Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kool ja praktika?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kool ja praktika?

Postitas:

Pean minema praktikale aga kool ütles et nemad ei aita. Keegi mind praktikale ei võta??? Jääb kool lõpetamata sest, mitte kedagi koolis ei huvita et ma ei saa praktikale? Kuidas nii saab? Mida te minu asemel teeksite?? Kes annab mulle praktika koha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki tahad, et kool sinu eest praktika ka ära teeks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled mingi hüsteerik? Võiks oma küsimärkidega veidi kokku hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 14:43; 02.12 10:09;
To report this post you need to login first.

Oleks muidugi hea, kui koolidel oleksid oma praktikabaasid olemas.
Aga isegi TTÜ-s ja TÜ-s peavad tudengid endale ise praktikakohti otsima, sest see on lihtsaim ja kiirem viis õppida seda, mida päriselt tahad. Isegi praktikabaasi siseselt otsitakse ise (kui praktikabaasiks on näiteks suur ministeerium haigla, IT-ettevõte jne).

Valid välja ettevõtted, mis Sind huvitavad ja hakkad aga meile saatma. Tuttavad on ka üks variant, aga parem on ise otsida, siis ei sõltu kellestki ja mõlemapoolselt on soov kindel, mitte et kellelegi vastutuleku korras.
Meie pere üliõpilane just tegeles asjaga ja õnnestus isegi väikest tasu saada praktika ajal tööandjalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui nüüd eksklamatsioonimärkidele nii suurt tähelepanu mitte pöörata, siis tegelikult võib praktikaga probleeme olla küll. mu oma kogemus mõne aasta tagusest ajast on selline, et tallinna ülikool ja kohustuslik praktika kohalikus omavalitsuses (kindlas allüksuses). kõik tallinna linnaosavalitsused vastasid eitavalt. ülikoolist pakuti tõsimeelse lahendusena välja, et aga äkki on sul nt vanaema kuskil maakohas ja saaksid seal praktika (kuu aega!) ära teha või leiad muidu mõne teises omavalitsuses elava tuttava juures toakese selleks ajaks. ausalt, selliste nõudmiste puhul (kohustuslik kuuajane praktika omavalitsuses) eeldaksin siiski ülikoolilt natuke suuremat panust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See meenutab mulle kunagi autokooli juhendaja ütlust, kui kurtsime, et ARK asub nii kaugel linnaservas, et sinna jõudmiseks on vaja autot (aga lube ju veel ei ole). Tema vastas, et kui te ei suuda isegi siiasõitu organiseerida ja lahendada, siis ei ole lootustki, et te liikluses tekkivate probleemidega ja autoga tekkivate probleemide lahendamisega hakkama saate. Sama moodi on koolis. See, kas sa suudad endale leida praktikakoha, kas sa suudad õigeaegselt jaole saada (kaastudengeid ennetada), leida transpordivõimaluse (näiteks rongiga varahommikuti saab ka Tallinnast välja tööle sõita), näitab, kas sinu omandatud haridusest ka mingit kasu on, sest enamus töökohti nõuab mingitki pealehakkamist, algatusvõimet ja lahenduste otsimise võimet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis eriala selline on, kus praktikakohta ei leia? Mil moel oled otsinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt on see suur probleem.
Käisin ise ttü- kursusel 100+ tudengit kõigil vaja teha geodeesia, ehituse ja keskkonna praktika
Pooled said tutvuste kaudu kohad (kellel oli isal/onul jne sugulasel vastav firma või tutvus sees) ja ülejäänud pooled lihtsalt kirjutasid järjest firmasi/KOV läbi, ise kirjutasin 150+ firmat läbi, põhiline vastus oli (kui üldse vastati, pooled isegi ei vasta:S), et neil pole aega selleks, neil on see lihtsalt lisatöö, mida nad ei soovi – ehk siis keegi ei taha võtta noort algajat tudengit. 5 kursusel olles otsisid enamus neid firmasi rõõmsalt endale meie hulgast töötajaid, aga vot 1-2 kursuse omi ei tahtnud keegi endale tasuta appi.
Mõnel jäigi see nö viimaseks asjaks ülikoolis, et enne tegid muud ära ja siis alles praktika, sest varem keegi lihtsalt ei võtnud.
Seega leian ka, et kui kool nõuab praktikat, siis võiks neil olla ka koostöö firmadega ja aidata neid kohti muretseda, mitte, et igaüks vaadaku ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt on see suur probleem.
Käisin ise ttü- kursusel 100+ tudengit kõigil vaja teha geodeesia, ehituse ja keskkonna praktika
Pooled said tutvuste kaudu kohad (kellel oli isal/onul jne sugulasel vastav firma või tutvus sees) ja ülejäänud pooled lihtsalt kirjutasid järjest firmasi/KOV läbi, ise kirjutasin 150+ firmat läbi, põhiline vastus oli (kui üldse vastati, pooled isegi ei vasta:S), et neil pole aega selleks, neil on see lihtsalt lisatöö, mida nad ei soovi – ehk siis keegi ei taha võtta noort algajat tudengit…

Imelik, Eesti suurim ehitusfirma ja mulle ei helistanud keegi 9 a jooksul praktika osas. Ju siis laisad ja otud tudengid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võta seda kui tööotsimise harjutust. töökohta sulle ju ka keegi pärast niisama ei anna. ikka ise pead sebima ja otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ei ole praktika osa viimase õppeaasta viimsele semestrile lükatud, st kui sa ei leia kohe kohta, siis teed selle praktika nt järgmisel semestril (ehk selleks ajaks ikka leiad). Siiski ütleks, et sinu teemast jääb paraku mulje, justkui sa arvaksid, et kool peaks sulle praktikakoha tagama ja sul on vaja vaid kohale ilmuda. Too välja, kuidas sa ise kohta otsinud oled ja siis saavad teised siin ehk paremaid soovitusi anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiksid muidugi öelda, mis valdkonnas praktikat otsid. Väga Palju olen nöinud CVdest, et õigusvaldkonna inimesed käivad Tallinna Linnavalitsuses tasuta õigusnõu andmas praktika korras ka muude erialadel on praktika tihti just avalikus sektoris tehtud, ju siis seal lihtsam praktikakohta saada kuigi üsna kindel on, et seal see praktika tasustatud ei ole. Meil oli ka üks praktikant ükskord majas ning alguses küsis ka tasu selle eest, kuid kui sa aru, et praktikakoha leidmine keeruline ja tegelikult läheb ettevõttel rohkem auru tema juhendamisele kui ta etevõttele kasu toob siis loobus raha küsimast ning ega tal tegelikult praktilisi oskusi töö tegemiseks eriti polnudki. Tuli ja rääkis kuidas asjad teoorias peaksid olema ja kui üritati selgeks teha, kuidas asjad tegelikult käivad ja mida tema tegema peaks, siis pani enda aruandesse küll asjad kirja, kuid temapoolne panus asjadesse tegemisse oli siiski väga minimaalne. Rohkem pole praktikante enam võetud just selle negatiivse kogemuse pärast, ettevõtte raiskas ressursse ja aega ning inimene ei õppinud tegelikult midagi ega aidanud ka kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean minema praktikale aga kool ütles et nemad ei aita. Keegi mind praktikale ei võta??? Jääb kool lõpetamata sest, mitte kedagi koolis ei huvita et ma ei saa praktikale????!!! Kuidas nii saab????? Mida te minu asemel teeksite?? Kes annab mulle praktika koha?????

??????????????????
Ära kasuta hunnikutes küsimärke vaid tegutse, kui kohta ei leia, oled ise äpu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean minema praktikale aga kool ütles et nemad ei aita. Keegi mind praktikale ei võta??? Jääb kool lõpetamata sest, mitte kedagi koolis ei huvita et ma ei saa praktikale????!!! Kuidas nii saab????? Mida te minu asemel teeksite?? Kes annab mulle praktika koha?????

….. Kutsehariduses selline systeem ja minu arvates näitab see puhtalt kooli saamatust. Kuidas mõni teine ametikool suudab luua lepingud???
Erilal kus mina õppisin, oli yle Eesti teada, et koolist saadav tase on olematu ja keegi ei soovinud seda saasta oma kaela saada. enamus sai meist praksi koha läbi tutvuste lõpuks ja kui nüüd minu tuttavad noored seda kooli soovivad valida, siis mina ei soovita. Sorri kutsekas, aga ma tõesti ei viitsi koolis iga nädal 2 tundi loengu aega rassismi teemalistele naljadele kulutada ja see iba mis kevadeti kuskil avaldate kui äge teil on, ei vasta tõele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 23:25; 01.12 23:28; 03.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis eriala selline on, kus praktikakohta ei leia? Mil moel oled otsinud?

IT

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 23:25; 01.12 23:28; 03.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see suur probleem. Ülikoolid taovad endale rinda, et ikka me oleme Euroopa tippülikoolid!!!
Isegi tehnika ja IT erialadel pead nn ukse taga kraapimas käima.
Ülikool võiks teha ettevõtlusega koostööd. Saab tudengid vb sillutab see teed ajudega tööjõu vastu
Aga ülikoolis pole kedagi kes seda ajaks. Jah tõenäoliselt on ka professoritel tutvusi jne, aga nn alavääristavalt nuruda praktikakohta-see ei peaks nii olema.

Kutsekoolides on see palju paremini läbimõeldud. On koostööpartnerid, kellega võid kohe ühendust võtta ja ei epa ettevõtte juhi imestunud nägu nägema “oih mida me sinuga küll peale hakkmame!”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 00:07; 02.12 12:27; 02.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See praktikateema on jah valus. Minu kogemus on, et praktikandist on tüli, mitte abi. No ei oska nad ju midagi ja kõik tema tehtu pead pärast rida-realt üle kontrollima, kusjuures teeb ta seda tööd neli korda aeglasemalt kui ise teeksin. Praktikale võiks võtta inimese, kes on valmis tööle asuma, aga mitte selle, kellel on natuke teoreetilisi teadmisi ja kes pole praktilist tööd näinudki. Tegelikult oleks viitsimise korral võimalik minu erialal võimalik praktika ka koolis ära teha, aga see eeldab kooli poolt teatavaid pingutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi võiks kool siiski omalt poolt teha. Mina omal ajal sain ühe praktika tehtud nii, et ma sellel alal juba kooli kõrvalt töötasin, aga me pidime tegema ka teise praktika. Meil jagas õppeosakond soovitusi, olid juba eelnevad kokkulepped, mis asutus mitu inimest on valmis vastu võtma, ülikool ja töökoht vahetasid omavahel infot, mis, kuidas, kui palju.

Minu meelest on üsna elementaarne see, et ülikool omalt poolt toetab praktika organiseerimist. See ei tähenda, et amet on kohe valmis pandud ja vali aga, kuid siiski võiks inimest aidata praktikakoha leidmisel ja asja paremini korraldada. Koolil on need nõudmised ju aasta-aastalt, pole raske teha praktikandikohtade peale kokkuleppeid, selle asemel et igal aastal uus roheline õpilane peaks hakkama uuesti jalgratast leiutama.

Teemaalgataja, kas tööportaalidest oled ka vaadanud? seal on eraldi praktikakohtade kuulutused. Lisaks aitab äkki goworkabit? Kõige parem on muidugi see, et proovid kohtadesse, kuhu tahaks minna, otse pöörduda. Ega see ei pruugi väga sujuvalt minna, kuid eks suuremad firmad peaksid ju samuti olema harjunud sellega, et igal aastal mõned praktikandid käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ka ülikoolis ja meil on nii, et esialgu peab üliõpilane ise endale praktikakohta otsima. Enamus saavad sellega ka kenasti hakkama. Üks osa praktikast ongi ise initsiatiivi näitamine, tööotsimise eelproov. Samas on üliõpilastel teada, et kui tõesti mingil põhjusel praktikakohta ei leia, siis lõpetamata sellepärast ei jää, siis kasutame oma tutvusi. Võiks ka kohe kõik ise kuskile paigutada, aga see ei õpetaks üliõpilastele suurt midagi. Oleme proovinud ka seda varianti, et maksame firmadele tasu, anname ise praktikakohad jne, tulemus oli halb. Praegune süsteem töötab paremini. Kes vähegi asjalikum inimene on, saab ka töökoha sealt praktikalt ja ettevõtlikumad muidugi juba töötavad kooli kõrvalt, nendega ei ole üldse mingit probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 14:43; 02.12 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et koolid ei saakski teha suuremahulisi kokkuleppeid ettevõtetega. Ega üks ja seesama ettevõte ei taha iga aasta praktikante, need ettevõtted muutuvad pidevalt.
Teema-algataja aga peaks tõesti alustuseks hüüumärke vähemaks võtma ja siis hakkama lihtsalt kirjutama-helitsama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma nagu mõtlen, et ülikool võiks olla koht ikka õppimiseks. See, et ülikool vabandab ennast kohustustest välja, et meil juba üliõpilased käivad peale teist kursust tööl.
Koolis peaks ikka õppima, mis sinna kooli ronitakse siis kui kõik juba eriala peal töötavad?

Välismaal tippülikoolides on töötamine üldse keelatud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 00:07; 02.12 12:27; 02.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun ka, et see variant, kui õppur peab ise endale praktikakoha leidma, on parem sellest, et õppeasutus ise praktikakohad organiseerib. Esmalt võimaldab see õppuril praktika teha asutuses, mis talle huvi pakub, ent millele õppeasutus ei ole mõtelnud. Samuti on praktikakoha leidmine hea harjutus hilisemaks töökoha leidmiseks – kellele ja mida kirjutada, et üldse jutule pääseda. Üks asi on otsida tööd läbi tööportaali ja hoopis teine asi saada töökoht ettevõttesse, mis ise aktiivselt töötajaid ei otsi, ent on valmis võtma tööle inimesi, kellel ettevõttele midagi pakkuda on. Reaalsus on see, et ettevõtel, millel pidev töötajate otsing toimub, on suur kaadrivoolavus ja põhjused selleks on enamasti madal palk ning ebameeldivad töötingimused. Hoopis teine asi on töötada ettevõttes, mis ei pea ise töötajaid otsima, sest tung nendes töötada on suur.
Tulles tagasi selle praktika juurde, siis naeruväärne on see, et õppeasutus sageli ei soovi praktikat läbiviivale ettevõttele selle eest raha maksta. Iga õppeasutuse allüksus teenib iga õppuri läbitud ainepunkti eest päris korraliku summa, praktika eest antavate ainepunktide eest õppeasutuses keegi reaalseid töötunde ei tee, aga praktika tegelikule juhendajale seda raha lisatasuks kohe kuidagi maksta ei taheta.
Me saame iga aasta kümneid kirju praktikasooviga, aga me ei saa ju oma ettevõtte raha kulutada selleks, et töötajatel oleks motivatsiooni endale praktikant juhendada võtta. Meil on olnud väga tublisid praktikante, aga iga praktikandi juhendamine on siiski märkimisväärne lisatöö ja töötajad ei jõua lõputult. Ok igaüks iga paari aasta tagant on valmis mõne praktikandi omast vabast tahtest võtma, aga lõputult nii ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina aitasin oma erivajadusega pojal leida praktikakohta. Kutseõppeasutus ka otsis aga tänu minule sai laps erinevaid kogemusi suures ja väikeses ettevõttes ja kool ka laiendas valikut. Mina soovitan vaadata üle oma tutvusringkond ja paluda vajadusel ka vanematelt abi, nõuandeid.Noor tihti ei tea paljudest kohtadest küsidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

It on väga erinev. Tahetakse koodineegreid, kes itärikatele skype valmis progrevad. Aga IT on ka palju muud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 00:07; 02.12 12:27; 02.12 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kool see on, mis ütleb, et nemad ei aita? Meil oli küll nii, et üliõpilane otsib eelkõige ise endale praktikakohta, aga kui tõesti satub reaalselt täiesti hätta, siis kool aitab (TÜ). Ning jah – praktikakohta ongi keeruline leida, mulle öeldi ühe praktika puhul ka järjest igalt poolt ära, lõpuks leidsin ikka koha. See on keeruline, sest praktikale võtavad üldiselt need kohad, kes saavad ise ka mingit kasu praktikandist, sest enamasti koolid praktikaasutustele ei maksa praktikandi juhendamise eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:22; 03.12 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on keeruline, sest praktikale võtavad üldiselt need kohad, kes saavad ise ka mingit kasu praktikandist, sest enamasti koolid praktikaasutustele ei maksa praktikandi juhendamise eest.

Mis tekitabki tegelikult selle probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on keeruline, sest praktikale võtavad üldiselt need kohad, kes saavad ise ka mingit kasu praktikandist, sest enamasti koolid praktikaasutustele ei maksa praktikandi juhendamise eest.

Mis tekitabki tegelikult selle probleemi.

Kindlasti see on probleem, aga üliõpilasena on seda keeruline (kui mitte võimatu) muuta, kuid praktikakoha leidmist saab ise ka endale lihtsamaks teha. Teemaalgataja võiks veidi tutvustada, kuidas ta on asutuste poole pöördunud, äkki saab teda sellega veidi aidata. Mina näiteks oma viimase praktika sooritasin sarnases asutuses enda töökohaga. Asutuse poole pöördudes ma kirjutasin neile pika kirja, miks ma just nende asutusse soovin praktikale minna ja tõin välja enda eeldused/huvid (et töötan ise sarnases asutuses, olen alati olnud huvitatud valdkonnast ja plaanin lõputööd selle valdkonnaga siduda jnejne). Praktikajuhendaja küll ei öelnud seda mulle otse, aga tema öeldust eeldan, et põhjendusest oli kasu, sest ta mainis, et praktikante soovib neile tulla ikka igal aastal ja asutus on tudengite seas populaarne, aga kõigile soovijatele nad praktikavõimalust võimaldada ei saa.
Meil oli ka üks õppejõud ühe asutuse osakonna juht, kus meie erialalt palju praktikante käib ja tema ütles ka ühes loengus, et võtavad meeleldi praktikale, kuid ta soovib kindlasti motivatsioonikirja saada, sest päris igaühte nad praktikale ei võta.

Lisaks tasub praktikale kandideerides mõelda selliste asutuste peale, kus on võimalik ka juba tudengina erialast tööd teha. Paljud asutused on huvitatud uusi töötajaid värbama just endiste praktikantide näol, sest praktika käigus saadakse inimesest ülevaade ja ka inimene ise saab tööst ülevaate – jääb ära olukord, kus võetakse võõras inimene, kes asutusse üldse ei sobi või kellele see töö ei sobi. Kuskile ministeeriumisse näiteks on kindlasti raskem praktikale saada, sest 1) neil puudub tihti vajadus praktikandi järgi, 2) sinna on tõenäoliselt suurem nõudlus praktikale saada, 3) tõenäoliselt võetakse sellisesse kohta tööle hariduse omandanud inimesed, 4) praktikandile saab anda vähem õigusi – seega on kasu praktikandist sellises asutuses väiksem kui näiteks mõnes eraettevõttes, kus saaks praktikanti kohe reaalsele tööle rakendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:22; 03.12 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis eriala selline on, kus praktikakohta ei leia? Mil moel oled otsinud?

IT

Mina kohe huviga küsiksin, kust firmadest sa praktikakohta oled küsinud? Delfist? Swedist? SEBist? Regiost? Äripäevast?

Regiosse läheb lõpuks tutvuste kaudu see,keda mittekuhugi mujaleenam ei taheta…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 23:25; 01.12 23:28; 03.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 kursusel olles otsisid enamus neid firmasi r

Käia VIIS kursust koolis, et mitte osata pärast “firmasiD” kirjutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kool ja praktika?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.