Esileht Koolilaps Kooli sisejalanõud- millised on teie lastel?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Kooli sisejalanõud- millised on teie lastel?

Postitas:
Kägu

Kinnise ninaga sandaalid olid minu valik, a la sellised Vikingid

Hehh, mul poiss täpselt nendega 1. klassi suundumas.

Tüdrukul 1-2 klass olid kangast skechersi baleriinad.
Kolmandas analoogsed, augud ehk gramm suuremad ja kogu jalanõu ulatuses, seest-väljast nahk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

16 aastane teismeline tüdruk valis ka kooli Ecco sandaalid. Kuid kohati on see küsimus küll, et miks nii vähesed sandaalidega koolis on, siin kohal gümnaasiumis ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma imestusega loen teemat – nii palju inimesi peab normaalseks sokkide ja sandaalide koos kandmist? Kas te töö juures kannate ka sukkpükse/sokke ja siis sandaale?
Nagu sõbranna ükskord tabavalt märkis, jagunevad lapsevanemad kaheks: need, kellede jaoks on kombinatsioon sukkpüksid+lühikesed püksid poistel normaalne ja need, kelle jaoks on see täiesti vastuvõetamatu. Tundub, et ka kooli vahetusjalanõude osas on sama süsteem. Ma elu sees ei paneks lapsele kooli jalga lahtise ninaga sandaale. Nina peaks kindlasti kinni olema.
Odavad, naftast tehtud kinnised jalanõud, võivad jala higistama panna, aga kui on tekstiilist või naturaalsest nahast pealne, siis seda küll ei juhtu.
Minu laps on kandnud viimastel aastatel tennisemoodi jalanõusid. Näevad välja sellised tennise ja kinga vahepealsed asjandused. Noortekad. Viimane mudel oli nahast pealmise osaga. Väiksemana oli tal selliseid sandaalimoodi asjandusi küll, st nina ja kand olid ikka kinni, aga kuskil vahepeal oli mingi riba või auguke. Pealt ikka pandlaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma imestusega loen teemat – nii palju inimesi peab normaalseks sokkide ja sandaalide koos kandmist? Kas te töö juures kannate ka sukkpükse/sokke ja siis sandaale?

Nagu sõbranna ükskord tabavalt märkis, jagunevad lapsevanemad kaheks: need, kellede jaoks on kombinatsioon sukkpüksid+lühikesed püksid poistel normaalne ja need, kelle jaoks on see täiesti vastuvõetamatu. Tundub, et ka kooli vahetusjalanõude osas on sama süsteem. Ma elu sees ei paneks lapsele kooli jalga lahtise ninaga sandaale. Nina peaks kindlasti kinni olema.

Odavad, naftast tehtud kinnised jalanõud, võivad jala higistama panna, aga kui on tekstiilist või naturaalsest nahast pealne, siis seda küll ei juhtu.

Minu laps on kandnud viimastel aastatel tennisemoodi jalanõusid. Näevad välja sellised tennise ja kinga vahepealsed asjandused. Noortekad. Viimane mudel oli nahast pealmise osaga. Väiksemana oli tal selliseid sandaalimoodi asjandusi küll, st nina ja kand olid ikka kinni, aga kuskil vahepeal oli mingi riba või auguke. Pealt ikka pandlaga.

Erinevalt ajakirjandusest ja foorumitest jäänud kuvandist leiavad enamus inimesi tegelikult, et ei maksa kaasa minna iga ebapraktilise moega. Sest tegu on ju ilmselge heaoluühiskonna pseudoprobleemiga. Pole mugavamat kombinatsiooni soojade temperatuuridega, kui sokid ja sandaalid. Sellele tegelikult peaaegu et puudub alternatiiv, sest palja jala otsas vähegi aktiivsema liikumise puhul hakkab sandaal kergesti hõõruma ja kinnine king (olgugi et tekstiilist) on inimesele, kel jalg kergelt higistama ja haisema hakkab küll üsna ebapraktiline soovitus soojadel temperatuuridel. Kui endal jalg kergelt higistama ei hakka, siis ei oskagi seda olulisust hinnata. Reaalselt huvitab vaid väheseid, et mittemugav riietus on glamuursem ja ilusam. Näiteks mulle ka tundub visioon minust kaunis kleidis ja jakikeses ilus, aga reaalsuses arvestades minu igapäevaseid tegevusi ja hobisid, pole taolisel rõivastusel mingit mõtet. Kõik, mis näeb välja parim, ei pruugi olla samas ka mõistlik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustun täielikult eelnevaga. Kuigi ta kannab iga päev ainult Nike tenniseid, siis kooli jaoks vaatab ta ikka prakrilisemalt ja tema jaoks on ecco sandaalid ilusad ja korralikud. Kui nüüd aus olla, siis pükste ja sandaalidega käia gümnaasiumis on vägagi aksepteeritav. Lihtsalt kurb on, et mõned noored vaatavad viltu neid noori, kes on sandaalidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nüüd aus olla, siis pükste ja sandaalidega käia gümnaasiumis on vägagi aksepteeritav. Lihtsalt kurb on, et mõned noored vaatavad viltu neid noori, kes on sandaalidega.

Ei, ma nüüd viltu ka ei vaata ja narrima ei hakka, aga ikka imelik on küll. Vaatasin lõunal käies kõikide söökla külastajate jalanõusid ja polnud kellelgi sokke/sukkpükse sandaalide all. Ikka olid kinnised jalanõud enamasti nii meestel kui naistel. Järelikult täiskasvanud enamasti ei käi nii. Seletage – miks siis lapsed käivad (peavad käima)?
Kui kõiges ainult mugavuse aspektile rõhuda, siis peaks ju ainult laiades puuvillastes dressides ringi käima – teksavärvel ju soonib, püksirihm veel rohkem, lips poob, särk ei veni ja kisub, seelikuga ei saa vabalt igas asendis olla, jne. Või on see hügieenilisuse ja mugavuse aspekt rakendatav ainult jalanõudele ja ei kehti absoluutselt muudes kehakatetega seotud segmentides? Siiralt uurin. Valgustage palun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei suuda ka oma poisslastele anda signaali, et on kena, kui paned korraga jalga sokid ja sandaalid.
Meil nõutakse väga korrektset riietust, koolis on koolivorm, lapsevanematele rõhutati esimese klassi eelsel koosolekul, kui tähtis on juba maast-madalast õpetada lastele korrektset riietumist ja oskust tähele panna, et asjad omavahel sobiksid.
Triiksärk, viisakas vest, viisakad püksid ja siis sokid ja sandaalid – no ei. Ei suuda panna kokku neid.
Oleme alati leidnud mingid hingavad riidest jalatsid lastele.

Igaühele ei pea visuaalne tervik riietumisel oluline olema ja ma kindlasti ei õpeta oma lastele, et vaadake nüüd hästi, mis teistel jalas on ja et sandaalid on jubedad. Aga ma ei pane neile neid jalga. Lihtsalt. Sinna juurde mingeid kommentaare ei jaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Veetsin ühe päeva haiglas lapse operatsiooni lõppu oodates. Lõpuks hakkas nii igav, et hakkasin vaatama, milliste jalatsitega töötajad käivad-täiesti igasuguseid oli. Ka crocsilaadseid. Ma arvan, et koolis võiks ka igaüks sellistega käia, mis mugavamad tunduvad. Ei ole suuremas osas koolidest mingit suuremat ülikonna-kostüümiga käimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ongi ainult selles, et teised noored vaatavad viltu või nii öelda “judgeivad “ sandaalidega. Kui seda ei oleks, oleks sandaalid väga paljudel. Kuid õnneks on ka inimesi, keda ei huvita teiste arvamus kogu aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ongi ainult selles, et teised noored vaatavad viltu või nii öelda “judgeivad “ sandaalidega. Kui seda ei oleks, oleks sandaalid väga paljudel. Kuid õnneks on ka inimesi, keda ei huvita teiste arvamus kogu aeg.

Minu lapsed pole kunagi tahtnud sandaale kanda. Väikesel lapsel suvisel ajal ilma sokita pean seda ise täiesti mõistlikuks jalanõuks, aga minu poisid on eelistanud kõike muud, tavalist plätut ka näiteks. Ei ole saanud keegi neid hukka mõista ajal, kus nad veel isegi lasteaias ei käinud. Oma valik oli ikka.

Kes siin haiglavõrdluse tõi – see pole päris pädev minu meelest. Kooliriietust saab võrrelda ikka pigem kontoririietusega, mitte haiglaga.
Arstide töö on nii pingeline, et seal on riietuse puhul tõesti nr üks mugavus ja funktsionaalsus. Arstid on ka palju jalgel, õpilased enamiku ajast koolis istuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan kontoris (suht kinnine asutus ja klientidega otsest kokkupuudet on vähestel) ja päris mitmed mehed kannavad klassikalisi Birkenstock sandaale sokiga ja jumalast head näevad välja … lahe sokk ja ülesse keeratud teksad juurde ning väga cool kombo on 🙂 mingite rihmikutega on seevastu ikka väga raske sarnast üldmuljet tekitada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ütleks, et kooliriietus kontoririietusega võrreldav on. Võib-olla mõnes vormiga koolis. Kontoris ei käida üldiselt lõhkiste teksadega, nabapluusidega, Hello Kitty särkidega jms. Ka ei torma kontoritöötajad niimoodi ringi, nagu paljudes koolides vahetundide ajal näha võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ütleks, et kooliriietus kontoririietusega võrreldav on. Võib-olla mõnes vormiga koolis. Kontoris ei käida üldiselt lõhkiste teksadega, nabapluusidega, Hello Kitty särkidega jms. Ka ei torma kontoritöötajad niimoodi ringi, nagu paljudes koolides vahetundide ajal näha võib.

See et mõnes koolis nii on, ei pea kohe standard olema, mille järgi kõik joonduma peaks. Minu jaoks on kool küll pigem nagu kontor. Riietus ikka korrektne, nagu läheks kliendikohtumisele vms. Eri tundides käimine ongi ju nagu väike kohtumine. Ei pea olema ülikond või kostüüm, aga selline smart casual tüüpi küll. Eriti gümnaasiumiosas.
Kusjuures kontori käiakse küll nabapluuside ja lõhkiste teksadega. Oleneb ettevõttest ja selle suunitlusest ning kas töötaja kohtub kliendiga või mitte. Näiteks raamatupidajad ja IT-inimesed on väga tihti suht suvaliselt riides ja see ongi täiesti ok – ajavad oma asja ja oma rida ning neil on tihti oma tuba või suisa oma korrus ja nad oma visualiga organisatsiooni identiteeti ei kujunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed pole kunagi tahtnud sandaale kanda. Väikesel lapsel suvisel ajal ilma sokita pean seda ise täiesti mõistlikuks jalanõuks, aga minu poisid on eelistanud kõike muud, tavalist plätut ka näiteks. Ei ole saanud keegi neid hukka mõista ajal, kus nad veel isegi lasteaias ei käinud. Oma valik oli ikka.

Kes siin haiglavõrdluse tõi – see pole päris pädev minu meelest. Kooliriietust saab võrrelda ikka pigem kontoririietusega, mitte haiglaga.

Arstide töö on nii pingeline, et seal on riietuse puhul tõesti nr üks mugavus ja funktsionaalsus. Arstid on ka palju jalgel, õpilased enamiku ajast koolis istuvad.

Mul 3 poega, 2 neist täiskasvanud juba. Mingit sandaaliviha pole küll täheldanud. Põhikooli lõpuni välja ja kutsekoolis ka olid sisejalatsiteks.
Olen ostnud nahast sandaale, peamiselt meie oma tootja Ritiko omi.Need on väga mugavad. Pigem ei kanna mitte keegi meie peres tenniseid ja nö javeri tüüpi kontsata jalatseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüdruk läheb 11.ndasse klassi ja mingit probleemi pole sandaalidega. Valis ise sellised:
https://www.google.com/amp/s/www.zappos.com/amp/product/9047722

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul valis laps seekord sokistiilis tennised. Pealt riidest. Tundub mõistlik, sest vahetunnis on palju jooksumänge, keksu, ronimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen kindel, et sandaali ja soki kombinatsioonist saab suur moehitt mingi hetk. Ja siis mõeldakse tagasi, et mis napakas aeg, kui ei juletud nii käia. Rohkem sallivust ja aktsepteerimist, vähem raame!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg läheb 9ndasse klassi ja tahab ikka sandaale. Ilmselt pole keegi sellest numbrit teinud õnneks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina küll tõttöelda ei ole kunagi aru saanud, miks kontoris peab ebamugavaid rõivaid kandma, sest mina eelistaksin seda, et kontoritöötaja oma istumis-astumisasendi peale mõtlemise asemel mõtleks oma tööle. Samuti leian, et koolis ei tohiks rõivad olla ebamugavad sest kooli eesmärk on üks: teadmisi omandada. Ja häirivaid lisafaktoreid võiks olla võimalikult vähe. Kui sul on ebamugav, kipud paratamatult osa oma ajutegevusest kulutama sellele ebamugavusele mõeldes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahtised sandaalid on ausalt öeldes päris koledad. Pole ime, et lapsed neid kanda ei taha. Minu lastel on kasutusel olnud baleriinad, tennised ja paelteta tennised (ehk nö slip-on shoes). Neid viimaseid tehakse ka pealt hingavast aukudega tekstiilist.

Kohe, kui sandaalid jälle moodi tulevad, muutuvad need ilusateks..

Please wait...
Postitas:
Kägu

See aasta lapsel crocs kangast tennised. Ülimugavad pidavat olema ( lapse jutu järgi ) ja kuna pealmine osa õhkuläbilaskvast riidest siis ei higista ka. Varematel aastatel on olnud tavalised crocs sandaalid.

Palun linki. Ei leia kodulehelt.

https://www.crocs.com/p/womens-literide-mesh-slip-on/205727.html

Ma olen talle ikkagi naiste suuruse võtnud, sest tal jalg nii palju kasvanud. Ostsin suurus 38.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Koolilaps Kooli sisejalanõud- millised on teie lastel?