Esileht Pereelu ja suhted Koolid Soomes Rauma linnas

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koolid Soomes Rauma linnas

Postitas:

Kas on lastega perekondi, kes on Eestist ära kolinud Soome Rauma linna. Kolime ise peagi sinna ja vaja lastele kool leida, mitte ei oska paljudest seda ühte välja valida :S Nii mõneski Soome linnas pidavat olema \”Eesti\”koole, nuh algõpe vist toimub aind eesti keeles. Kas ehk on ka Rauma linnas selline kool ??? Ja kui juba koolist jutt, kas laps läheb samasse klassi, mille ta eestis lõpetas või ikka järgmisesse, nt. lõpetas 4.klassi ja läheb edasi 5.klassi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei ela küll Rauma linnas, kuid vastan siiski.
Kõik oleneb sellest, millisesse kooli sa oma lapse paned. Kui nn Eesti kooli, siis kindlasti läheb edasi järgmisesse klassi. Kui Soome kooli, siis jääb kordama, et keelt selgeks saada.
Mul hoopis küsimus, et miks sa üldse soovid oma lapsi eesti kooli panna, kui plaanid oma tuleviku Soome riigis rajada? Sa teed ju sellega lapse elu raskemaks. Olgu- käib Eesti keelses koolis, lõpetab selle jne. Suurena on tema valikud ju selle tõttu selles antud riigis piiratud. Et siis kolib Eesti tagasi? No ma saan aru, et Eesti keelses koolis õpetatakse ka soome keelt, kuid siiski ei ole see sama!
Mina ise panin enda lapse rootsi keelsesse lasteaeda. Nüüüd augustis läheb eelkooli. Lasteaias käis täpselt 11 kuud ja kasvatajad ütlesid, et kui minu plika lasteaias räägib, siis ei saa kuidagi aru, et ta teisest rahvusest on. Me nimelt elame sellises piirkonnas, kuna suheldakse rootsi keeles. Tegin seda kõike lapse pärast- et ta leiaks sõpru ja tuttavaid, mitte ei oleks terve elu mingi erak. Ja sõpru on tal tõesti palju.
Mõtle ikka hoolikalt see kooli valik enda jaoks selgeks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, mis puudutab seda Soomet hetkel meie peres, ajab mu lihtsalt hulluks, olen nii nõutu ja pabistan kohutavalt, ei oska ju keelt.
Mees elanud Soomes neli aastat, sissekirjutatud sinna jne. Kolme pojaga mul üksi hakkama saada raske, kuna viimane poja paari kuune ja kogu mu aeg kulub temale. Seega otsustasime siis kõik proovida elu Soomes.
\”Eesti\”kooli tahaks seetõttu, kuna poisid ei oska samuti keelt ja nii oleks algul lihtsam. Olen kuulnud, et paar esimest kuud õpivad keelt ja lähevad siis soome keelele üleni üle, et niisugust kui päris eesti keeles õppetööd ei toimugi. Seega poleks ju ohtu, et soome keelt ära ei õpi. Aga need ka muidugi kuulujutud, kas tegelikult ka nii, kes teab.
Plaan on muidugi jäädavalt Soome minna, aga samas ei põleta ka sildu Eestiga ning praegune elamine jääb alles, et kui elu ei peaks kuidagi võõrsil sujuma, siis oleks koht kuhu tagasi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, mis puudutab seda Soomet hetkel meie peres, ajab mu lihtsalt hulluks, olen nii nõutu ja pabistan kohutavalt, ei oska ju keelt.
Mees elanud Soomes neli aastat, sissekirjutatud sinna jne. Kolme pojaga mul üksi hakkama saada raske, kuna viimane poja paari kuune ja kogu mu aeg kulub temale. Seega otsustasime siis kõik proovida elu Soomes.
\”Eesti\”kooli tahaks seetõttu, kuna poisid ei oska samuti keelt ja nii oleks algul lihtsam. Olen kuulnud, et paar esimest kuud õpivad keelt ja lähevad siis soome keelele üleni üle, et niisugust kui päris eesti keeles õppetööd ei toimugi. Seega poleks ju ohtu, et soome keelt ära ei õpi. Aga need ka muidugi kuulujutud, kas tegelikult ka nii, kes teab.
Plaan on muidugi jäädavalt Soome minna, aga samas ei põleta ka sildu Eestiga ning praegune elamine jääb alles, et kui elu ei peaks kuidagi võõrsil sujuma, siis oleks koht kuhu tagasi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta olemasolev aeg mitte pabina peale, vaid keele õppimise peale. Ja seda koos lastega. Sinu närvilisuse võtavad lapsed ju kohe eeskujuks. Nii et rahune maha ja keskendu keeleõppimisele. Kõige enam soodustab õppimist rahulik kodune õhkkond.
Kui hakkad soome minema, siis kindlasti oleks hea kui oleksite ametlikult abielus. See kergendab asjajamist. Ja kuna mehel on keeleoskus parem, tuleks temal kohapeal asju ajada.
Rauma linnal on eestikeelne lehekülg olemas. Ilmselt oled selle juba läbilugenud ?
http://www.rauma.fi/maahanmuutto/

Ja veelkord, õpib keelt niipalju kui saad. Lapse söötmise ajal saad vabalt õpikuid lugeda, sõnu õppida. Elukoha maa vahetamine on raske. Lihtsat variant ära looda. Kui otsus on kindel, alustage juba praegu. Kõigepealt rahune maha ja siis keskendu selle omandamisele, mida su teises riigis vaja läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:09; 06.07 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees valdab õnneks soome keelt nii kirjas kui kõnes hästi ja on olnud väga tubli asjaajaja. Üks meeletu bürokraatia ja jooksmine. Usume, et see kõik tasub siiski ära. Tänaseks asjad niikaugel, et jäänud veel korter sebida, mis meele järgi oleks. Ja kui ise poistega kohal siis vaja endeid ka sinna registreerida ja kool valida. Oleme abielus, abielutunnistus väga oluline dokument seal, mis tõestab pere ühtsust.
Keelt püüame omal jõul õppida, aga pole nii lihtne ja ei edene heasti 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Brenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mees valdab õnneks soome keelt nii kirjas kui kõnes hästi ja on olnud väga tubli asjaajaja. Üks meeletu bürokraatia ja jooksmine. Usume, et see kõik tasub siiski ära. Tänaseks asjad niikaugel, et jäänud veel korter sebida, mis meele järgi oleks. Ja kui ise poistega kohal siis vaja endeid ka sinna registreerida ja kool valida. Oleme abielus, abielutunnistus väga oluline dokument seal, mis tõestab pere ühtsust.
Keelt püüame omal jõul õppida, aga pole nii lihtne ja ei edene heasti :([/tsitaat]

See abielutõend ei tõesta Sul seal kyll midagi, sest Soome riik aktsepteerib vabaabielu samaväärselt kui abielu selle paberikesega! See võib-olla lihtsustab riiki arvele võtmist. Lihtsalt kui abielus pole,ja nt tähtajatut töölepingut pole, siis alaliseks elanikuks nii naljalt ei saa..sellisel puhul tulebki appi abielutõendi inglise keelne versioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik õige, väljendasin end veits pahasti eelmises tekstis. Loomulikult aktsepteeritakse ka vabaabielu. Aga just, et asju oleks lihtsam ja kiirem ajada on hea kui on olemas selline paber nagu abielutunnistus, inglise keelne ja kinnitatud apostilliga 🙂

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Brenna kirjutas:[/small]

See abielutõend ei tõesta Sul seal kyll midagi, sest Soome riik aktsepteerib vabaabielu samaväärselt kui abielu selle paberikesega! See võib-olla lihtsustab riiki arvele võtmist. Lihtsalt kui abielus pole,ja nt tähtajatut töölepingut pole, siis alaliseks elanikuks nii naljalt ei saa..sellisel puhul tulebki appi abielutõendi inglise keelne versioon.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik õige, väljendasin end veits pahasti eelmises tekstis. Loomulikult aktsepteeritakse ka vabaabielu. Aga just, et asju oleks lihtsam ja kiirem ajada on hea kui on olemas selline paber nagu abielutunnistus, inglise keelne ja kinnitatud apostilliga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on suurepärane võimalus lasta mehel mees olla 🙂 Ehk siis ajada asju. Ilmselt üksiolles oled kõik asjaajamise ka pidanud ise tegema. Nüüd ongi hea võimalus kokkukolides jätta üks osa pereülesandeid mehe teha ja siis usaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:09; 06.07 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kahjuks ei teadnudki. Paar kuud tagasi lasime mõned dokumendid siin Eestis apostillida, kuna Soome pool nõudis ja egas see apostillimine väga odav just polnud. Oleks varem teadnud, ot juulist enam ei nõuta, oleks ehk kannatanud seni nende dokumentidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sul on suurepärane võimalus lasta mehel mees olla 🙂 Ehk siis ajada asju. Ilmselt üksiolles oled kõik asjaajamise ka pidanud ise tegema. Nüüd ongi hea võimalus kokkukolides jätta üks osa pereülesandeid mehe teha ja siis usaldada. [/tsitaat]Just 😀 Siiani pidanud tõesti kõigega ise toime tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Koolid Soomes Rauma linnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.