Esileht Koolilaps Kooli vahetus ja klassi kordamine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kooli vahetus ja klassi kordamine

Postitas:

Tere
Tahaks veidi nõu. Nimelt oleme väiksemast linnast suvel Tallinna kolimas ja 2.klassi tüdrukut ootab ees koolivahetus. Mure seisneb selles, et siiani pole tal kooliga eriti hästi läinud ja poole 1.klassi pealt oli aru saada, et oleks vist lisa aastat lasteaias vajanud( alustas kooli 6-aastaselt). Praegu ka teine klass kulgeb enamus 4-3lisena ja kardan, et ta kolmandas jääks uues koolis ja uues seltskonnas täitsa jänni. Kas minul endal lapsevanemana oleks võimalik teda Tallinna uuesti 2.klassi panna. Ei usu, et tal igav hakkaks kuna õppimist oleks tal seal endiselt palju, teiste lastega oleks ta siiski ka samaealine. Kuid kas mina ise saan seda otsust teha. Siinne klassijuhtaja teda ju meelega ka istuma ei saa jätta kuna läbi ta end nende kolmede neljadega veab.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 18:23; 09.05 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha ükski kool kolme-neljalist istuma jätta. Lõpetab teise klassi ja liigub edasi kolmandasse, ükskõik mis kooli ta siis ka läheb. Ma ei saa ka aru, miks sellist traumat lapsele tahad, kõik ei olegi viielised ja teise klassi hinded ei määra midagi. Kui tahab õppima hakata ja võimeid on, siis saab ka kolmandas ju rohkem pingutada. Teises on kolme-neljalisel ikka igav teist korda ja nii õpib ta veelgi rohkem seanahka vedama ju.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks pole eriti võimeid, ka need kolmed neljad on tulnud suure koduse pingutusega.
Aga tänan arvamuse eest, ega ma veel oma otsust pole teinud, just sai tehtud otsus kolida ja mõtlen läbi kuidas lapsele seda kõige valutumalt teha.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 18:23; 09.05 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha ükski kool kolme-neljalist istuma jätta. Lõpetab teise klassi ja liigub edasi kolmandasse, ükskõik mis kooli ta siis ka läheb. Ma ei saa ka aru, miks sellist traumat lapsele tahad, kõik ei olegi viielised ja teise klassi hinded ei määra midagi. Kui tahab õppima hakata ja võimeid on, siis saab ka kolmandas ju rohkem pingutada. Teises on kolme-neljalisel ikka igav teist korda ja nii õpib ta veelgi rohkem seanahka vedama ju.

No kes sellist rumalust küll kirjutab?
Lapsevanema soovil on päris kindlasti võimalik klassi korrata. Uues koolis uuesti 2. klass läbi teha on väga hea võimalus anda lapsele õpirõõm ja enesekindlus tagasi.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õpiraskustega laps kordas teist klassi. Vahetasime tookord suure kooli väiksema vastu. Väga õige otsus oli klassi korrata. Lapsevanema soovil on võimalik. Meil sai määravaks ka see, et vaba koht soovitud koolis oli just teises klassis.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru mis valu on inimestel enda lapsed 6-aastasena kooli panna? Mille alusel kui hiljem on näha, et lapsele see ei sobi? Uskumatud lapsevanemad. Laske lapsel laps olla!

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka, räägi kooli juhtkonnaga. Ega kool tahab ka, et õpilased hästi õpiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru mis valu on inimestel enda lapsed 6-aastasena kooli panna? Mille alusel kui hiljem on näha, et lapsele see ei sobi? Uskumatud lapsevanemad. Laske lapsel laps olla!

Seadus kohustab teatud juhul. Nx pean mina enda 6se (sept lõpus 7) kooli saatma, kuna tal akadeemilised teadmised piisavad. Lasteaia õp naersid mind välja kui koolipikendusest juttu tegin. Samas sots oskuste pärast võiks vabalt aastakese küpseda (väga tagasihoidlik tegelane) Ja minu kogemus on, et koolis on sots oskused määravad ????

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nx pean mina enda 6se (sept lõpus 7) kooli saatma, kuna tal akadeemilised teadmised piisavad. Lasteaia õp naersid mind välja kui koolipikendusest juttu tegin.

ei pea ju! sa võid rajaleidjasse minna teist arvamust saama, ei pea lasteaiaõpetajate hinnangu järgi tegema. (mul pole küll õrna aimugi, kas selleks aastaks enam jõuab.)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja sil on hea mõte, et uude kooli ja samasse klassi ka järgmisel õppeaastal, aga Tallinn ei ole hea paik nõrgale õpilasele kuna klassid on paratamatult suured mis talle ilmselt ei sobi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru mis valu on inimestel enda lapsed 6-aastasena kooli panna? Mille alusel kui hiljem on näha, et lapsele see ei sobi? Uskumatud lapsevanemad. Laske lapsel laps olla!

Mille alusel abiellutakse, kui hiljem selgub, et ei sobi ja lahutatakse? Koolikohustus on lapsel, kes on 1.oktoobriks saanud 7aastaseks, ehk siis septembris sündinud lapsed lähevadki 6aastaselt kooli.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nx pean mina enda 6se (sept lõpus 7) kooli saatma, kuna tal akadeemilised teadmised piisavad. Lasteaia õp naersid mind välja kui koolipikendusest juttu tegin.

ei pea ju! sa võid rajaleidjasse minna teist arvamust saama, ei pea lasteaiaõpetajate hinnangu järgi tegema. (mul pole küll õrna aimugi, kas selleks aastaks enam jõuab.)

Ei aita ka rajaleidja, nad suuresti toetuvadki lasteaia arvamusele, mitte vanema soovile/teadmisele, ei antud sealtki pikendust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et õnnestub lapsevanema soovil jätta klassi kordama, usun ka et see oleks teemaalgataja jaoks mõistlik.

Aga üldiselt – niii hea on kõrvalt kritiseerida lapsevanemate otsuseid lapse koolipanekuga seoses (olgu selleks siis lapse 6-aastaselt kooli panek, eliitkooli panek või miski muu). Nii tublid, kui te kõikides asjades elus kohe alguses kõige õigemad otsused olete teinud ja midagi tagantjärele ei kahetse. Uskuge, enamus lapsevanemad teevad otsused, mille puhul nad on siiralt veendunud, et see on sel hetkel nende lapse jaoks parim. Aga paraku näitab aeg alles hiljem, et mõni otsus polnud õige. Minul küll on mõne otsusega “kogemata” hästi läinud ja mõnda asja olen vägagi kahetsenud… aga kogu tarkus on tagantjärele-tarkus

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nx pean mina enda 6se (sept lõpus 7) kooli saatma, kuna tal akadeemilised teadmised piisavad. Lasteaia õp naersid mind välja kui koolipikendusest juttu tegin.

ei pea ju! sa võid rajaleidjasse minna teist arvamust saama, ei pea lasteaiaõpetajate hinnangu järgi tegema. (mul pole küll õrna aimugi, kas selleks aastaks enam jõuab.)

Ei aita ka rajaleidja, nad suuresti toetuvadki lasteaia arvamusele, mitte vanema soovile/teadmisele, ei antud sealtki pikendust.

rajaleidja peab arvestama lapsevanema soovi, kui vanem tahab last hiljem kooli panna
aluseks on esmalt arsti soovitus, siis alles lasteaia iseloomustus jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru mis valu on inimestel enda lapsed 6-aastasena kooli panna? Mille alusel kui hiljem on näha, et lapsele see ei sobi? Uskumatud lapsevanemad. Laske lapsel laps olla!

Mina panin ka oma lapse 6-aastasena kooli ja senimaani (4. klass) tundub, et väga õige otsus oli. Soovituse selleks sammuks sain Rajaleidjast, mitte ei tahtnud mingi oma kiiksu pärast last varem kooli panna. Laps on klassi üks helgemaid päid ja neli on haruldane.

Aga teemaalgatajale: miks ei peaks saama laps klassikursust korrata lapsevanema soovil? Minu klassiõde kunagi kordas 10. klassi omal soovil. Käis 10. klassi ühes koolis ära ja vaatas, et tahaks ikka teise kooli, aga et see teine kool oli selline, kuhu tahtjaid ühele kohale palju ja väljalangemist sisuliselt ei esine, oligi ainus variant uuesti 10. klassi minna. Mulle tundub, et ta oli oma valikuga keskkooli lõpuni välja väga rahul.
Miks siis ei peaks 2. klassis sama võimalik olema? Tuleb muidugi kooli juhtkonnaga rääkida, aga ühtegi seadusandlikku takistust ei tohiks küll olla.
Arvan, et klassikursuse kordamine oleks teemaalgataja lapsele kasuks, või vähemalt kindlasti mitte kahjuks (kui just seetõttu kehva klassikollektiivi ei satu). Algklassides on oluline korralik põhi alla saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kooli vahetus ja klassi kordamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.