Esileht Koolilaps Kooliaasta lõpp ja peretraditsioonid

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kooliaasta lõpp ja peretraditsioonid

Postitas:

Millised on teie peres kooliaasta lõpu tähistamise traditsioonid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna meie peres on päris mitu õpetajat, siis on see lõpp kuidagi nii laiali hajutatud, et paratamatult lõpeb kooliaasta alles jaanipäevaks – siis on kõik pedagoogid vabad ja emal-tädil-vanaisal mitu kuud aega lastega koos midagi ette võtta.
see, et mõnel noorema generatsiooni esindajal saab kooliaasta läbi juba varem, muudab suuremate laste silmis (neil ju eksamid ka veel) selle lõpu tähistamise mõtte ära.
kui põnnid väiksemad olid, istusid koolis kaasas ja joonistasid, sel ajal, kui emme järeltöölistega tegeles (lasteaias algas suvevaheaeg millegipärast varem kui koolis)

see-eest on kooliaasta ALGUS 1.septembril juba aastakümneid täpselt üht moodi: vanaisa toob tordi, juba täpselt 40a järjest, alates sellest hetkest, kui tema vanim laps esimesse klassi läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel pole, aga homme läheme välja sööma ja pärast vast kook või tort.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppejõu kooliaasta lõppu ei tähistanud kunagi aga alati tähistasime õppeaasta algust ja ka õpetajate päeva.
Nüüd siis tähistame ikka kooliaasta lõppu laste järgi, sööme kooki või jäätist. Midagi muud ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele kook ja kommikarp igaühele.
Eile said 2 neist tunnistuse, kolmas saab täna. Kuid eile tähistasime ära. Hinded ju välja pandud ja tunnistuse sisu teada.
See aasta mees lolli peaga lubas 4. kl poisile, et kui kiituskirjaga lõpetab, saab iPadi. Meie pere laiskvorst ei lausunud sõnagi, kuid näha oli, et võttis mõni õhtu ka koolitöö välja. Ja tõi selle kiituskirja nüüd koju ära.
Mis teha, mees peab nüüd oma lubadust täitma. Ma veel hoiatasin, et nii võib minna – poisil pea nagu koorelahutaja, lihtsalt ääretult laisk.
Üldiselt me kiituskirja eest ei premeeri. Seda enam, et see on tavaline nähtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaisad-vanaemad, tädid-onud tulevad külla, sööme torti ja ajame juttu. Laps saab kooliaasta eduka lõpetamise puhul alati ise valida mida kingiks soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka juba 3. aastat kiituskiri, aga eraldi ei premeeri, sööme lihtsalt torti ja seda nii 1. kui viimase koolipäeva puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööme kooki, tegelikult plaanisin eile lastega välja sööma minna, aga läks nii kiireks, et piirdusime lihtsalt koogi söömisega.
Kiituskirja eest premeerin ikka- laps on tervelt 9 kuud tublit tööd teinud, miks ma ei peaks premeerima?
Kui ma töö juures väga eduka projektiga hakkama saan, siis ma saan ju ka preemiat. Lisaks palgale. Ehk siis palk on hinded, preemia on selle eest, et need hinded on nii head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me samuti kiituskirja ja õppeedukuse eest eraldi ei premeeri. Tahaks, et nad õpiksid enda pärast ja ikka vastavalt oskustele, mitte \”palga\” pärast. Siiani nii ka läinud.
Kuid üldiselt meil koolilõpus tavaliselt lilled ja kook ja hea tuju:)[/tsitaat]

Sama siin, laps õpib iseendale ja tähtsamaks peame 01.09, siis on tort ja lilled, kingitused.See, et algklassi õpilane lõpetab klassi viite ja kiituskirjaga on minu arvates elementaarne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sel aastal tunnen ma esimest korda, et tahaksin eraldi premeerida last, kes lõpetas 5. klassi jälle kiituskirjaga. eelmisel aastal oli üks 4.

aga muidu käime kooliaasta lõpetuseks tavaliselt perega kuskil paremas kohas söömas. laseme lastel valida 😉 ühelt poolt vanaema-vanaisa premeerivad tavaliselt lapsi kas mõne kallima raamatuga või raamatupoe kinkekaardiga, teiselt poolt vanaema-vanaisa rahaümbrikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliaasta lõpus käime perega alati väljas söömas. Kodus on tort ja väike kingitus, tavaliselt raamat. Ikka tasub natuke last premeerida mu meelest. Mul väga tubli laps, põhikooli lõpp paistab ja kiituskiri on igal aastal. Ta õpib nagunii enda jaoks, suur poiss juba, ei õpi mulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Kooliaasta lõpp ja peretraditsioonid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.