Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Koolibuss

Postitas:
Kägu

Laps läks sügisel uude kooli seoses elukoha vahetusega, aga nüüd on probleem selles selles, et vald ei pane siia koolibussi käima. Lähimasse bussipeatusesse on üle 4km. Avaldus sai tehtud, vallaga on suheldud korduvalt, lubati kompensatsiooni, aga nüüd kus laps on juba pool aastat koolis käinud, ei ole ma sellest veel sentigi näinud. Ehk siis vean last ise oma kulukirjadega, ja kui midagi vahele tuleb, siis lihtsalt jätan koju, midagi teha ei ole. Varsti sünnib aga beebi ja siis ma enam kindlasti niimoodi taksot mängida ei saa, rääkimata sellest, et tee hooldamisega nad ka ei kiirusta. Mees töötab paraku ka suht kaugel ja ei saa poole päeva pealt ära käia, et last koolist koju tuua. Oskate ehk aidata, kuhu edasi pöörduda? Tegelikult on vallal kohustus tagada lapsele transport kodu ja kooli vahel, aga paistab, et siin hiilivad nad täielikult vastutusest kõrvale ja igasugused läbitääkimised vallaga on tulemusteta jäänud.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt täpsustav küsimus: laps käib ikka elukohajärgses piirkonnakoolis, eks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaugel see kool siis ometi asub kui bussipeatusesse 4km? Miks te üldse kolisite kui kooliskäimise võimalused nii keerulised ja mees veel kaugemal?
Ei oskagi muud öelda kui oma lapse haridus on ikka vanemate mure, ükskõik mida see “vald peaks”.

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistetav, et kui vald on lubanud, siis võiks seda lubadust ka täita. Aga sa oled ju beebiga kodune ja sul on seeläbi väga suur eelis oma last sel ajal sõidutada, mida tööl käivad inimesed lihtsalt ei saaks  teha. Suht küüniline minu meelest nimetada oma enda lapse kooli viimist mingiks erakordseks taksoteenuseks.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistetav, et kui vald on lubanud, siis võiks seda lubadust ka täita.

Valla lubamine pole üldse küsimus – valdadel on seaduslik kohustus oma lapsed kooli toimetada. Kuna kooliharidus on meil “tasuta” ja kohustuslik.
Nt meie vald rääkis läbi ka oma erateede omanikega, et koolibuss võiks neid teid läbida, üheks vastutasuks igahommikune ja -õhtune lumelükkamine, kui vaja. Buss käib tõesti väikeses kauges kolkakülas 2 lapse pärast.
Samuti viib valla koolibuss lapsi linnakoolidesse ja toob neid sealt tagasi alates põhikoolist, kuigi  meie vallas on isegi gümnaasiumiaste olemas.
Ning vald hüvitab ka  kulutšekkide alusel sõidukulud, kui valla lapsed käivad kaugemal koolis, mis koolibussi trajektoorile ei jää.

Suht küüniline minu meelest nimetada oma enda lapse kooli viimist mingiks erakordseks taksoteenuseks.

Küünilist pole siin midagi. Riigi poliitika on “sõnades” samuti linnastumise vastu ja propageerib igati ääremaade elu elavdamist, seda riik ka seadustega reguleerib. Et inimestel oleks võimalik ka väikestes külades  elada ja oma lapsed seal normaalselt üles kasvatada.
Muud raskused kaasnevad sellistes pisikohtades elamisega nagunii,  need on pere oma mure, aga koolikohustuse täitmise võimaldamine on riigi poolt seadustatud.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps läks sügisel uude kooli seoses elukoha vahetusega, aga nüüd on probleem selles selles, et vald ei pane siia koolibussi käima. Lähimasse bussipeatusesse on üle 4km. Avaldus sai tehtud, vallaga on suheldud korduvalt, lubati kompensatsiooni, aga nüüd kus laps on juba pool aastat koolis käinud, ei ole ma sellest veel sentigi näinud. Ehk siis vean last ise oma kulukirjadega, ja kui midagi vahele tuleb, siis lihtsalt jätan koju, midagi teha ei ole. Varsti sünnib aga beebi ja siis ma enam kindlasti niimoodi taksot mängida ei saa, rääkimata sellest, et tee hooldamisega nad ka ei kiirusta. Mees töötab paraku ka suht kaugel ja ei saa poole päeva pealt ära käia, et last koolist koju tuua. Oskate ehk aidata, kuhu edasi pöörduda? Tegelikult on vallal kohustus tagada lapsele transport kodu ja kooli vahel, aga paistab, et siin hiilivad nad täielikult vastutusest kõrvale ja igasugused läbitääkimised vallaga on tulemusteta jäänud.

Miks te sellisesse kohta kolisite??
Ka linnas peavad vanemad oma lapse kooli saamise eest maksma. Noh kuukaart muidugi pole nii kallis aga kõik muu on linnas kallim, võrreldes eluga metsas.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te sellisesse kohta kolisite?? Ka linnas peavad vanemad oma lapse kooli saamise eest maksma. Noh kuukaart muidugi pole nii kallis aga kõik muu on linnas kallim, võrreldes eluga metsas.

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Ma ei saa aru küsimusest, et mis põhjusel keegi kuskile kolinud on. Me ei saa kõik elada linnas ja maakohtades peavad samuti elanikele olema kättesaadavad elementaarsed teenused. Jah, kanalisatsioonitrassi või supermarketit ei pea iga metsatalu lähiümbrusse organiseerima, aga ega metsatalus elades ei jäta kodanik ju oma maksuraha enda taskusse. See läheb samuti sellesse potti, kuhu läheb ka nende maksuraha, kes keskusele lähemal elavad. Seega on ka vallakeskusest kaugemal elaval inimesel õigus lasta oma lapsi koolibussiga kooli sõidutada.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartu näiteks. Mu tartlastest lapsed saavad näit. Tallinnas niisama lõbu pärast tasuta ringi sõita, aga kodulinnas kooli ja trenni saamiseks peab neil kuukaart olema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartu näiteks. Mu tartlastest lapsed saavad näit. Tallinnas niisama lõbu pärast tasuta ringi sõita, aga kodulinnas kooli ja trenni saamiseks peab neil kuukaart olema.

Ja Pärnu. Pärnus pole kunagi mingit tasuta bussisõitu olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te sellisesse kohta kolisite?? Ka linnas peavad vanemad oma lapse kooli saamise eest maksma. Noh kuukaart muidugi pole nii kallis aga kõik muu on linnas kallim, võrreldes eluga metsas.

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Ma ei saa aru küsimusest, et mis põhjusel keegi kuskile kolinud on. Me ei saa kõik elada linnas ja maakohtades peavad samuti elanikele olema kättesaadavad elementaarsed teenused. Jah, kanalisatsioonitrassi või supermarketit ei pea iga metsatalu lähiümbrusse organiseerima, aga ega metsatalus elades ei jäta kodanik ju oma maksuraha enda taskusse. See läheb samuti sellesse potti, kuhu läheb ka nende maksuraha, kes keskusele lähemal elavad. Seega on ka vallakeskusest kaugemal elaval inimesel õigus lasta oma lapsi koolibussiga kooli sõidutada.

Tartu ntx

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Kas kõigil tallinlastel on nii kitsas silmaring?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja Pärnu. Pärnus pole kunagi mingit tasuta bussisõitu olnud.

Selline lõik 2018 juuni Pärnu Postimehest:

Pärnu linn on andnud tasuta sõiduõiguse Pärnumaale sisse kirjutatud 65-aastastele ja vanematele inimestele, vanadus- ja töövõimetuspensionäridele, õpilastele, üliõpilastele, nelja- ja enamalapselise pere liikmetele, puuduva töövõimega isikutele, eestkoste all olevatele isikutele, kuni 18- aastastele puudega lastele ja nende saatjatele ning sügava puudega isikute saatjatele.

https://majandus.postimees.ee/4510358/tasuta-lihtne-uhistransport-koigile-parnumaa-uus-piletisusteem-kubiseb-erisustest

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kõigil tallinlastel on nii kitsas silmaring?

Kitsa silmaringi all pead silmas seda, et tallinlane ei tea Tartu ühistranspordikorraldusest eriti? Palju sa Narva ühistranspordikorraldusest guugeldamata tead?

Seda, et Pärnus on (olnud?) tasuta sõit õpilastel teadsin mina näiteks tuttavate kaudu. Ja guugeldades tuli see ka välja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sinna kolisid, siis oleksid pidanud kõigepealt mõtlema, et kuidas laps olemasolev laps kooli saab ja tulevane laps tulevikus lasteaeda ja sina ise tööle. Enda valed otsused. Miks sa ei või last autoga bussipeatusse viia 4 km. Imikuga pole see samuti mitte võimatu, imik magab oma voodis. Kaua see aega sul võtab. Maal elades ei saa olla nii saamatu.

+5
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks sa ei või last autoga bussipeatusse viia 4 km. Imikuga pole see samuti mitte võimatu, imik magab oma voodis. Kaua see aega sul võtab. Maal elades ei saa olla nii saamatu.

Täitsa huvitav, kas on päriselt olemas inimene, kes jätaks imiku metsatalus oma voodisse magama ja läheks ise autoga sõitma. Me elan küll linnas ja käin tõesti isegi õhtuti koeri jalutamas pärast lapse ööunne panemist, aga ma ei ole kordagi julenud sellises olukorras autorooli istuda, kus laps kodus üksi.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka tigedust selles teemas näha. Seadus näeb ju ette, et kohalik omavalitsus peab pakkuma transporti kooli ja tagasi. Eestis peab olema vähemalt põhiharidus igale lapsele kättesaadav, sõltumata vanema elukohast. Elukoht maal suurtest keskustest kaugel ei ole lapsevanema “vale valik”. Meil on riigina vaja, et ka sellistes kohtades elaksid inimesed. Koolibuss on vähim, mida kov teha saab selliste perede heaks.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sinna kolisid, siis oleksid pidanud kõigepealt mõtlema, et kuidas laps olemasolev laps kooli saab ja tulevane laps tulevikus lasteaeda ja sina ise tööle. Enda valed otsused. Miks sa ei või last autoga bussipeatusse viia 4 km. Imikuga pole see samuti mitte võimatu, imik magab oma voodis. Kaua see aega sul võtab. Maal elades ei saa olla nii saamatu.

Kui KOV ei täida seadust, siis tulebki protestida, mitte kõrvad peadligi tõmmata ja mõelda, et ise oled süüdi, vale elukoha valik jm sada põhjust.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kitsa silmaringi all pead silmas seda, et tallinlane ei tea Tartu ühistranspordikorraldusest eriti? Palju sa Narva ühistranspordikorraldusest guugeldamata tead?

Üleolev “Hmmmmmmm…” küsimus saab samas stiilis vastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis vean last ise oma kulukirjadega, ja kui midagi vahele tuleb, siis lihtsalt jätan koju, midagi teha ei ole.

Ise tegid omale lapse ja ise kolisid karupeppu. Peadki ise vedama.

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartus ei anta lastele koolis tasuta süüagi, mis tasuta bussisõidust sa siin unistad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartus ei anta lastele koolis tasuta süüagi, mis tasuta bussisõidust sa siin unistad.

Tasuta süüa ehk antakse aga söögiraha on väga väike ja lapse ei taha seda toitu vôi kôht jääb tühjaks peale söömist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oskagi muud öelda kui oma lapse haridus on ikka vanemate mure, ükskõik mida see “vald peaks”.

Ei ole ikkagi päris nii, et haridus on vanemate mure. Põhiharidus on kohustuslik ja riik tagab selle kõikidele lastele, ka neile, kes on nii sügava puudega, et ei liiguta ega räägi. Ka neile, kelle vanemad on ise hariduseta, rumalad, vaesed või saamatud (nb! need ei ole sünonüümid) või isegi ei kasvata oma last.

Määruse järgi ei tohi koolikohustusliku õpilase jalgsikäimise koolitee ei olla pikem kui 3 km. Kooli pidaja (KOV) peaks tagama, et õpilase koolitee elukohajärgses koolis vastaks nõuetele.

Teemaalgataja, viita sellele määrusele ja saada viisakas ning korrektne kiri, et teie lapsel on vaja transporti kooli ja tagasi ja teil ei ole seda võimalik enam ise organiseerida. Kui vastatakse jälle midagi ebamäärast või et ei saa vms, siis pöördu Haridusministeeriumi poole ja miks mitte ka õiguskantsleri poole.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et kirjutada võiks korraga nii KOV-le kui koolile (direktorile).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa sinna kolisid, siis oleksid pidanud kõigepealt mõtlema, et kuidas laps olemasolev laps kooli saab

Kui seadus ütleb, et kov peab tagama transpordi, siis on ju kindlustunne kolides olemas.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maaale kolides ei tulnud ma selle pealegi et keegi peab mu lapse kooli viima, meeldiva üllatusena selgus et tõesti käib buss ja minu laps saab ka sellega kui vajadus peaks olema. Tööle ja koju pean ka ise saama 🙂

Tallinnas minu last küll keegi kooli ei viinud. ei osanud vist küsida

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas minu last küll keegi kooli ei viinud. ei osanud vist küsida

Vedas teil siis, et kooli jalutuskäigu kaugusel oli. Paljud Tln lapsed käivad siiski ühistranspordiga koolis. Eraldi bussi ei saadeta ühelegi pealinna koolilapsele järele sellepärast, et ükski laps ei ela bussipeatusest rohkem kui 3 km kaugusel.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartus ei anta lastele koolis tasuta süüagi, mis tasuta bussisõidust sa siin unistad.

Tasuta süüa ehk antakse aga söögiraha on väga väike ja lapse ei taha seda toitu vôi kôht jääb tühjaks peale söömist.

Ei anta tasuta. Mul sööb laps koolitoitu ja 10 eurot pean iga kuu juurde maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartus ei anta lastele koolis tasuta süüagi, mis tasuta bussisõidust sa siin unistad.

Tasuta süüa ehk antakse aga söögiraha on väga väike ja lapse ei taha seda toitu vôi kôht jääb tühjaks peale söömist.

Ei anta tasuta. Mul sööb laps koolitoitu ja 10 eurot pean iga kuu juurde maksma.

Huvitav.

Mina maksan oma erakooli lastele koolilõunale ka juurde, u 1,38 tuleb Tallinna linnalt.

Kas Tartu linn siis ei maksa koolilõuna eest midagi? Ikka maksab, sa maksad  juurde, et laps paremini süüa saaks. Normaalne ju.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, ma ei teadnudki, et Eestis on linnu kus sama linna elanikest õpilased peavad linna ühistranspordi kasutamise eest maksma. On neid väga palju?

Tartus ei anta lastele koolis tasuta süüagi, mis tasuta bussisõidust sa siin unistad.

Tasuta süüa ehk antakse aga söögiraha on väga väike ja lapse ei taha seda toitu vôi kôht jääb tühjaks peale söömist.

Ei anta tasuta. Mul sööb laps koolitoitu ja 10 eurot pean iga kuu juurde maksma.

Huvitav.

Mina maksan oma erakooli lastele koolilõunale ka juurde, u 1,38 tuleb Tallinna linnalt.

Kas Tartu linn siis ei maksa koolilõuna eest midagi? Ikka maksab, sa maksad juurde, et laps paremini süüa saaks. Normaalne ju.

Tasuta koolilõuna tähendabki seda, et linn KA maksab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )