Esileht Koolilaps Kooliasjad – osta koos lapsega või ilma?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kooliasjad – osta koos lapsega või ilma?

Postitas:

Mõtlen siin omaette, kuidas oleks mõistlik käituda.
Koolikott on mul ostetud ja plaanime kinkida selle lasteaia lõpetamiseks. Kott on valitud minu kvaliteedinõuete järgi, aga selline, mis kindlasti värvidelt ka tütrele meeldib. Mida aga teha teiste asjadega?
Kindlasti pean asjad soetama enne juulikuud, sest hiljem läheb kiireks. Aga kui oluline see on, et seda peaks tegema koos lapsega? Laps on selline, et asjad pole tema jaoks eriti olulised. Äkki ongi toredam see, kui saab kingiks juba täidetud koti? Ja siis jääks minul ära ka see, et kvaliteetse pinali asemel nõutakse mingit juba algul narmendavat asja ja hakka siis iga asja puhul selgitama ja arutama. Või jätaks ainult osad asjad ostmata, et siis neid koos lapsega valida?

Mida arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 10:45; 29.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paberid, harilikud, käärid, liimi, värvid ja värvipliiatsid võid vabalt ära osta. Need kuluvad nii kui nii ära. Lapsega läheks enne kooli poodi, et tal tekkiks see koolimineku värin :). Saaks ise valida vihikupaberid ja päeviku, kui seda koolist ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa umbes tead, mis su lapsele meeldib, ja kui asjad tema jaoks eriti olulised pole, võid vabalt koti juba täis osta, ma arvan. Võid ka tõesti jätta mõne olulisema asja ostmata, näit. pinali. Kooliasjade valik laieneb muidugi oluliselt augustis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Omal laps ka alles kooli minemas, aga lugesin eelmisel aastal kooliläinute ühte teemat ja sealt paistis, et erinevates koolides on koolitarvetele erinevad ootused-millised käärid just, mitu laia ja mitu kitsast pintslit, millised pliiatsid, millised plastiliinid jne. Et äkki huupi midagi ette ostes võib hiljem rohkem raha kuluda, et kõik õige saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meile ka jagati õpetaja poolt leheke vajaminevate koolitarvete nimekirjaga. Maikuus kooliga tutvumisel õpetaja rõhutas vanematele, et ärge enne ostke, kui 1. septembril tema käest nimekirja saavad. Olid mõned erinevused küll võrreldes asjadega, mis olin juba valmis ostnud või nendega, mida kasutati vanema lapse esimeses klassis käimise ajal. Samuti ei olnud sugugi kõiki asju kohe vaja, s.t. oli võimalik seda augustis tekkivat suurt kulutust veidi vähendada.

Tegelikult on see ostmine ainult ühe-kahe õhtupooliku või nädalavahetuse poeskäik, augusti lõpus või septembris.
Ma annaks võimaluse lapsel ise valida vajalike asjade värv vms. Siis ta on uhke ja õnnelik oma isevalitud asjade üle. Niigi saavad tavaliselt eelkooliealised pere ja enda asjades vähe kaasa rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime just koolikoti koos lapsega. Enne tegin ise esmase valiku ning siis koos lapsega käisime paaris-kolmes kotipoes. Kusjuures arvasin, et minu Lego-fännile meeldib Lego kott, kuid eksisin täielikult. Loosi läks hoopis Jeva kaitseväemustriline.
Kõik muud asjad ostsin ise, k.a pinali. Aga kuna minu kriteeriumitele vastav pinal oli samuti kaitseväeroheheline (ja sobis seega kotiga), oli ta selle üle üliõnnelik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 11:43; 02.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan enda lapsepõlvest, et ema ostis kõik ise ära ja ma olin nii pettunud! Teise klassi minnes läksin vanavanematega ja sain kõik asjad ise valida.

Aga miks laps ei või võtta odavat ja narmendama hakkavat pinalit? Kaks odavat või 1 kallis, ei ole ju vahet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 13:03; 29.03 19:25; 30.03 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mäletan enda lapsepõlvest, et ema ostis kõik ise ära ja ma olin nii pettunud! Teise klassi minnes läksin vanavanematega ja sain kõik asjad ise valida.

Aga miks laps ei või võtta odavat ja narmendama hakkavat pinalit? Kaks odavat või 1 kallis, ei ole ju vahet. [/tsitaat]
Miks? Sest vanemana tahan ma õpetada oma last hindama kvaliteeti ja raha kokkuhoidu. Ei, mitte kallite kaubamärkide ihalust, vaid just kvaliteeti. Juba praegu suudab ta teha vahet vanaema kootud sõrmikutel ja hiinast toodute vahel. Soovin, et see nii jääkski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 10:45; 29.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kotti peab ju ikka proovima. Poes oli erineva tegumoega Jeva kotte ja alles peale seda, kui laps oli neid proovinud, ütles, milline osta. Mina isiklikult oleks hoopis teistsuguse valinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Cheesecake kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kotti peab ju ikka proovima. Poes oli erineva tegumoega Jeva kotte ja alles peale seda, kui laps oli neid proovinud, ütles, milline osta. Mina isiklikult oleks hoopis teistsuguse valinud. [/tsitaat]

Nõustun mina ostsin ilma lapseta koti ja see ei meeldi talle siiamaani.Kuigi ta küll käib jah sellega koolis kuid siiski räägib kuidas ta oleks soovinud teistsugust kotti.Teised asjad ostsin koos temaga,et oleks kindel,et ei astuks ämbrisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime ka juba koolikoti ära. Laps proovis selga, oh seda uhkust ja sära silmis! Kui nimekirja saame, siis kindlasti läheme koos valima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks? Sest vanemana tahan ma õpetada oma last hindama kvaliteeti ja raha kokkuhoidu. Ei, mitte kallite kaubamärkide ihalust, vaid just kvaliteeti. Juba praegu suudab ta teha vahet vanaema kootud sõrmikutel ja hiinast toodute vahel. Soovin, et see nii jääkski.[/tsitaat]

Eks sellisel juhul osta lapsele terve lapsepõlve ise asju, aga ära imesta, kui ta hakkab suurena just vastuoksa kõike odavat kokku krahmama, mis tema maitsele kogu aeg meeldinud on, aga keelati.

Mulle meeldisid juba lapsena nn. haraka-asjad. Ikka osteti nö. tagasihoidlikke. Nüüd olen täiskasvanu, arva 2 korda, kas ma käin lõpuks ometi riides, nagu harakas- bling-bling- jah. Oleks ma selle välja elanud 10a, ehk ei oleks nii kummaline…

Veel midagi: Sina võid ju lapsele õpetada kvaliteeti hindama, kuid kui SInu laps näiteks otsustab kooliõpetajaks saada, siis selle palga eest lihtsalt ei saa kvaliteetseid asju…

Ma olen rohkem seda meelt, et enne olgu lapsena asjad natuke lihtsamad ja odavamad, on suurena kuhugi areneda, mitte vastupidi, et lapsena saab kõik, aga suurena valib eriala südame järgi ja langus missugune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 13:03; 29.03 19:25; 30.03 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks sellisel juhul osta lapsele terve lapsepõlve ise asju, aga ära imesta, kui ta hakkab suurena just vastuoksa kõike odavat kokku krahmama, mis tema maitsele kogu aeg meeldinud on, aga keelati.

Mulle meeldisid juba lapsena nn. haraka-asjad. Ikka osteti nö. tagasihoidlikke. Nüüd olen täiskasvanu, arva 2 korda, kas ma käin lõpuks ometi riides, nagu harakas- bling-bling- jah. Oleks ma selle välja elanud 10a, ehk ei oleks nii kummaline…

Veel midagi: Sina võid ju lapsele õpetada kvaliteeti hindama, kuid kui SInu laps näiteks otsustab kooliõpetajaks saada, siis selle palga eest lihtsalt ei saa kvaliteetseid asju…

Ma olen rohkem seda meelt, et enne olgu lapsena asjad natuke lihtsamad ja odavamad, on suurena kuhugi areneda, mitte vastupidi, et lapsena saab kõik, aga suurena valib eriala südame järgi ja langus missugune.[/tsitaat]
See oleneb ikka väga palju ju lapsest endast. Mul näiteks on kodus selline eksemplar, kes heameelega poodi ei lähe (va. mänguasja ja raamatupood). Mis tal seljas on, sellest on tal täiesti ükskõik. Vihik on tema jaoks vihik ja pliiats on pliiats. Kui tal on need olemas, siis on kõik korras.
Ja kui jätkata pinali näitega, siis odava ostmine lõpeb tihtipeale sellega, et tuleb osta ka kallim. Pinal peab olema lapsele mugav kasutada. Kui lapsel on mõne asja vaimustus peal, siis pigem las ta valib endale pisikesi pudinaid oma maitse järgi. Koolikoti ja pinali peaks ikka lapsevanem välja valima ja laps saab siis oma värvieelistuse valida. Koolikott võib otsest mõju lapse tervisele avaldada (isiklik kogemus kõvera seljaga) ning selle kvaliteedis mööndusi teha ei maksa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:13; 31.03 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See oleneb ikka väga palju ju lapsest endast. Mul näiteks on kodus selline eksemplar, kes heameelega poodi ei lähe (va. mänguasja ja raamatupood). Mis tal seljas on, sellest on tal täiesti ükskõik. Vihik on tema jaoks vihik ja pliiats on pliiats. Kui tal on need olemas, siis on kõik korras.
Ja kui jätkata pinali näitega, siis odava ostmine lõpeb tihtipeale sellega, et tuleb osta ka kallim. Pinal peab olema lapsele mugav kasutada. Kui lapsel on mõne asja vaimustus peal, siis pigem las ta valib endale pisikesi pudinaid oma maitse järgi. Koolikoti ja pinali peaks ikka lapsevanem välja valima ja laps saab siis oma värvieelistuse valida. Koolikott võib otsest mõju lapse tervisele avaldada (isiklik kogemus kõvera seljaga) ning selle kvaliteedis mööndusi teha ei maksa.[/tsitaat]

Koolikotiga olen nõus, aga no vähemalt meil, tüdukute hulgas oli küll pinal see põhilisem asi. Võrreldi ja imetleti jne. Mina lepiks lapsega lihtsalt kokku, et pinalisumma on selline, kui valib odavama ja see ära laguneb, siis enam kallimat ie saa, tuleb osta teine odav taas. Pinal ei mõju nüüd küll kuidagi tervisele, et ei võiks lasta lapsel seda ise valida, kui ta seda soovib.

Muidugi on lapsi, keda see teema ei huvita, aga kui huvitab, siis peaks vanem ikka laskma minu meelest lapsel valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 13:03; 29.03 19:25; 30.03 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik muud asjad ostsin ise, k.a pinali. Aga kuna minu kriteeriumitele vastav pinal oli samuti kaitseväeroheheline (ja sobis seega kotiga), oli ta selle üle üliõnnelik. [/tsitaat]

See kõlab juba naeruväärsena – MINU kriteeriumidele vastav pinal. Mis see on, ergonoomiline? Teatud hinnapiir?
Miks peavad pinal ja koolikott kokku sobima?

Kas kooli läheb laps või kiiksuga ema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Koolikotiga olen nõus, aga no vähemalt meil, tüdukute hulgas oli küll pinal see põhilisem asi. Võrreldi ja imetleti jne. Mina lepiks lapsega lihtsalt kokku, et pinalisumma on selline, kui valib odavama ja see ära laguneb, siis enam kallimat ie saa, tuleb osta teine odav taas. Pinal ei mõju nüüd küll kuidagi tervisele, et ei võiks lasta lapsel seda ise valida, kui ta seda soovib.

Muidugi on lapsi, keda see teema ei huvita, aga kui huvitab, siis peaks vanem ikka laskma minu meelest lapsel valida.[/tsitaat]
Vot just sellepärast ma arvangi,pinali peaks valima vanem. Laps valib välise põhjal. Aga see, kas tal vajalikud asjad sinna pinalisse ära mahuvad või kas tal neid õnnestub sealt kätte saada, nii et ühe pliiatsi leidmiseks ei peaks tervet pinalit tühjendama või kui raske see pinal on, seda laps ei oska hinnata. Minu jaoks sobiv lahendus ongi see, et mina valin mudeli(d) ja laps valib siis sellest valikust omale sobiva värvi/pildiga pinali.
Ja odavam ei tähenda alati halvem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:13; 31.03 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk valis ka selle pinali, kuhu kõik pliiatsid ühekaupa kummi vahele torgatakse ja kustukumm ja joonlaud jne on ka seal sees. Ilusa pildiga oli ka. Mis te arvate kui kaua ta sellist kasutas? Täpselt I veerandi! siis ostsime loomulikult tavalise kott-tüüpi pinali, kuhu saab pliiatsid lihtsalt sisse visata. Koolis on niigi palju sebimist, ei ole seal aega neid pliiatseid ühekaupa pinalisse toppida.
Aga muud vahendid- koolikoti tõime Rootsist, sealt saab kvaliteetse asja hulga odavamalt (helkurid, vihmakile, kinnitatav spordikott küljes jne) ja laps oli ka täitsa rahul. Värvid, pintslid, paberid jne ostsin õpetaja antud nimekirja järgi ise. Igasugu kustukummid, joonlauad, jms vidinad, mis ka ilusad peavad olema ostsime koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See kõlab juba naeruväärsena – MINU kriteeriumidele vastav pinal. Mis see on, ergonoomiline? Teatud hinnapiir?
Miks peavad pinal ja koolikott kokku sobima?

Kas kooli läheb laps või kiiksuga ema?[/tsitaat]

Minu jaoks oli oluline, et pinal oleks kerge ja kergesti käsitletav. Lapse jaoks oluline, et oleks sõjaväevärvi. Isegi sokid ostsime lapilised 🙂
Oled nüüd rahul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 11:43; 02.04 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihikupaberitega soovitan oodata. Minu laste koolides on õpetaja andnud tervele klassile ühtsed vihikupaberid. Küll võib hankida raamatute katmiseks materjali, kleebitavaid sildikesi nime kirjutamiseks, pliiatsiteritajaid. Seda võiks küll koos lapsega teha. Samas raamatute ja töövihikute kiled on teadus omaette, sest neid on igasugustes laiustes ja pikkustes. Vihikukilesid on küll vaja ja neid kulub algklassides üsna palju.

Mina lasin lastel valida nende kottide/pinalite vahel, mida ka mina headeks pean. Ka nende seas on enamasti suur valik. Kott tuleks kindlasti valida koos lapsega, siis saab proovida erinevaid mudeid, mis kõik ei pruugi lapsele sobida, kuigi vanemale tundub õige või lapsele meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostaks ikka lapsega koos. Kes see ikka kooli läheb nendega, kui last ei ole. Iseasi, kust sellist teenust saab, kus last ranitsa, pinali jne-ga müüakse….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme lapse kooliminek seljataga. Selge see, et koolikotti oleme ostma läinud sinna, kus on korralikud kvaliteetsed kotid. Ja LOOMULIKULT sai laps ise valida! Proovida ja katsuda ja… oh seda rõõmu!!! Kooliasju ostes samuti – oleme lihtsalt rääkinud ja muidugi ei ole ma ostnud kõike kirevat, mis lapsele silma on jäänud, aga läbirääkimiste teel on nad saanud ikkagi just need asjad, mis lõpuks neile endale ka väga meeldivad. Kooliasjade valik tuleb müügile augustis, enne küll ärge ostma minge.
Minul oli selline ema, kes minu eest kõik ära ostsis ja otsusta, pähh, fuhh! See on lapse mitteväärtustamine ja usu, ta tunnetab seda.
Ja isegi kui laps seda \”kummide vahele pistatavate pliiatsitega\” pinalit kasutabki kuu või kaks, ta on selle rõõmu saanud! Need ei ole ju teab mis kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pinalist niipalju, et minu poiss on nüüd 3 aastat kasutanud just seda kirutud kummidega pinalit. mina ise oleks koti-tüüpi pinali valinud, aga tema valik oli siiski õigem – alati on lihtne pinalisse vaadata (minul just!), et kas kustukas ja kollane värv on alles, kas pliiatsid on teravad jne.

aga kooliasju valime ikka lapsega koos – tema peab ju neid kasutama. asjade margi valin enamasti mina välja, lõpliku välimuse tema.
nt ägedad turbo-ämblik-hot-pliiatsid ja kustukad reeglina tööks ei sobi. samas pole minul vahet kas päeviku peal on rulamees või lepatriinu, aga tema jaoks on see oluline. las siis valib ise.
ma arvan, et isegi poode mittearmastava lapse jaoks on kooliasjade ostmine sündmus, milles ta heameelega osaleb.

kooliasjade kinkimisest – kas koolikott on lapse enda suurim sünnipäevasoov või ema praktiline lähenemine? sünnipäeb ei peaks koolikoti valimise rõõmu ära rikkuma.

teine aspekt on aeg – koolini on veel pool aastat aega ja ühe 7-aastase jaoks on see üüratult pikk aeg. tal on midagi, mida ta saab vaadata, aga mitte kasutada. ootusärevus jahtub ju maha selle ajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Kooliasjad – osta koos lapsega või ilma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.