Esileht Koolilaps kooli määramisest tallinnast

Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Teema: kooli määramisest tallinnast

Postitas:
Kägu

RE: kooli määramisest tallinnast

HA on ise selle välja öelnud. Kuna rahvastikuregistris registreeritud elukoht on üks peamine kriteerium, siis see on esimene asi, mille alusel nende 4000 lapse kohta nimekirjad koostatakse. Andmebaas viskab nimekirjad ju automaatselt välja koos registrisse kandmise kuupäevadega (seda küll esialgu laste kohta). Ja siis on nii, et väga pingeliseks lähevad küsimused vaid paari-kolme kooli puhul. Ilmselt võetakse õdede ja vendadega avaldused nende koolide kohta eraldi välja, nendest filtreeritakse veel lapsed, kes on sünnist saati registris olnud ja kui veel neidki liiga palju on, siis nende laste puhul võetakse eraldi välja lapsevanema registrijärgne elukoht ja registreerimise kuupäev. Pole ülemäära keeruline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]HA on ise selle välja öelnud. Kuna rahvastikuregistris registreeritud elukoht on üks peamine kriteerium, siis see on esimene asi, mille alusel nende 4000 lapse kohta nimekirjad koostatakse. Andmebaas viskab nimekirjad ju automaatselt välja koos registrisse kandmise kuupäevadega (seda küll esialgu laste kohta). Ja siis on nii, et väga pingeliseks lähevad küsimused vaid paari-kolme kooli puhul. Ilmselt võetakse õdede ja vendadega avaldused nende koolide kohta eraldi välja, nendest filtreeritakse veel lapsed, kes on sünnist saati registris olnud ja kui veel neidki liiga palju on, siis nende laste puhul võetakse eraldi välja lapsevanema registrijärgne elukoht ja registreerimise kuupäev. Pole ülemäära keeruline.[/tsitaat]

Niipalju kui mina mäletan, siis eelmisesl aastal, kui Tallinnas lapsi pisut vähem kooli läks kui tänavu, oli lööma praktiliselt iga kooli puhul, välja arvatud need paariakoolid, kuhu keegi minna ei tahtnud.
Ja nagu sa ise ütlesid, siis kõigepealt võetakse välja laste nimekirjad, seejärel on vaja selgeks teha, kes on selle lapse vanemad ja hakata vanemate sissekirjutust võrdlema.
Loomulikult lubatakse rahvale ei tea mida – linnavalitsus ei saa ju vait olla. Ma kardan, et neil endil ei ole ka selget ettekujutust, mis toimuma hakkab ja kuidas nad need probleemid lahendavad. Igas linnaosas on paar kooli, kuhu tahetakse rohkem kui mõnda teise kooli. Ja kui on öeldud, et vanem peab ise kooli osas soovi avaldama, siis ongi jama käes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelmine aasta on vale näide, sest siis võis igaüks kandideerida ükskõik millisesse kooli ja see lõigi rahval pea segi ja tekkis ülemäärane tung igasse kooli. Nüüd on elukoha lähedus kriteeriumiks ja ilmselt ei esita Lasnamäe ja Nõmme lapsevanemad avaldusi üle linna igasse enam-vähem nende arvates paremasse kooli.
Meile võib tänavuaastane idee meeldida või mitte, aga ma usun, et päris suvaliselt nad ei toimi. Kuna samad väljaütlemised on olnud nii Kõlvarti, kui ka HA poolt ja ka artiklites, siis ma usun, et nad annavad endast parima, et neid põhimõtteid rakendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eelmine aasta on vale näide, sest siis võis igaüks kandideerida ükskõik millisesse kooli ja see lõigi rahval pea segi ja tekkis ülemäärane tung igasse kooli. Nüüd on elukoha lähedus kriteeriumiks ja ilmselt ei esita Lasnamäe ja Nõmme lapsevanemad avaldusi üle linna igasse enam-vähem nende arvates paremasse kooli.
Meile võib tänavuaastane idee meeldida või mitte, aga ma usun, et päris suvaliselt nad ei toimi. Kuna samad väljaütlemised on olnud nii Kõlvarti, kui ka HA poolt ja ka artiklites, siis ma usun, et nad annavad endast parima, et neid põhimõtteid rakendada.[/tsitaat]

Kõlvarti sõnad ei käi kahjuks tegudega kokku. Ja sahkerdamine on vägagi kindel kahjuks…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelisseisus on seekord põlistallinnlased, kelle sissekirjutuse pikkust arvestatkse. Õige ka, lisaks on ka laps samal aadressil sünnist saadik, mitte ka enne 01.02 sisse kirjutatud…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eelisseisus on seekord põlistallinnlased, kelle sissekirjutuse pikkust arvestatkse. Õige ka, lisaks on ka laps samal aadressil sünnist saadik, mitte ka enne 01.02 sisse kirjutatud…[/tsitaat]

Ja kuidas sinu arvates Tallinna linnvalitsus pärast kohtus põhjendab, miks ta saatis aasta tagasi Tallinna elama kolinud Nõmme lapse Lasnamäele kooli, kui ise on deklareerinud, et arvestavad kodu lähedust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõmmelt Lasnamäele nüüd vaevalt, et kedagi saadetakse. Pigem suunatakse hoopis Pääsküla kooli.

Vanemate sissekirjutuse aeg on igal juhul õiglasem kriteerium kui lapse sissekirjutuse aeg. Ega laps pole süüdi, et on sündinud nt 30.sept 2005 ja peab minema samal aastal kooli kui 02.okt 2004 sündinud laps. Viimasel oleks siis ju pea terve aastane eelistus elukoharegistreerimise näol.
Minu arust on õiglane, et eelistatakse kauem ühes kohas püsivalt elanud inimesi, mitte pidevalt rändajaid (sh. ka liba-sissekirjutustega inimesi sobivasse koolilähedasse sauna vahetult enne lapse kooli minemist).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pole mingit põhjust saata Nõmmel elavat last Lasnamäele kooli. Milleks absurdused oletused? Teemaks on hetkel pigem ikka fiktiivsed sissekirjutused populaarsete koolide kõrvalmajadesse. Kool asub kodu lähedal ka siis kui Nõmme laps sõidab kooli nt Mustamäele. Samuti pole Liiva piirkonna lastel raskusi käia nt Tallinna Ühisgümnaasiumis. Sama loogika alusel ei mängi Mustamäel rolli see, et kõik lapsed pääseksid kooli mis asub kõrvalmajas. Kõik koolid siin on kodulähedased. Ja nagu juba eelpool öeldud ei pruugi kõrvalmajas elav laps pääseda soovitud kooli kui lähiümbruses on klasside täitmiseks vajalikul arvul lapsi, kelle õde või vend juba soovitud koolis õpib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

A millised on need populaarsed koolid kuhu kõige suurema tõenäosusega tehakse vale sissekirjutusi?

21kk, Mustamäe gümnaasium. Mis veel?

Ise sai ka alles sügisel sissekirjutust muudetud. Aga täitsa ausatel põhjustel. Huvitav kas see näitab haridusameti jaoks midagi, kelle nimel kinnisavara on?
või nii sügavalt uurima ei hakatagi. Loeb ainult kaua elanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

GAG on ka üks neist populaarsetest. Kuna HA on öelnud, et võib arvestada muid tegureid, siis ta võib kõike arvestada. Kuid ma arvan ka seda, et selliseid asju hakatakse alles viimasel võimalusel vaatama. Üldiselt tegin mõttes sellise arvestuse, et kui koolis õpib 1200 õpilast ja keskmiselt on igal neist 1 õde-vend (mõnel pole ja mõnel on 2, harva rohkem, siis keskmine tuleb ikka 1), siis need eelistatud õed-vennad lähevad ju kooli mitte kõik samal aastal, vaid jaotuvad kogu 12 aasta peale ära, mil koolis õpitakse ja ühele aastale jääb siis cirka 100 last. Ja pooled neist õpilastest on kindlasti tulnud katsetega nendesse nõutud koolidesse ja ei ela tõenäoliselt piirkonnas. Järele jääb siis umbes 50 last, kes mahuvad kenasti kahte klassi ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]GAG on ka üks neist populaarsetest. Kuna HA on öelnud, et võib arvestada muid tegureid, siis ta võib kõike arvestada. Kuid ma arvan ka seda, et selliseid asju hakatakse alles viimasel võimalusel vaatama. Üldiselt tegin mõttes sellise arvestuse, et kui koolis õpib 1200 õpilast ja keskmiselt on igal neist 1 õde-vend (mõnel pole ja mõnel on 2, harva rohkem, siis keskmine tuleb ikka 1), siis need eelistatud õed-vennad lähevad ju kooli mitte kõik samal aastal, vaid jaotuvad kogu 12 aasta peale ära, mil koolis õpitakse ja ühele aastale jääb siis cirka 100 last. Ja pooled neist õpilastest on kindlasti tulnud katsetega nendesse nõutud koolidesse ja ei ela tõenäoliselt piirkonnas. Järele jääb siis umbes 50 last, kes mahuvad kenasti kahte klassi ära. [/tsitaat]
\”piirkonna\” jaoks on üks klass (ja tegelikult enam piirkonda pole, on kodu lähedus). ja teiseks – sinu arvutusest jäävad välja kooli vahetus läheduses olevad esiklapsed….
aga noh, üldiselt on see mõttetu spekuleerimine. mina loodan ikka üldiselt HA tervele mõistusele. ja tegelikult on palju näitajaid, mis iseloomustavad seda kas sa ka tegelikult elad seal ja usun, et neid võetakse arvesse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen nii aru saanud, et kolme kriteeriumit vaadatakse koos. Seega, kui õdede ja vendadega lapsi on väga palju ja see on neile lähim kool, siis esiklapsed löögile ei pääse. Vähemaks jääb see arv vaid nende arvelt, kes elavad suhteliselt lähedal mitmele koolile, siis saab neid suunata ka teise kooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Vanemate sissekirjutuse aeg on igal juhul õiglasem kriteerium kui lapse sissekirjutuse aeg. Ega laps pole süüdi, et on sündinud nt 30.sept 2005 ja peab minema samal aastal kooli kui 02.okt 2004 sündinud laps. Viimasel oleks siis ju pea terve aastane eelistus elukoharegistreerimise näol.
Minu arust on õiglane, et eelistatakse kauem ühes kohas püsivalt elanud inimesi, mitte pidevalt rändajaid (sh. ka liba-sissekirjutustega inimesi sobivasse koolilähedasse sauna vahetult enne lapse kooli minemist).[/tsitaat]
Ja kui on 2 last, kes on mõlemad sündinud 02.10.2004 ja mõlema vanemad on elanud sünnist saati Tallinnas, ainult et ühe vanemad on 20-kümnedates ja teise omad 30-dates, siis see on lapse suhtes õiglane?
Samuti on see sissekirjutuse pikkuse vaatamine äärmiselt ebaõiglane hiljem Tallinnasse kolinute suhtes. Inimene kolis Tallinnasse, valib elukoha selle järgi, et lapsel oleks hea kooli minna ja öeldakse, et liiga vähe Tallinnas elanud, et kooli saada? Makse maksavad küll kõik võrdselt ju, järelikult peab ka koolikohti võrdselt jagama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Makse maksavad küll kõik võrdselt ju, järelikult peab ka koolikohti võrdselt jagama. [/tsitaat]

Mis ajast alates kõik võrdselt makse maksavad?? Et kui mina teenin 5000 euri ja sina 2000, siis sinu arust maksame ühepalju? On sul ikka elementaarne arusaam riigi maksupoliitikast olemas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et eelmises näites saavad mõlemad lapsed kooli, kui vanemad on sünnist saati kooli lähedusse sisse kirjutatud olnud, aga õde-vend samas koolis peab ka veel olema! Nii ekstreemseid juhtumeid ilmselt ei tule, et vanemate vanus mängu tuleks.
Aga hiljem Tallinnasse kolinu on ju ka vähem makse maksnud omavalitsusele! Ta on seda vähem aega teinud. Lisaks saan aru, et ei vaadata mitte suvalist sissekirjutust Tallinnas, vaid ikka sel ühel ja samal koolilähedasel aadressil. Isegi kui teed rahvastikuregistris kande kolides lapsepõlvekodust endale ostetud naaberkorterisse, siis on selle vanema sissekirjutuse pikkus ju kohe lühem?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Mis ajast alates kõik võrdselt makse maksavad?? Et kui mina teenin 5000 euri ja sina 2000, siis sinu arust maksame ühepalju? On sul ikka elementaarne arusaam riigi maksupoliitikast olemas?[/tsitaat]

Vaata kallis inimene, see ongi mõne meelest võrdselt, kui sina maksad oma 5000 ära 20% ja tema oma 2000st ka 20. Kuidas võtta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui linn oleks tahtnud, eelmise sügise jama lahendada oleks vanematele juba sügisel välja öeldud, et millist kooli lapsele pakutakse ja siis oleks neil kes valikuga pole rahul valmistada ette laps kas Kesklinna Koolide katseteks , nõustuda pakutud Kooliga või loota muu kooli vabanevatele kohtadele. Praegune süsteem kus linnavalitsuse jagada on näiteks GAG ja 21 Kooli kohad pakub KESK-le suurt võimalust niiöelda mõjuvõimuga kauplemiseks, eks paljud teised võimalused on juba Kapo ellimineerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata kallis inimene, see ongi mõne meelest võrdselt, kui sina maksad oma 5000 ära 20% ja tema oma 2000st ka 20. Kuidas võtta? [/tsitaat]
Makse makstakse palgast võrdne osa, aga teenust ei jagata võrdsetes osades?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Makse makstakse palgast võrdne osa, aga teenust ei jagata võrdsetes osades?[/tsitaat]

Ma lihtsalt püüdsin selgitada, mida see – me kõik maksme võrdselt – tähendab mõne inimese suust.
Ja seda nad arvavad muidugi ka, et saadki tagasi võrdselt, nagu tema, saad ju?! Sest maksad ka nagu tema 🙂
Kuid kui tema on selle mainitud palga juures päästja ja sina müügiesindaja siis, on temal isegi suurem õigus. Selline see vasakpoolne maailmavaade on!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma arvan, et eelmises näites saavad mõlemad lapsed kooli, kui vanemad on sünnist saati kooli lähedusse sisse kirjutatud olnud, aga õde-vend samas koolis peab ka veel olema! Nii ekstreemseid juhtumeid ilmselt ei tule, et vanemate vanus mängu tuleks.
Aga hiljem Tallinnasse kolinu on ju ka vähem makse maksnud omavalitsusele! Ta on seda vähem aega teinud. Lisaks saan aru, et ei vaadata mitte suvalist sissekirjutust Tallinnas, vaid ikka sel ühel ja samal koolilähedasel aadressil. Isegi kui teed rahvastikuregistris kande kolides lapsepõlvekodust endale ostetud naaberkorterisse, siis on selle vanema sissekirjutuse pikkus ju kohe lühem?! [/tsitaat]
No ei ole alati nii, et hiljem kolinu on vähem makse maksnud. Vabalt võib olla nii, et alles peale lapse sündi Tallinnasse kolinud inimene teenib kõrget palka ja teine sünnist saati siin elanud on tööl väga vähe käinud ja sedagi miinimumi eest.
Kui sissekirjutuse pikkust üldse arvestada, siis alates sellest hetkest, mil ESIMEST korda Tallinnasse sisse kirjutati ja jätkuvalt Tallinnas elatakse. Tüüpiline on ju see, et noored kolivad omaette, algul väiksemasse elamisse ja hiljem pere suurenedesse suuremasse. Ei ole ju normaalne, et ainult viimase sissekirjutuse algust vaadataks.
Teine probleem, millega peaks juba varakult tegelema, on lapsed, kes on küll sisse kirjutatud Tallinnasse, aga reaalselt siin enam ei ela ja koolikohta ei vaja. Need lapsed tuleks juba enne määramist välja selgitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui linn oleks tahtnud, eelmise sügise jama lahendada oleks vanematele juba sügisel välja öeldud, et millist kooli lapsele pakutakse ja siis oleks neil kes valikuga pole rahul valmistada ette laps kas Kesklinna Koolide katseteks , nõustuda pakutud Kooliga või loota muu kooli vabanevatele kohtadele. Praegune süsteem kus linnavalitsuse jagada on näiteks GAG ja 21 Kooli kohad pakub KESK-le suurt võimalust niiöelda mõjuvõimuga kauplemiseks, eks paljud teised võimalused on juba Kapo ellimineerinud.[/tsitaat]

Ma ei saanud ka aru, miks ei oleks võinud koos selle HA teatega koos või, isegi enne, tulla lapsevanemale talle pakutava kooli info? Nagunii tuleb see töö ära teha, miks mitte siis koos lahendusega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] No ei ole alati nii, et hiljem kolinu on vähem makse maksnud. Vabalt võib olla nii, et alles peale lapse sündi Tallinnasse kolinud inimene teenib kõrget palka ja teine sünnist saati siin elanud on tööl väga vähe käinud ja sedagi miinimumi eest.
Kui sissekirjutuse pikkust üldse arvestada, siis alates sellest hetkest, mil ESIMEST korda Tallinnasse sisse kirjutati ja jätkuvalt Tallinnas elatakse. Tüüpiline on ju see, et noored kolivad omaette, algul väiksemasse elamisse ja hiljem pere suurenedesse suuremasse. Ei ole ju normaalne, et ainult viimase sissekirjutuse algust vaadataks.
Teine probleem, millega peaks juba varakult tegelema, on lapsed, kes on küll sisse kirjutatud Tallinnasse, aga reaalselt siin enam ei ela ja koolikohta ei vaja. Need lapsed tuleks juba enne määramist välja selgitada. [/tsitaat]

Kas sina maksumaksjana ja isikuna tõesti tahad, et sinu raha eest hakkab keegi läbi käima 4000 kodu ja uurima, kes seal täpselt elavad?

Mina hindan nii oma privaatsust, ma ei annaks kellelegi, kes siia uurima tuleks, kes ja millal mu perest siin või seal elab, infot!
Ja minu raha eest palun ka mitte säärast luuret teha…

Please wait...
Postitas:
erty

Kas sina maksumaksjana ja isikuna tõesti tahad, et sinu raha eest hakkab keegi läbi käima 4000 kodu ja uurima, kes seal täpselt elavad?

Mina hindan nii oma privaatsust, ma ei annaks kellelegi, kes siia uurima tuleks, kes ja millal mu perest siin või seal elab, infot!
Ja minu raha eest palun ka mitte säärast luuret teha…[/tsitaat]
Ma ei saa päris täpselt aru, miks peaks keegi 4000 kodu läbi käima?
Aga registrid tuleks küll korda teha ENNE kui koolikohti jagama hakatakse. Koolikoht tuleb tagada kõigile Eestis ametlikult elavatele lastele. Kui laps elab ametlikult Tallinnas, siis tuleb talle ka siin kool määrata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

….. eeem, kas olete äkki märganud, et mõni laps oleks koolikoha puudumisel kooli minemata jäänud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pole mingit põhjust saata Nõmmel elavat last Lasnamäele kooli. Milleks absurdused oletused? Teemaks on hetkel pigem ikka fiktiivsed sissekirjutused populaarsete koolide kõrvalmajadesse. Kool asub kodu lähedal ka siis kui Nõmme laps sõidab kooli nt Mustamäele. Samuti pole Liiva piirkonna lastel raskusi käia nt Tallinna Ühisgümnaasiumis. Sama loogika alusel ei mängi Mustamäel rolli see, et kõik lapsed pääseksid kooli mis asub kõrvalmajas. Kõik koolid siin on kodulähedased. Ja nagu juba eelpool öeldud ei pruugi kõrvalmajas elav laps pääseda soovitud kooli kui lähiümbruses on klasside täitmiseks vajalikul arvul lapsi, kelle õde või vend juba soovitud koolis õpib.[/tsitaat]

Aga sellepärast, et eelmisel aastal, kui kooli läks mõnevõrra vähem lapsi, kui sellel aastal on minemas, oli kõige kitsam just Nõmme koolikohtadega ning seal käis ka kõige suurem lööma, samas Lasnamäel kippus neid üle olema. Minu teada nende kooli määramiste valguses pole seda kriteeriumit, et kogu Tallinna linn moodustab ühtse piirkonna, ära kaotatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]….. eeem, kas olete äkki märganud, et mõni laps oleks koolikoha puudumisel kooli minemata jäänud?[/tsitaat]

Siin pole küsimus ju selles, kas kooli või mitte, vaid millisesse kooli. Kas Nõmmel elav laps saab hakata käima koduses asumis või tuleb tal nt Õismäele kooli minna.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Esileht Koolilaps kooli määramisest tallinnast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.