpetusest, keraamikast jne. Matast-kirjandusest ma ei räägigi. Ja milline tuup käib võõrkeeles – uskumatu!  Kui tuli vaheaeg, siis tõesti lihtsalt puhakasime. Samas ma ei kurda – mulle tundub, et koolis läheb rohkem auru sellele, et pulli teha ja klassikaaslaseid tögada, midagi sättida ja toimetada. Praegusest jääb kindlasti mulje, et asjad on vaja a) selgeks teha b) õigeks ajaks esitada c) ise peab aru saama oma päevakavast ja õppima planeerima.

Õpetajad on tublid ja minu arvates lapsed ka – kui on hädad, siis rääkige sellest kooliga ja toetage oma lapsi. Õpetage neid planeerima, kasvõi päevake ette omi asju. Nii on kõigil lihtsam.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Distantsõpe ei võrdu ainult videotunnid, kullakesed!!!! See on palju laiem ja sügavam tegevus.

Veebis tundi läbi viia on lihtne, keeruliseks osutub teadmiste kontrollimine ja lünkade likvideerimine, sest praegune disantsõpe kattub sama ajaga, kui eelmine aasta kõik algas ja samad teemad jäävad jälle ( minu aines on asjad nii ehitatud, et samm-sammult laieneb teema järgmisel aastal) poolikult omandamisele – tajun seda sügisest alates.

Kõike tuleb võtta keskendunumalt, nö koorelt riisuda koor ja elada edasi.

Tagasisidestada kirjalike tööde puhul ligi 200 õpilast – vaadake, kuidas teil see õnnestuks, kõiketeadvad lapsevanemad….

Väga hästi õnnestub. Lapse koolis on ka kontaktõppe puhul peaaegu iga hinne kommenteeritud. Kui laps kooli vahetas olin ma meeldivalt üllatunud. Eelmises koolis käis ainult jutt, et peaks tagasisidet andma ka, muidugi ei “jõudnud” enamus õpetajaid sellega tegeleda. Aga oh üllatust-teise koolis jõuavad ja aastaringselt.

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Esileht Koolilaps Kool, distantsõpe, õpetajad?