Esileht Koolilaps Kooli aktused pühapäeval :(

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: Kooli aktused pühapäeval :(

Postitas:

Minu laps läheb TPL-i esimesse klassi ja ma ei tea siiani, millal aktus on?! Vaatan, et kõigil juba teada. Selle kooli kodulehel pole sõnagi ja meilile pole ka tulnud. Olen juba närvis, sest rahaks teada, kuidas oma asju planeerida.

TPLis on alati sept esimesel tööpäeval. 1. klassil vast 10 paiku.

Ma pole küll TPL lapsevanem, aga kodukal on kirjas, et koorid kogunevad avaaktusel esinemiseks 2. septembril aulasse kell 8.45. Ma järeldan, et siis aktus on 2. septembril kell 9 äkki. Igaks juhuks küsiks sekretärilt üle, tema kontakt on ka seal olemas: jane.sisask[ät]tpl.edu.ee

Jah, nüüdseks kodulehel info ja sain meili ka. 🙂 Hommikul veel polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 10:26; 26.08 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on õpetajatest kahju. Nädalavahetus jääb lühemaks. Mu meelest pole aus nende suhtes.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin vastupidi võiks isegi öelda et ebameeldivalt üllatunud, 12 aasta peale on sel aastal esimene kord kui reaalis polegi aktus esimesel septembril, millegi peale ei saa enam kindel olla 🙁

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha taevas, me räägime ÜHEST pühapäevast aastas. Seda ka ei raatsita lapse peale “raisata”… Müstika

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on õpetajatest kahju. Nädalavahetus jääb lühemaks. Mu meelest pole aus nende suhtes.

õpetajad saavad selle ühe päeva, samamoodi nagu lapsedki, õppeaasta jooksul tagasi. pole vaja muretseda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 19:18; 24.08 23:25; 28.08 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu laps alustaks esimest klassi mingil muul päeval kui 1. septembril, oleks selline natuke nagu kurb tunne, nagu oleks ta millestki toredast ilma jäänud. Vanemate klasside puhul pole enam oluline, no ja ülikoolis algab õppetöö nagunii alati esmaspäevaga.

Aga ideaalne nädalapäev 1. septembri jaoks on muidugi reede.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru sellest 1. septembri ülimuslikustamisest. Mina läksin kooli 1985 ja kordagi ei olnud koolialguse aktus puhkepäeval. Kuni laupäev vanematel klassidel koolipäev oli, võis olla laupäeval, aga pühapäeval kindlasti mitte. Aktusepäev on õpetajatele tööpäev ja inimeste pühapäeval tööle tirimiseks peab olema tõsisem põhjus kui prognoositav kalendri eripära.

Õnneks minu lapse kool on väga normaalne – pühapäeviti midagi ei toimu, alustatakse esmaspäeval. Eelmisel aastal, kui 1. september oli laupäev, toimus 1. klasside aktus laupäeval. Ülejäänud klassid alustasid ikka rahulikult esmaspäeval.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on õpetajatest kahju. Nädalavahetus jääb lühemaks. Mu meelest pole aus nende suhtes.

Õpetajatel on 56 päeva puhkust. Millest täpselt sul kahju on?

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.08 17:25; 25.08 18:31; 25.08 19:59; 26.08 07:33; 28.08 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskohas teil need aktused kõik kell 8 hommikul algavad? Meil enne kella 12 ei toimu midagi, nädalapäevast olenemata. Mitte iial ei ole ühtegi aktust olnud kell 8 hommikul.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja paljud teised käisidki 6 päeva järjest koolis. Aastaid. Meie tegime ka balti keti ja selle vabariigi.

Sina ja su lumehelbeke seda muidugi ei suuda. Üks aktus pühapäev üle elada pärast kolme kuud puhkust on muidugi ennekuulmatu piinamine.

Õudne, kui selline tädi Heino sõna võtma hakkab.
Sinu vanavanemad osalesid Vabadussõjas ja nende vanavanemad olid pärisorjad. Sa oled ikka täielik lumehelbeke ja hädavares nende kõrval.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.08 17:20; 24.08 17:27; 24.08 18:22; 25.08 14:57; 29.08 18:07; 29.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aasta oli 24.veebruar pühapäev – sama hästi oleks võinud ju tõmmata teema üles, et tähistame iseseisvuspäeva esmaspäeval -saame siis ühe vaba päeva juurde!

Traditsioon on alustada kooli 1 septembril ehk tarkusepäeval ning ma ei saa aru, millest selline hädaldamine.

Normaalsetes riikides ongi esmaspäev vaba, kui riigipüha langeb nv-le. Eestlane surub muidugi alandlikult mütsi pihku, teeb tööandjale sügava kummarduse ja austab traditsiooni.
1. sept. traditsioon on see alates nõukaajast, saa üle sellest nostalgiast.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.08 17:20; 24.08 17:27; 24.08 18:22; 25.08 14:57; 29.08 18:07; 29.08 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last erinevates koolides, ühel algab 1.09 ja kahel 2.09. Minu jaoks pole mingit vahet, uurisin ka laste käest – neil on ka täiesti ükskõik. Siiski, muidu oleme teinud 1. koolipäeva pildi lastest koos, sel aastal siis ei tule välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on ju võimalus laps koju jätta ja tõend kirjutada kui see pühapäevane koolialgus terve pere nii stressi ajab????

Mulle meeldib, aega laps valmis sättida ja pärast perega midagi teha. Oma laps küll esimest aastat gümnaasiumis ja aktus homme, aga läks vabatahtlikult oma vana kooli aktusele esinema täna (20 km bussisõitu ja äratus kell kuus????).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu laps alustaks esimest klassi mingil muul päeval kui 1. septembril, oleks selline natuke nagu kurb tunne, nagu oleks ta millestki toredast ilma jäänud. Vanemate klasside puhul pole enam oluline, no ja ülikoolis algab õppetöö nagunii alati esmaspäevaga.

Mu vanem poiss võttis selle teema kokku sõnadega “Sel aastal on 1. september 2. septembril”. Nii tal (esimene aasta gümnaasiumis) kui ta vennal (esimene aasta koolis) oli aktus eile, 2. septembril. Mul õnneks kuidagi kurb tunne ei ole kuigi pühapäev oleks ka sobinud. Siiski arvan, et normaalsem oleks inimesi ja lapsi (eriti neid, kes ei alusta kooliteed) pühapäeval mitte tööle-kooli ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )


Esileht Koolilaps Kooli aktused pühapäeval :(