Esileht Koolilaps kooli määramisest tallinnast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Teema: kooli määramisest tallinnast

Postitas:
Kägu

öelge mulle, kas ma olen õigesti aru saanud, et kuna me kolisime sügisel päris 21. keskkooli kõrvale, siis nüüd ei pea üldse muretsema ja last mujale kesklinna katsetele viima, kuna kool on praktiliselt paari maja kaugusel, siis see meile määratakse?
panen eelistuseks ainult selle kooli?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: kooli määramisest tallinnast

No seda teab ainult vana Jumal taevas!
Piirkondasid ju pole, on ainult määramine.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui võetakse piirkonnast lapsi ühe klassitäie jagu (näiteks 26 last) aga piirkonnas on 37 last?
Vaevalt nad siis meetrite järgi kaugust mõõtma hakkavad…

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui võetakse piirkonnast lapsi ühe klassitäie jagu (näiteks 26 last) aga piirkonnas on 37 last?
Vaevalt nad siis meetrite järgi kaugust mõõtma hakkavad… [/tsitaat]

aga kui reaalselt ma ei usu, et ükski laps lähemal on koolile, kui meie oleme?
mulle tundub ootamatu õnn katsete kaotamine, olen elanud mitu aastat tuttavatele kaasa, kes ka kesklinnas elavad ja olen kartnud aega, mil minu laps nii vanaks saab.
samas on ikka hirm nahas – mis siis, kui ei määratagi, kuigi see nii mõistuse vastane tundub…

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et 21. kooliga see asi nii lihtsalt läheb – lähiajaloost on ju teada, et kooli vastas asuvasse Raua tänava sauna on igal aastal kümneid lapsi nn sisse kirjutatud, et sinna kooli pääseda. Sissekirjutuse õigsust aga haridusametil õigust kontrollida ei ole. Ja kui piirkonda on sisse kirjutatud nt 2 korda rohkem lapsi, kui kool saab vastu võtta, siis on tõenäosus, et sinna kooli sisse saad, sama suur kui tõenäosus, et ei saa.

Ma olen enam kui kindel, et fiktiivsed sissekirjutused muutuvad jälle sama populaarseks, kui need mõned aastad tagasi olid.

Seega kõige kindlam meetod on siiski oma lapsega pool aastat järjest koos õppida ning teda arendada ja katsetada kõigisse kesklinna koolidesse, kuhu katseid saab teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen aru saanud, et väga oluline on ka pere teiste laste samas koolis õppimine – ehk kui seal kooli ligiduses elab piisavalt palju lapsi, kelle õde-vend juba samas koolis õpib, siis kooli kõrval elav laps ei pruugi ikkagi kooli mahtuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen aru saanud, et väga oluline on ka pere teiste laste samas koolis õppimine – ehk kui seal kooli ligiduses elab piisavalt palju lapsi, kelle õde-vend juba samas koolis õpib, siis kooli kõrval elav laps ei pruugi ikkagi kooli mahtuda.[/tsitaat]

et kui vanem laps käib ees ja lapsele tehakse fiktiivne sissekirjutis, siis on eelises? ma kartsingi, et elu pole nii lilleline, kui paistab.
ei tahaks last üldse katsetele viia, temas puudub eliitkooli materjal 🙁

Please wait...

Postitas:
Kägu

ma täistsa usun, et HA vaatab ka muid andmeid (peale sissekirjutuse aja) kontrollimaks teie reaalset elamist seal – näiteks mis lasteaias laps käib ja kas on näiteks parkimisluba väljstatud jms. markereid.
kui teil laps just viimsi lasteaias ei käi siis ususn küll, et saate kodulähedasse kooli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

et kui vanem laps käib ees ja lapsele tehakse fiktiivne sissekirjutis, siis on eelises? ma kartsingi, et elu pole nii lilleline, kui paistab.
ei tahaks last üldse katsetele viia, temas puudub eliitkooli materjal :([/tsitaat]

Miks sa siis 21. kooli tahad ta panna – see on ju üks tugevamaid eliitkoole Tallinnas ja seal on väga kõva õpe. Lapsed teevad esimesest klassist alates referaate ja peavad lugema igas kuus/paaris ühe kohustusliku raamatu läbi. Õppida antakse väga palju, juba alates esimesest klassist. Olen teemaga hästi kursis, kuna mu mõlemad lapsed käivad seal. Ega õppekorradlust ja programme seetõttu muutma hakata, et haridusamet otsustas lapsi neisse koolidesse määrama hakata.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma täistsa usun, et HA vaatab ka muid andmeid (peale sissekirjutuse aja) kontrollimaks teie reaalset elamist seal – näiteks mis lasteaias laps käib ja kas on näiteks parkimisluba väljstatud jms. markereid.
kui teil laps just viimsi lasteaias ei käi siis ususn küll, et saate kodulähedasse kooli.[/tsitaat]

Lasteaed nüüd küll mingi näitaja ei ole, linnalähedaste piirkondade lapsed käivad suures osas Tallinna lasteaedades.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa siis 21. kooli tahad ta panna – see on ju üks tugevamaid eliitkoole Tallinnas ja seal on väga kõva õpe. Lapsed teevad esimesest klassist alates referaate ja peavad lugema igas kuus/paaris ühe kohustusliku raamatu läbi. Õppida antakse väga palju, juba alates esimesest klassist. Olen teemaga hästi kursis, kuna mu mõlemad lapsed käuvad seal. Ega õppekorradlust ja programme seetõttu muutma hakata, et haridusamet otsustas lapsi neisse koolidesse määrama hakata.[/tsitaat]

sest see asub meil sisuliselt kõrvalmajas. oleks kõrvalmajas liivalaia kool, paneks ta kõhkluseta sinna.
laps ongi minu arust üsna tark, aga võib kaashäälikuühendites eksida, võib kirjutada MA HAKASIN SÖÖMA jms vigu, millega nagu aru saan eliitkoolide katsetel põruda võib.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma täistsa usun, et HA vaatab ka muid andmeid (peale sissekirjutuse aja) kontrollimaks teie reaalset elamist seal – näiteks mis lasteaias laps käib ja kas on näiteks parkimisluba väljstatud jms. markereid.
kui teil laps just viimsi lasteaias ei käi siis ususn küll, et saate kodulähedasse kooli.[/tsitaat]
Sissekirjutuse aja pikkuse olulisusest pole kuskil räägitud.
Lasteaedade teeninduspiirkond on Tallinnas teatavasti terve linn ja nii juba aastaid. Me elame Mustamäel ja siinses lasteaias käib ka hulgaliselt näiteks Nõmme lapsi. Samuti panevad osad vanemad lapsed hoopis oma töökoha ligidusse lasteaeda. Ja on ka lapsi, kes ei käi üldse lasteaias. Ja parkimisloa järgi koolikohta määrata oleks väga imelik, inimestel ei pea üldsegi autot olema või pole neil parkimisluba vaja, sest on olemas parkimiskoht maja sisehoovis. Kui ma elaksin mõne sellise kooli ligidal, kus osa klasse katsetega ja osa ilma ning tahaksin last kindlasti sinna kooli, siis ma viiksin lapse igaks juhuks katsetele.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa siis 21. kooli tahad ta panna – see on ju üks tugevamaid eliitkoole Tallinnas ja seal on väga kõva õpe. Lapsed teevad esimesest klassist alates referaate ja peavad lugema igas kuus/paaris ühe kohustusliku raamatu läbi. Õppida antakse väga palju, juba alates esimesest klassist. Olen teemaga hästi kursis, kuna mu mõlemad lapsed käivad seal. Ega õppekorradlust ja programme seetõttu muutma hakata, et haridusamet otsustas lapsi neisse koolidesse määrama hakata.[/tsitaat]

Kuna nüüd tulevad sinna tavalised, mitte valitud lapsed, siis loomulikult muutub õppekorraldus.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa siis 21. kooli tahad ta panna – see on ju üks tugevamaid eliitkoole Tallinnas ja seal on väga kõva õpe. Lapsed teevad esimesest klassist alates referaate ja peavad lugema igas kuus/paaris ühe kohustusliku raamatu läbi. [/tsitaat]

kas need on näitajad, mille järgi kool tugevaks eliitkooliks ligitub? minu lapsed käivad kodulähedases põhikoolis ja ka nemad teevad alates 1. klassist referaate ja loevad regulaarselt raamatuid. ma arvasin, et see on tavaline koolikorraldus? nüüd tuleb välja, et meil ka siis eliitkool või?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna nüüd tulevad sinna tavalised, mitte valitud lapsed, siis loomulikult muutub õppekorraldus.[/tsitaat]

Selles koolis, nagu ka teistes eliitkoolides käivad lapsed, kelle vanematel on kas tutvused vastaval positsioonil inimeste hulgas, kelle vanemad on rikkad ja mõned siis need, kes on katsetel näidanud erilist võimekust. Nii et võimekuse mõttes on kõikides eliitkoolides (mis puudutab põhikooli osa) tavaliste laste kontsentratsioon väga suur. Aga kuna õpe on tugevam ja rangem, siis tehakse neist tavalistest lastest väevõimuga tublid lapsed, kui nende vanemad tahavad, et nende võsukesed neis koolides edasi õpiks. Selle tulemuse saabki tavakoolist erineva ja suurema koormusega õppetöö korraldusega. Selles osas midagi ei muutu. Ja ma olen kindel, et tutvuste kasutamise printsiip mängib ka tänavu väga suurt rolli. Ühelgi lapsevanemal ei ole õigust kontrollida, millisel alusel ülejäänud lapsed sinna kooli sisse said, kui enda laps nimekirjast välja jäi.

Ma olen ise mõelnud, et huvitav kumma süvaõppega klassi 21. kool peab ära kaotama – kas muusika või inglise keele. Samas muusikaklassist nad vaevalt loobuvad – see on 21. kooli kaubamärk koos õpetaja Lydia Rahulaga.

Please wait...

Postitas:
Kägu

kas need on näitajad, mille järgi kool tugevaks eliitkooliks ligitub? minu lapsed käivad kodulähedases põhikoolis ja ka nemad teevad alates 1. klassist referaate ja loevad regulaarselt raamatuid. ma arvasin, et see on tavaline koolikorraldus? nüüd tuleb välja, et meil ka siis eliitkool või?[/tsitaat]

Väga võimalik, et teie kool pürgib eliitkoolide hulka, mis suudab kunagi kandideerida riigieksamite tulemuste edetabeli esiviisikus. Kui ka ülejäänud õppekoormus on suur, siis on see täiesti võimalik. Tugev õpe ja õpetajate oskus kooli suur enamik neljadele-viitele õppima panna nii, et nad on konkurentsivõimelisd põhikooli lõppedes nt Reaalkooli kandideerima ja sinna sisse saama, teebki koolist eliitkooli. Väiksemat rolli mängib kooli asukoht ja vanemate poolne rahastamine, mille tõttu eliitkoolidel on suuremad võimalused.
Mitte sugugi kõikides koolides ei kästa esimeses klassis referaate teha, kolmanda veerandi alguses kirjatähtedega terve lehekülje pikkuseid jutukesi kirjutada ja praktiliselt igal kuul üks soovituslik raamat läbi lugeda ja selle kohta teha sissekanne ja kokkuvõte lugemispäevikusse.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]kõige kindlam meetod on siiski oma lapsega pool aastat järjest koos õppida ning teda arendada ja katsetada kõigisse kesklinna koolidesse, kuhu katseid saab teha.[/tsitaat]

See soovitus on veidi hilinenud. Katsed on tänavu veebruaris (varem olid märtsis ja aprillis).

Please wait...

Postitas:
Kägu

See soovitus on veidi hilinenud. Katsed on tänavu veebruaris (varem olid märtsis ja aprillis).[/tsitaat]

Siis küll – sellega pole ma enam kursis, viimane laps läks kooli eelmisel aastal – temal olid katsed aprillis.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt olen nii aru saanud, et igale lapsele määratakse lähim kool, mitte vastupidi, et igale koolile lähimad lapsed. Sina mõõdad vaid seda, et teie maja on kooli kõrval. HA aga vaatab suurt pilti ehk terve Narva mnt. merepoolne ala, kus on palju maju ja neil lastel pole ühtki muud lähemat kooli. Kui need lapsed suunata mujale, siis läheb koolitee väga pikaks või peavad hakkama ühistranspordiga sõitma. Sinu lapse saab aga suunata KSG-sse või Liivalaiasse ja koolitee on ikka talutavalt lühike. Tean, et eelmisel aastal ei saanud kõik Raua tänaval elavad lapsed 21. kooli, sest tahtjaid oli ikka väga palju ja sugugi ei pääsenud kooli vaid lähimate majade lapsed, vaid ka kaugemalt.
Sellel aastal on ametlikult juurde võetud veel õdede-vendade kriteerium. Kõik need on eelistatud.
Ja kui määrust hoolega lugeda, siis seal on öeldud, et igal konkreetsel juhtumil vaadatakse ka muid kriteeriume. Need muud pole teatavaks tehtud ja ilmselt ei tehtagi. Aga eelmisel aastal oli küll nii, et kellel pikem sissekirjutus, see oli eelistatud. Kindlasti on palju lapsi, kellel sünnist saadik selle piirkonna sissekirjutus ehk kellele see on lähim kool. Kõike seda arvestades ei pea ma sinu lapse määramist 21. kooli üldse mitte kindlaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
teri

No palju õnne! Te jagate kesklinna koole, aga meil kõige lähem kool Mustamäe 37. keskkool. See on sama hea, kui lapse haridusteele ja arengule vee peale tõmbamine. Kas peaksin lapse sissekirjutust muutma, et ta saaks näiteks Mustamäe Gümnaasiumisse. Täiesti reaalne, sest mehel elamine \”paremas\” piirkonnas.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]teri kirjutas:[/small]
[tsitaat]No palju õnne! Te jagate kesklinna koole, aga meil kõige lähem kool Mustamäe 37. keskkool. See on sama hea, kui lapse haridusteele ja arengule vee peale tõmbamine. Kas peaksin lapse sissekirjutust muutma, et ta saaks näiteks Mustamäe Gümnaasiumisse. Täiesti reaalne, sest mehel elamine \”paremas\” piirkonnas.[/tsitaat]

Loomulikult muuda lapse sissekirjutust. Ja tee seda nii kiiresti kui võimalik. Kui haridusamet hakkas teerulli mängima, siis on sul oma huvide kaitseks täielik moraalne õigus võtta tarvitusele vastavad meetmed.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mustamäe Gümnaasiumiga on ka ilmselt see lugu, et seni läbinisti katsetega kooli on nüüd tahtjaid oh kui palju ja kõik loodavad, et HA määrab just nende lapse sinna. Kui õdesid-vendi ees ei ole ja muid väga kaalukaid argumente, siis julgen kahelda, et viimasel hetkel muudetud sissekirjutus siin abiks on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks enamik soovivad oma lapsi panna kooli, kus õde-vend ees õpib ja elukoha lähedus ei ole tõesti ainus argument.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sissekirjutus muutke enne 1.veebruari- need andmed võtab HA aluseks. Kes hiljem muudab, saab koha, kuhu juhtub!

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mustamäe Gümnaasiumiga on ka ilmselt see lugu, et seni läbinisti katsetega kooli on nüüd tahtjaid oh kui palju ja kõik loodavad, et HA määrab just nende lapse sinna. Kui õdesid-vendi ees ei ole ja muid väga kaalukaid argumente, siis julgen kahelda, et viimasel hetkel muudetud sissekirjutus siin abiks on.[/tsitaat]

Millised on need muud väga kaalukad argumendid peale õdede-vendade õppiimise samas koolis?

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sissekirjutus muutke enne 1.veebruari- need andmed võtab HA aluseks. Kes hiljem muudab, saab koha, kuhu juhtub![/tsitaat]

Kuidas saab määrata need lapsed, kelle pere kolib nt Tallinna elama pärast 1. veebruari, kuhu juhtub? Siis rikub ju haridusamet enda kehtestatud printsiipi määrata lapsed kodulähedasse kooli? Sellise määramise saab iga kell vaidlustada?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Millised on need muud väga kaalukad argumendid peale õdede-vendade õppiimise samas koolis?[/tsitaat]
Võiks HA -lt küsida!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas saab määrata need lapsed, kelle pere kolib nt Tallinna elama pärast 1. veebruari, kuhu juhtub? Siis rikub ju haridusamet enda kehtestatud printsiipi määrata lapsed kodulähedasse kooli? Sellise määramise saab iga kell vaidlustada?[/tsitaat]

No ega keegi Mustamäelt Lasnamäele ei määra vast, aga kas lähim kool määratakse, pole kindel. Määruses on kenasti kirjas ka ju, et kui ei sobi, mis määratakse, võib vanem ise valida kooli, kus ON vabu kohti.

Please wait...

Postitas:
Kägu

No ega keegi Mustamäelt Lasnamäele ei määra vast, aga kas lähim kool määratakse, pole kindel. Määruses on kenasti kirjas ka ju, et kui ei sobi, mis määratakse, võib vanem ise valida kooli, kus ON vabu kohti.[/tsitaat]

Ma ennustan, et nende tänavuaastaste määramistega tuleb veel suurem jama, kui eelmisel kevadel oligi. Rahulolematuid ja seega kaebuste läbivaatamisi saab olema tunduvalt rohkem.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mustamäe Gümnaasiumiga on ka ilmselt see lugu, et seni läbinisti katsetega kooli on nüüd tahtjaid oh kui palju ja kõik loodavad, et HA määrab just nende lapse sinna. Kui õdesid-vendi ees ei ole ja muid väga kaalukaid argumente, siis julgen kahelda, et viimasel hetkel muudetud sissekirjutus siin abiks on.[/tsitaat]
Ärge ära unustage, et Mustamäe gümnaasiumi inglise keele süvaõpe on siiani olnud tasuline. Aga kooliharidus on meil tasuta. Kas koolil on õigus hakata raha küsima lastelt, kes on kooli määratud? Ilmselt mitte. Aga mis saab sel juhul süvaõppest?

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Esileht Koolilaps kooli määramisest tallinnast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.