Esileht Koolilaps Kooli koroona ajal…

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 131 )

Teema: Kooli koroona ajal…

Postitas:

Meil tõi ka laps koroona koju, terve (riskirühmas) pere põdes, mees on haiglas. Ei teagi, kas laps sai bussist või koolist. Kuigi ta peaks nüüd immuunne olema, on mu süda siiski rohkem rahul, kui nad esialgu on distantsõppes. Nende vanuserühm õnneks on.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 20:10; 02.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamine nakataja koolis on õpetaja õpetajale. See on fakt. Pole vaja koguneda ühistesse ruumidesse ja unustavad end lobisema. Kuidas siis juhtub nii, et ühe õpetaja haigestumisega on lähikontaktsed paljud õpetajad, aga laste haigestumisel ainult klass ja paar õpetajat. Minu lapse koolis nii ja paljude mu tuttavate laste koolis samamoodi. Ja imelikul kombel klassis õpilaste haigestumisel on koldeid harva.

Oponeerin. Meie koolis on sügisel olnud neljal korral klassid karantiinis ja seda seetõttu, et üks klassi laps on olnud haigestunud. Ei ole veel olnud ühtegi haigestunud õpetajat (3xptui) ja ei ole lapsed saanud õpetajalt viirust ega ka õpetajad teistelt õpetajatelt. 90% õpetajatest käib koolis maskis või visiiris, mida aga ei saa öelda laste kohta. Nii et meie koolis ei ole kindlasti õpetaja see suurim nakkuse edasikandja.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 14:20; 01.01 21:13; 02.01 12:21; 02.01 17:22; 07.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõrga tervisega lapsel oleks tavalisel aastalgi raske koolis, see õppeaasta on suurem osa väikse nohuga juba koju jäänud ja viirusi selle võrra vähem liikvel. Mu enda 1. ja 3. klassi laps said terve sügise nii koolis käia, et kordagi ei olnud isegi nohus.  Ja polnud kummagi klassis ka selle poolaasta jooksul ühtegi koroonapositiivset, et oleks pidanud karantiinis olema (käivad Mustamäe ühes koolis). Nii et selles mõttes on koroona ajal ohutumgi koolis käia kui tavalisel aastal. Kuna kõik järgivad karmimaid reegleid, on lõppkokkuvõttes igasuguste viiruste põdejaid vähem.

Praegu tundub, et lahmid niisama, ega see mõni nädal distantsõpet ei oleks su lapsele niikuinii kestev lahendus. Ja distantsõppel tuleb ka ikkagi nooremaid lapsi toetada, suur osa õpetamisest ikka vanemate teha, seda oli kevadel juba näha (siis oli mul suurem laps 2. klassis ja see, kuidas laps e-kooli pandud ülesannetest aru saab või uue osa selgeks, oli 99% vanema teha ja kontrollida, õpetaja osalus oli pea olematu, ei õpetamist, ei tagasisidet, midagi ei suutnud ta korraldada).

Nii et mõttetu siia-sinna süüdistuste loopimine, väga paljude klasside ja õpetajate puhul ei ole distantsõpe ka kuidagi toimiv lahendus. Kui vanem distantsõppel ise kõvasti ei pinguta ja oma lapsi ei õpeta, siis jäävadki haridustees lüngad. Vähemalt tundub minu laste koolis nii olema, et distantsõpe tähendab neile seda, et lapsevanem võtab õpetamise üle.

Kui töötad 1,75 kohaga, polegi aega muul ajal kodus olla, kui ainult kodus magamas käia, siis ei ole see distantsõpe ka sinu lapse üldse tervise seisukohast kuidagi parem. Sellise elukorralduse juures tähendab see tegelikult lapse nelja seina vahele kuhtuma jätmist. Ma ei näe, kuidas see, et ta kooliskäimise asemel üksi nelja seina vahel istub, tema tervist tugevamaks teeb. Pigem ikka loota, et saab kontaktõppele, koolis võib maski kanda.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamine nakataja koolis on õpetaja õpetajale. See on fakt. Pole vaja koguneda ühistesse ruumidesse ja unustavad end lobisema. Kuidas siis juhtub nii, et ühe õpetaja haigestumisega on lähikontaktsed paljud õpetajad, aga laste haigestumisel ainult klass ja paar õpetajat. Minu lapse koolis nii ja paljude mu tuttavate laste koolis samamoodi. Ja imelikul kombel klassis õpilaste haigestumisel on koldeid harva.

Oponeerin. Meie koolis on sügisel olnud neljal korral klassid karantiinis ja seda seetõttu, et üks klassi laps on olnud haigestunud. Ei ole veel olnud ühtegi haigestunud õpetajat (3xptui) ja ei ole lapsed saanud õpetajalt viirust ega ka õpetajad teistelt õpetajatelt. 90% õpetajatest käib koolis maskis või visiiris, mida aga ei saa öelda laste kohta. Nii et meie koolis ei ole kindlasti õpetaja see suurim nakkuse edasikandja.

Aga seda ma ju ütlesin, et laste nakatumisega ei teki suuri koldeid.

Õpetajate nakatumisega tekivad nakatumiskolded.

Mina nt. ei arva, et koolis lapsed peaksid maske kandma.Minu meelest tekitab see võltsturvalisusut. Ja just nimelt lastel.

Mitu tundi on lapsel mask ees, kuidas ta seda vahetab. Kus hoiab seda söögipausil. Kuhu paneb kasutatud maski. Kas on normaalne, et laps ja noor kannab maski 6-8 tundi järjest, kui isegi meditsiinitöötajatele, müüjatele on ettenähtud maskivabad pausid, kus saab laps seda pidada.

Enne kui kool hakkab maske nõudma, peab ta need punktid läbi mõtlema ja mulon neid veel.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 11:42; 01.01 17:28; 02.01 11:21; 02.01 13:37; 02.01 18:14; 05.01 23:30; 06.01 08:16; 08.01 09:44; 09.01 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seda ma ju ütlesin, et laste nakatumisega ei teki suuri koldeid. Õpetajate nakatumisega tekivad nakatumiskolded. Mina nt. ei arva, et koolis lapsed peaksid maske kandma.Minu meelest tekitab see võltsturvalisusut. Ja just nimelt lastel. Mitu tundi on lapsel mask ees, kuidas ta seda vahetab. Kus hoiab seda söögipausil. Kuhu paneb kasutatud maski. Kas on normaalne, et laps ja noor kannab maski 6-8 tundi järjest, kui isegi meditsiinitöötajatele, müüjatele on ettenähtud maskivabad pausid, kus saab laps seda pidada. Enne kui kool hakkab maske nõudma, peab ta need punktid läbi mõtlema ja mulon neid veel.

Ma ei ole kuulnud, et oleksid koolikolded, kus on hulgaliselt õpetajaid nakatunud. Aga äkki sa tead paremini ja omad mingit nn siseinfot, mida teistele koolidele ei jagata.

Maski kandmisest – no samamoodi, nagu lapsed, nii vahetavad ju ka õpetajad 2-3 tunni tagant maski. Arvan, et kõik koolid lubavad lapsi vahetunnis õue – seal saaks ju maskivabalt olla.

Ja miks võltsturvalisuse? See ongi turvaline siis ju teistele, sest kui inimene peaks olema nakatunud ja kannab maski, siis teiste nakatamine on palju väiksema tõenäosusega.

Või siis ikkagi – kes tagab õpetajate turvalisuse? Õpetajaid ei peeta nn eesliinitöötajateks ja vaktsiini saaksin alles peale ca 350 000 inimese vaktsineerimist. Ometi puutun igapäevaselt 100+ õpilasega tundides kokku + veel kitsastes koolikoridorides lugematu arv rohkematega.

Vanemad nõuavad, et lapsed saaks kooli, aga tegelikult tuleks tõesti ministeeriumi poolt välja mõelda mingi plaan C või D, et kõik saaksid end turvaliselt tunda.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 14:20; 01.01 21:13; 02.01 12:21; 02.01 17:22; 07.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei luba kõik koolid lapsi vahetunnis õue. Mul algklassilapsel on üks õuevahetund päevas. Kui kehvem ilm, on ka see toas. Suuremal lapsel on suurem osa päevi selliseid, kus koolipäeva sees õue ei juhtu. Mõlemad põhikoolis.

Maskid tehti mõnel klassil kohustuslikuks. Kestis see vist paar päeva. Üle ühe maski polnud vist kellelgi päeva kohta ja kuna hingata oli raskem, siis hakkasid maskid vaikselt eest kaduma. Kuni mõned päevad hiljem ei kandnud enam keegi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.12 08:39; 30.12 12:09; 30.12 16:13; 31.12 07:26; 02.01 12:48; 02.01 18:19; 03.01 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seda ma ju ütlesin, et laste nakatumisega ei teki suuri koldeid. Õpetajate nakatumisega tekivad nakatumiskolded. Mina nt. ei arva, et koolis lapsed peaksid maske kandma.Minu meelest tekitab see võltsturvalisusut. Ja just nimelt lastel. Mitu tundi on lapsel mask ees, kuidas ta seda vahetab. Kus hoiab seda söögipausil. Kuhu paneb kasutatud maski. Kas on normaalne, et laps ja noor kannab maski 6-8 tundi järjest, kui isegi meditsiinitöötajatele, müüjatele on ettenähtud maskivabad pausid, kus saab laps seda pidada. Enne kui kool hakkab maske nõudma, peab ta need punktid läbi mõtlema ja mulon neid veel.

Ma ei ole kuulnud, et oleksid koolikolded, kus on hulgaliselt õpetajaid nakatunud. Aga äkki sa tead paremini ja omad mingit nn siseinfot, mida teistele koolidele ei jagata.

Maski kandmisest – no samamoodi, nagu lapsed, nii vahetavad ju ka õpetajad 2-3 tunni tagant maski. Arvan, et kõik koolid lubavad lapsi vahetunnis õue – seal saaks ju maskivabalt olla.

Ja miks võltsturvalisuse? See ongi turvaline siis ju teistele, sest kui inimene peaks olema nakatunud ja kannab maski, siis teiste nakatamine on palju väiksema tõenäosusega.

Või siis ikkagi – kes tagab õpetajate turvalisuse? Õpetajaid ei peeta nn eesliinitöötajateks ja vaktsiini saaksin alles peale ca 350 000 inimese vaktsineerimist. Ometi puutun igapäevaselt 100+ õpilasega tundides kokku + veel kitsastes koolikoridorides lugematu arv rohkematega.

Vanemad nõuavad, et lapsed saaks kooli, aga tegelikult tuleks tõesti ministeeriumi poolt välja mõelda mingi plaan C või D, et kõik saaksid end turvaliselt tunda.

koolivahetund kestab 10 minutit ja kõik koolilapsed jooksevad jopesid võtma ja õue ja siis kooli tagasi. Kuhu nad siis maskid panevad. Kes varustab õpilasi maskidega, vanemad?

Õpetajate turvalisuse eest vastutab tööandja. Mida kool on teinud turvalisuse tagamiseks.

Kas ventilatsioon töötab. Kas on võimalik klassi tuulutada. Kas õpetajad kogunevad kokku või saab hoida personali lahus, et vähendada lähikontakte.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 11:42; 01.01 17:28; 02.01 11:21; 02.01 13:37; 02.01 18:14; 05.01 23:30; 06.01 08:16; 08.01 09:44; 09.01 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et kõik koolid lubavad lapsi vahetunnis õue – seal saaks ju maskivabalt olla.

Minu lapsed on koolis, kus käib ~900 õpilast. Vahetunnid kestavad 10min. Kas suudad ette kujutada, mismoodi selle aja jooksul kogu see mass jõuaks garderoobi, saaks garderoobist riided kätte, riided selga, õue, tagasi kooli, riided seljast, riided garderoobi, uuesti klassi?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 11:00; 02.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on õuevahetunnid kohustuslikud.

Ja kes protesteerivad – vanemad! Lapsed võivad õues külmetuda!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.12 08:22; 30.12 11:52; 30.12 14:16; 31.12 10:15; 02.01 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolivahetund kestab 10 minutit ja kõik koolilapsed jooksevad jopesid võtma ja õue ja siis kooli tagasi. Kuhu nad siis maskid panevad. Kes varustab õpilasi maskidega, vanemad? Õpetajate turvalisuse eest vastutab tööandja. Mida kool on teinud turvalisuse tagamiseks. Kas ventilatsioon töötab. Kas on võimalik klassi tuulutada. Kas õpetajad kogunevad kokku või saab hoida personali lahus, et vähendada lähikontakte.

Meie koolis see just nii toimibki, et minnakse jopet võtma ja õue. Kaks minutit enne tunni algust tullakse sisse tagasi ja pannakse üleriided garderoobi. Vahetunnid on ka 10 min ja kõik toimib, kui tahta. Maski saab ära võtta ja panna grip-kilekotiga taskusse näiteks. Mina teen oma maskiga nii.

Õpilasi peaks maskidega varustama lapsevanemad. Mitmekordseid maske on väga paljudes erinevates variantides müügil ja 2-3 maskiga (oleneb tundide arvust koolis) saab laps hakkama. Õhtul saab ju ära pesta.

Kõik koolimajad ei ole ülimoodsad ja ei oma supertõmbavat ventilatsiooni. Meie koolis on küll ventilatsioon, aga ka mitte ülimoodne. Aknad ongi igal vahetunnil lahti. Mis sa arvad, kas lapsed ja vanemad kurdavad, et koolis ja klassides on külmavõitu?

Mida tähendab sinu jaoks “õpetajad kogunevad kokku”? Sa arvad, et õpetaja peaks vahetunnis kuhugi keldrisse minema? Ma olen põhikooli vanemas astmes aineõpetaja, mul ei ole oma klassiruumi, liigun erinevate klassiruumide vahel. Kuhu ma siis vahetunniks lähen, kui õpetajate tuppa, kus on veel kolleege, ma minna ei tohiks?

Ütlen veelkord, et ma ei tea, kus koolides on olnud suuri õpetajate nakkuskoldeid. äkki valgustad? Omad rohkem siseinfot? Samas tean paljusid koole, kus on haigestunud õpilane koolis, trennis, pereringis ja seetõttu on klass/kool/õpetajad isolatsioonis.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 14:20; 01.01 21:13; 02.01 12:21; 02.01 17:22; 07.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolivahetund kestab 10 minutit ja kõik koolilapsed jooksevad jopesid võtma ja õue ja siis kooli tagasi. Kuhu nad siis maskid panevad. Kes varustab õpilasi maskidega, vanemad? Õpetajate turvalisuse eest vastutab tööandja. Mida kool on teinud turvalisuse tagamiseks. Kas ventilatsioon töötab. Kas on võimalik klassi tuulutada. Kas õpetajad kogunevad kokku või saab hoida personali lahus, et vähendada lähikontakte.

Meie koolis see just nii toimibki, et minnakse jopet võtma ja õue. Kaks minutit enne tunni algust tullakse sisse tagasi ja pannakse üleriided garderoobi. Vahetunnid on ka 10 min ja kõik toimib, kui tahta. Maski saab ära võtta ja panna grip-kilekotiga taskusse näiteks. Mina teen oma maskiga nii.

Õpilasi peaks maskidega varustama lapsevanemad. Mitmekordseid maske on väga paljudes erinevates variantides müügil ja 2-3 maskiga (oleneb tundide arvust koolis) saab laps hakkama. Õhtul saab ju ära pesta.

Kõik koolimajad ei ole ülimoodsad ja ei oma supertõmbavat ventilatsiooni. Meie koolis on küll ventilatsioon, aga ka mitte ülimoodne. Aknad ongi igal vahetunnil lahti. Mis sa arvad, kas lapsed ja vanemad kurdavad, et koolis ja klassides on külmavõitu?

Mida tähendab sinu jaoks “õpetajad kogunevad kokku”? Sa arvad, et õpetaja peaks vahetunnis kuhugi keldrisse minema? Ma olen põhikooli vanemas astmes aineõpetaja, mul ei ole oma klassiruumi, liigun erinevate klassiruumide vahel. Kuhu ma siis vahetunniks lähen, kui õpetajate tuppa, kus on veel kolleege, ma minna ei tohiks?

Ütlen veelkord, et ma ei tea, kus koolides on olnud suuri õpetajate nakkuskoldeid. äkki valgustad? Omad rohkem siseinfot? Samas tean paljusid koole, kus on haigestunud õpilane koolis, trennis, pereringis ja seetõttu on klass/kool/õpetajad isolatsioonis.

Ma ei tea mingit siseinfot,vaid tean, kuidas on olnud oma lapse koolis, tuttavate laste koolis ja loen ka uudiseid et õpetaja nakatumisega on lähikontaktseid oluliselt rohkem kui õpilase omal.. Koldeid tean lasteaedades töötajate nakatumisel, laste nakatumisel ei tea ühtegi kolde teket.

Kõige rohkem nakatumisi ongi puhkeruumis nt meditsiinis ja ka muudes töökohtades. Kuidas peaks kool teistest erinema.

Ise töötan meditsiinis ja meil on puhkeruumides viibinud nakatunute tõttu osakondade viisi lähikontaktseid.

Ja laps desinfitseerib käed, võtab maski panen minigrip kotti,  teeb seda õues. Sisse tulles kooli võtab uuesti kotis maski, enne käsi desinfitseerides või pestes. See ei ole reaalne.

Aga seda möönab, et õpetaja võib kanda maski, visiiri, aga kui kohtub koroonas inimesega, on ikkagi nakatumise risk suur. Aga see pole ainult tööl vaid ka mujal

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 11:42; 01.01 17:28; 02.01 11:21; 02.01 13:37; 02.01 18:14; 05.01 23:30; 06.01 08:16; 08.01 09:44; 09.01 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sõltub palju koolimajast ka-mu lapse koolis on algklassid 2,5 korrust kõrgemal, kui garderoob. Mis on omakorda sisuliselt suur tuba hulga nagidega. Mis tähendaks, et vahetunnis õue minemiseks koguneks hulk lapsi üsna väiksele alale korraga kokku. Ma ei usu, et vähemalt algklasside klassijuhatajad oleks nõus seda ette võtma. Kui sellele kambale veel maskid lisanduks, oleks garderoobi põrandal veel ports omanikuta maske vedelemas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.12 08:39; 30.12 12:09; 30.12 16:13; 31.12 07:26; 02.01 12:48; 02.01 18:19; 03.01 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis see just nii toimibki, et minnakse jopet võtma ja õue. Kaks minutit enne tunni algust tullakse sisse tagasi ja pannakse üleriided garderoobi.

minu laste koolis on ühes majas u 800 õpilast, garderoob/kapid on üksteise kõrval tihedalt väiksel alal koos – see oleks ikka väga rumal mõte ajada need sajad õpilased (sest isegi 50% hajutatusega jäävad ikkagi sajad alles) sinna kokku. meil ei ole garderoobikapid ka mitte klasside kaupa, nii et laped puutuvad kokku ka nendega, kellega nad tavalise koolipäeva jooksul kokku ei puutu. selline õueskäimine nulliks igasuguse hajutamise üldruumides ja sööklas nt.

jah, kuni ei olnud vaja riietuda, käidi meie koolis ka õues, aga enam ei õnnestu see kuidagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.12 01:02; 02.01 19:19; 02.01 19:22; 03.01 00:36; 06.01 13:47; 13.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpilasi peaks maskidega varustama lapsevanemad.

mis maske puudutab, siis terve sügise oli haridusministeeirumi lehel kirjas, et kui kool nõuab maske (mida ei peetud tegelikult vajalikuks), siis peab maskidega varustama omavalitsus. kas midagi on ametlikes seisukohtades muutunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.12 01:02; 02.01 19:19; 02.01 19:22; 03.01 00:36; 06.01 13:47; 13.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

HM-i lehelt:

Harjumaa ja Ida-Virumaa piirangud

Alates 11. jaanuarist 2021. a kuni 17. jaanuarini 2021. a tohivad kontakttegevustes osaleda üldhariduskoolide 1.−4., 9. ja 12. klassi õpilased.

Kontakttegevuste puhul peab toimuma tegevuse iseloomu arvesse võttev hajutamine ning õpperuumi väliselt võivad koos viibida ja liikuda kuni kaks isikut, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Siseruumis kantakse maski. Kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.12 11:40; 30.12 13:29; 30.12 14:57; 30.12 15:28; 31.12 10:01; 01.01 15:58; 02.01 20:35; 03.01 17:02; 05.01 19:37; 05.01 23:49; 06.01 16:56; 08.01 15:14; 13.01 16:13; 13.01 18:04; 14.01 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seda ma ju ütlesin, et laste nakatumisega ei teki suuri koldeid. Õpetajate nakatumisega tekivad nakatumiskolded. Mina nt. ei arva, et koolis lapsed peaksid maske kandma.Minu meelest tekitab see võltsturvalisusut. Ja just nimelt lastel. Mitu tundi on lapsel mask ees, kuidas ta seda vahetab. Kus hoiab seda söögipausil. Kuhu paneb kasutatud maski. Kas on normaalne, et laps ja noor kannab maski 6-8 tundi järjest, kui isegi meditsiinitöötajatele, müüjatele on ettenähtud maskivabad pausid, kus saab laps seda pidada. Enne kui kool hakkab maske nõudma, peab ta need punktid läbi mõtlema ja mulon neid veel.

Egoist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tekita need õpetajad mingeid koldeid, ärge kujutage ette. Olen õpetaja Tallinna 900+ õpilasega äärelinnakoolis, meil oli alates oktoobri lõpust hullumaja – iga nädala jooksul tuli kindlasti 3-4 positiivset õpilast, kes kooli saadeti, ehkki pereliige oli tihtipeale juba koroonatesti teinud ja ootas tulemust. Veel paar päeva hiljem tuli ka lapsele ikka positiivne vastus, see oli üsna tavaline skeem kogu aeg. Nendega seoses isoleerusid terved klassid+ antud klasside aineõpetajad. Ükski õpetaja ega kaasõpilane isolatsioonis olles haigeks ei jäänud, kuni…

Novembris pidas üks gümnasist sünnipäeva. Korteripidu, 15 külalise ringis. Peol olid mitme erineva gümnaklassi õpilased, sinna tuli ka üks klassivend, kes oli juba päev varem tõbine olnud ja oli vist selleks ajaks ka koroonatesti andnud juba. Päev hiljem sai see haige poiss positiivse tulemuse, aga ülejäänud peoseltskond tuli ikkagi kooli. Hakkasid ükshaaval end halvasti tundma, aga kuna kogu selle ürituse info oli kooli eest tol hetkel salajas ja tilkus välja alles palju päevi hiljem, siis oli pöördumatult hilja. Viimane peoline oli koolis veel pea nädal peale pidu. Päev peale seda saadi info kõigi piduliste kohta ja teavitada terviseametit neljast gümnaasiumiklassist, mis isolatsiooni läksid + mitukümmend õpetajat. Pidulised sisuliselt kõik said nakkuse. Klassikaaslastest, kes olid olnud mitu päeva lähikontaktsed, said nakkuse (õnneks) vist vaid kaks. Õpetajatest ei haigestunud ükski, aga kogu kooli töö oli halvatud ja distantsõppele tuli saata ka enamik põhikoolist, kuna lihtsalt polnud õpetajaid lapsi õpetama panna. Loodan, et kõik noored said korraliku õppetunni, milleni terviseameti ja terve mõistuse soovituste eiramine viia võib.

Sellega seoses palve ka siinsetele 15-18-aastaste teismeliste vanematele – palun rääkige ka kodus, et nende süüdimatu käitumine võib viia terve kooli töö halvamiseni, nende pisike loodetult tuttava turvalise seltskonnaga peoke võib viia riskirühmas õpetaja haigestumiseni.

Õpetajatena oleme maskides+visiirides 8 tundi päevas alates oktoobri algusest. Töö hakkab tervisele, kuna pidevalt rääkides tekib jube õhupuudus. Vahetundides õpetajate tubades kogunemine on meil keelatud, iga õpetaja, kes pole parasjagu korrapidaja, istub oma klassis, aknad vahetunnis ristseliti avatud ja teiste õpetajatega üle mõne minuti kohtuda ei tohiks. Kõik koosolekud ja nõupidamised kollektiiviga on videokoosoleku vormis, et minimeerida võimalust õpetajalt õpetajale nakkuseks.

Meile on alates varasügisest korduvalt rõhutatud, et väldiksime igasugust väljas ja seltskonnas käimist, trennis-teatris-restoranis ei käiks jne. Jube hirm on kogu aeg, et kui saan isolatsioonikäsu tänu kontaktile kuskilt väljastpoolt kooli, siis pean olema palgata puhkusel, mis väikse õpetajapalga juures on väga kurb uudis + kolleegide ja juhtkonna hukkamõist, et ei osanud ennast hoida.

Hetkel kaalun tõsiselt ametivahetust, töö hakkab nii vaimsele kui füüsilisele tervisele ja õuduse lõppu ei paista. Tõesti  ei jõua vaktsiini ära oodata, aga millal see järjekord lihtinimesteni jõuab 🙁

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 22:07; 02.01 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tekita need õpetajad mingeid koldeid, ärge kujutage ette. Olen õpetaja Tallinna 900+ õpilasega äärelinnakoolis, meil oli alates oktoobri lõpust hullumaja – iga nädala jooksul tuli kindlasti 3-4 positiivset õpilast, kes kooli saadeti, ehkki pereliige oli tihtipeale juba koroonatesti teinud ja ootas tulemust. Veel paar päeva hiljem tuli ka lapsele ikka positiivne vastus, see oli üsna tavaline skeem kogu aeg. Nendega seoses isoleerusid terved klassid+ antud klasside aineõpetajad. Ükski õpetaja ega kaasõpilane isolatsioonis olles haigeks ei jäänud, kuni…

Novembri keskel pidas üks gümnasist sünnipäeva. Korteripidu, 15 külalise ringis. Peol olid mitme erineva gümnaklassi õpilased, sinna tuli ka üks klassivend, kes oli juba päev varem tõbine olnud ja oli vist selleks ajaks ka koroonatesti andnud juba. Päev hiljem sai see haige poiss positiivse tulemuse, aga ülejäänud peoseltskond tuli ikkagi kooli. Hakkasid ükshaaval end halvasti tundma, aga kuna kogu selle ürituse info oli kooli eest tol hetkel salajas ja tilkus välja alles neljapäevaks, siis oli pöördumatult hilja. Viimane peoline oli koolis veel viis päeva peale pidu. Päev peale seda saadi info kõigi piduliste kohta ja teavitada terviseametit neljast gümnaasiumiklassist, mis isolatsiooni läksid + mitukümmend õpetajat. Pidulistest ei haigestunud vaid ÜKS poiss, st sisuliselt kõik said nakkuse. Klassikaaslastest, kes olid olnud mitu päeva lähikontaktsed, said nakkuse (õnneks) vaid kaks. Õpetajatest ei haigestunud ükski, aga kogu kooli töö oli halvatud ja distantsõppele tuli saata ka kogu põhikool, kuna lihtsalt polnud õpetajaid lapsi õpetama panna. Loodan, et kõik noored said korraliku õppetunni, milleni terviseameti ja terve mõistuse soovituste eiramine viia võib.

Sellega seoses palve ka siinsetele 15-18-aastaste teismeliste vanematele – palun rääkige ka kodus, et nende süüdimatu käitumine võib viia terve kooli töö halvamiseni, nende pisike loodetult tuttava turvalise seltskonnaga peoke võib viia riskirühmas õpetaja haigestumiseni.

Õpetajatena oleme maskides+visiirides 8 tundi päevas alates oktoobri algusest. Töö hakkab tervisele, kuna pidevalt rääkides tekib jube õhupuudus. Vahetundides õpetajate tubades kogunemine on meil keelatud, iga õpetaja, kes pole parasjagu korrapidaja, istub oma klassis, aknad vahetunnis ristseliti avatud ja teiste õpetajatega kohtuda ei tohi. Kõik koosolekud ja nõupidamised kollektiiviga on videokoosoleku vormis, et minimeerida võimalust õpetajalt õpetajale nakkuseks.

Juhtkond on alates varasügisest korduvalt rõhutanud, et väldiksime igasugust väljas ja seltskonnas käimist, trennis ei käiks jne. Jube hirm on kogu aeg, et kui saan isolatsioonikäsu tänu kontaktile kuskilt väljastpoolt kooli, siis pean olema palgata puhkusel, mis väikse õpetajapalga juures on väga kurb uudis + kolleegide ja juhtkonna hukkamõist, et ei osanud ennast hoida.

Hetkel kaalun tõsiselt ametivahetust, töö hakkab nii vaimsele kui füüsilisele tervisele ja õuduse lõppu ei paista. Tõesti ei jõua vaktsiini ära oodata, aga millal see järjekord lihtinimesteni jõuab ????

Kas isolatsioonis olevad õpetajad kodust videotunde ei tee? Meie kooli omad suurelt jaolt tegid. Nii et ilmselt ei olnud nad palgata puhkusel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 20:10; 02.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: tegid muidugi, aga samal ajal pidi klassi juures koolimajas ka nn “järelvaataja” istuma, kellele maksti asendustunni tasu. Siis oli see justkui koolile topeltkulu. Esimeste isolatsioonide alguses anti mõista, et kui töötaja jääb isolatsiooni oma hooletusest ja käikudest tingituna, siis tuleks justkui võtta palgata puhkus või haigusleht, kuna kool peab maksma asendajatele. Kuna kõik õpetajad jäid isolatsiooni siiski töökohas olnud haigete õpilastega kokku puutumise tõttu, siis minu teada kellegi puhul palka ei kärbitud. Aga ei julgenud juba oktoobris käia ei teatris, kinos ega väljas söömas. Sugulastega kohtumisest rääkimata.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 22:07; 02.01 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeste isolatsioonide alguses anti mõista, et kui töötaja jääb isolatsiooni oma hooletusest ja käikudest tingituna, siis tuleks justkui võtta palgata puhkus või haigusleht, kuna kool peab maksma asendajatele.

no see on ju täiesti absurdne! ja samal ajal seadustega vastuolus. kuidas on võimalik, et õpetajad, intelligentsed ja haritud inimesed, lasevad endaga niimoodi manipuleerida?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.12 01:02; 02.01 19:19; 02.01 19:22; 03.01 00:36; 06.01 13:47; 13.01 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, koduõppele, mis tähebdab, et kogu vastutus õppimises edasi jõudmises on vanemal ja kooli poolne tugi kaob. Ûksikvanemana peaks ma ilmselt tööst loobuma, et lapsega kodus õppida.

 

Mina olen küll nõus lapsi peale tööd ise õpetama selle nimel,  et nakkuse levikut piirata ja me lastega terved püsiks.  Jah,  meil käis tõesti algklassilastega tihe kodune õppetöö õhtuti kl 21-23 paiku,  aga  elab üle.  Parem praegu pingutada kui hiljem põetada.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis see just nii toimibki, et minnakse jopet võtma ja õue. Kaks minutit enne tunni algust tullakse sisse tagasi ja pannakse üleriided garderoobi.

minu laste koolis on ühes majas u 800 õpilast, garderoob/kapid on üksteise kõrval tihedalt väiksel alal koos – see oleks ikka väga rumal mõte ajada need sajad õpilased (sest isegi 50% hajutatusega jäävad ikkagi sajad alles) sinna kokku. meil ei ole garderoobikapid ka mitte klasside kaupa, nii et laped puutuvad kokku ka nendega, kellega nad tavalise koolipäeva jooksul kokku ei puutu. selline õueskäimine nulliks igasuguse hajutamise üldruumides ja sööklas nt.

jah, kuni ei olnud vaja riietuda, käidi meie koolis ka õues, aga enam ei õnnestu see kuidagi.

Aga mismoodi nad siis hommikul garderoobi kasutavad? Kas siis ei ole nakkusriski?

Meil otsustati, et 1.-6. klass hoiavad välisriideid ja jalanõusid oma koduklassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Hommikul ei tule lapsed kooli ühel ajal- meil käib see hommikune koolitulek vähemalt 40 minuti jooksul.

Koduklassides meil hoida ei saaks.  Selleks peaks leiutama ikkagi viisi, kuidas jalatsid garderoobi juures vahetada. Või oleks koolimajja hulk pori toodud. Ehk suuremat võitu see ei annaks.

Eks võimalused koolimajades on lihtsalt nii erinevad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.12 08:39; 30.12 12:09; 30.12 16:13; 31.12 07:26; 02.01 12:48; 02.01 18:19; 03.01 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil otsustati, et 1.-6. klass hoiavad välisriideid ja jalanõusid oma koduklassis.

Meie lapse koolis on see kõikides vanuseastmetes nii, neil polegi garderoobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 21:37; 03.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglismaa ametiühingu väitel võivad praegu õpetajad keelduda kooli tööle minemast.

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.12 11:40; 30.12 13:29; 30.12 14:57; 30.12 15:28; 31.12 10:01; 01.01 15:58; 02.01 20:35; 03.01 17:02; 05.01 19:37; 05.01 23:49; 06.01 16:56; 08.01 15:14; 13.01 16:13; 13.01 18:04; 14.01 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome uudistes on artikkel, et see uus Britannia koroonatüvi nakatab kõige rohkem lapsi ja noori vanuses 0-19.
Aga kui mu lapsed käiksid Eestis koolis siis ei tahaks ka mina, et nad seal käiksid.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 18:43; 08.01 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglismaal leviv uus koroonaviirus on lastele ohtlik 🙁

https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/coronavirus-uks-new-coronavirus-strain-poses-serious-risks-to-children-too-as-per-scientists/photostory/79854397.cms?fbclid=IwAR3EuU40zJl4D_MT9S1YJAzAtB9eztgf89dbYyT-ezaQDvCSdHB_XO0SYxo

https://www.rcpch.ac.uk/news-events/news/rcpch-responds-media-reports-increased-admissions-children-young-people-covid-19?fbclid=IwAR0XiZMyTBX6e9U6OGq04z-rrdyQRkvgGocCwxyxkQ-idaYj-DjP5KmLFEo

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-variant-children-idUKKBN28V2F5?fbclid=IwAR0iy4wKPvdBzaWrFtKsJlBS0GXhD4lPlS7uoIYqeGWn7qaZ_VsJyHA3ZsU

 

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.12 11:40; 30.12 13:29; 30.12 14:57; 30.12 15:28; 31.12 10:01; 01.01 15:58; 02.01 20:35; 03.01 17:02; 05.01 19:37; 05.01 23:49; 06.01 16:56; 08.01 15:14; 13.01 16:13; 13.01 18:04; 14.01 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool tahab lapsi maskitada, aga kas visiiriga tohiks koolis olla hoopis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool tahab lapsi maskitada, aga kas visiiriga tohiks koolis olla hoopis?

Seaduse järgi jah, aga mille vastu aitab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 11:42; 01.01 17:28; 02.01 11:21; 02.01 13:37; 02.01 18:14; 05.01 23:30; 06.01 08:16; 08.01 09:44; 09.01 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool tahab lapsi maskitada, aga kas visiiriga tohiks koolis olla hoopis?

Seaduse järgi jah, aga mille vastu aitab.

Visiir ei asenda  maski.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.12 11:40; 30.12 13:29; 30.12 14:57; 30.12 15:28; 31.12 10:01; 01.01 15:58; 02.01 20:35; 03.01 17:02; 05.01 19:37; 05.01 23:49; 06.01 16:56; 08.01 15:14; 13.01 16:13; 13.01 18:04; 14.01 16:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 131 )


Esileht Koolilaps Kooli koroona ajal…