Esileht Koolilaps Kooli aiatöö

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kooli aiatöö

Postitas:

Ütlen kohe ära, et olen igati töökasvatuse ja -harjutamise poolt. Veel lisan, et ka meil on kodus aed, peenrad, taimed, õu. Ühesõnaga tööd on. Aga!

Ma ise olen seda meelt, et kuna aiandus on minu ja abikaasa hobi, siis me ei sunni lapsi oma hobidega tegelema. Ammugi ei nääguta, et “kartulit tahate? vot siis tulete rohima!” vm. Täpselt samamoodi ei käi nemad pinda meile, et me nendega jalgpalli mängiks või nukukleidimoode välja mõtleks (näited!). Väga kena kui midagi tehakse ühiselt, aga sundlust pole. Hobi on igaühe personaalne asi.

Nüüd siis jõuan välja selleni, millest kirjutada tahtsin – suvine kooli aiatöö.
Mõlemad lapsed said märkused, kuna ei käinud suvel aiatööl. Ei käinud jah, tean. Päris ajuvaba, et kevadel määras kl.juhataja oma äranägemise järgi kuupäevad, kuna on kohustuslik tulla kõplama vm. Oleks veel sama pere lapsed samal päeval, aga ei – kõik võimalikult eraldi päevadel. Tundub, et õpetajad ei arvesta sellega, “tavainimese” puhkus on 28 kalendripäeva ja üldiselt tehakse sel ajal perega ühiseid asju. Nii ka meie. Olime reisidel, suvilas, külas. Kummagi lapse kaks aiatööpäeva kukkusid just selle aja sisse.
Nii, mida teha? Ühest küljest saan aru, et kohustus on kohustus. Teisest küljest – see kooliaed on kellegi hobi ja mitte laste oma (ei räägi vaid enda lastest – kuulu järgi ei viitsi keset suve keegi seal siblimas käia, ka ma ise ei tahtnud noorpõlves). Mis ajast kellegi hobi on teise kohustus, on arusaamatu.
Aa, õppematerjal, jah? Pigem ei. Linnakooli aialapp on tilluke maatükk, kus pidi olema mõningaid maitsetaimi ja lilli, mida pedagoogid kasutada võivad, aga mitte lapsed (paar aastat tagasi kaotas naabripoiss aktuselilled kuskile bussi. Käis küsimas, et kas saaks kooliaiast uued. Ei lubatud, `a la mis siis saab, kui kõik tahtma hakkavad… Oligi laps ilma, kuigi aiatööl peab temagi käima).

Mida siis arvata sest aiatööst?
Miks on kellegi hobi teisele kohustus? Nii kohustus, et veel mitu kuud hiljem kirjutatakse märkus? Ei, see märkus meie pere ei traumeeri, lihtsalt tobe on.

Kuidas teie ja teie lapsed aiatöösse suhtute/suhtuvad?
Kas seda kesksuvist käimist peaks kohustuslikult võtma/selle kohustuslikuks tegema?
Kas teie sunniksite nedagi oma hobidega tegelema/ennast aitama?

+14
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 08:02; 29.09 08:52; 29.09 09:31; 29.09 10:00; 30.09 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Ei käinud jah, tean. Päris ajuvaba, et kevadel määras kl.juhataja oma äranägemise järgi kuupäevad, kuna on kohustuslik tulla kõplama vm. Oleks veel sama pere lapsed samal päeval, aga ei – kõik võimalikult eraldi päevadel. Tundub, et õpetajad ei arvesta sellega, “tavainimese” puhkus on 28 kalendripäeva ja üldiselt tehakse sel ajal perega ühiseid asju. Nii ka meie. Olime reisidel, suvilas, külas. Kummagi lapse kaks aiatööpäeva kukkusid just selle aja sisse.
Nii, mida teha?

Vahetada kellegagi kuupäev ära, minna rääkida töökorraldajaga. Mina olen töötanud koolis, kus aiatöö oli, ühe päeva pidi käima ja natuke aega seal tegema, et peenar ilus püsiks. Loogiline, et mitut korraga tegema ei pandud, neile lihtsalt polnud seal tööd. Ludrimad, kes suvel ei tulnud, said sügisel töö järele teha pärast tundi. Ma ei teeks draamat. Mu arust ongi töökasvatus päriselt kasulik ja kuni nõudmistega üle piiri ei minda, pole mõtet lapsele sisendada sellist mentaliteeti, et kuidas kool saab nõuda. Küll ei saa ma aru, miks sa arvad, et kool peaks lastele lillepeenrast lilli jagama (õpetajatele ka ei peaks mu arust, las lilled olla peenras). Ta saab koolis käies seda peenart näha- see ongi tema n-ö tasu. Teine asi on köögiviljapeenar, neid köögivilju võiks mu arust sööklas kõigi hüvanguks kasutada.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus ja kirjutan ka ise, et olen samuti igati töökasvatuse poolt. Aga nõuda, et peab keset suve mingeid peenraid kitkuma, riisuma, oksi vedama vm, on jabur. Just sellepärast, et see aiateema on kooli hobi, mitte isiklik. Klassis kasvatasid nad tomateid ja herneid, tageeteseid ja astreid (pärast kooli lõppu said taimed koju kaasa, nende eest hoolitsesid mõlemad kogu suvi). Ka oli eelmisel aastal mingi katselappide projekt ja seal nad käisid vaatlemas, mõõdistamas läbi suve. See oli isiklik projekt ja huvi asja vastu suur. Sama pere lapsed käisid koos, kuupäevad olid oma valida. Isiklik huvi oli võistlusmoment – kui jätsid kuumaga nädal aega käimata, kängus su taim ära, aga usinal klassivennal mühas kasvada.
Sellisest asjast saan aru.
Aga mitte mingist suvalisest korraldusest, `a la Mari tuleb 23. juunil, Jüri 1. juulil, Tõnu 18. augustil. Ja see asi pandi paika maikuus, kellegi arvamust küsimata. Kuupäevi tahtsid vahetada, aga ei õnnestunud. Nagu öeldud, sattusid minu lastele kesksuvised ajad ja ausõna on pereasjad sellisel juhul esikohal.

Ei, ei võtagi draamana. Tahtsin vaid teiste arvamust sest aiatööst kuulda. Igatahes 2,5 kuud hiljem märkus kirjutada (seoses ühe teemaga siin, siis need olid märkused, noomivad, mitte märkused-märkmed-teadaanded), et “Kati ja Mati kohustuslikud aiatööpäevad olid xx ja xx kuupäeval, millest nad osa ei võtnud ja tegu põhjendanud pole”, on minu jaoks absurd. Tobe igal juhul. Mida selle teadmisega nüüd peale hakata?

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 08:02; 29.09 08:52; 29.09 09:31; 29.09 10:00; 30.09 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A kirjuta siis nn puudumistõend, et “Kati ja Mati puudusid aiatöölt XXX kuupäeval perekondlikel põhjustel”.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 09:02; 29.09 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid tüdrukutena pandi samuti kooli ümbert riisuma ja koristama, kuid seda kehalise kasvatuse tunni ajal. Ei olnud keegi vastu ja kõik tegid kaasa. Suures osas kõigile meeldis kuna see oli tunni asemel ja no ikka, tavalisest rutiinist väljas.

Suvel, omast vabast ajast, poleks mitte ühelgi juhul põhimõtteliselt kooli tulnud ega mingit aiatööd kooli jaoks teinud. Mind isegi huvitab, kuidas seda võimalik nõuda on? Isegi tööl peab hüvitama ju ületunni tasu – kuidas on võimalik kõiki õpilasi kohustada suvel tulla tööd tegema? Saaks aru, et see oleks mõne leppega mingile hulgale inimestele, et sul oli talvel ujumistundide asemel käsi kipsis ja ujumise veerand on mitte arvestatud ja kuna elad kooli lähedal pakume võimaluse tulla seda tegema või kirjutad uurimistöö vmt.

Endal samuti mitu maakodu aedadega, kus kõikvõimalikke tööd vaja teha. Ma teismelisena, kuid üpriski viisaka õpilasena, oleks õpetajale siiski näkku naernud kui oleks pidanud keset suve üht aiatööpäeva pisikel töölapil mingiks töökasvatuseks. See on midagi muud. Mis töökasvatus see on kui vaja minna ühel päeval miskiks vb 30 minutiks tööd tegema. See on lihtsalt õpilaste ära kasutamine. Kusjuures käisin ise põhikoolis juba tööl, seega reaalselt, kui keegi oleks öelnud, et selle mõte on töökasvatus siis oleks peakohal sada küsimärki olnud.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, saadaks pikalt. Olen ise rohkem js küll kooliajal nii kooli kui kolhoosi orjanud. Tänapäeval ei saa aru, miks kellegi hobi koolis peaks olema teiste inimeste mure või töö peal tehtud või segama teiste inimeste suvepuhkust.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 09:29; 29.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ju probleem hoopis suhtlemisoskuses. Laps või lapsevanem oleks pidanud õpetajaga ühendust võtma, mure ära rääkima ja täiesti kindlalt oleks lastele mingi teine aeg leitud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lapsevanemana oleks lihtsalt puudumise enne juba ära põhjendanud (laps viibib 1. juulil vanaema juures Saaremaal ja 5. augustil on meil väljasõit Rootsi) vms, kui tõesti need päevad kuidagi ei sobinud. Muidu olen ka igati töökasvatuse pooldaja, aga mu meelest võiks ened asjad ikka kevadel/varasügisel tehtud saada, mitte et lapsed peavad oma suvepuhkuse ajast kooli lontsima. Samuti ei sooviks ise keset puhkuseaega minna tööle seinu värvima või lilli kastma ju. Kui puhkus, siis puhkus.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A kirjuta siis nn puudumistõend, et “Kati ja Mati puudusid aiatöölt XXX kuupäeval perekondlikel põhjustel”.

Hilja juba, märkused käes.
Ma ütlen, et see polegi oluline. Kogu see aiatöö värk on lihtsalt absurdne.

Kes siin töötamisega võrdluse tõi, siis põhiline aegument ongi töökasvatus ja nr.2, et “teeme OMA kooliümbruse kenaks”.
Minu mälu järgi said aiatöölised eelmisel kevadel mingid soodukaga kinopiletid.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 08:02; 29.09 08:52; 29.09 09:31; 29.09 10:00; 30.09 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest sellise punkti:
(6) Põhikoolis võib suvevaheajal korraldada täiendava õppega seotud tegevusi, arvestades, et põhiharidust omandavale õpilasele on tagatud vähemalt kümne järjestikuse nädala pikkune puhkus kõigist õppe ja eksamitega seotud tegevustest.

Nii et mingite kohustuslike aiatööpäevade korraldamine keset suve ei ole seadusega kooskõlas, need saaksid olla vaid juunis pärast kooli lõppu või augusti lõpus. Küll aga poleks mul midagi selle vastu, kui lapsed teeksid vahel kooli aias või ümbruses koristustöid kooli ajast, kehalise või tööõpetuse tunni raames või minu poolest ka täiesti eraldi koristuspäevana.

Kodus on aiatöö samuti minu hobi ja lapsed võivad selles osaleda siis, kui ise soovivad.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 09:33; 29.09 10:07; 30.09 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikoolis võib suvevaheajal korraldada täiendava õppega seotud tegevusi,

See (aiatöö) pole ju õppega seotud?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 08:02; 29.09 08:52; 29.09 09:31; 29.09 10:00; 30.09 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Koolil oli eelnevalt teada, et lapsed ei saa tulla või jätsid lapsed lihtsalt minemata ja said märkused? Suvel tuleb ikka ette, et asjad ei sobi, aga siis tuleks asjad enne tähtaja kukkumist selgeks rääkida. Imelikuks ma aiatööd ei pea – igal koolil on mingeid selliseid eripärasid ja see on koolis käies üldiselt ka teada.
Tänapäeval ei julge koolid kuuldavasti isegi lihtsaid riisumisi korraldada, sest tihti leiduvat vanemaid, kes kas kaebama lähevad selle peale või vabastustõendi kirjutavad või lihtsalt kooli tormavad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See (aiatöö) pole ju õppega seotud?

Siis oleks veel jaburam ju, sest kedagi ei saa ju kohustuslikus korras tasuta tööle sundida, see oleks orjapidamine. Ma usun, et see on kuidagi õppetööna vormistatud ikka.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 09:33; 29.09 10:07; 30.09 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikoolis võib suvevaheajal korraldada täiendava õppega seotud tegevusi,

See (aiatöö) pole ju õppega seotud?

Absoluutselt kõik kooli tegevused peavad olema õppega seotud ehk õppekavaga seostatud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 09:02; 29.09 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen poolt. (Olen ôpetaja ise). Lapsed on väga vôôrandunud ikka esivanemate tarkusest, muidugi täiskasvanud ka. Sinna valdkonda loeksin ka veel käsitöö. Sellist ongi raske korraldada, ma arvan, et kool on tubli, kui midagi sellist üldse viitsitakse ette vôtta. Môistan ka, et vanemate seisukohast see vôib olla suhteliselt ebamugav ja saaks paremini korraldada. Sama on ju tegelikult ka soovitusliku kirjandusega. Et see peaks olema soovituslik. Mônele lapsele on see aga ainus vôimalus sellist kogemust saada. Mina oleksin lihtsalt kooli sügisel kirjutanud tôendi, teatanud neutraalselt. Miks te seda siis ei teinud? Muidugi on töökasvatus eelkôige kodu vastutusel, aga kool on ikka ka kasvataja, st peaks teineteist täiendama ja toetama.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdrukud lehti riisuma ei pea.

Sellega seoses tuleb mulle meelde, et tüdrukud peavad oma käsitöötunni jaoks materjalid ja tihti ka töövahendid alati ise ostma – nii kokkamise tunni kui õmblemise, kudumise, heegeldamise.
Poisid ei pea kooli tulema oma puutükkide ja treipingi või noaga. Mul on endal pojad. Aga selline jaotus tundub mulle enam kui ebaõiglane.
Poiste leheriisumine ainult väga natuke tasakaalustab sellist ebaõiglust.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 11:09; 29.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen poolt. (Olen ôpetaja ise). Lapsed on väga vôôrandunud ikka esivanemate tarkusest, muidugi täiskasvanud ka. Sinna valdkonda loeksin ka veel käsitöö. Sellist ongi raske korraldada, ma arvan, et kool on tubli, kui midagi sellist üldse viitsitakse ette vôtta. Môistan ka, et vanemate seisukohast see vôib olla suhteliselt ebamugav ja saaks paremini korraldada. Sama on ju tegelikult ka soovitusliku kirjandusega. Et see peaks olema soovituslik. Mônele lapsele on see aga ainus vôimalus sellist kogemust saada. Mina oleksin lihtsalt kooli sügisel kirjutanud tôendi, teatanud neutraalselt. Miks te seda siis ei teinud? Muidugi on töökasvatus eelkôige kodu vastutusel, aga kool on ikka ka kasvataja, st peaks teineteist täiendama ja toetama.

Mul on kodus aed ja lapsed saavad seal rohkem kui küll mütata. Ei pea sellepärast keset suve kooli minema.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 09:29; 29.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida selle teadmisega nüüd peale hakata?

Põhjendad tagantjärele ära ja teed ka omapoolse märkuse – “kool ei kooskõlastanud suvevaheaja lõhkumist laste vanematega ja seda tagantjärele põhjendanud pole”.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 11:09; 29.09 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka igati selle poolt, et lapsed saaksid erinevatest töödest osa, AGA seal peaks olema sisuline mõte, et laps saab tulemusest osa. Ehk siis kui kooliaias vaja tegutseda, siis saab laps neid asju kuidagi tarbida. Väikeses koolis on seda lihtsam muidugi teha. Niisama lapstööjõu kasutamine on eetiliselt juba naljakas.

Täiskasvanuna teeme me paljud vabatahtlikku tööd, aga see pakub meile midagi- emotsiooni, kogukondlikut kasu, tasuta lõuna vms, kuid selline laste tasuta kohustusik töö ei täida sedagi eesmärki.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teadnudki, et tänapäeval koolis veel kellegi aiatöö on. Mina veneaegse lapsena tegin küll aiatööd suvel, aga mu meelest oli lihtsalt antud päevade arv, mis käia tuleb ja ise valisid aj, mis sobis. Keegi ei pidanud aiatöö pärast mingeid pereplaane muutma. Oma lapsed aiatööd enam tegema ei pidanud, kuigi käisid maakoolis.

Sa oleksid võinud ilmselt õpetajale lihtsalt meili saata, kui said teada, et laps aiatööle minna ei saa. Vahet pole, et õpetajal puhukus, kui meile ei loe sel ajal, eks siis saab sügisel kätte, ei ole sinu mure.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajavad sellised asjad põhimõtteliselt kurjaks. Kui on vaheaeg, siis on vaheaeg ja pere otsustab ise, kuidas see sisustada. Ma ei kavatseks küll hakata planeerima, millal lapsed saavad minna kuna oleme mehega mõlemad vaba töögraafikuga ning suvel tegutseme spontaanselt vastavalt ilmale jne. Ma ei oskaks juuni alguses öelda, millal laps tulla saab (teemaalgatajast saan aru, et ei saanud suvalisel ajal käia).

Kui omal tööandja käsiks tulla puhkuse ajal aknaid pesema, et oleks tööl ilusam, siis kindlasti kõik saadaksid pikalt. Ka need, kes siin arvavad, et kooli poolne käitumine on ok.

Samas töökasvatuse poolt olen igati ja kodus paneme kõik kolm last toimetama. Oskavad porgandeid rohida ja marju korjata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutaksin kooli vastulause, et kodustel põhjustel ei olnud lastel võimalik tulla. Edaspidi teadmiseks, kirjuta juba ette ära et lapsed siin sel ja puhkavad, käivad tööl jne, jne.
Ise pole asjaga kunagi kokku puutunud ja minu laste kooliaias riisub kojamees ja rohida pole seal ka midagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool on koht, kus toimub õppetöö vastavalt riiklikule programmile. Loomulikult võib õppetöö ajal selle elavdamiseks korraldada erinevaid õppe-kasvatusliku eesmärgiga asju, sh ka koos aias töötamist, kui koolil on aed olemas. Aga vaheaeg on puhkus ja sel ajal mingeid kohustuslikke asju ei tohiks olla. Seetõttu ongi kooliaia pidamine keerukas, sest kui laste suvevaheajal keegi aias tööd ei teeks, siis see aed kasvaks umbrohtu täis ja häviks. Minuarust jääb koolil siis kaks võimalust – mõelda välja, kuidas tasustada suvisel ajal tehtav aiatöö (olgu tegijaiks siis koolilapsed või täiskasvanud) või loobuda kooliaia pidamise ambitsioonist.

Nii või teisiti peab osa töökasvatusest jääma vanemate teha. Erinevalt teemaalgatajast ei leia ma, et laste töölerakendamine koduaias otseselt halb oleks (kui töö maht mõistuse piiresse jääb). Ma arvan, et väga paljud vanemad kulutavad väga palju oma aega lapse hobide või lõbustuste peale ja seejuures ei ole hirmus ülekohtune oodata, et laps vahel vanemaid natuke aitaks nende hobide juures. Aga need on peresisesed kokkulepped – kool küll ei peaks lapsele mingeid “hobisid” kohustuslikus korras peale suruma.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ignoreeriks seda märkust. Ühegi aine hinnet see mõjutada ei saa kui lapsel ainekavas just “aiandus” ei ole. See peenravärk tundub mingi õpetaja isiklik hobi seal olevat, ei saa nõukaajast üle kuidagi. Ja kui lapsed pidid aia eest hoolitsemas käima, pidi keegi õpetajatest ka ju alati kohal olema? Eriti absurdne. Milleks ja kellele…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikoolis võib suvevaheajal korraldada täiendava õppega seotud tegevusi,

See (aiatöö) pole ju õppega seotud?

Täiendav õppetöö = suvetöö st “kahtede” likvideerimine.

Töö- ja väärtuskasvatuse raames on paljude koolide kodukorras sees kogukonna heaks tehtava töö reeglid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates saab siin lähtuda suures plaanis riiklikult kehtestatud õppeperioodist – kõik, mis sellesse raami ei mahu, olgu kooli enda rida. Päriselt!
Minu lapse koolis on heakorratööd korraldatud selliselt, et kevadisel perioodil korraldatakse üks talgupäev, kus korrastatakse kooli territooriumi ning kohalikku alevit. See päev jääb üldiselt mai lõppu või juuni algusesse, kus tõsisem õppetöö juba läbi. Näiteks selline päev, kus majas eksamid ja vaja rahu selle tarbeks. Klasside kaupa jagatakse piirkonnad ja nii on see kestnud juba kümmekond ja rohkem aastat. Käisin ka ise omal ajal.
Seega jah, kooli õppetöö ajal on kooli ja kogukonna jaoks teostatav lisatöö ok, kuid muul ajal poleks mõeldav.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii või teisiti peab osa töökasvatusest jääma vanemate teha. Erinevalt teemaalgatajast ei leia ma, et laste töölerakendamine koduaias otseselt halb oleks

Kelle teha siis veel on tööharjumuse juurutamine? Laps läheb ju 7-aastaselt kooli – seks ajaks peaks tal päris palju kogemusi juba olema.

Palun, kus ma kirjutan, et lapse töölerakendamine oma aias on halb?? Minu meelest väidan just vastupidist – olen igati töötegemise poolt. Aga ma ei sea kohustuseks minu/täiskasvanute hobidega tegeleda. Lapsed aitavad kohtades, mis mõjutab kõiki, näiteks koristamine, lihtsam kokkamine, oma riiete sorteerimine pesuks (pesta võib loomulikult ka), oma toa, õue ja asjade korrashoid jne. Need on must be tegevused, sest sellega puutuvad kõik kokku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.09 08:02; 29.09 08:52; 29.09 09:31; 29.09 10:00; 30.09 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele anti küll nüüd väga vale signaal, et kooli poolt antud kohustuse peale võib vabalt vilistada ja sellest isegi mitte välja teha. Sellest võib tulevikus tekkida probleemid, kuna lapsed on nutikad ja järgmisel korral juba arvavadki nii.
Ei oleks selle vastu, et laps 3 kuu jooksul, mis suvel vaba, peaks käima aiatööl, las liigutab ennast. Samamoodi nagu on nad mul endal aias abiks – mängin ma nendega jalgpalli või joonistan kleidimoode. Õpetajaga oleks kindlasti saanud aegade osas läbirääkida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele anti küll nüüd väga vale signaal, et kooli poolt antud kohustuse peale võib vabalt vilistada ja sellest isegi mitte välja teha. Sellest võib tulevikus tekkida probleemid, kuna lapsed on nutikad ja järgmisel korral juba arvavadki nii.

Ei oleks selle vastu, et laps 3 kuu jooksul, mis suvel vaba, peaks käima aiatööl, las liigutab ennast. Samamoodi nagu on nad mul endal aias abiks – mängin ma nendega jalgpalli või joonistan kleidimoode. Õpetajaga oleks kindlasti saanud aegade osas läbirääkida.

Teemaalgataja ju kirjutas, et kuupäevad pandi paika kellegi käest küsimata ja vahetada ei olnud võimalik. Jah, ainus asi, mida lapsed või teemaalgataja oleks võinud teha, oleks enne neid tööpäevi teada anda, et nad tulla ei saa, ja küsida võimalusel sobivamaid aegu. Aga üldiselt olen ikka seda meelt, et vaheaegadel ei tohiks lastel olla mingeid koolipoolseid kohustuslikke üritusi. Keegi tõi siin näite sellest, et oleks ju mõeldamatu, kui tööandja kamandaks kõik töötajad keset puhkust ühel päeval aknaid pesema – lastel on samamoodi õigus vaheajal puhata, paljud on teises Eesti otsas vanaema juures või üldse reisil näiteks.
Olen nõus, et see signaal, et kohustust võib lihtsalt ignoreerida, on tõesti vale. Samas ma tahaksin küll, et mu lapsed oskaksid ja julgeksid viisakalt keelduda täitmast selliseid kohustusi, mis neile läbimõtlematult ja minu meelest ka ebaseaduslikult pandud on.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 09:33; 29.09 10:07; 30.09 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka töökasvatuse poolt. Aga koolivaheaeg – see on nagu koolilapse puhkus. Kuidas teie end tunneksite kui teie ülemus järsku keset puhkust teid tööle paneks? Miks siis koolilaste puhkust võib niimoodi rikkuda?
Tööd kooliaias jäägu õppetööga samale ajale (näiteks bioloogia või looduslootundidesse) – kui on õppe(töö)aeg, siis nii on. Kui on koolivaheaeg (e puhkus), siis tuleb ka puhata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Kooli aiatöö