Esileht Koolilaps Kooli huviringide maksumus

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kooli huviringide maksumus

Postitas:

Kui palju teie oma laste huviringide eest maksate? Pean silmas just neid ringe, mida koolis pakutakse, mitte erahuvikoole.

Meil on iga aasta hind tõusnud, sellest sügisest jälle teade, et Tallinna Haridusamet on kinnitanud uued hinnad. Üks huviring keskmiselt 25 eurot, aga klaveri- ja kitarriõpe lausa 60 eurot kuu / 1 tund nädalas (ja see ei ole individuaalõpe). Mulle tundub nagu kallivõitu? Laps käib tantsustuudios, kus tunnihinnaks tuleb aasta eest makstes isegi kõigest 3,5 eurot. nii tantsustuudios kui muusikakoolis saab veel soodustust mitme lapse pealt, koolis mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 18:17; 30.08 23:10; 31.08 10:30; 31.08 19:36; 31.08 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Tartus on üldjuhul 30 eurot/kuu kõiksugu spordi- ja tantsutrennid. Üks laps käib pilliringis, see on 7 eurot kord; teine linnale kuuluvas muusikakoolis, seal on aasta 400 eurot. Soodustusi ei saa kahjuks. Mulle tundub paljuvõitu, kuna mu lapsed jõuavad ja tahavad käia päris mitmetes ringides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pilliõpe tundub kyll kallivõitu. Nõmme noortemajas on klaver nt 45 eurot (ind. tund pluss solf iga nädal).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 18:33; 31.08 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siin sattusin juhuslikult lugema koolilaste teemat. Ja ausalt öeldes maksan mina lapse (2-aastane) muusikaringi eest 35 eurot kuus (4x) ja ujumise eest 6 eurot kord koos klubikaardiga, muidu oleks kaheksa. Ma ei usu, et kooli pakutavad huvuringid kehvemad on…samas ei tea ka nende rahastamis-skeemi. Aga 60 eurot kidratundide eest tundub küll ulme – selle eest saaks kuskilt mujalt eratunde juba ma arvan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:35; 30.08 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju teie oma laste huviringide eest maksate? Pean silmas just neid ringe, mida koolis pakutakse, mitte erahuvikoole.

Kõik koolis toimuvad huviringid on meil õpilastele alati tasuta olnud. Nii on ka sel õppeaastal.
Huviringide nimekiri:
RAHVATANTS
VABATANTS
KUNSTI-JA KÄSITÖÖRING
KERAAMIKA
KODUTÜTRED
RAADIORING MÕISA HÄÄL
KÄSIPALL
SULGPALL
PILLIÕPE
ROBOOTIKA
LOODUSRING
MUDILASKOOR
LASTEKOOR
SOLISTID
PUUTÖÖ

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:44; 30.08 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju teie oma laste huviringide eest maksate? Pean silmas just neid ringe, mida koolis pakutakse, mitte erahuvikoole.

Kõik koolis toimuvad huviringid on meil õpilastele alati tasuta olnud. Nii on ka sel õppeaastal.

Huviringide nimekiri:

RAHVATANTS

VABATANTS

KUNSTI-JA KÄSITÖÖRING

KERAAMIKA

KODUTÜTRED

RAADIORING MÕISA HÄÄL

KÄSIPALL

SULGPALL

PILLIÕPE

ROBOOTIKA

LOODUSRING

MUDILASKOOR

LASTEKOOR

SOLISTID

PUUTÖÖ

Vahva kool tundub olevat. Kas tohib küsida, mis kooliga tegu?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:35; 30.08 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heimtali Põhikool Viljandimaal

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 19:44; 30.08 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kõik tasuta. Maakool.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on tasuta ringe ka, aga need tasulised olid märksa odavamad, kuni korraldas kooli juures tegutsev mtü. nüüd on ringid kooli all ja raha läheb tln linnale. ja kohe on palju kallim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 18:17; 30.08 23:10; 31.08 10:30; 31.08 19:36; 31.08 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on koolis ka tasuta ringid.
Rahvatants, kunst, robootika, liikumisrühm, loodusring, drooniring, jooga, koor, ansambel jms. Jalgpall, korvpall, võrkpall, kergejõustik,võimlemine on ainult tasulised, aga see on väike summa.
Näiteks mu laps käib kergejõustikus kord nädalas ( ise saad valida kui palju). Maksame alla 10€ oli vist 6€ äkki. Pole kindel

Üks huviring keskmiselt 25 eurot, aga klaveri- ja kitarriõpe lausa 60 eurot kuu / 1 tund nädalas (ja see ei ole individuaalõpe).

Mulle tundub see pilliõpe ikka meeletult kallis. Minu laps käib muusikakoolis. See sisaldab: kaks klaveri individuaalõpet,2 solfedžo rühmaõpe, 1 muusikaajalugu (rühmas), 1 lisapilli individuaalõpe. Ning kuna meil pole lisapilli võimalik koju muretseda,siis on veel kord nädalas harjutamistund. Maksame igatahes alla 30€.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks huviring keskmiselt 25€ kuus ei ole tegelikult üldse palju, tegelikult ka 60€ mitte, sest sellest summat tuleb maksta:
– õpetaja palk koos KÕIGI maksudega (sh sotsiaalmaks jm tööandja maksud),
– lisaks peab sellest välja tulema vajalikud muud lisamaterjalid ja kulud (nt kunstiringis käsitöövahendid, savi, paberid, muusikaringis vajadusel pillide remont või puhastamine + klaveri häälestamine, robootikaringis võistlustel osalemistasu (FLL osalemistasu 1 võistkonnale on 130€+ väljaku juppide saatmise kulleritasu, robotexil 50€ 2-3-lapseline võistkond),
– lisaks tuleb maksta õpetajale palka ka sel juhul, kui õpetaja on nt lastega kuskil võistlustel või esinemisel kaasas (FLLil nt 8h päev),
– vajadusel ka õpilaste transpordi eest
Veel on vaja arvestada, et osa lapsevanemaid jätavad üldse maksmata, nt põhimõüttelised mittemaksjad või ütlevad et ei saa HAlt arveid kätte vmt (tallinna haridusamet kannab igal aastal maha trve hulga nö “lootusetuid võlgasid” – vaadake linnavalitsuse dokumendiregistrist), osa lapsi jätavad ringi pooleli (sügisel alustab nt 16, kevadeks järgi 7-8), osa lapsi on vahepeal haiged ja ei maksa sellepärast (nt “gripikuudel” on täisarve vaid 1-2 õpilasel, pool arvet ca 60%, ülejäänud üldse maksust vabastatud, kuna puudusid terve kuu)

ringijuhid on koolis ühekordse töövõtu- või käsunduslepinguga, neile makstakse vaid sept(okt)-mai, puhkust pole ette nähtud. ka õpetajatest ringijuhid ei saa puhkuseraha ringi juhtimise eest, lihtsalt talvine lisaots käsunduslepinguga.

Kui ringi viib koolis läbi kas FIE või mingi OÜ või MTÜ, siis see peab kooli ruumide kasutamise eest maksma Tallinnas haridusametile 20-25€ üüri iga üksiku 45min eest

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 10:11; 31.08 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan väga hästi aru, et kaasnevad kulud on suured, kuid huvitav on just see, et kuni ringe viis läbi mtü, olid kuutasud vanemate jaoks oluliselt väiksemad kui nüüd, mil tasu kehtestab tln haridusamet. isegi eraettevõtjast koolitaja suudab pakkuda madalamaid hindu, samas munitsipaalhuviringi puhul ei tohiks ju olla tegemist tulutaotleva ettevõtlusega?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 18:17; 30.08 23:10; 31.08 10:30; 31.08 19:36; 31.08 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni ringe viis läbi mtü, olid kuutasud vanemate jaoks oluliselt väiksemad kui nüüd, mil tasu kehtestab tln haridusamet.

aga võibolla oli see MTÜ saanud ringi läbiviimiseks kuskilt väljastpoolt mingit toetust? nt Sotsiaalfond, Vaata Maailma SA, Teadusagentuur jne on juba aastaid pakkunud mingeid toetusi.
VM-l oli eelmisel või üleelmisel aastal nt mingi projekt, kus nad maksid kinni ringi juhendaja töötasu esimesel tegevuse poolaastal kui avati täiesti uus ring.
Teadusagentuuril oli ka mõned aastad tagasi mingi suurem huvihariduse arendamise projekt, kus esimesel aastal sai toetust mingi 60-80%& eelarvest, järgmisel juba vähem toetust ja kolmandal aastal pidi juba ise toime tulema.
jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 10:11; 31.08 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kõik tasuta. Maakool.

Sama siin. Kooli poolt on valikus: jalka, kergejõustik, maadlus, kunstiring, näitering, puutööring, robootika ja võibolla veel midagi.

Lisaks on muusikakool valla poolt toetatud ja muusikakoolis on pilliõpe (koos solfiga), tantsimine või laulmine seni 20 eurot olnud, kuigi võimalik, et uuest aastast on 30 eurot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks huviring keskmiselt 25€ kuus ei ole tegelikult üldse palju, tegelikult ka 60€ mitte, sest sellest summat tuleb maksta:

– õpetaja palk koos KÕIGI maksudega (sh sotsiaalmaks jm tööandja maksud),

– lisaks peab sellest välja tulema vajalikud muud lisamaterjalid ja kulud (nt kunstiringis käsitöövahendid, savi, paberid, muusikaringis vajadusel pillide remont või puhastamine + klaveri häälestamine, robootikaringis võistlustel osalemistasu (FLL osalemistasu 1 võistkonnale on 130€+ väljaku juppide saatmise kulleritasu, robotexil 50€ 2-3-lapseline võistkond),

– lisaks tuleb maksta õpetajale palka ka sel juhul, kui õpetaja on nt lastega kuskil võistlustel või esinemisel kaasas (FLLil nt 8h päev),

– vajadusel ka õpilaste transpordi eest

Veel on vaja arvestada, et osa lapsevanemaid jätavad üldse maksmata, nt põhimõüttelised mittemaksjad või ütlevad et ei saa HAlt arveid kätte vmt (tallinna haridusamet kannab igal aastal maha trve hulga nö “lootusetuid võlgasid” – vaadake linnavalitsuse dokumendiregistrist), osa lapsi jätavad ringi pooleli (sügisel alustab nt 16, kevadeks järgi 7-8), osa lapsi on vahepeal haiged ja ei maksa sellepärast (nt “gripikuudel” on täisarve vaid 1-2 õpilasel, pool arvet ca 60%, ülejäänud üldse maksust vabastatud, kuna puudusid terve kuu)

ringijuhid on koolis ühekordse töövõtu- või käsunduslepinguga, neile makstakse vaid sept(okt)-mai, puhkust pole ette nähtud. ka õpetajatest ringijuhid ei saa puhkuseraha ringi juhtimise eest, lihtsalt talvine lisaots käsunduslepinguga.

Kui ringi viib koolis läbi kas FIE või mingi OÜ või MTÜ, siis see peab kooli ruumide kasutamise eest maksma Tallinnas haridusametile 20-25€ üüri iga üksiku 45min eest

Tallinna Haridusametis on selline tohuvapohu, et ma üldse ei imesta arvete annulleerimise vajaduse üle. Niisama neid küll nüüd keegi korstnasse ei kirjuta.

Minult nõuti ka “võlga”, ainult, et ma olin juba pool aastat enne väidetavat lapse poolt teenuse kasutamist teise Eesti otsa kolinud. Kusjuures enne poole aasta möödumist ei saanud ühtegi arvet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Haridusametis on selline tohuvapohu, et ma üldse ei imesta arvete annulleerimise vajaduse üle. Niisama neid küll nüüd keegi korstnasse ei kirjuta.

nõus sinuga.
mul õpetajana kogemus, kus keset ainetundi marssis sisse kooli majandusjuhataja ja teatas, et “sellel sinu lapsel – (nimi) – on mitu kuud ringitundide eest maksmata ning sa pead tema vanematele seda meelde tuletama!”. Ise olin gümnaasiumiõpetaja, ringitunde tegin korra nädalas algklassilastele, ülemuste poolt edastati mulle vaid laste nimekiri, mingeid vanemate nimesid-kontakte mul polnudki, lepingud käisid hoopis huvijuhi-kooli sekretäri-HA kolmnurga kaudu.
teine juhtum, kui vanem kirjutas õiged andmed, aga arvutisse sisestades tegi keegi tähevea sisse. mitu kuud oli maksmata, HA raamatupidamisest ka keegi ei vaevunud vanemale helistama. Direktor käskis lapse ringist juba eemaldada, aga siis helistas lapsevanem, et miks pole ühtki arvet tulnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis käib kunstiringis, see on 21 eurot kuu. Kooliväliselt veel ujumistrenn 2 x nädalas, 50 eurot kuu. Eks need ringid ongi kallid, kui meil kaks last korraga lasteaias olid ja mõlemad lasteaia ringides käisid (kummalgi 2 ringi), siis läks huviharidusele kahe lapse peale kuus u 100 eurot. Nüüd on suurem laps koolis ja huviharidusele kulub rohkemgi kui lasteaia ajal, kuigi siis tundus, et maksa end lolliks, kahe lapse lasteaiaarved, ringid, eelkool. Vaatan, et ega kulusid lastega nii või naa vähemaks ei jää, kui just igasugusele huvitegevusele kriipsu peale ei tõmba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutasin just välja, et laps saaks soovitud ringides (koolis) käia, hakkab kuluma 80 eur kuus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna just vaatasin, et täitsa normaalsed hinnad. 11, 17, 19 eurot kuu. 19 nt kitarriõpe. Tallinna kool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna just vaatasin, et täitsa normaalsed hinnad. 11, 17, 19 eurot kuu. 19 nt kitarriõpe. Tallinna kool.

aga teil ei ole siis haridusameti kaudu, st arve ei tule haridusametilt?

meil läks ühe lapse neli ringi varem maksma u 40 eurot, nüüd läheks laias laastus 90 (oleneb ainest, mõni on kallim, mõni odavam, kuid mitte ükski alla 21.-). lihtsalt varem olid soodustused, kui laps käis mitmes ringis + soodustused pere teise/kolmanda lapse pealt + soodustus, kui maksid terve aasta korraga. HA alla minekuga kadusid kõik soodustused. ilmselgelt ei käi mu kolm last enam kõigis ringides, kus nad tahaksid, sest neil on ka kooliväliselt tegevusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 18:17; 30.08 23:10; 31.08 10:30; 31.08 19:36; 31.08 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see lohutab, siis haridusametiga seotud huviringide eest saab hiljem tulumaksu tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 18:33; 31.08 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see lohutab, siis haridusametiga seotud huviringide eest saab hiljem tulumaksu tagasi.

mis ta ikka nii väga lohutab – mtü ajal saime ka.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.08 18:17; 30.08 23:10; 31.08 10:30; 31.08 19:36; 31.08 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuta robootika? Kitarr 19 eur?
Ma olen hämmingus, ausalt.
Meil koolis robootika 48 eur 1x nädalas 3-5 klassid koos.
Kitarri individuaalne tund 58 eur 1x nädalas, 2x nädalas 105 eur. Grupitund pole palju odavam, vist 45 eur 1x nädalas
Ujumine 2x nädalas 65 eur.
Teeb nõutuks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen copy paste oma lapse kooli tasuta huviringidest, minu laps käib sealt ainult poistekooris.

Tasuta huviringid
I kat mudilaskoor
Poistekoor
Lastekoor
Noortekoor
3D printimine
Rahvatants 6.klass
5. klassi lauluring
Arvutiring
Fotograafia
Malering
Rahvatants 8.klass
Rokikool
Rahvatants 10.-12.klass
Rahvatants 4. klass
Rahvatants 3.klass
Rahvatants 5.-7.klass
Rahvatants 2. klass
Solistid
Mudilaskoor 1. klass
4. klassi lauluring
Näitering 5.-7.klass
Näitering 8.-12.klass
Rahvatants 1.klass
Inglise keele klubi 1.-4.klass
1.-4.kl tüdrukute jalgpall

Laps käib tasu eest muusikakoolis, kuumaks 37 eurot, milles sisaldub kaks individuaalset pillitundi (muusikakooli kõik tunnid 45 minutit), üks ansambli pillitund, kaks solfedžot nädalas ja üks muusikaloo tund nädalas. Selle raha eest võiks võtta ka lisapilli 1 individuaalne pillitund nädalas, kuid minu laps seda eisoovi.

Käib ka jalgpallitrennis 3 x nädalas 1,5 tundi (90 minutit) korraga, kuumaks on 20 eurot

Teine laps käib tennisetrennis 2 x nädalas 1 tund (60 minutit) korraga, kuumaks 42 eurot

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps Kooli huviringide maksumus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.