Esileht Koolilaps kooli määramisest tallinnast

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Teema: kooli määramisest tallinnast

Postitas:
Kägu

RE: kooli määramisest tallinnast

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ärge ära unustage, et Mustamäe gümnaasiumi inglise keele süvaõpe on siiani olnud tasuline. Aga kooliharidus on meil tasuta. Kas koolil on õigus hakata raha küsima lastelt, kes on kooli määratud? Ilmselt mitte. Aga mis saab sel juhul süvaõppest?[/tsitaat]

Selline väike pisiasi on ka, et nende määratud laste vanemad peavad kõik soovi avaldama sellesse kooli lapse määramiseks. Kuna sinna on kindlalt tahtjaid rohkem kui kohti, siis kedagi ilma soovi avaldamata sellesse kooli ei määrata. Seega pole ka probleemi süvaõppe jätkamisega või rahaküsimisega – kõik kooli määratud on seda ise soovinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selline väike pisiasi on ka, et nende määratud laste vanemad peavad kõik soovi avaldama sellesse kooli lapse määramiseks. Kuna sinna on kindlalt tahtjaid rohkem kui kohti, siis kedagi ilma soovi avaldamata sellesse kooli ei määrata. Seega pole ka probleemi süvaõppe jätkamisega või rahaküsimisega – kõik kooli määratud on seda ise soovinud.[/tsitaat]
Tsitaat artiklist – http://www.tallinnapostimees.ee/673718/tallinn-hakkab-1-klassi-lastele-kooli-maarama/
\”«Esimene neist on õpilase elukoha lähedus koolile ehk elukoha aadress; teiseks püütakse arvestada sellega, kus koolis käivad koolimineva lapse õed-vennad, ja kolmandaks püütakse võimalusel arvestada ka lapsevanemate soove. See tähendab, et vanem märgib avaldusse ära kolm kooli, kuhu ta eelistaks oma lapse esimeses järjekorras panna, ent ta peab ka põhjendama, miks just need koolid oleksid sobivaimad.»\”
Vanema soov on alles kolmandal kohal. Ehk siis kui Nõmmel elav laps soovib minna Mustamäele kooli ja õdesid-vendi tal seal ei käi, siis tõenäoliselt teda sinna ei määrata.
Ning ärgem unustagem ka asjaolu, et mitte kõik vanemad ei tee avaldust, aga kool määratakse kõigile Tallinna elanikeregistris olevatele lastele. Ehk siis Mustamäe Gümnaasiumi kõrvalmajas elav laps, kelle vanemad misiganes põhjusel avaldust ei tee, määratakse tõenäoliselt siiski sinna kooli. Aga kuidas kogu see määramine reaalsuses välja kukub, eks see selgub mai lõpuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui kooli on väga palju soovijaid (näit. Mustamäe Gümnaasium), siis määratakse sinna ikka need lapsed, kellel kõik 3 kriteeriumit täidetud on. Kodu võib asuda kõrvalmajas, aga kui vanem pole soovi avaldanud, siis määratakse läheduselt järgmine või isegi ülejärgmine kool, kus on vabu kohti ja mis on samuti sellele lapsele elukohalähedane kool. Pange ikka hästi tähele, et HA on alati rõhutanud vabade kohtade olemasolu koolis ja sõnastus ’igale lapsele elukohalähedane kool’ ei tähenda, et see peab olema kõige lähemal olev kool (kui selles kohti pole). Kui kõige lähemasse kooli on hullumeelne tung, siis määratakse igal võimalikul juhtumil mõni teine, ka lähedane, aga siiski veidi kaugemal asuv kool.
Lisaks ei ole need kolm kriteeriumit niiviisi järjestatavad, need on küll üles loetletud esiteks, teiseks ja kolmandaks, aga neid vaadeldakse siiski koos. Ehk ei ole nii, et esiteks saavad kõik kõrvalmaja lapsed ja siis ülejärgmise maja lapsed, kellel õde-vend ees. Ilmselt saavad esimeses järjekorras kogu kooliümbruse lähiasukonna õdede-vendadega lapsed, kelle vanemad on soovi ka avaldanud ja alles siis kõrvalmajast ilma õdede ja vendadeta. Keegi ei hakka maju järjestama ega meetriga kaugust mõõtma. Kui vanem veel ei soovi ka kohta koolis, kuhu on meeletu tung, siis pole mitte mingit kahtlust, et HA seda last sinna ka ei määra.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen sellest ka nii aru saanude,et kõiki kriteeriume arvestataske koos ja kui sa elad kooli kõrvalmajas, kuid sinna kooli on nt nii palju lähiümbruses, kuigi mitte otses kooli kõrval elavaid, samas koolis õppivaid õdesis -vendasid omavaid lapsi, siis kohta kõrvalmajas asuvasse kooli sa saada ei pruugi Isegi siis kui selleks soovi avadad. See on kõige viimane kriteerium. Lisaks on ka mingid teadmata asjaolud, mida arvestatakse… Võib eeldada nt seda,et kooli vilistlaste lapsed võivad teatud puhul samuti nö lisapunkte teenida. See on enamikes koolides praegugi nii. Kui lapsevanema soovi ei avalda, st tal on täiesti ükskkõik kuhu kooli tema laps läheb. siis saadetakse see laps kooli, kus on vabu kohti, ehk kuhu eriliselt palju soovijaid ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen sellest ka nii aru saanude,et kõiki kriteeriume arvestataske koos ja kui sa elad kooli kõrvalmajas, kuid sinna kooli on nt nii palju lähiümbruses, kuigi mitte otses kooli kõrval elavaid, samas koolis õppivaid õdesis -vendasid omavaid lapsi, siis kohta kõrvalmajas asuvasse kooli sa saada ei pruugi Isegi siis kui selleks soovi avadad. See on kõige viimane kriteerium. Lisaks on ka mingid teadmata asjaolud, mida arvestatakse… Võib eeldada nt seda,et kooli vilistlaste lapsed võivad teatud puhul samuti nö lisapunkte teenida. See on enamikes koolides praegugi nii. Kui lapsevanema soovi ei avalda, st tal on täiesti ükskõik kuhu kooli tema laps läheb. siis saadetakse see laps kooli, kus on vabu kohti, ehk kuhu eriliselt palju soovijaid ei ole.[/tsitaat]
Kuna koolid ise ei otsusta midagi, siis on naiivne loota, et haridusamet hakkab näpuga järge ajama, millise kooli vilistlased antud lapse vanemad on. Võimalik, et seda saab avaldusse kirja panna kui põhjendus, miks just seda kooli eelistatakse.
Teine naiivne arvamus on, et lapsevanema soov on sama võrdne kui muud kriteeriumid. Eelmiste aastate põhjal on väga hästi näha, et on olemas nii populaarseid koole kui ka koole kuhu pea keegi oma last panna ei taha. Ja selge see, et kui nt. Pääsküla gümnaasiumi kõrval elav pere on avaldanud soovi oma last ainult neisse populaarsetesse koolidesse panna ning õdesid-vendi üheski neist ees ei õpi, siis last neisse koolidesse ei määrata, sest koolid teatavasti ei ole kummist. Samuti ei usu ma, et Nõmmel elav laps määratakse Mustamäele ja samas Mustamäel elav laps Nõmmele või hoopis Lasnamäele. Kodulähedus on siiski esmane kriteerium, seda on haridusametnikud oma intervjuudes korduvalt rõhutanud, seda põhimõtet jälgiti ka eelmisel kevadel nende laste puhul, kes katsetega kuhugi sisse ei saanud. Ja seda isegi siis kui lapsevanem avaldust ei tee. Avaldused on mõeldud lihtsalt ametnike töö kergendamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kodulähedus on siis esmane kriteerium, kui laps elab suhteliselt ebapopulaarse kooli lähedal.
Kui laps elab ülipopulaarse kooli kõrvalmajas, siis ei määra HA naljalt seda last sellesse kooli isegi vanema soovil. Just siis mängivad kõik muud kriteeriumid, millest ainsana me teame praegu õdede-vendade õppimist samas koolis, kuid HA pole selgelt välja öelnud, milliseid lisaargumente ta arvestab. Samas tuleb kuskile kooli määrata ka need lapsed, kelle kõige lähem kool on suhteliselt kaugel ja see on juhtumisi see ülipopulaarne kool. Kõik ülejäänud koolid jäävad juba nii kaugele, et laps peab hakkama 2 transpordivahendiga sõitma. Sellistel juhtudel oleks ju selle lapse suhtes väga ebaõiglane, kui mõõdetaks majade kaugust meetritega koolist.

Please wait...

Postitas:
melviine

eelmise aasta kogemusest tean öelda, et nad määravad nii nagu neile sobib. elame soovitud kooli 500 m raadiuses ja vanem õde käib seal algklassis. tegin ka avalduse, milles põhjendasin punktide kaupa kooli valikut. määrati kool, mis asub kõrvaltänavas, aga kus on aastaid olnud klasside alatäituvuse probleem. Pere ja lapse huvidest sõideti lihtsalt üle, sest kehv kooli vajab täitmist! Loodan, et teil läheb paremini ja kui midagi on, minge julgelt HA-sse küsima ja oma arvamust avaldama. See et nad annavad endast parima on jama. Aga võib-olla nad ongi lihtsalt lollid ja saamatud?

Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmisest aastast on hulgaliselt teada juhtumeid kus kooli kõrval elavad lapsed ei saanud lähimasse kooli. Kui vend-õde juba õpib kuskil koolis ja sinna soovitakse panna ka pere boorim laps, siis üldjuhul seda soovi ka arvestatakse. See, et lapsi suunatakse alatäituvusega kooli, mis asub ka nö kõrvaltänavas ilmselt kuidagi vältida ei õnnestu, Õnnemäng ühsõnaga.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks on nii vähe neid kasvõi osaliselt tasulisi koole, kus siis süvaõppe või väikeklasside eest tuleb lisatasu maksta. Kui soovijaid on nendesse koolidesse igal aastal rohkem kui kohti, siis järelikult on ka turgu.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas eelmisel aastal oli tõesti mõni kool ka alatäituvusega?
Mis puudutab nt eelmise aasta Westholmi määramisi, siis on küll lapsed lähiümbrusest. Tore kohe vaadata, kui lapsed saavad koos tegutseda ka peale kooli, sest elavad jalutuskäigu kaugusel üksteisest ja ka koolist.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, kui me elamegi Mustamäe Gümnaasiumi kõrval kohe, siis millisel põhjusel ei peaks HA last sinna kooli määrama või kuhu kooli ta siis määratakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näiteks seepärast, et läheduses on juba nii plju lapsi, kellel õpivad samas koolis õed-vennad ja vanemad on samuti märkinud oma valikusse MG. Kodulähedus ei ole kriteerium omaette. Seda on HA ise kinnitanud, et kõiki kolme kriteeriumit arvestatakse koos. Lisaks loeb ka see kui kaua on seal kõrvalmajas elatud.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on öeldud, et koolikoha määramisel lähtub omavalitsus õiguskantsleri märkustest ja põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse sätetest ehk kolmest peamisest kriteeriumist, millest esimene on õpilase elukoha lähedus koolile ehk elukoha aadress (lisaks õed-vennad ja vanema soov, nagu ülalpoolgi juba mainitud on). Ja elukoht võetakse 01.02 seisuga, kusagil pole sätestatud, et oluline kriteerium on antud elukohas elamise periood. Et kuidas saab siis HA otsustada, et maja kõrval asuv kool ei ole kõige lähemal ja lapse peaks määrama kuhugi mujale?
Ma lihtsalt üritan loogikat leida.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei oska seda öelda, kuidas see kõik praktikas realiseerub. Minu arusaamad on kujunenud seniloetu ja väljaöeldu põhjal. Suure tõenäossega on teatud piirkondades koolikohti nagunii vähem kui seal piirkonnas reaalselt elavaid lapsi. Seetõttu muutubki oluliseks sissekirjutuse pikkus. Eelmisest aastast tean mitut juhtumit kui kooli kõrvalmajas elavad lapsed ei saanud koolikohta nt 32.KK, kuhu oli samuti rohkem soovijaid kui koolikohti. Lisaklass minuteada lahendas probleemi ning kõik soovijad mahutati ära. MG soovib ilmselt jätkata süvaõppe pakkumisega, seegi võiks olla lapsevanemale endale mõtlemiskoht. Lisaks on koolis kõrged nõudmised ja lapsele, kes lugeda ei oska, mina seda kooli ei soovitaks. Õpetajad ja hindamiskord ju vastuvõtukorra muutumisega koos ei muutu.

Please wait...

Postitas:
Laetud Püss

sest see asub meil sisuliselt kõrvalmajas. oleks kõrvalmajas liivalaia kool, paneks ta kõhkluseta sinna.
laps ongi minu arust üsna tark, aga võib kaashäälikuühendites eksida, võib kirjutada MA HAKASIN SÖÖMA jms vigu, millega nagu aru saan eliitkoolide katsetel põruda võib.[/tsitaat]

Lauses MA HAKKASIN SÖÖMA ei ole ju kaashäälikuühendit?
Kui ema teeb selliseid apsakaid, siis võib-olla küll laps ei ole eliitkooli materjal.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas katseid ju ei ole ja see, kas laps lugeda oskab või mitte, selgub alles hiljem. See on pigem jah mõtlemiskoht lapsevanemale. Ja ametlikult pole see kool enam ju süvaõppegagi. Kas keegi teab, mis sellest üldse saab edaspidi? Sealkandis ei tohiks olla koolide puuduse probleemi, ümberringi päris mitu kooli (Arte, 37. KK, 53. KK, Saksa Gümnaasium). 32 KK läheduses vist ei ole eriti rohkem koole?
Ja nn sissekirjutuse pikkus ei saa olla kriteeriumiks, kuna ma võingi reealselt sinnakanti täna korteri osta ja miks ma peaksin seetõttu olema ebavõrdsemas seisus võrreldes seal 5 a elanud inimesega. Vaevalt selleks üldse ressurssigi on.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvastikuregstri andmete kasutamine ei nõua mingeid lisaresursse. Seda, et sissekirjutuse pikkust vajadusel arvestatakse kinnitas HA, lisades,et nad on valmis vaidlusteks lapsevanematega. Sellist olukorda,et kõik oleks rahul ei ole ilmselt kunagi võimalik luua. Süvaõpe või mitte, see ei olegi nii määrav kui asjaolu, et koolis õpetavad pedagoogid hindavad vastavalt teatud standarditele ja kui lapsevanem selle kooli oma lapsele valib on mõistlik enne hinnata eelkõige oma lapse võimeid, mitte seda, et kool asub kõrvalmajas. Meie peres on lapsed õppinud nii MG-s kui TTG-s ja vähemalt algklassides on õppetöö intensiivsuses märkimisväärne vahe. MG kõrvalt ei ole keeruline minna ka Artesse vmt teise kooli, mis asuvad läheduses. 32.KK kohapuudust suurendab kindlasti ka läheduses asuv eramurajoon.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] 32 KK läheduses vist ei ole eriti rohkem koole?
[/tsitaat]

Mööda Mooni tänavat linna poole on Lilleküla gümnaasium. Mis ei ole ka kindlasti mitte kehvem kool.

Keegi mainis, et 32 lähevad lähedal asuvast eramurajoonist lapsed siis ma pigem usun, et sealt lapsevanemad eelistavad Lilleküla gümnaasiumi, mis asub seal samas majade vahel, kui saadavad lapse mustamäe poole…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]

Lauses MA HAKKASIN SÖÖMA ei ole ju kaashäälikuühendit?
Kui ema teeb selliseid apsakaid, siis võib-olla küll laps ei ole eliitkooli materjal. [/tsitaat]

mõistagi ei ole, ma ei olegi väitnud, et on. tegu on loeteluga – koma on vahel ja pole lisatud nt.
said päeva kirja, et omast arust leidsid vea? kurb elu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No näed. Meie elame Lilleküla vahetus läheduses, kooli väravast ehk 200 m meie majani. Korteri ostsime 2004. a alguses, siis kui vanem laps polnud veel sündinudki. Üheks plussiks oligi just see, et ühel pool maja on kool ja teisel pool lasteaed (Lepatriinu Keemia tn, kus lapsed hetkel käivad). Kui seal koolis oleks katsed, siis laps läbiks need kindlasti. Loeb vabalt kirjatähti, kirjutab ilma suuremate vigadeta, aktiivne, julge, sportlik jne. Kõige nõrgem koht on käeline tegevus. Ta peagu ehk klassifitseeruks ka kesklinna eliitkoolidesse, aga ma ei taha, et laps hakkab igapäevaselt trolliga kesklinna loksuma. Ja nüüd siis nemad määravad……

Please wait...

Postitas:
Kägu

Kägu 16:31 – aga mida sa siis tahad? Minu laps läks sügisel 2011 kooli ja kevadine koolikatsete ralli oli õudus kuubis. Ära taha sellist jama mis oli, praegu on vähemalt kõigil vanematel kindlus, et lapsel koolikoht olemas ja määramisel arvestatakse kodulähedust. Pealegi, sul on ju õigus määratavast koolikohast loobuda ja leida mõni muu kool, kus vabu kohti või laps siiski veebruaris kesklinna koolidesse katsetele saata. Kõiki rahuldavat süsteemi niikuinii ei leita, aga käesoleva aasta variant on kordi parem kui eelmisel kevadel.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja nn sissekirjutuse pikkus ei saa olla kriteeriumiks, kuna ma võingi reealselt sinnakanti täna korteri osta ja miks ma peaksin seetõttu olema ebavõrdsemas seisus võrreldes seal 5 a elanud inimesega. Vaevalt selleks üldse ressurssigi on.[/tsitaat]

Minu arvates on elementaarne, et arvestatakse ka sissekirjutuse pikkust. Miks siis üldse on olemas mõiste järjekord? Lasteaiakohta taotledes pead ka end järjekorda panema ja enne saavad ikka need, kes varem järjekorda panid. Tahad arstile saada – võtad numbri ja enne saavad need, kes varem numbri võtsid. Loogiline. Oleks äärmiselt ebaõiglane, kui aastaid samas kohas elanud pere laps saadetakse kaugesse kooli ja kaarnana viimasel hetkel kohale lennanud pere saab lapse panna ülinõutud kooli. Inimeste stabiilse elu valikuid tuleb väärtustada. Ja need, kes parema elu nimel teevad muutusi, peavad arvestama ka sellega, et kõik kõige soodsamad võimalused ei ole kohe saadaval. Näit. kolides Soome, teeb ju inimene selle valiku ikka parema sissetuleku ja elu nimel, kuid patt oleks nõuda, et koheselt kehtiks kõik samad hüved, mis seal aastaid elanud inimestel. Lisaks on sissekirjutuse pikkuse arvestamine ka ainus võimalus, kuidas hakata vältima nn libasissekirjutusi.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kägu 16:31 – aga mida sa siis tahad? Minu laps läks sügisel 2011 kooli ja kevadine koolikatsete ralli oli õudus kuubis. Ära taha sellist jama mis oli, praegu on vähemalt kõigil vanematel kindlus, et lapsel koolikoht olemas ja määramisel arvestatakse kodulähedust. Pealegi, sul on ju õigus määratavast koolikohast loobuda ja leida mõni muu kool, kus vabu kohti või laps siiski veebruaris kesklinna koolidesse katsetele saata. Kõiki rahuldavat süsteemi niikuinii ei leita, aga käesoleva aasta variant on kordi parem kui eelmisel kevadel. [/tsitaat]
No kui oleks ükskõik mis aasta jant, siis me saaksime Lillekülla sisse. Aga nüüd ju sõltub kõik jumal teab mis suvast. See ei ole kindlasti see kõige ideaalsem kool, kuhu ma oma lapse paneks, aga praegustest variantidest kõige parem.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on elementaarne, et arvestatakse ka sissekirjutuse pikkust. Miks siis üldse on olemas mõiste järjekord? Lasteaiakohta taotledes pead ka end järjekorda panema ja enne saavad ikka need, kes varem järjekorda panid. Tahad arstile saada – võtad numbri ja enne saavad need, kes varem numbri võtsid. Loogiline. Oleks äärmiselt ebaõiglane, kui aastaid samas kohas elanud pere laps saadetakse kaugesse kooli ja kaarnana viimasel hetkel kohale lennanud pere saab lapse panna ülinõutud kooli. Inimeste stabiilse elu valikuid tuleb väärtustada. Ja need, kes parema elu nimel teevad muutusi, peavad arvestama ka sellega, et kõik kõige soodsamad võimalused ei ole kohe saadaval. Näit. kolides Soome, teeb ju inimene selle valiku ikka parema sissetuleku ja elu nimel, kuid patt oleks nõuda, et koheselt kehtiks kõik samad hüved, mis seal aastaid elanud inimestel. Lisaks on sissekirjutuse pikkuse arvestamine ka ainus võimalus, kuidas hakata vältima nn libasissekirjutusi.[/tsitaat]

Siin on oluline sisuline vahe: lasteaed ei ole kellelegi kohustuslik, küll aga on seda põhiharidus. Koolides ei saa tekkida järjekordi – kõik 7-seks saanud lapsed tuleb kusagile kooli mahutada. Sissekirjutuse pikkuse arvestamine oleks ilmselt ka seadusevastane st, et inimestelt võetakse ära vabadus vabalt elukohta valida. Suure tõenäosusega omavalitsused seda viga ei tee, et nad sissekirjutuse pikkust hakkavad arvestama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eile ju AK-s räägiti, et arvestavad küll sissekirjutuse pikkust ja veel muidki tegureid (mida ei täpsustatud) ja et see kõik on vägagi seadusega kooskõlas.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kägu 16:31 – aga mida sa siis tahad? Minu laps läks sügisel 2011 kooli ja kevadine koolikatsete ralli oli õudus kuubis. Ära taha sellist jama mis oli, praegu on vähemalt kõigil vanematel kindlus, et lapsel koolikoht olemas ja määramisel arvestatakse kodulähedust. Pealegi, sul on ju õigus määratavast koolikohast loobuda ja leida mõni muu kool, kus vabu kohti või laps siiski veebruaris kesklinna koolidesse katsetele saata. Kõiki rahuldavat süsteemi niikuinii ei leita, aga käesoleva aasta variant on kordi parem kui eelmisel kevadel. [/tsitaat]

Ja mis võttis lapsevanematelt eelmisel aastal selle kindluse? Lapsevanemate endi lollus, paraku – keegi ei jää ju kohata, see on teada. Sel aastal hakkab protesteerima vähemalt sama suur hulk neid inimesi, kes ei saanud oma last sinna kooli, kuhu nad tahtsid.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eile ju AK-s räägiti, et arvestavad küll sissekirjutuse pikkust ja veel muidki tegureid (mida ei täpsustatud) ja et see kõik on vägagi seadusega kooskõlas.[/tsitaat]

Ei rääkinud nii. Kõlvart ütles, et nad võivad vajadusel kehtestada ka teised kriteeriumid, nagu näiteks sissekirjutuse pikkus. Praegu seda kooli määramise kriteeriumides ei ole.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on oluline sisuline vahe: lasteaed ei ole kellelegi kohustuslik, küll aga on seda põhiharidus. Koolides ei saa tekkida järjekordi – kõik 7-seks saanud lapsed tuleb kusagile kooli mahutada. Sissekirjutuse pikkuse arvestamine oleks ilmselt ka seadusevastane st, et inimestelt võetakse ära vabadus vabalt elukohta valida. Suure tõenäosusega omavalitsused seda viga ei tee, et nad sissekirjutuse pikkust hakkavad arvestama.[/tsitaat]
Aga kui meie elame kooli läheduses, mitte küll kõrvaltänavas juba üle 30.a ja samas koolis on õppinud lapse vanemad ja õpib ka õde, siis oleks ülekohtune seda koolikoha määramisel mitte arvestada ja eelistada kaks kuud kõrvalmajas elanud last. Me võime siin vaidlema jäädagi, nagunii on neid, kes tunnevad, et neid on ülekohtuselt koheldud. Eelkõige nende hulgas, kelle lapsed sattuvad nö ebapopulaarsetesse koolidesse. Jään lootma HA komisjoni tervesse mõistusesse ja määrata neisse koolidesse lapsed, kelle vanema pole ise mingit soovi avaldanud. Mustamäel pole tegelikult küll kuigi olulist vahet millises koolis laps õpib. Ühistransport liigub paari minuti tagant igas suunas.

Please wait...

Postitas:
Kägu

Eilses Postimehes on pikk artikkel, kus HA ütleb selgelt välja, et arvestab sissekirjutuse pikkust. Huvitav on veel seegi, et eelise saab laps, kelle VANEM on elanud antud piirkonnas kauem. Ehk siis võistlema hakkavad hoopis vanemad oma sissekirjutustega! Siin siis saavad maksimaalse eelise need, kes pole ise elukohta soetanud, vaid jäänud sünnist saati oma vanematekoju ehk samale aadressile ja ka lapsed sinna sisse kirjutanud. Loomulikult arvestatakse endiselt õe või venna õppimist samas koolis ja vanema sooviavaldust. Nii, et kes te need õnnelikud olete, kel kõik need kriteeriumid täidetud, siis ilmselt saab ka teie laps soovitud kooli.

Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eilses Postimehes on pikk artikkel, kus HA ütleb selgelt välja, et arvestab sissekirjutuse pikkust. Huvitav on veel seegi, et eelise saab laps, kelle VANEM on elanud antud piirkonnas kauem. Ehk siis võistlema hakkavad hoopis vanemad oma sissekirjutustega! Siin siis saavad maksimaalse eelise need, kes pole ise elukohta soetanud, vaid jäänud sünnist saati oma vanematekoju ehk samale aadressile ja ka lapsed sinna sisse kirjutanud. Loomulikult arvestatakse endiselt õe või venna õppimist samas koolis ja vanema sooviavaldust. Nii, et kes te need õnnelikud olete, kel kõik need kriteeriumid täidetud, siis ilmselt saab ka teie laps soovitud kooli.[/tsitaat]

Sa tõesti arvad, et haridusametil on aega ja viitsimist võtta elanikeregistrist välja kõigi üle 4000 lapse ja nende mõlema vanema sissekirjutused ja hakata neid ligi 13000 sissekirjutust omavahel võrdlema. Sellega ei jõuaks nad käesoleva aasta lõpuks ka valmis. Lapse soovitud koolist väljajäämise korral on ju äärmiselt lihtne lapsevanemale öelda, et kõikide ülejäänud laste vanemad on piirkonnas kauem elanud. Lapsevanemal ei ole mingit õigust teiste laste vanemate piirkonnas elamise pikkust kontrollida. Te ikka siiralt usute veel keskerakondliku linnavalitsuse aususesse.

Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Esileht Koolilaps kooli määramisest tallinnast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.