Esileht Koolilaps Kool, distantsõpe, õpetajad?

Näitan 3 postitust - vahemik 91 kuni 93 (kokku 93 )

Teema: Kool, distantsõpe, õpetajad?

Tere!

Mina olen Postimehe ajakirjanik Kerttu Kirjanen. Nimelt saadab riik alates neljapäevast kõik algklasside lapsed koduõppele. Sellega seoses otsin üksikvanemaid, kelle lapsed käiksid algklassis ning kes oleks nõus rääkima, kuidas nende elu nüüd selle tõttu muutub. Kes soovib, võib jagada enda mõtteid siin samas foorumis, kuid võib vabalt kirjutada ka Kerttu.Kirjanen@postimees.ee

Aitäh!

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool peaks lihtsalt välja töötama vormi, soovin pakki/ ei soovi. Vastata tuleb selleks kuupäevaks ja kellaajaks. Kes ei vasta, loetakse automaatselt paki mittesoovijaks. Lihtne ju. Paljudes koolides on nii. Et õpetaja hakkab lapsevanemaid läbi helistama…no ei ole vaja. Korra jääb keegi pakist ilma, küll siis hakkab järgmistel kordadel vormi usinalt täitma.

Ideaalis oleks niimoodi kena jah.

Tegelikult, mitu sekundit lapsevanema aega kulutab rippmenüüst jah/ei valimine?

Ideaalis on lapsevanemad haritud ja mõistlikud. Paraku on meil ka neid lapsevanemaid, kelle intellekt ei pruugi olla väga kõrge (kõlab halvustavalt, aga nii on). Meil on neidki, kelle eest suure osa asjaajamisi teeb üldse sotsiaalosakond, või kellel on päris tõsine viinaviga küljes – ja kui nüüd selline lapsevanem ei ole vastanud ankeedile, siis ei tahaks küll last toidupakist ilmajäämisega karistada. Niikuinii oli mitmetel koolilõuna ainus normaalne söök päevas. Lihtsalt sotsiaalselt saamatud vanemad mõneti.

Ah, mis ma räägin…. Trimestrilõpp on kohe käes, kuid mul ei õnnestu kuue lapse käest kätte saada tunnistusi. Kirjadele ei vastata, teateid ignoreeritakse.

Siis tuleb suunata need teemad sotsiaaltöötajatele ja lastekaitsesse – lihtne ju. Nad saavad selle eest ka palka ,et selliste laste/peredega tegelevad. Üks õpetaja ei pea kogu maailma probleeme lahendama, vaid õpetama ja toetama lapsi, kes õppida tahavad. Osades koolides on neid palju, osades kahjuks vähe.

Kogu aeg kuulen, et kõik lapsed peavad iga hinna eest koolis käima (enam õnneks mite), sest osad kaovad distantsõppel ära. Siis toidupakid, kui keegi toidupakki ei saa, siis näljas. Selliste teemadega ei pea tegelema ei kool ega õpetaja. Kui on probleeme, tuleb sellest teada anda ja sellega tegeletakse. Kui mõne lapse kogu nädala söök ongi tõesti see õnnetu toidupakk, on asi niikuinii halb ja peakski juba sekkuma.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 11:11; 01.03 09:34; 01.03 14:27; 09.03 08:02; 09.03 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trimestrilõpp on kohe käes, kuid mul ei õnnestu kuue lapse käest kätte saada tunnistusi.

Teie koolis on huvitavad valikud. Ma ei ole vähemalt 10 aastat näinud ühtegi trimestritunnistust paberil.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 13:13; 01.03 14:34; 02.03 09:53; 09.03 10:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 91 kuni 93 (kokku 93 )


Esileht Koolilaps Kool, distantsõpe, õpetajad?