Esileht Koolilaps Koolid kinni ja kodukontor – kas saate hakkama?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Koolid kinni ja kodukontor – kas saate hakkama?

Postitas:

Oletame, et koolid suletakse, kuu aega koduõpet. Ja samal ajal kellel võimalik, teeb tööd kodukontoris. Kas algklassides te kujutate seda ette? Mul on 2 last algklassides ja juba nende koduste tööde tegemine on igaõhtune sõda. Meelde tuletamine, ülevaatamine jm. Ma oma laste pealt üldse ei kujuta ette, et oleme kõik kodus, ma pean oma tööd tegema, samal ajal laste (erinevad klassid) õppetööga tegelema.

Või on see mõeldud, et õpetaja ikkagi nö annab tundi (üle veebi, videosillana vms)? Sest kui lihtsalt antakse ette materjalid ja õpetamine jääb lapsevanema teha, siis ma kujutan ette kuidas tekib mahajäämus või puudujääk. Matemaatika puhul on metoodika nii erinev sellest, kuidas ma ise arvutan.

Lihtsalt suvaline vingumisteema praegu.. tõsiselt, vb ma halb ema ja lapsed ka pidurid, aga ei kujuta ette et oma põhitöö kõrvalt (olgugi, et kodustes tingimustes) viin läbi keskmiselt 4×45 tundi kummagi lapsega. Pluss kodutööd.

Õpetajad on ikka tublid, raske töö neil 🙂

+15
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:33; 11.03 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad on muidugi tublid, aga see on ka nende põhitöö. Sina oma kodukontori kõrvalt töötaks 2 kohaga.
Kuu aega tundub liiga kaua. Ka ei saa ma aru, miks Tlna koolide reisikeeld 2 kuud on. Algul kuu, ja siis vaatame asja. Koduõpe võiks olla esialgu 1-2 nädalat. Kuna Hiinas näitab viirus rahunemise märke, ja ka õnneks Itaalias vähem juhtumeid, siis ehk on juba mõne nädalaga olukord normaliseerimas.
Aga jah, saaksime hakkama, laps juba vanemas kooliastmes. Algklassilapsega oleks kahtlasem, just enesedistsipliini ja arvutioskuse (puudumise) tõttu.

+3
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:43; 11.03 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilastega saaksin hakkama (üks algklassis, teine põhikoolis). On väga asjalikud ja tublid.
Mina õpetama küll ei hakkaks, see peaks jääma ikka õpetaja lahendada. Pole ju mõeldud nii, et emmed-issid koduõpet hakkavad läbi viima.

Lasteaialapse kõrvalt on aga tõsine töötegemine suht võimatu.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 16:07; 12.03 08:36; 12.03 08:39; 12.03 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eeldan, et siis toimub videosilla vahendusel tundide andmine. Ei ole mõeldav, et 2 nädalat (või kuu) lihtsalt õpetaja annab ülesanded kätte ja siis kodused vaadaku ise, kas saba küsida midagi, millal õpetaja vastab küsimustele jne.

Kindlasti ei peaks olukord kujunema selliseks, et õpetajad teevad kogu see aeg poole kohaga tööd (koostavad ülesanded ja kontrollivad, aga tegelikult materjali edasi ei anna) ning vanemad siis peavad õpetaja rolli üle võtma.

Mitte mingit takistust pole videosilla vahendusel õppetunde korraldada. Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 16:19; 12.03 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingit takistust pole videosilla vahendusel õppetunde korraldada. Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

No jah, mõistlik. Aga algklassilaste puhul – kas vanematena te saate öelda, et teie lapsed siis istuvad ja kuulavad seda videosilda? Ma ei tea, mul vist täielikud röövlid mõlemad, ma nagu ei kujuta seda ette, et 2 last, 2 erinevat online-koolipäeva (eeldab 2 arvutit? + minu enda tööarvuti). Okei, saan erinevatesse tubadesse panna ja no vb saab ka arvutid siis (või telefoni kaudu?). Aga see distsipliin.. sellega ma küll ei saaks hakkama.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:33; 11.03 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingit takistust pole videosilla vahendusel õppetunde korraldada. Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

No jah, mõistlik. Aga algklassilaste puhul – kas vanematena te saate öelda, et teie lapsed siis istuvad ja kuulavad seda videosilda? Ma ei tea, mul vist täielikud röövlid mõlemad, ma nagu ei kujuta seda ette, et 2 last, 2 erinevat online-koolipäeva (eeldab 2 arvutit? + minu enda tööarvuti). Okei, saan erinevatesse tubadesse panna ja no vb saab ka arvutid siis (või telefoni kaudu?). Aga see distsipliin.. sellega ma küll ei saaks hakkama.

Koolis ju peavad ka lapsed paigal istuma. Nii ongi, et ei tohi sellisel juhul rutiinist kõrvale kalduda. Nagu teises teemas Kristiine lapsevanem kirjutas, siis toimuvadki tunnid tunniplaani järgi. Seda tuleb ka lastele sisendada, et vahet pole, kus viibid. Kooli aeg on kooli aeg.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik need reisivad lapsed on ju harjunud iseseisvalt õppima.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste kool teeb igatahes ettevalmistusi koduõppeks.
Lapsed algklassides ja arvan, et iseõppimine pole probleem. Haigusperioodidel õpivad ju ka kodus järgi asjad.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 19:34; 12.03 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduõpe ei tähenda, et lapsevanem peab päev otsa õpetaja rolli etendama.
Ikka saab hakkama.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paha lugeda, kui saamatud vanemad oma lastega on ja kogu vastutus haridusel peab olema kellegi teise kanda. Kui selline otsus tuleb, siis tuleb, siin pole enam vinguda. Kohaned ja teed, unusta see saamatus, sinu laps ja sina vastud tema hariduse eest.

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eeldan, et siis toimub videosilla vahendusel tundide andmine. Ei ole mõeldav, et 2 nädalat (või kuu) lihtsalt õpetaja annab ülesanded kätte ja siis kodused vaadaku ise, kas saba küsida midagi, millal õpetaja vastab küsimustele jne.

Kindlasti ei peaks olukord kujunema selliseks, et õpetajad teevad kogu see aeg poole kohaga tööd (koostavad ülesanded ja kontrollivad, aga tegelikult materjali edasi ei anna) ning vanemad siis peavad õpetaja rolli üle võtma.

Mitte mingit takistust pole videosilla vahendusel õppetunde korraldada. Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

Enamuse Eesti kodude netiühendus on nii vilets, et laste koolitunnide yle video+ vanemate töö- lihtsalt ei vea välja. Selline elustiil vajaks korralikku optikat ja häid seadmeid. Aga suuremosa Eestist on siiski olematu neti otsas

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:21; 13.03 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei kulu koduõppe korral koolitööde tegemiseks sama kaua aega kui koolis. Individuaalõpe käib kiiremini, sisuliselt lihtsalt natuke rohkem kodutöid kui tavaliselt ja vanemad peavad veidi aitama. Paljudes ainetes, näiteks ajalugu, bioloogia jne, ei ole tingimata abi vajagi. Matemaatikas ja keemias muidugi ilma ei saa.

Aga kui on eriolukord, siis on ja väga midagi üle ei jää. Saame hakkama ikka.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduõppijate vanemad ütlevad jah, et kokku max 3 tundi läheb päevas, kui õppekava järgida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:41; 11.03 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub õppeainest.
me just täna tunni lõpul arutlesime algklassiõpilastega, et huvitav, kui koolid e-õppele üle lähevad, siis mis robootikatundidest saab, igalühel ju kodus roboteid omal pole.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:55; 12.03 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Hiinas näitab viirus rahunemise märke, ja ka õnneks Itaalias vähem juhtumeid, siis ehk on juba mõne nädalaga olukord normaliseerimas.

Tegu on väga rangete meetmetega kuhu on kaasatud ulatuslikud karantiinid, sõjavägi, seadusemuudatused, reisikeelud jne. Pole tegu mingi loomuliku normaliseerumise vaid kriisiolukorra haldamisega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub õppeainest.

me just täna tunni lõpul arutlesime algklassiõpilastega, et huvitav, kui koolid e-õppele üle lähevad, siis mis robootikatundidest saab, igalühel ju kodus roboteid omal pole.

Vähemalt osad maalapsed saavad kodus kehalise kasvatuse kitse hüpet harjutada 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jäigi peale vaheaega koju. Ei usaldanud teisi lapsevanemaid ja õigesti tegin. Kodus õppimine käib väga kiiresti meil, laps teises klassis. Igal hommikul vaatab ekoolist tunnitöö alt, mis teemad ja ül vaja teha ja teeb ära, lisaks kodutööd. Uued teemad ja sellised, mis vajavad arutlemist jne. võtame ja arutame koos läbi. Oleme praegu ka ette juba ära teinud, sest nii palju kiiremini saab teemad läbi võetud, kui koolis. Kodus on ka lasteaiaealine laps.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 23:11; 12.03 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jäigi peale vaheaega koju. Ei usaldanud teisi lapsevanemaid ja õigesti tegin. Kodus õppimine käib väga kiiresti meil, laps teises klassis. Igal hommikul vaatab ekoolist tunnitöö alt, mis teemad ja ül vaja teha ja teeb ära, lisaks kodutööd. Uued teemad ja sellised, mis vajavad arutlemist jne. võtame ja arutame koos läbi. Oleme praegu ka ette juba ära teinud, sest nii palju kiiremini saab teemad läbi võetud, kui koolis. Kodus on ka lasteaiaealine laps.

Mis selle kojujäämise point oli? 2 nädalat tagasi oli Eestis 1 nakatunu, ma saan aru, kui jätad a la järgm reede koju (kui Eestis peaks nakatunute arv 10-kordselt tõusma)?
Mu lapse klassis ka paniköør jättis teismelise kohe peale vaheaega koju (reisilt tulevad jõhkardid nakatavad, keegi klassist ei tulnud riskipiirkonnast). Preili hängib mööda ostukeskuseid ringi, aga koolis võib nakatuda ????

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 15:43; 11.03 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps jäigi peale vaheaega koju. Ei usaldanud teisi lapsevanemaid ja õigesti tegin. Kodus õppimine käib väga kiiresti meil, laps teises klassis. Igal hommikul vaatab ekoolist tunnitöö alt, mis teemad ja ül vaja teha ja teeb ära, lisaks kodutööd. Uued teemad ja sellised, mis vajavad arutlemist jne. võtame ja arutame koos läbi. Oleme praegu ka ette juba ära teinud, sest nii palju kiiremini saab teemad läbi võetud, kui koolis. Kodus on ka lasteaiaealine laps.

Siin on see asi, et alates põhikoolist ehk 4.-5. klassist aineõpetajad enam ei märgi e-kooli tunnitööd ülesande ja lehekülje täpsusega, pannakse kirja ainult teema. See ülitäpne tunnikirjeldus on ikka algklasside teema. Vb nüüd, kui tõesti koolid kinni lähevad, peavad ka õpetajad harjuma e-kooli algklasside moodi täitma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 21:41; 11.03 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis selle kojujäämise point oli? 2 nädalat tagasi oli Eestis 1 nakatunu, ma saan aru, kui jätad a la järgm reede koju (kui Eestis peaks nakatunute arv 10-kordselt tõusma)?
Mu lapse klassis ka paniköør jättis teismelise kohe peale vaheaega koju (reisilt tulevad jõhkardid nakatavad, keegi klassist ei tulnud riskipiirkonnast). Preili hängib mööda ostukeskuseid ringi, aga koolis võib nakatuda ????

Aga mina ju tean, kust minu lapse klassis ja koolis käivad lapsed tulid :). Mõte oligi see, et minu laps ei peaks puutuma kokku nende lastega, sest nende vanemad saatsid oma lapsed siis kooli. Ma küll ennast panikööriks ei pea, et oma lapse tervisest hoolin ja mul on see võimalus ta koju jätta. See, et sinu lapse klassis käiv preili mööda poode hängib ei puuduta mitte kuidagi minu perekonda, meie laps ei hängi. Mina kindlasti ei hakka ootama seda, et nakatunte arv kasvaks mingi protsendini ja oht nakkust saada koguaeg kasvaks, et oma pere säästvaid otsuseid vastu võtta. Tark õpib teiste vigadest!

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 23:11; 12.03 00:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Hiinas näitab viirus rahunemise märke, ja ka õnneks Itaalias vähem juhtumeid, siis ehk on juba mõne nädalaga olukord normaliseerimas.

Mismoodi Itaalias see olukord normaliseerumas on? Sadu surnuid lisandub päevaga, haiglad nii ülerahvastatud, et vanad inimesed saadetakse lihtsalt koju surema, neid ei vaadata isegi enam läbi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil oleks vaja videoversioonis lastel tunnis osaleda, siis arvuteid on vaid minu kodukontori arvuti. Ainult juhul kui telefoni või tahvli kaudu on videotunnis võimalik osaleda, on asi ok. Wordis pikke referaate igatahes kolm last tööpäeva sees kodus kirjutada ei saaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil oleks vaja videoversioonis lastel tunnis osaleda

Vaevalt õpetajad hakkavad mingeid koduvideoid tegema. Kui nüüd e-õpikud kasutusel on, siis muidugi neid peaks ikka vaatama, et järjel püsida. Gümnaasiumiastmes aga on e-õpikud tasulised, paljudel koolidel pole neid ostetudki. Lisaks veel see teema, et mõnes aines polegi eriti e-materjale. Mõnes koolis pole ka tavalisi õpikuid rohkem kui klassis kasutamiseks. Nii et seal ilmselt ei saagi suurt õppida midagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 07:36; 12.03 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka eeldan, et siis toimub videosilla vahendusel tundide andmine. Ei ole mõeldav, et 2 nädalat (või kuu) lihtsalt õpetaja annab ülesanded kätte ja siis kodused vaadaku ise, kas saba küsida midagi, millal õpetaja vastab küsimustele jne.

Kindlasti ei peaks olukord kujunema selliseks, et õpetajad teevad kogu see aeg poole kohaga tööd (koostavad ülesanded ja kontrollivad, aga tegelikult materjali edasi ei anna) ning vanemad siis peavad õpetaja rolli üle võtma.

Mitte mingit takistust pole videosilla vahendusel õppetunde korraldada. Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

Aga kui õpilasel puuduvad vahendid? Meil ei ole küll lastele anda kaht arvutit, videosilla võimalusega. Meil on üks vanakooli lauaarvuti, minu ja mehe tööläpakad. Kõik.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 16:07; 12.03 08:36; 12.03 08:39; 12.03 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Hiinas näitab viirus rahunemise märke, ja ka õnneks Itaalias vähem juhtumeid, siis ehk on juba mõne nädalaga olukord normaliseerimas.

Tegu on väga rangete meetmetega kuhu on kaasatud ulatuslikud karantiinid, sõjavägi, seadusemuudatused, reisikeelud jne. Pole tegu mingi loomuliku normaliseerumise vaid kriisiolukorra haldamisega.

Itaalias ei ole ju vähem juhtumeid? Kasvukõver uute juhtumite graafikus paneb jätkuvalt otse taeva poole.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 16:07; 12.03 08:36; 12.03 08:39; 12.03 11:10;
To report this post you need to login first.

“Aga kui õpilasel puuduvad vahendid? Meil ei ole küll lastele anda kaht arvutit, videosilla võimalusega. Meil on üks vanakooli lauaarvuti, minu ja mehe tööläpakad. Kõik.”
Siis on teil ju kolm arvutit. kriisiolukord ongi kriis. siis ongi kehvasti. toime tuleb tulla olemasolevate vahenditega. see ei ole laulupidu, et “tuleme kokku ja kõigil on tore”. üritame raskes olukorras ellu jääda.
paljud tööd muutuvad ebaoluliseks sel ajal. võib olla teie omad ka. jääbki läpakas vabaks.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 08:40; 12.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

Koolidel ei ole ju mingit reservraha selleks ja koolide hanked ise juba võtavad kuu aega aega, nii et nad ei taga arvatavasti mitte halligi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 07:36; 12.03 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õpetajal puuduvad vahendid, siis kool peab need tagama.

Koolidel ei ole ju mingit reservraha selleks ja koolide hanked ise juba võtavad kuu aega aega, nii et nad ei taga arvatavasti mitte halligi.

kõigis koolides on vähemalt 1-2 klassi jagu läpakaid või tahvleid, need saab õpetajatele jagada.

teine lahendus, mis on üsna realistlik, on see, et kõik õpilased on kodus, kuid õpetajad käivad tööl ja annavad tundi koolist, oma tavapärasee klassiarvyti tagant.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 08:49; 13.03 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlen, kas meie internetikiirusest jätkuks kolme lapse videosilla jaoks. Arvuteid on meil ka minu + kolme lapse peale 2 korralikku ja 1 kahtlane (just viimasel ajal streikima hakanud), seega saaks korralikult e-õppida ainult 1 laps korraga, kui mina samal ajal tööd teen. Seega peaks vähemalt osa õppest ikka töövihikute ja õpikute põhjal toimuma.

Paljudes ainetes, näiteks ajalugu, bioloogia jne, ei ole tingimata abi vajagi. Matemaatikas ja keemias muidugi ilma ei saa.

See sõltub ikka lapsest. Minu laste jaoks on just reaalained kõige lihtsamad, neis pole neil kunagi abi vaja olnud. Samas kurdavad nad, et ajalugu on raske, materjali palju, loogilisi seoseid nad ise ei oska seal leida ja seetõttu peavad asjad lihtsalt pähe tuupima.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean ütlema, et õpetajana ma küll ei kujuta ette, kuidas saaksin 5-7 videotundi päevas anda, kui koolid/lasteaiad on kinni. Murekoht on selles, et haridusasutuste sulgemise korral jäävad ka mu enda algklassilaps ja lasteaialaps koju. Elame väikses korteris ja ma ei ole kindel, et nad suudaksid 5-7 tundi täielikus vaikuses püsida, et saaksin videotunde anda. Jah, üks võimalus on anda tunde koolimajast (eeldusel, et koolimaja lahti jääb), kuid siis tekib jälle küsimus, et kes lastega koju jääb, kuna abikaasa töökoht ei ole selline, mis karantiini läheks.
Aga õnneks on tänapäeval mitmeid päris häid e-keskkondi, mille kaudu saab suunata õpilasi e-ülesandeid tegema. Lisaks on minu aines olemas ka kvaliteetsed õppevideod. Arvan ka, et põhikoolis ja gümnaasiumis ei ole n-ö otseülekandena toimuvad tunnid nii olulised. Algklassides vajavad lapsed ilmselt rohkem juhendamist. Ise tunnen ka, et oma algklassilapsega tuleb sel juhul päris palju õppetööga tegeleda.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps Koolid kinni ja kodukontor – kas saate hakkama?