Esileht Koolilaps Kooli aktused pühapäeval :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Kooli aktused pühapäeval :(

Postitas:

Kust küll tuleb kool mõttele teha õppeaasta avaaktus pühapäeval. Peredel on niigi vähe vaba aega. Täisinimest ei kutsuta ka puhkuselt tagasi pühapäevaks tööle. Väga imelik. Rahul on vast ainult 1. klassi juntsude vanemad, kelle tööandjad ei taha vaba päeva anda 1. septembril.
Minuarvates väga imelik otsus pühapäeva hommikul kell 8 inimesed liikvele sundida. Transport ka kõik ei liigu, kaugemad lapsed tuleb kooli viia.

+26
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 13:04; 25.08 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mimu meelest jällegi nii mõnus. Aega sättida ja olla. Teha lapsed ilusaks, enne minekut pilti teha lilled käes, pärast koos kooki süüa.
Muudab kohe nagu õppimise (ehk lapse töö) pidulikumaks.

+33
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust küll tuleb kool mõttele teha õppeaasta avaaktus pühapäeval.

1.septembrist oled kuulnud midagi?
Aga sa küsi oma lapse käest, kas ta eelistab pühapäeval paariks tunniks aktusele minna või selle arvelt suve algul +1 päeva kauem koolis käia.

+13
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OMG. Laps läheb esimesse klassi vaid üks kord elus. Okei, kui isegi sul on 3 last ja neist ühel-kahel juhtub avaaktuse 1. september olema nädalavahetusel, siis tundub ikka jube hala küll ühe päeva pärast.
ALATI on teine osa neid kellele see väga hästi sobib. Peab ise endale selgeks tegema, et see kuidas sulle alati meeldiks ei ole alati ainuvõimalik ja ainu”õige” vaid on alati teine osa kellele meeldib teistmoodi ja kõigile kuldset keskteed leida pole võimalik.

Peredel on niigi vähe vaba aega.

Esimene september ongi ju suurest pereüritus või olen millesti valesti aru saanud? Lapsele on see ju oluline teekond ja algus elus ja seda tähistatakse hiljem just ju koos perega?!

+27
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. september ongi püha, tarkusepäev, lipupäev. Pidulik aktus sobib sellesse päeva suurepäraselt. Pere saab pärast aktust pidulikult koos istuda.

+30
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 14:35; 24.08 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

01.09 võtab lastel koolis käimine u 1,5h no max 2,5h, kui kaugemale vaja minna. Suvi on olnud pikk ja ma küll ei leia, et see hull inimõiguste rikkumine oleks, et lapsed peavad pühapäeval korraks kooli minema.

Isiklikult ka mulle meeldib pühapäevane aktus kuna lapsed juba suuremad st töölt vabaks ei hakkaks võtma aga mõnus on perega koos rahulikult tähistada uue õppeaasta algust mitte peale tööd koju kiirustades seda teha.

+27
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 15:14; 24.08 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühapäeval alustada on nõmeee! Kohe esimene koolinädal tuleb siis 6-päevane. Suht jõhker peale pikka puhkust, ei mingit sisse elamise aega.

+17
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest just mõnus, lisab pidulikkust. Lisaks saab varem suvevaheajale. Lisaks tõesti – kool on eestis teab is ajast just 1. septembril alanud, perega tegevused oleks võinud ju varasemaks planeerida.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühapäeval alustada on nõmeee! Kohe esimene koolinädal tuleb siis 6-päevane. Suht jõhker peale pikka puhkust, ei mingit sisse elamise aega.

Jah, minu meelest ka see esimene koolinädal kuuepäevane on liig. Ma saan aru, et see esimene september ise on lühike päev. Aga vara üles tuleb ikka tõusta ja kohustus ikka. Ja siis kohe 5 pikka päeva järjest otsa, kohutavalt väsitav.

Ma ise püüan oma puhkuse ka alati nii ajastada, et tööle lähen näiteks kolmapäeval. Siis ei kurna see esimene töönädal nii ära, järgmiseks olen juba paremini sisse elanud ja saab tavalise rutiini kätte. Päris karm oleks, kui esimene töönädal peale puhkust oleks kohe kuuepäevane. Isegi, kui esimene päev on lühem, ikkagi kõik see vara tõusmine ja kohustus on väsitavad ikka.

+16
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.08 15:53; 24.08 19:32; 25.08 16:48; 25.08 16:54; 25.08 17:33; 25.08 18:39; 25.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse koolis ka aktus pühapäeval.
Mulle see pigem ei meeldi. Jah, töölt ei pea tõesti vabaks küsima, aga see on minu meelest ka tegelikult pigem miinus. Kui oleks aktus esmaspäeval oleksime mehega vaba päeva võtnud ja esmaspäeval perega lapse 1. klassi minekut tähistanud. Pole kunagi ühtki puhkusevälist vaba päeva küsinud, nüüd oleks olnud võimalus 🙂
Pühapäevane aktus ei meeldi varase ärkamise tõttu. Mul on väga pingeline töö ja ausalt öeldes väljaspool puhkust ma puhkepäeviti enne kella 11 ma eriti aktiivne ei ole (mees ja lapsed samuti mitte). Aga peamine põhjus on see, et esimene koolinädal muutub 6-päevaseks. See on ikka raske, seda enam, et laps on 2,5 kuud suvepuhkusel olnud ja harjunud kaua magama ning n-ö vaba graafikuga toimetama.

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. september ongi püha, tarkusepäev, lipupäev. Pidulik aktus sobib sellesse päeva suurepäraselt. Pere saab pärast aktust pidulikult koos istuda.

Nõukaaegne püha. Miks seda ikka veel tähistatakse, on arusaamatu. Lilled, valged põlvikud ja koogisöömine- eestlaste nõukanostalgia ei taha kuidagi üle minna.

+9
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.08 17:20; 24.08 17:27; 24.08 18:22; 25.08 14:57; 29.08 18:07; 29.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse koolis on sel aastal, kui 1. september langeb nädalavahetusele, aktus sel päeval ainult 1. klassidel. Ülejäänud klassidel on aktus esmaspäeval, 2. septembril ja koolitöö ise algab 3. septembril. Samas on mul ka mõistlik tööandja – 1.-4. klassi laste vanemad saavad aktusepäeva vabaks, olenemata sellest, mis kuupäeval see on.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.08 17:22; 25.08 10:12; 25.08 19:34; 26.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest just mõnus, lisab pidulikkust. Lisaks saab varem suvevaheajale. Lisaks tõesti – kool on eestis teab is ajast just 1. septembril alanud, perega tegevused oleks võinud ju varasemaks planeerida.

1. september kooliaasta algusena pärineb Tsaari-Venemaalt, kui eesti koole hakati venestama, kuid see ei olnud üleüldine seadus.
1945 a muutus 1. sept. kooliaasta algusena kohustuslikuks ja järjepidevaks ja 1984 a. kuulutas NSV Liidu Ülemnõukogu Presiidiumi selle tarkusepäevaks.

Tarkusepäev või teadmistepäev on selgelt nõukaaegne traditsioon ja süsteem, mida tähistavad endised NL vabariigid.

+4
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.08 17:20; 24.08 17:27; 24.08 18:22; 25.08 14:57; 29.08 18:07; 29.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. september ongi püha, tarkusepäev, lipupäev. Pidulik aktus sobib sellesse päeva suurepäraselt. Pere saab pärast aktust pidulikult koos istuda.

Nõukaaegne püha. Miks seda ikka veel tähistatakse, on arusaamatu. Lilled, valged põlvikud ja koogisöömine- eestlaste nõukanostalgia ei taha kuidagi üle minna.

Väga ilus traditsioon. Kurb on vaadata, kuidas mujal tullakse argiriietega kohale, direktor peab võimlas kõne ja hakatakse õppima. Me oleme alati olnud haridust väärtustav rahvas.

+25
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 14:35; 24.08 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. september ongi püha, tarkusepäev, lipupäev. Pidulik aktus sobib sellesse päeva suurepäraselt. Pere saab pärast aktust pidulikult koos istuda.

Nõukaaegne püha. Miks seda ikka veel tähistatakse, on arusaamatu. Lilled, valged põlvikud ja koogisöömine- eestlaste nõukanostalgia ei taha kuidagi üle minna.

Väga ilus traditsioon. Kurb on vaadata, kuidas mujal tullakse argiriietega kohale, direktor peab võimlas kõne ja hakatakse õppima. Me oleme alati olnud haridust väärtustav rahvas.

Mis on hariduse väärtustamisel pistmist 1. septembriga? Ja hariduse väärtusest saime aru alles tänu sm. Stalinile?
Koogisöömine ja must-valges riietuses aktusel passimine siiski ei anna meile tippteadlasi, õnnelikke koolilapsi ja kiusamisvabasid koole. Pigem olgu see laps esimesel päeval argiriietes ja kooli algus mis tahes päeval, kui ta saab hea hariduse, on koolis õnnelik ja teda ei kiusata. Väline on nagunii tühine.

+14
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.08 17:20; 24.08 17:27; 24.08 18:22; 25.08 14:57; 29.08 18:07; 29.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on hariduse väärtustamisel pistmist 1. septembriga? Ja hariduse väärtusest saime aru alles tänu sm. Stalinile?
Koogisöömine ja must-valges riietuses aktusel passimine siiski ei anna meile tippteadlasi, õnnelikke koolilapsi ja kiusamisvabasid koole. Pigem olgu see laps esimesel päeval argiriietes ja kooli algus mis tahes päeval, kui ta saab hea hariduse, on koolis õnnelik ja teda ei kiusata. Väline on nagunii tühine.

Küll mõni võib lollusi kirjutada siia! Lugedagi vastik.

+19
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind ajab kah tigedaks, et aktus on pühapäeval 🙂
meil nimelt tööl antakse lapsevanematele 1. september vabaks, aga nüüd on see niigi vaba päev ning lisapuhkepäeva seega ei saa 🙁

+10
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 19:07; 24.08 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind ajab kah tigedaks, et aktus on pühapäeval ????

meil nimelt tööl antakse lapsevanematele 1. september vabaks, aga nüüd on see niigi vaba päev ning lisapuhkepäeva seega ei saa ????

miks sulle vaba päev antakse töölt – selleks, et lapega koos 1. septembrit tähistada, temaga koos kooli minna, aktusel olla. kas sa saad seda teha sel aastal? saad. kas eesmärk on täidetud? on. tööandja ei anna sulle 1. septembrit vabaks mitte sellepärast, et tahab sulle üht vaba päeva anda, vaid sel päeval toimuva pärast. teiseks, kuidas muudaks sinu seisu see, kui lapse aktus oleks 2.09? sina saaksid ju ainult 1. sept vabaks ehk siis sel aastal nagunii vaba päeva ei saaks.

+17
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 19:18; 24.08 23:25; 28.08 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sulle vaba päev antakse töölt – selleks, et lapega koos 1. septembrit tähistada, temaga koos kooli minna, aktusel olla. kas sa saad seda teha sel aastal? saad. kas eesmärk on täidetud? on. tööandja ei anna sulle 1. septembrit vabaks mitte sellepärast, et tahab sulle üht vaba päeva anda, vaid sel päeval toimuva pärast. teiseks, kuidas muudaks sinu seisu see, kui lapse aktus oleks 2.09? sina saaksid ju ainult 1. sept vabaks ehk siis sel aastal nagunii vaba päeva ei saaks.

Meil antakse vabaks aktuse päev, sõltumata sellest, kas see on esimesel, teisel või kolmandal septembril.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.08 15:53; 24.08 19:32; 25.08 16:48; 25.08 16:54; 25.08 17:33; 25.08 18:39; 25.08 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus koolides on 1 september aktusepäev? See on veits kummaline.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka tööpäeva poolt. Minu jaoks see pühapäevane aktus võtab vaba päeva ära, sest lapsed saavad raamatud ja vajamineva nimekirja alles siis ning see tähendab, et pärast seda kihutan mööda kaubandust ringi, et esmaspäevaks kooliasju leida. Pole just väga rõõmustav. Mind üllatas, et meie koolis olid pühapäevase alguse poolt õpetajad eesotsas.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga meeldib, et aktus on pühapäeval ja esmaspäeval hakkab kohe täie rauaga kool, mitte ei raisata seda esmaspäeva mingi tilu -lilu peale. Ise vahite esimesel tööpäeval peale puhkust lage või?

+6
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind ajab kah tigedaks, et aktus on pühapäeval ????

meil nimelt tööl antakse lapsevanematele 1. september vabaks, aga nüüd on see niigi vaba päev ning lisapuhkepäeva seega ei saa ????

miks sulle vaba päev antakse töölt – selleks, et lapega koos 1. septembrit tähistada, temaga koos kooli minna, aktusel olla. kas sa saad seda teha sel aastal? saad. kas eesmärk on täidetud? on. tööandja ei anna sulle 1. septembrit vabaks mitte sellepärast, et tahab sulle üht vaba päeva anda, vaid sel päeval toimuva pärast. teiseks, kuidas muudaks sinu seisu see, kui lapse aktus oleks 2.09? sina saaksid ju ainult 1. sept vabaks ehk siis sel aastal nagunii vaba päeva ei saaks.

esimene koolipäev antakse vabaks, et peale aktust lapsega kasvõi kohvikusse minna vms.
kui aktus on puhkepäeval, siis üks puhkamise päev jääb vähemaks

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 19:07; 24.08 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene koolipäev antakse vabaks, et peale aktust lapsega kasvõi kohvikusse minna vms.
kui aktus on puhkepäeval, siis üks puhkamise päev jääb vähemaks

tööandja ei anna sulle ju puhkamiseks päeva! lapsega kohvikusse minekuks annab ja see on sul sel aastal ikka olemas. või sa kurdad selle üle, et pead oma vabast ajast lapsega kohvikusse minema? siis on küll kehvasti.

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 19:18; 24.08 23:25; 28.08 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka tööpäeva poolt. Minu jaoks see pühapäevane aktus võtab vaba päeva ära, sest lapsed saavad raamatud ja vajamineva nimekirja alles siis ning see tähendab, et pärast seda kihutan mööda kaubandust ringi, et esmaspäevaks kooliasju leida. Pole just väga rõõmustav. Mind üllatas, et meie koolis olid pühapäevase alguse poolt õpetajad eesotsas.

Lihtsalt uudishimust. Mis asjad need on, mida ette ei oska osta ja mida esimesel koolipäeval raudselt vaja on? Ise käisin lastega (2. ja 4. kl) üks päev Prismas. Kulus u 15 min ja varandus oli mõlemal kärusse loobitud. Alustuseks elementaarne tagavara (paar igat sorti vihikut, kirjutusvahendid, kustukummid, liimid, raamatute paberid, nimesildid, päevikud, vildikad ja väiksemale vesivärvid) ja siis jooksvalt vaatab juurde, mida vaja. Kunsti asju leidub kodus vanu jääke ka nagunii, mida saab hädapärast kasutada.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 15:14; 24.08 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli eelmine aasta laupäeval esimese klassi aktus – väga ok oli. Ei saa halast aru. Mäletan, et olen isegi kooli ajal laupäeval aktusel käinud. Mingit traumat sellest ei saanud. Lisaks saavad puhkepäeval lastega tähistada ka muud sugulased.
Meie koolis on küll 1. Septembril aktus vaid esimesel klassil. Ülejäänud alustavad 2. Septembril.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 23:50; 25.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on kogu kooli ühisaktus 1. septembril kell 12, ei kurda.
Mingit pidulikkust meie pere selles päevas enam ammu ei näe ja kuhugi kohvikusse ka ei lähe, lapsed juba põhikooli lõpuklassides. Nad naeraks end lõhki sellise tsirkuse peale..
Esimesse klassi astujatel muidugi on pidupäev ja nn uue eluetapi algus.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle küll meeldib, et aktus on 1.septembril (nädalavahetusel).
Eelmisel aastal oli laupäeval ja selle arvelt said lapsed kevadvaheajale ühe päeva juurde. 1 mai oli kolmapäev. Enne seda esmaspäev oli siis vaba päev esimese septembri arvelt ning teisipäev oli iseseisva töö päev ja seega kevadvaheaeg oli justkui 1.5 nädalat. Nii mõnus 🙂

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. september kooliaasta algusena pärineb Tsaari-Venemaalt,

1. september kooliaasta algusena pärineb algkristlikust traditsioonist, kus kirikuaasta (ja seega ka kirikukoolide õppeaasta) algas 1. septembril.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.08 17:22; 25.08 10:12; 25.08 19:34; 26.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudes koolides on ka 2.09. Ma ei teagi, kuidas suhtarv on, kumba algust tänavu rohkem on. Mõnel on veel mingi kolmas variant. Mulle pigem meeldib, kui kool jääb tööpäevadesse ja nädalavahetusse ei trügi, aga selle ühe alguse elab üle, kuna pärast saavad ju varem suvevaheajale või äkki millalgi, kui pühade ja nädalavahetuse vahele peaks imelik tööpäev jääma (ma pole kalendrist seda vaadanud, kas sel aastal on üldse nii), siis äkki selle päeva võrra rohkem puhata, nii et kuni see just lapsele lisatööpäevaks õppeaasta lõikes ei jää, võib see algus olla mu poolest, nagu kool paremaks peab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Koolilaps Kooli aktused pühapäeval :(