Esileht Koolilaps kooli jõudes telefonid õpetajate kätte ja enne koju minekut lapsele tagasi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: kooli jõudes telefonid õpetajate kätte ja enne koju minekut lapsele tagasi

Postitas:

kuidas suhtute plaani, et kooli jõudes korjab õpetaja lastelt telefonid ära ja laps saab selle tagasi siis kui tunnid läbi. Eesmärk, et lapsed tegeleksid koolis kooliasjadega ja telefon on segav faktor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 11:24; 15.02 13:32; 15.02 13:44; 15.02 13:46; 16.02 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et on kooli, kus tehti algklassidele seinale mingid taskud, et iga laps pidi panema tundide ajaks oma telefoni sinna ( see oli vanemate algatusel muide).
Aga tulemuseks oli see, et suurem osa lastest hakkas koolis nüüd käima KAHE telefoniga:mingi igivana või nt suurema õe-venna katkine kaardita mobla taskusse panekuks ja oma töötav mobla ikka “salakaubana” tunnis mängimiseks kaasas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt kahe käega poolt! Tel võiks ju koolis olla, kui lapsel seda peale kooli vaja- trenni, transpordi vms jaoks. Aga koolis ja vahetundidel võiks see keelatud olla. Lapsed ei oska varsti enam omavahel mängidagi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie neljandik kasutab seda ka asjalikel eesmärkidel: vahel on vaja õpetaja faktivea parandamiseks guugeldada, vahel vaja inglise keele tunni ajal raamatut lugedes mõnd sõna tõlkida jne. Aga jah, enamikule ilmselt kasulik reegel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti igati poolt. Liiga palju aega on meie lapsed ekraanide ees.
Ja selle eest, et lapsed kahe telefoniga kooli ei tuleks, võiks ikka vanemad hoolt kanda. Kas see pole mitte nende huvi, et lapsed koolis õpiks ja vahetunnis sõpradega suhtleks, mitte telefonis ei istuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti? Neljandikud guugeldavad õpetaja faktivigu? No arusaadav, mijs siis nutikas tunnis kadutusel on, õpetaja kogu jutt tuleb kogu aeg neljandike poole jooksvalt üle kontrollida.
Ehk okeks parem direktorilt uus õpetaha küsida, kes nii palju vigu ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiega nõus. Erijuhtumil saab ju vanematele ikka helistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti? Neljandikud guugeldavad õpetaja faktivigu? No arusaadav, mijs siis nutikas tunnis kadutusel on, õpetaja kogu jutt tuleb kogu aeg neljandike poole jooksvalt üle kontrollida.
Ehk okeks parem direktorilt uus õpetaha küsida, kes nii palju vigu ei tee.

ei jõua ükski õpetaja olla kindlate teemadega nii hästi kursis kui üks 10-aastane naaskel. Või nt tekib neil tunnis arutelu, mis väljub õppekava piiridest, seda juhtub üsna sageli. Ka siis guugeldab laps või vahel ka õpetaja oma arvutist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on igal lapsel oma kapp ning telefonid peavad olema tundide ajal kapis. Lihtne ja selge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:26; 12.02 16:49; 13.02 20:16; 13.02 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma oleks õpetaja, siis ma korjaksingi tunni alguses kõik telefonid mingisse korvi või kasti. vana rondi tunneb ju ära. nii saaks kaks kärbest ühe hoobiga – tundi rahu ja arutada selle üle, kas vana rondiga õpetaja petmine on ikka õige tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaksin seda, et õpilased suhtuksid õppimisse ja õpetajasse ning kaasõpilastesse sellise lugupidamisega, et ei pea telefone ära korjama. Olen õpetaja ja olen lapsevanem. Õpetajana näen muidugi kuidas mõned tunnis telefonis istuvad ja selle abil tundi segavad. Aga teinekord on hea kasutada telefoni kasvõi kalkulaatorina, või veel parem, lasta neil mingit infot otsida. Info otsimine ja selle väärtuse hindamine on tulevikus väga vajalikud. Lapsevanemana on vahel olnud tarvis lastega vahetunnis suhelda, kas neil minuga või minul nendega. Selleks sobib muidugi nuputelefon ka ja mu algklassilastel ongi nuputelefonid, kuid suurematel võiks olla suutlikkus nutitelefoni mõistlikult kasutada.
Kui kodus ka lapsi ses osas kasvatataks, nendega tegeletaks, suheldaks, siis poleks telefonidest mingit probleemi. Praegugi on igas klassis vaid 1-4 õpilast, kes ei suuda telefoni õigesti kasutada ja jah, telefoni väärkasutusega nende probleemid ei lõppe: ei oska nad ka muidu käituda, on ebaviisakad, ropendavad, õppida ei taha jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 16:20; 13.02 20:50; 16.02 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on telefonid keelatud terve koolipäeva jooksul. Laps 2. klassis ja ei tunne puudust telefonist koolis. Peale tunde helistab kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnis arvatavasti jah kasutaksid ainult mõned aga vahetunnis oleks oluliselt suurem hulk neid, kes istuksid ninapidi koos ja mängiksid telefonides. Selle pärast mulle küll meeldib, et minu lapse koolis on telefonid keelatud.

Kui ikka häda käes ja vaja helistada, siis on see võimalik. Samas ma ei leia, et koolilaps peaks iga vahetund helistama lapsevanemale stiilis emme ma sain viie ja emme lõunasöök oli vastik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:26; 12.02 16:49; 13.02 20:16; 13.02 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et on kooli, kus tehti algklassidele seinale mingid taskud, et iga laps pidi panema tundide ajaks oma telefoni sinna ( see oli vanemate algatusel muide).
Aga tulemuseks oli see, et suurem osa lastest hakkas koolis nüüd käima KAHE telefoniga:mingi igivana või nt suurema õe-venna katkine kaardita mobla taskusse panekuks ja oma töötav mobla ikka “salakaubana” tunnis mängimiseks kaasas.

Suurem osa? Ei usu. Mis pätikool see selline on, kus isegi algklassides vanemate kasvatus oma lastest üle käi. Meil on algklassides kokkulepe, et koolipäeva jooksul on telefon igal lapsel enda koolikotis ja välja võetakse, kui on vaja mõnda õppemängu mängida või google´i otsingut kasutada, helistamiseks tuleb õpetajalt luba küsida. Reeglit rikuvad üksikud lapsed, kel on ka muidu käitumisega suuri probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 18:22; 12.02 21:30; 13.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõus, ainult mu 3nda klassi poiss ei võtagi telefoni kaasa, jalgsi läheb kooli ca 600 m ja tuleb koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 18:54; 14.02 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie koolides siis telefoni õppevahendina üldse ei kasutata? On igasuguseid nutikaid äppe, mida 5 min kasutades saab laps oma telefonivajaduse rahuldatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie koolides siis telefoni õppevahendina üldse ei kasutata? On igasuguseid nutikaid äppe, mida 5 min kasutades saab laps oma telefonivajaduse rahuldatud.

ma imestan sama. Meie koolis on nt muusikatunnis isegi kästud lastel “bändid” moodustada, mis siis telefonihelinatest kombineeritud pala esitasid. Üks paljudest näidetest. Kooli direktor on seisukohal, et lapsed tuleb õpetada digivahendeid kasutama, mitte neid iga hinna eest vältida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem osa? Ei usu. Mis pätikool see selline on, kus isegi algklassides vanemate kasvatus oma lastest üle käi. Meil on algklassides kokkulepe, et koolipäeva jooksul on telefon igal lapsel enda koolikotis ja välja võetakse, kui on vaja mõnda õppemängu mängida või google´i otsingut kasutada, helistamiseks tuleb õpetajalt luba küsida. Reeglit rikuvad üksikud lapsed, kel on ka muidu käitumisega suuri probleeme.

See mida sina arvad, võib reaalsuses erineda oluliselt sellest, mida su laps tegelikult teeb.
nt tallinna olümpiaadide piirkonnavoorudes on reeglites sees, et telefoni ei tohi kasutada. et telefon peab olema väljalülitatult koos laste asjadega kotis, ruumi teises otsas. ja ometi on igal aastal vaja seda ikkagi olümpiaadi läbiviijatel kohapeal korrata. ja ikkagi hakkab mõni kott alati olümpiaadi ajal “laulma”.
ja tegu ei ole kaakide, vaid 4-5liste õppuritega, enamik neist lausa eliitkoolidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie koolides siis telefoni õppevahendina üldse ei kasutata? On igasuguseid nutikaid äppe, mida 5 min kasutades saab laps oma telefonivajaduse rahuldatud.

No mõtle ise. Kui õpetaja laseks lapsed tunni ajal telefoni, neil seal aga mingi hunnik teavitusi, teateid ja tulukesi vilkumas. Kõigepealt siis tšekatakse need läbi, kommitakse vastu ka, kellel sel enam mahti on seda teha, mida õps mainis.

Koolis pidid laste kasutuses olema vajadusel tahvlid ja sülearvutid, kuid neis seal on sotsiaalmeedia ja mängud kinni keeratud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:04; 13.02 16:15; 14.02 21:22; 14.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, see sõltub koolist. Me kolisime ja laps vahetas kooli. Esimese koolipäeva õhtul tuli ja rääkis nagu uskumatut lugu ja suurt uudist: “emme, tead, selles koolis on lapsed tunnis telefonis, räägivad tunni ajal üksteisega ja õpetajale räägivad vastu. Üldse ei kuulegi vahepeal mida õpetaja räägib, selline lärm on tunnis.”
Seni läks tal koolis väga hästi. Koolivahetusega on hinnete langus, suhtumine, et kellele seda õppimist vaja ja märkused “ei tööta tunnis kaasa, mängib telefoniga, jääb sõpradega pärast tunde telefoniga mängima jne.” Kaalun uuesti koolivahetust, samas teeb päris nõutuks sest kas see lahendaks midagi.
Võtsin vahepeal lapse telefoni enda kätte ja uskuge või mitte, stuudiumisse ilmusid ikka märkused “mängib telefoniga”. Kelle telefoniga? Laps ise ütleb, et tema tunnis telefoniga ei mängi. Võta siis kinni…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem osa? Ei usu. Mis pätikool see selline on, kus isegi algklassides vanemate kasvatus oma lastest üle käi. Meil on algklassides kokkulepe, et koolipäeva jooksul on telefon igal lapsel enda koolikotis ja välja võetakse, kui on vaja mõnda õppemängu mängida või google´i otsingut kasutada, helistamiseks tuleb õpetajalt luba küsida. Reeglit rikuvad üksikud lapsed, kel on ka muidu käitumisega suuri probleeme.

See mida sina arvad, võib reaalsuses erineda oluliselt sellest, mida su laps tegelikult teeb.
nt tallinna olümpiaadide piirkonnavoorudes on reeglites sees, et telefoni ei tohi kasutada. et telefon peab olema väljalülitatult koos laste asjadega kotis, ruumi teises otsas. ja ometi on igal aastal vaja seda ikkagi olümpiaadi läbiviijatel kohapeal korrata. ja ikkagi hakkab mõni kott alati olümpiaadi ajal “laulma”.
ja tegu ei ole kaakide, vaid 4-5liste õppuritega, enamik neist lausa eliitkoolidest.

Mina olen õpetaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 18:22; 12.02 21:30; 13.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie koolides siis telefoni õppevahendina üldse ei kasutata? On igasuguseid nutikaid äppe, mida 5 min kasutades saab laps oma telefonivajaduse rahuldatud.

ma imestan sama. Meie koolis on nt muusikatunnis isegi kästud lastel “bändid” moodustada, mis siis telefonihelinatest kombineeritud pala esitasid. Üks paljudest näidetest. Kooli direktor on seisukohal, et lapsed tuleb õpetada digivahendeid kasutama, mitte neid iga hinna eest vältida.

Selle jaoks saab telefonid ometi spetsiaalselt kätte anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:42; 13.02 17:13; 13.02 21:15; 14.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on tagatud see, et nt. koolikiusamise, kas õpilaste või õpetajapoolse, korral lapsel on võimalik vanemaga kiiresti ühendust võtta ja abi paluda või tuleb muredega tingimata koolipäeva lõpuni oodata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ja milline õpetaja tahaks nende telefonide eest vastutada? Nt 25 last klassis. Ühe nutitelefoni väärtus nt 100 eurot= kokku 2500 eurot.
Mulle isiklikult ei meeldiks selline ärakorjamine. Pigem pean õigeks õpetajatele laiemate õiguste andmist korrarikkujatelt telefonide äravõtmiseks.
Miks mulle endale ei meeldiks – laps on liigesehädaga ja võimalus (see ei tähenda seda, et ta seda pidevalt teeks) nõu küsida, bussile vastu kutsuda või muud abi küsida, on oluline. Kui ta peaks pidevalt telefoni vajadust põhjendama, siis ta lööks käega ja kannataks niisama, mis ei oleks üldse hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.02 00:36; 13.02 20:44; 13.02 22:32; 14.02 08:30; 14.02 16:10; 15.02 15:01; 16.02 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3.klassis käival lapsel on vana nuputelefon, millega ta saab vajadusel helistada ja sms saata. Meelega ei osta nutikat, sest tean, et muidu istuks kogu aeg telefonis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:04; 13.02 16:15; 14.02 21:22; 14.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Keset koolipäeva, igal ajahetkel, milleks? Kui on mingi probleem, siis helistamine pole keelatud, aga on loomulik, et esmalt arutab laps probleemi õpetajaga läbi. Niisama vestlused a´la, kas Mari võib minu juurde külla tulla peetakse koolipäeva lõpus. Huvitav, et minu klassides pole aastate jooksul ühelgi vanemal tekkinud mõtet seda põhimõtet, et koolipäeva jooksul on telefon kotis, vaidlustada. Risti vastupidi, vanemad on ise avaldanud arvamust, et vahetunnis peaksid lapsed puhkama, omavahel suhtlema ja mängima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 18:22; 12.02 21:30; 13.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 21:42; 13.02 17:13; 13.02 21:15; 14.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

näiteks räme kõhuvalu. Medõde ei ole kabinetis, klassijuhataja on maja peale kadunud, aga andnud korralduse teda kindlasti üles otsida, kui vaja koju minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 12.02 13:00; 12.02 20:54; 13.02 19:02; 13.02 21:28; 14.02 06:54; 14.02 21:42; 15.02 15:55; 15.02 16:27; 16.02 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tulles teema juurde, siis vahetunniks võiks lapsed siiski telefoni kasutada saada. Sellepärast vanemad lapsele telefoni ju muretsevadki, et laps oleks kättesaadav ja vajadusel saaks ka tema vanemaid kätte, logistilistes küsimustes näiteks või mis iganes ette võib tulla.

Mis see siis täpsemalt võib ette tulla? Miks peab laps kogu aeg kättesaadav olema? Kas te ise töö ei käigi või? Koolis tegelevad laste muredega kooli töötajad.

näiteks räme kõhuvalu. Medõde ei ole kabinetis, klassijuhataja on maja peale kadunud, aga andnud korralduse teda kindlasti üles otsida, kui vaja koju minna.

Päris tõesti on tänapäeva lapsed nii memmekad, et ei saa ilma emmeta sellist olukorda lahendatud või? Ma olen väga rahul, et olen suutnud oma lapsed iseseisvamaks kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 14:26; 12.02 16:49; 13.02 20:16; 13.02 22:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Koolilaps kooli jõudes telefonid õpetajate kätte ja enne koju minekut lapsele tagasi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.