Esileht Koolilaps Koolid Nõmmel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Koolid Nõmmel

Postitas:

Arvatavasti järgmine aasta plaan kolida Nõmmele. Seega lapsel ees kooli vahetus (siis läheks 7 klassi).
Millist kooli Nõmmel valida? Muidugi juhul, kui saab valida..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis piirkonnas ta enne koolis käis? kui elasite tallinnas, siis ehk saab ta oma vanas koolis siiski 9.kl lõpuni jätkata – samad sõbrad, tuttav koolimaja.
üldiselt on 7.kl kooli vahetamine suht keeruline.
kui õppimine vähegi korras ja kolite mingist teisest linnast tallinnasse, võiks hoopis mõelda kesklinna koolide 7.kl katsetel osalemisele.

osadest tavakoolidest lähevad oivikud eliitkoolide lisa-7ndatesse klassidesse ja kui nendele kohtadele tuleb asemele terve ports eliitkoolidest “väljavisatuid” elukohajärgi nn piirkonnalapsi, võib selline olukord mõnikord varem väga mõnusa klassikollektiivi omavahelised suhted üleöö täiesti tuksi keerata.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osadest tavakoolidest lähevad oivikud eliitkoolide lisa-7ndatesse klassidesse ja kui nendele kohtadele tuleb asemele terve ports eliitkoolidest “väljavisatuid” elukohajärgi nn piirkonnalapsi, võib selline olukord mõnikord varem väga mõnusa klassikollektiivi omavahelised suhted üleöö täiesti tuksi keerata.

kas keegi on kuulnud midagi eliitkoolidest pärast 6. kl välja visatud lastest?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 00:32; 19.01 14:40; 19.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osadest tavakoolidest lähevad oivikud eliitkoolide lisa-7ndatesse klassidesse ja kui nendele kohtadele tuleb asemele terve ports eliitkoolidest “väljavisatuid” elukohajärgi nn piirkonnalapsi, võib selline olukord mõnikord varem väga mõnusa klassikollektiivi omavahelised suhted üleöö täiesti tuksi keerata.

Millistest eliitkoolidest neid lapsi siis nii massiliselt välja visatakse?
Ja miks nad kõik just Nõmmele kooli tulevad siis? Ja millisest Nõmme koolist saab nii palju lapsi Reaali või GAG’i seitsmendasse klassi, et sinna kohe terve portsu lapsi juurde võtta saab?

Aga teemaalgataja, alusta haridusameti kodulehelt. https://www.tallinn.ee/est/haridus/Tallinna-koolide-uldinfo, vaata üle koolide kodulehed ja asukohad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 00:42; 12.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti järgmine aasta plaan kolida Nõmmele. Seega lapsel ees kooli vahetus (siis läheks 7 klassi).

Millist kooli Nõmmel valida? Muidugi juhul, kui saab valida..

Nõmme on päris suur linnaosa ja oleneb ikka väga, kuhu te täpselt kolite. Meie näiteks elame Nõmme linnaosas Vana-Mustamäe asumis, kust saaks normaalselt bussiga vist ainult Nõmme erakooli ligidale. Teised Nõmme koolid asuvad kõik kaugel ja tuleks ümber istuda või pikka maad jala käia. Meie laps käib hoopis kesklinna koolis (elasime varem kesklinnas), sest sinna on bussiga otseühendus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 11:04; 12.01 18:22; 13.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmel on kõik koolid normaalse tasemega. Rahumäel on rohkem kunstikallak ja võimalik lisatasu eest kunsti/muusika/tantsutunde võtta. Pääskülas on vist nn kogupäevakool ehk pikk vahetund keset päeva. Pääskülas on hea see, et ujula ja noortemaja on kohe kooli juures. Kivimäe on hea pisike ja kodune kool. Nõmme Põhikooli taset osa lapsevanemad väga kiidavad ja tahavad last sinna saada, ma ei tea sellest koolist muud midagi. Gümnaasiumi eeliseks ilmselt see, et osa õpetajad juba tuttavad ja lihtsam gümnaasiumisse sisse saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 16:24; 12.01 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie näiteks elame Nõmme linnaosas Vana-Mustamäe asumis, kust saaks normaalselt bussiga vist ainult Nõmme erakooli ligidale.

Samas peaks haridusametil ikkagi mingi piirkonnakool ju ka nende laste jaoks mõeldud olema, erakooli ei saa lapsele kohustuslikuks teha ometi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:33; 14.01 06:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmel on kõik koolid normaalse tasemega. Rahumäel on rohkem kunstikallak ja võimalik lisatasu eest kunsti/muusika/tantsutunde võtta. Pääskülas on vist nn kogupäevakool ehk pikk vahetund keset päeva. Pääskülas on hea see, et ujula ja noortemaja on kohe kooli juures. Kivimäe on hea pisike ja kodune kool. Nõmme Põhikooli taset osa lapsevanemad väga kiidavad ja tahavad last sinna saada, ma ei tea sellest koolist muud midagi. Gümnaasiumi eeliseks ilmselt see, et osa õpetajad juba tuttavad ja lihtsam gümnaasiumisse sisse saada.

Nõmme põhikooli tase? Eee…milline tase? Tavaline piirkonnakool, on paar väga head õpetajat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulaks huviga, mida räägitakse NEKi 6.-7.-8. klassi kohta. NEKi teemasid pole siin paar aastat enam olnud.
Lapsi jääb vanemates klassides iga aastaga vähemaks, kas on koormus üle jõu või muud põhjused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie näiteks elame Nõmme linnaosas Vana-Mustamäe asumis, kust saaks normaalselt bussiga vist ainult Nõmme erakooli ligidale.

Samas peaks haridusametil ikkagi mingi piirkonnakool ju ka nende laste jaoks mõeldud olema, erakooli ei saa lapsele kohustuslikuks teha ometi.

Vaatasin Haridusameti kaarti. Lähimad koolid on Mustamäe gümnaasium ja Nõmme gümnaasiumi algklasside maja. Mõlemal juhul tuleks üle kilomeetri maad jala käia, viimase kooli puhul veel raudtee ületada. Lihtsam on meil igatahes ekspressiga 20 minutiga kesklinna sõita ja kaks sammu kooli kõndida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 11:04; 12.01 18:22; 13.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Erakooli ei tea, aga teised koolid on ülerahvastatud (välja arvatud Pääsküla). Pääsküla ei soovita. Ujula ei tähenda Pääskülas nt seda, et seal ujumistunde toimuks selle tõttu rohkem. Pikka vahetundi mõned lapsevanemad armastavad, teised peavad vastupidi miinuseks. Soovitaks võimalusel vaadata nt Mustamäe koolide poole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:42; 13.01 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas peaks haridusametil ikkagi mingi piirkonnakool ju ka nende laste jaoks mõeldud olema, erakooli ei saa lapsele kohustuslikuks teha ometi.

Loomulikult on kõigile lastele Tallinnas koolikoht olemas. Iseasi on see, kui mugav sinna kooli minna on. Paljud Vana-Mustamäe lapsed käivad Mustamäe koolides, sest sinna on neil parem liikuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 00:42; 12.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana-Mustamäe all peetakse silmas ilmselt Trummi tn piirkonda. Korrektsuse huvides märgin, et Vana-Mustamäe on ka mäest ülespoole – neile lastele on NP ja NG üsna lähedal.
Kui on valida kesklinna koolide ja Nõmme koolide vahel, siis kahe käega esimeste poolt. Tasuks jalutada reede või laupäeva õhtul kohaliku Koomamarketi juurest läbi ja seal on kohalike õpilaste ”koorekiht” kenasti esindatud. Kohaliku inimesena olen sattunud poodi samaaegselt algklasside tundide lõpuga ja see sõnavara on minu kõrvadele ikka liiga räige.
Laiemas mõttes on koolid ülerahvastatud, välja arvatud Kivimäe. Aga ka see ei ole enam see nunnu pisike koolimaja, mis paari aastakümne eest. Isiklik eelistus oleks vist Rahumäe sealsete laiade võimaluste ja veidi moodsama õpikäsitluse tõttu, kuid 800 õpilasega põhikool on siiski hirmus mammut. Uues Pääsküla koolis olla väga asjalik eripedagoogilise taustaga direktor ja kõikvõimalik õpiabi tagatud.
Kui koliksin Tallinna piires, jätaksin aga lapse endisesse kooli – ühistransport on Nõmmel õpivõimalustest hoopis parem.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana-Mustamäe all peetakse silmas ilmselt Trummi tn piirkonda. Korrektsuse huvides märgin, et Vana-Mustamäe on ka mäest ülespoole – neile lastele on NP ja NG üsna lähedal.

Kui on valida kesklinna koolide ja Nõmme koolide vahel, siis kahe käega esimeste poolt. Tasuks jalutada reede või laupäeva õhtul kohaliku Koomamarketi juurest läbi ja seal on kohalike õpilaste ”koorekiht” kenasti esindatud. Kohaliku inimesena olen sattunud poodi samaaegselt algklasside tundide lõpuga ja see sõnavara on minu kõrvadele ikka liiga räige.

Laiemas mõttes on koolid ülerahvastatud, välja arvatud Kivimäe. Aga ka see ei ole enam see nunnu pisike koolimaja, mis paari aastakümne eest. Isiklik eelistus oleks vist Rahumäe sealsete laiade võimaluste ja veidi moodsama õpikäsitluse tõttu, kuid 800 õpilasega põhikool on siiski hirmus mammut. Uues Pääsküla koolis olla väga asjalik eripedagoogilise taustaga direktor ja kõikvõimik õpiabi tagatud.

Kui koliksin Tallinna piires, jätaksin aga lapse endisesse kooli – ühistransport on Nõmmel õpivõimalustest hoopis parem.

Mina satungi peamisel keset päeva Comarketisse, tunduvad täitsa tavalised algklassipoisid olema seal. karjuvad ja rabelevad, aga ropendamist pole palju kuulnud. Kuna mul puudub võrdlusmoment kesklinna algklassilastega, siis ei hakka väga vaidlema, äkki ongi viisakamad.
“Koorekihi” mõningad pärlid on pärit Tondi ja Ristiku põhikoolist.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Pääsküla halb tase on küll müüt vanast ajast ja seda räägivad enamasti need, kelle lapsed ei käi seal koolis. Tean sealt mitme lapse vanemat ja kõik on rahul. Sama lugu Nõmme Põhikooli ja gümnaasiumiga. Oma laps käib Rahumäel ja olen rahul. Kuna Nõmmel üldiselt elavad suhteliselt kõrge elatustasemega inimesed, siis on ka enamik lapsed toetavatest peredest. Probleemidega tegeletakse, kui need ilmnevad.

Kui laps saab seitsmendasse klassi mõnda eliitkooli sisse, siis muidugi tasub minna. Aga kesklinna piirkonnakoolid nüüd küll nii palju paremad pole, et tasuks iga päev kokku ligi tund ühistranspordiga loksuda. Selle asemel, et see sama aega jala-rattaga-tõuksiga värskes õhus veeta.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 16:24; 12.01 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu laps käibki Pääskülas ja selle pärast ma ei soovitagi. Ongi kehv tase. Algklasse ma ei kommenteeri, aga hiljem küll.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:42; 13.01 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin Haridusameti kaarti. Lähimad koolid on Mustamäe gümnaasium ja Nõmme gümnaasiumi algklasside maja. Mõlemal juhul tuleks üle kilomeetri maad jala käia, viimase kooli puhul veel raudtee ületada. Lihtsam on meil igatahes ekspressiga 20 minutiga kesklinna sõita ja kaks sammu kooli kõndida.

Nõmme linnaosa lapsed üldiselt nii koolis käivadki: kõnnivad ca kilomeetri, ületavad mõne tee, sageli raudtee, mõni sõidab paar peatust rongiga, mõni bussiga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin Haridusameti kaarti. Lähimad koolid on Mustamäe gümnaasium ja Nõmme gümnaasiumi algklasside maja. Mõlemal juhul tuleks üle kilomeetri maad jala käia, viimase kooli puhul veel raudtee ületada. Lihtsam on meil igatahes ekspressiga 20 minutiga kesklinna sõita ja kaks sammu kooli kõndida.

Nõmme linnaosa lapsed üldiselt nii koolis käivadki: kõnnivad ca kilomeetri, ületavad mõne tee, sageli raudtee, mõni sõidab paar peatust rongiga, mõni bussiga.

Võimalik. Meie eelistasime lihtsamat varianti.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 11:04; 12.01 18:22; 13.01 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme keskusest saab ka otse läbi metsa nt rattaga mäest alla saksa gümnaasiumi uude 300-kohalisse rattaparklasse:) Kool ise on värskelt ümber ehitatud. Ainult et bussiühendus Nõmmelt selle kooliga on vilets, tuleb loota vaid nr 10 bussile, mis juba aastakümneid graafikus ei püsi, hommikuti on lühike buss ja puupüsti täis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulaks huviga, mida räägitakse NEKi 6.-7.-8. klassi kohta. NEKi teemasid pole siin paar aastat enam olnud.

Lapsi jääb vanemates klassides iga aastaga vähemaks, kas on koormus üle jõu või muud põhjused?

Minu lapse klassist pudenes igal aastal keegi, kes ei pidanud nii suurt õppekoormust normaalseks. Koormus on tõesti suur.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulaks huviga, mida räägitakse NEKi 6.-7.-8. klassi kohta. NEKi teemasid pole siin paar aastat enam olnud.

Lapsi jääb vanemates klassides iga aastaga vähemaks, kas on koormus üle jõu või muud põhjused?

Minu lapse klassist pudenes igal aastal keegi, kes ei pidanud nii suurt õppekoormust normaalseks. Koormus on tõesti suur.

Kas ülesannete hulk on suur või on nad keerulised?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme keskusest saab ka otse läbi metsa nt rattaga mäest alla saksa gümnaasiumi uude 300-kohalisse rattaparklasse:)

Oled sa seda mäge näinud? S.t ma saan aru, et sealt sõidetakse alla, aga nt mina ei julgeks. Eriti, kui veel koolikott ka raskusena seljas on. Ja päeva lõpus sõidad siis samamoodi järsust mäest üles?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:33; 14.01 06:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme keskusest saab ka otse läbi metsa nt rattaga mäest alla saksa gümnaasiumi uude 300-kohalisse rattaparklasse:)

Oled sa seda mäge näinud? S.t ma saan aru, et sealt sõidetakse alla, aga nt mina ei julgeks. Eriti, kui veel koolikott ka raskusena seljas on. Ja päeva lõpus sõidad siis samamoodi järsust mäest üles?

Jah, mu laps on rattaga koolis käinud läbi metsa, neil päevil, kui koolikott kergem. Olen ka ise treppide kõrvalt alla sõitnud. Ma ei mõelnud muidugi Vanakast alla kihutamist 🙂 Üles on raskem. Üles saab ka TTÜ juurest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud põhjused. Eriti praegune 8 klass. Sellest klassist on aastate jooksul paljud lahkunud just ühel põhjusel ja seda teavad nii õpilased kui õpetajad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:44; 18.01 20:29; 19.01 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muud põhjused. Eriti praegune 8 klass. Sellest klassist on aastate jooksul paljud lahkunud just ühel põhjusel ja seda teavad nii õpilased kui õpetajad.

NEKis? 8. klassis on 18 last, ei ole paljud lahkunud ju. 7. klassis on 14 last. Mind huvitab rohkem praegu kuues klass, sealt nii massiliselt ei pudeneta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6. klassis on 20 õpilast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6. klassis on 20 õpilast

Jah, ma tean:) Sisekliima huvitas. Et ega sealt ei pudeneta “muudel põhjustel” peale koormuse. Kuigi see läheb teemaalgataja esialgsest teemast juba päris kaugele.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NEKis on lapsi läinud ja juurde tulnud ja jälle läinud, eks seda õpilaste arvu on püütud hoida, seal on iga õpilane raha. Selline sebimine on kestnud kõik need aastad. Kui kirjutasin “muud põhjused” siis nii mõtlesingi. Räägin isikliku kogemuse pealt ja see oli lapsele enam kui karm. Õppimisega probleeme ei olnud. Õppimiskallak olemas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 21:44; 18.01 20:29; 19.01 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NEKis on lapsi läinud ja juurde tulnud ja jälle läinud, eks seda õpilaste arvu on püütud hoida, seal on iga õpilane raha. Selline sebimine on kestnud kõik need aastad. Kui kirjutasin “muud põhjused” siis nii mõtlesingi. Räägin isikliku kogemuse pealt ja see oli lapsele enam kui karm. Õppimisega probleeme ei olnud. Õppimiskallak olemas.

No muud põhjused saavad sel juhul olla ainult mõne klassikaaslase halvas käitumises, mis kogu klassi õhkkonda rikub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.01 17:54; 12.01 21:55; 13.01 12:57; 13.01 16:42; 14.01 08:29; 18.01 12:38; 18.01 19:23; 18.01 21:27; 19.01 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et ega sealt ei pudeneta “muudel põhjustel” peale koormuse.

mina tean, et sealt on võimalik “pudeneda” ka muudel põhjustel, nt kooli kodukorra rikkumise tõttu. ses suhtes ei saaks küll öelda, et kõik on lubatud, kuna iga õpilane on raha – kui ikka kooli nõudmistele alluda ei soovi, siis soovitatakse lahkuda, kuigi tulemusena on ühe õpilase võrra raha vähem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 00:32; 19.01 14:40; 19.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Koolid Nõmmel