Esileht Koolilaps Kooli aktused pühapäeval :(

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Kooli aktused pühapäeval :(

Postitas:
Kägu

1. september ongi püha, tarkusepäev, lipupäev. Pidulik aktus sobib sellesse päeva suurepäraselt. Pere saab pärast aktust pidulikult koos istuda.

Nõukaaegne püha. Miks seda ikka veel tähistatakse, on arusaamatu. Lilled, valged põlvikud ja koogisöömine- eestlaste nõukanostalgia ei taha kuidagi üle minna.

Väga ilus traditsioon. Kurb on vaadata, kuidas mujal tullakse argiriietega kohale, direktor peab võimlas kõne ja hakatakse õppima. Me oleme alati olnud haridust väärtustav rahvas.

Mis on hariduse väärtustamisel pistmist 1. septembriga? Ja hariduse väärtusest saime aru alles tänu sm. Stalinile?

Koogisöömine ja must-valges riietuses aktusel passimine siiski ei anna meile tippteadlasi, õnnelikke koolilapsi ja kiusamisvabasid koole. Pigem olgu see laps esimesel päeval argiriietes ja kooli algus mis tahes päeval, kui ta saab hea hariduse, on koolis õnnelik ja teda ei kiusata. Väline on nagunii tühine.

Minu meelest just mõnus, lisab pidulikkust. Lisaks saab varem suvevaheajale. Lisaks tõesti – kool on eestis teab is ajast just 1. septembril alanud, perega tegevused oleks võinud ju varasemaks planeerida.

1. september kooliaasta algusena pärineb Tsaari-Venemaalt, kui eesti koole hakati venestama, kuid see ei olnud üleüldine seadus.

1945 a muutus 1. sept. kooliaasta algusena kohustuslikuks ja järjepidevaks ja 1984 a. kuulutas NSV Liidu Ülemnõukogu Presiidiumi selle tarkusepäevaks.

Tarkusepäev või teadmistepäev on selgelt nõukaaegne traditsioon ja süsteem, mida tähistavad endised NL vabariigid.

Mis on siis sinu ettepanek? Alustada kooliga 1.10, st peale mihklipäeva, kui kõik põllutööd olid tehtud, austades vanu Eesti kombeid? Ja lõpetada enne jüripäeva poolest aprillist, et saaks jälle põllutöödega õigel ajal peale hakata või?
Või kopeerida lihtsalt Soomet ja alustada poolest augustist? No lihtsalt sellepärast, et Soomet peabki kõiges kopeerima? Soome haridusse pannakse meeetud rahad huugama, see tagab selle hariduse kvaliteedi, mitte poolest augustist kooliaasta alustamine.

Ja mis sa arvad, et seal Lääne koolides ei ole koolikiusamist, kuigi alustavad kooliga muul ajal? On küll, täpselt sama palju on seal koolides kiusamist, isegi rohkem kui siin.
Pealegi, Läänes jagunevad koolid tasulisteks hea haridusega rikaste koolideks (kust tulevad need tippteadlased jm haritlased) ja tasuta riigikoolideks, mis on lihtsalt laste päevahoiuasutused, haridusasutusteks neid küll nimetada ei saa.

Küll oleks elu lihtne, kui sisulised muudatused tuleksid vaid kuupäeva muutmise arvelt.
1. september on ilus ja pika traditsiooniga püha, milleks seda muuta selleks, et olla lihtsalt nt Soome moodi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis on siis sinu ettepanek? Alustada kooliga 1.10, st peale mihklipäeva, kui kõik põllutööd olid tehtud, austades vanu Eesti kombeid? Ja lõpetada enne jüripäeva poolest aprillist, et saaks jälle põllutöödega õigel ajal peale hakata või?
Või kopeerida lihtsalt Soomet ja alustada poolest augustist? No lihtsalt sellepärast, et Soomet peabki kõiges kopeerima? Soome haridusse pannakse meeetud rahad huugama, see tagab selle hariduse kvaliteedi, mitte poolest augustist kooliaasta alustamine.

Ja mis sa arvad, et seal Lääne koolides ei ole koolikiusamist, kuigi alustavad kooliga muul ajal? On küll, täpselt sama palju on seal koolides kiusamist, isegi rohkem kui siin.
Pealegi, Läänes jagunevad koolid tasulisteks hea haridusega rikaste koolideks (kust tulevad need tippteadlased jm haritlased) ja tasuta riigikoolideks, mis on lihtsalt laste päevahoiuasutused, haridusasutusteks neid küll nimetada ei saa.

Küll oleks elu lihtne, kui sisulised muudatused tuleksid vaid kuupäeva muutmise arvelt.
1. september on ilus ja pika traditsiooniga püha, milleks seda muuta selleks, et olla lihtsalt nt Soome moodi?

Minul on sügavalt ükskõik kuna kool algab. Alaku augustis või oktoobris või 1. sept.
Vastasin neile, kes väidavad, et “Eestis on alati haridust väärtustatud” ja see väärtustamine on võimalik vaid siis, kui kool hakkab nui neljaks 1. sept. Soomes, Rootsis, Norras ja kusagil mujal muidugi haridust ei väärtustata, see on ainult meile omane.
Või, et tegemist on “vana ja austamisväärse traditsiooniga, Eestis on kool alanud 1. sept. juba varakristlikust ajast saadik”. Mida on 21. sajandi koolil pistmist varakristliku ajaga, on muidugi arusaamatu.

Fakt on siiski see, et 1. sept. sai kooli alguse päevaks nõukaajal ja “pikk traditsioon” nimega tarkusepäev ulatub aastasse 1984.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hästi, 1.september sai tarkusepäevaks koledal, punasel ajal. See ei tähenda aga seda, et peaksime kõike, mis on nõukaajal alguse saanud, kukkuma maha tegema või hävitama.
1.september on kooliaasta algus. See ei tule ju üheski kodus ootamatu üritusena. Seega oma muud üritused saab aegsasti teistele kuupäevadele planeerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu ettepanek on alustada kooliga igal aastal septembri esimesel tööpäeval. Osad koolid nii ka teevad, osad koolid on kinni kindlasti sellles esimese septembri kuupäevas.

1.september on kooliaasta algus.

Oleneb koolist. Osades on rahulikult septembri esimene tööpäev. Ja tarkusepäev võibki olla septembri esimene tööpäev. On meil teisigi pühasid, mis nädalapäevast sõltuvad, keegi ei nuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

1.september on kooliaasta algus.

Oleneb koolist. Osades on rahulikult septembri esimene tööpäev.

Teatavasti on riiklikult ette nähtud koolipäevade arv. Seda muuta kooliti ei saa. Nii et koolid, kes alustavad õppeaastaga 2.septembril, tuleb kevadel päevake kauem koolis käia.
Ja me kõik teame, kui raske on õppeaasta lõpp, mil klassiaknast sirab päike ja mõtted mujal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teatavasti on riiklikult ette nähtud koolipäevade arv. Seda muuta kooliti ei saa. Nii et koolid, kes alustavad õppeaastaga 2.septembril, tuleb kevadel päevake kauem koolis käia.
Ja me kõik teame, kui raske on õppeaasta lõpp, mil klassiaknast sirab päike ja mõtted mujal.

Jajah. ja õppeaasta algus on samuti raske. Kohe alustuseks 6 päeva järjest teha on julm. Mina ise ei suudaks. Aga lapsed peavad suutma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ja paljud teised käisidki 6 päeva järjest koolis. Aastaid. Meie tegime ka balti keti ja selle vabariigi.
Sina ja su lumehelbeke seda muidugi ei suuda. Üks aktus pühapäev üle elada pärast kolme kuud puhkust on muidugi ennekuulmatu piinamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jajah. ja õppeaasta algus on samuti raske. Kohe alustuseks 6 päeva järjest teha on julm. Mina ise ei suudaks. Aga lapsed peavad suutma?

Ma olen täitsa päri sinuga. See aktus on seal viie koolipäeva ees ikkagi liig mis liig. Kurnav igas võtmes. Sellest on ka suhteliselt keeruline, kui mitte lausa ilmvõimatu taastuda. Peaks aktuse asemel hoopis piketi Haridusministeeriumi ees korraldama, et kuidas nad tolereerivad sellist õpilaste julma kohtlemist!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ja paljud teised käisidki 6 päeva järjest koolis. Aastaid. Meie tegime ka balti keti ja selle vabariigi.
Sina ja su lumehelbeke seda muidugi ei suuda. Üks aktus pühapäev üle elada pärast kolme kuud puhkust on muidugi ennekuulmatu piinamine.

Miks sa nii õel oled endast erineva arvamusega inimese vastu? Mina ei õelutse nende kallal, kes just esimest septembrit aktusepäevaks tahavad, lihtsalt ütlen enda arvamuse. Miks sina õelutsed?

Ma käisin ka laupäeviti koolis, kui kunagi aastal 76 kooli läksin. Ja ei pea seda normaalseks. Ja mul pole lumehelbekestest lapsi, ära võta enda järgi. Ahjah, sinu lapsed on koolikiusajad, nii õelal isklikuks muutuval ema puhul see normaalne, muidugi.

Sulle muidu meeldiks, kui peale neljanädalast puhkust enne, kui esmaspäeval tööle lähed, peaksid pühapäeval kell 10 tööle minema, et seal ülemusega rääkida, tema motivatsiooni kõnet kuulata ning järgmise nädala/aasta tööplaanid üle vaadata? Mulle ei meeldiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa nii õel oled endast erineva arvamusega inimese vastu? Mina ei õelutse nende kallal, kes just esimest septembrit aktusepäevaks tahavad, lihtsalt ütlen enda arvamuse. Miks sina õelutsed?

Ma käisin ka laupäeviti koolis, kui kunagi aastal 76 kooli läksin. Ja ei pea seda normaalseks. Ja mul pole lumehelbekestest lapsi, ära võta enda järgi. Ahjah, sinu lapsed on koolikiusajad, nii õelal isklikuks muutuval ema puhul see normaalne, muidugi.

Sulle muidu meeldiks, kui peale neljanädalast puhkust enne, kui esmaspäeval tööle lähed, peaksid pühapäeval kell 10 tööle minema, et seal ülemusega rääkida, tema motivatsiooni kõnet kuulata ning järgmise nädala/aasta tööplaanid üle vaadata? Mulle ei meeldiks.

Sest sina oled enneolematult empaatiavõimetu nende suhtes, kelle elu ongi julm.

Kool hakkabki 1.september. seekord pühapäev. Mis see minu puhkuse analoogia siia puutub? Äkki alustaks pigem siis 30.august?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ehk täpsustad, kuidas minu empaatiavõimetus avaldub? Konkreetselt palun, kelle vastu ja kuidas?

Ja tema-ise-ju on muidugi koolikiusajate lemmikõigustus enda käitumisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu laste koolis on esimene koolipäev 2.09 ja viimane 9.06.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt on siiski see, et 1. sept. sai kooli alguse päevaks nõukaajal

Ei saanud. 1. septembril algab kool kõigis õigeusumaades, sest õigeusu kirikuaasta algab tänini 01.09. Ka Eestis on sellel pikk traditsioon, kuna ajalooliselt oli suur hulk kihelkonnakoole õigeusukoolid (paljudes kihelkondades teisi polnudki). Esimese vabariigi ajal algas kool samuti 1. septembril.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust on just armas, et 1 september on kooli algus, mitte 2, sama hästi võiks mõne muu teise püha teisele päevale lükata. Saadame lapse kooli ja siis on terve päev koos perega mõnus olla – läheme välja sööma näiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ehk täpsustad, kuidas minu empaatiavõimetus avaldub? Konkreetselt palun, kelle vastu ja kuidas?

Ja tema-ise-ju on muidugi koolikiusajate lemmikõigustus enda käitumisele.

Aga palun. Minu ja mu laste koolikiusajateks tembeldamine? Otsene julmus ja stigmatiseerimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga palun. Minu ja mu laste koolikiusajateks tembeldamine? Otsene julmus ja stigmatiseerimine.

Kas sinu elu ongi julm? Või kuidas see sinu koolikiusajaks nimetamine nüüd selgitab, et mina olen empaatiavõimetu nende suhtes, kelle elu ongi julm?

Aga jah, kui su elu ongi julm, siis tunnen kaasa. Olen nõus, et palju on inimesi, kelle vastu elu ongi väga julm olnud ja neist inimestest on mul siiralt kahju. Ka sinust on kahju, kui sinu elu julm on.

Koolikiusamist ning endaga eriarvamusel oleva inimese isiklikul tasemel ründamist ma siiski õigeks ei pea. Jah, ka mina vastasin sinu rünnakule rünnakuga, tean. Aga seda, et su elu julm on, ma ei teadnud.

Please wait...
Postitas:
trolliplika

Kujutad ette, minu lapsed pidid reedesel päeval kooli minema (16. august). Ja koolis pole aktust, vaid kohe tavaline koolipäev, kuigi ainult 2 või 3 tundi (oleneb vanuaest). Esimesel klassil on veidi pidulikum päev. Pühapäev ei ole sugugi nii hull, rahvas on nagunii kodus tagasi, kuna järgmine päev on töö- ja koolipäev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka pühapäeval aktus kl 9 ja ei poolda. Isegi 1. klassi puhul mitte. Jääb täitsa arusaamatuks vajadus kool nädalavahetusele organiseerida. Et saame siis päeva võrra varem suvepuhkusele? No kuulge. Viimased 1,5 nädalat on koolides selline kummi venitamine, a la spordipäev 45 min. Muuseumi külastus keset päeva 2h, vanem peab loomulikult viima ja tooma. Klassikoristus 1h ja kojuminek. Ekskursioon teise linna, vii ja too bussi pealt keset tööpäeva. Kellele seda potjomkini küla vaja on, kui kõik need 1,5 nädala peale venitatud asjad saaks 2 päevaga ära teha? Vot seal on mul tõsiseid raskusi, et töölt pm iga päev ära küsida. Aga arusaam, et kool peab nui neljaks algama just 1. sept, võiks jääda nõukaaega. Seda enam, et see on jäetud iga kooli enda otsuseks ja uskuge või mitte, on peresid, kus kõik lapsed ei käi samas koolis ja nii on meil õnn minna kooli nii pühapäeval kui ka küsida vabaks esmaspäev, sest aktused erinevatel päevadel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis te nutate, mul läks üks lastest juba 8. augustil kooli.
Teisel algab 1.septembril ja mulle see meeldib. Kuna seal koolis käivad lapsed üle Eesti, siis on vanematel palju mugavam lapsed pühapäeval ära tuua kui nädala sees sõitu organiseerima hakata.
Olge õnnelikud, et Eestis on esimene koolipäev pidulik ja tore. Unistustemaal Soomes minnakse venind halli dressipüksiga kooli soost olenemata ja haridustasemelt ollakse mitu aastat maas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene on süsteemi ori. Kui süsteem otsustab, et sellel pühapäeval sa ei puhka, vaid viid lapse kooli, siis nii on. Põhiharidus on meil kohustuslik, pääsu pole. Tublimad lapsed harjutavad aktuseks kava juba esmaspäevast.palju õnne. aga treenima peab, sest a la 15 a pärast on see lapsuke juba panga ori ja vabadusest loobumist tulebki pisara kaupa harjutada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina just väga ootasin, et tuleks aktusepäevaks just pühapäev. Mitut asja nii lihtsam korraldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei, kui isegi sul on 3 last ja neist ühel-kahel juhtub avaaktuse 1. september olema nädalavahetusel,

Mul ongi kolm last. Vanim alustas oma kooliteed pühapäeval, keskmine laupäeval ja nüüd noorim alustab taas pühapäeval 🙂
Aga meie perele sobib. Just see, et siis on see tähtis päev kindlasti töölt vaba. Mitte ainult vanematel, aga ka vanavanematel ja teistel olulistel inimestel, kes tahaksid aktusele või pärast aktust meie juurde tähistama tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1. september ongi püha, tarkusepäev, lipupäev. Pidulik aktus sobib sellesse päeva suurepäraselt. Pere saab pärast aktust pidulikult koos istuda.

Nõukaaegne püha. Miks seda ikka veel tähistatakse, on arusaamatu. Lilled, valged põlvikud ja koogisöömine- eestlaste nõukanostalgia ei taha kuidagi üle minna.

Päris paranoiliseks ei maksa ka oma nõukafoobias minna! Äkki on kool üleüldse üks sotsialismiaja igand ja tuleks ära jätta?! Lenin käskis ju õppida, õppida, õppida!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene on süsteemi ori. Kui süsteem otsustab, et sellel pühapäeval sa ei puhka, vaid viid lapse kooli, siis nii on. Põhiharidus on meil kohustuslik, pääsu pole. Tublimad lapsed harjutavad aktuseks kava juba esmaspäevast.palju õnne. aga treenima peab, sest a la 15 a pärast on see lapsuke juba panga ori ja vabadusest loobumist tulebki pisara kaupMeil on ka kodukool

Inimene on süsteemi ori. Kui süsteem otsustab, et sellel pühapäeval sa ei puhka, vaid viid lapse kooli, siis nii on. Põhiharidus on meil kohustuslik, pääsu pole. Tublimad lapsed harjutavad aktuseks kava juba esmaspäevast.palju õnne. aga treenima peab, sest a la 15 a pärast on see lapsuke juba panga ori ja vabadusest loobumist tulebki pisara kaupa harjutada

Aga palun, kodukool. Aga palun, ela metsas kuuris laenuvabalt. Või leiuta uus angry birds. Ei ole kohustus koolis reaalselt koolis käia ega laenu võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See aasta oli 24.veebruar pühapäev – sama hästi oleks võinud ju tõmmata teema üles, et tähistame iseseisvuspäeva esmaspäeval -saame siis ühe vaba päeva juurde!
Traditsioon on alustada kooli 1 septembril ehk tarkusepäeval ning ma ei saa aru, millest selline hädaldamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina läksin kooli aastal 1986. tallinnas. ja mitte kunagi ei mindud nädalavahetusel aktusele. ikka septembri esimesel tööpäeval. ei tea ka kedagi, kes oleks käinud nädalavahetusel! mis jutt see traditsioonilisest 1. septembrist on? ausalt ei saa aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps läheb TPL-i esimesse klassi ja ma ei tea siiani, millal aktus on?! Vaatan, et kõigil juba teada. Selle kooli kodulehel pole sõnagi ja meilile pole ka tulnud. Olen juba närvis, sest rahaks teada, kuidas oma asju planeerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps läheb TPL-i esimesse klassi ja ma ei tea siiani, millal aktus on?! Vaatan, et kõigil juba teada. Selle kooli kodulehel pole sõnagi ja meilile pole ka tulnud. Olen juba närvis, sest rahaks teada, kuidas oma asju planeerida.

TPLis on alati sept esimesel tööpäeval. 1. klassil vast 10 paiku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu lapsel on 1. klassi aktus 2. septembril, aga mul nii suuri plaane pole, et see kuidagi mu elukorraldust väga mõjutaks, kui see 1. septembril oleks. kui eelmisel päeval saaks teada, oleks juba hästi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie koolis on koolialgus sept esimiene tööpäev. Toimub vaid aktus ja klassijuhataja tund. Samas ei oleks minujaoks probleem, kui see oleks nv-l.
Lapsed juba ootavad mitu nädalat kooli.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Esileht Koolilaps Kooli aktused pühapäeval :(