Esileht Pereelu ja suhted koolidesse uus õppeaine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: koolidesse uus õppeaine

Postitas:

Elan juba 20a väljaspool Eestit. Oskan siiamaani ka eesti keeles suhelda ja isegi kirjutada:)
Läskin mitmeid aastaid tagasi lahku oma laste isast. See kõik kokku oli päris inetu ja lisaks maksmata elatised jne. Sain tuttavalt nõu ja ise uurisin, et kui kohtuotsus olemas ja lastele ei maksta, mismoodi siis toimida ja ei jäänud koju vinduma. Olen saanud kõik rahad tagantjärgi.

Aga jube huvitav, et Eestis elavad emmed ei tea lihtsaid asjugi.
Näiteks: mees ei anna lahutust – – – mismoodi ei anna??? Mine tee kirjalik avaldus ja keegi ei kysigi mehe arvamust
või: mees nõuab last omale, või ei maksa elatist jne – ei elata ju kiviajas ja kõik on ju seadusega paika pandud.

Ma ei mäleta, aga oli ju perekonnaõpetus vanasti koolis, kuidas tänapäeval? Kas seal pole seadustest juttu, mismoodi tegutseda kui laste isa lontruseks osutub? Isaduse tuvastamised, riigi maksud?
Kõik ainult halavad ja nutavad, mina siit välismaalt olen vahel nõu andnud aga kaua sa jaksad tyhja sõeluda.
Tuligi pähe, et see on ju laialt levinud probleem Eestis, miks siis koolis pereõpetuses ei räägita toimetulekust?
Vabandan kui eksin, aga ma ei tea misteil toimub. Kui on kooliprogrammis, kas siis on populaarne jätta kool pooleli ja jääda hariduseta koduemandaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 23:49; 03.03 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühiskonnaõpetus on koolis olemas. Mingeid konkreetseid küsimusi lahendada – kuidas sa seda ette kujutad? Inimene läheb kindlasti elu jooksul tööle, abiellub, ostab ehk kodu, saab midagi päranduseks..kas koolis tuleks õpetada töö-, perekonna-, asja- ja pärimisõigust jne? See on absurdne, suuname siis lapsed kohe õigusteaduskonda.

Mis puudutab lahutamist, siis probleem seisneb selles, et avaldus perekonnaseisuametis lahutamiseks tuleb esitada ühiselt, kuid kui üks pool kohale ei ilmu, siis ongi \”ei anna lahutust\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mees ei anna lahutust = mul ei ole raha hagi alustamise riigilõivu maksta. ja see on reaalsus

elatist ei saa kätte = mees töötab mustalt ja irvitab kohtuotsuse peale

tasuta õigust ei mõisteta. kui sul pole raha, oled kaitsetu. kui on valida, kas maksta üür ja osta süüa või alustada hagi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:24; 03.03 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühiskonnaõpetus on koolis olemas. Mingeid konkreetseid küsimusi lahendada – kuidas sa seda ette kujutad? Inimene läheb kindlasti elu jooksul tööle, abiellub, ostab ehk kodu, saab midagi päranduseks..kas koolis tuleks õpetada töö-, perekonna-, asja- ja pärimisõigust jne? See on absurdne, suuname siis lapsed kohe õigusteaduskonda.

Mis puudutab lahutamist, siis probleem seisneb selles, et avaldus perekonnaseisuametis lahutamiseks tuleb esitada ühiselt, kuid kui üks pool kohale ei ilmu, siis ongi \”ei anna lahutust\”.[/tsitaat]
Mismõttes absurdne? Et siis absurdne oleks anda lastele REAALSELT elus vaja minevaid teadmisi, selle asemel tambime nad täis aastaarve enne kristust ja peale kristust, et äkki muidu nad jäävad elus hätta, kui ei tea peast, millal toimus Kanavere lahing, eksole?!
Teemaalgataja – Sul on paganama õigus, aga mine ja katsu kangutada seda süsteemi.. Et koolis valmistataks noored inimesed reaalseks eluks ette. Oh jah…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:53; 03.03 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mees ei anna lahutust = mul ei ole raha hagi alustamise riigilõivu maksta. ja see on reaalsus

elatist ei saa kätte = mees töötab mustalt ja irvitab kohtuotsuse peale

tasuta õigust ei mõisteta. kui sul pole raha, oled kaitsetu. kui on valida, kas maksta üür ja osta süüa või alustada hagi…[/tsitaat]
Vot seda tulekski noortele inimestele selgitada ENNE, kuidas selliseid olukordi vältida. Et nad teaksid, mis kõik võib ees oodata. Mina olin ka kuulnud ilusaid jutte noorena sellest, et enne tuleks ikka pikalt tutvuda, hoolega läbi mõelda, kellega elu kokku planeerid. Tuleb abielluda, et lapsed sünniksid \”tervesse perekonda\”. MITTE KEEGI ei rääkinud, millised on tagajärjed, kui tõesti abiellud ja ei tee näiteks abieluvara lepingut. Sest vali kui hoolega tahad, inimesed teevad elus väga üllatavaid käike ka aastaid/aastakümneid hiljem. Mitte keegi ei hoiatanud, et laisast, ülbest egotsentrilisest maniakist lahutamisel tuleb võtta kolm last ja minna otsida endale uus kodu, sest see maniakk võib vabalt lihtsalt kogu ühisvara endale võtta. Jne.
Ei, aga vähemalt ma tean täpselt Ümera lahingu toimumise detaile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:53; 03.03 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mees ei anna lahutust = mul ei ole raha hagi alustamise riigilõivu maksta. ja see on reaalsus

elatist ei saa kätte = mees töötab mustalt ja irvitab kohtuotsuse peale

tasuta õigust ei mõisteta. kui sul pole raha, oled kaitsetu. kui on valida, kas maksta üür ja osta süüa või alustada hagi…[/tsitaat]

sellepärast tulebki naistel enne haridus omandada ja tööl käia. et oleks raha ka lisaväljaminekute jaoks. naised, kes aga otsustavad kohe paljunema hakata, kui pea kandma hakkab ja seksivajadus endast märku annab – need peavadki omandama selliseid õppetunde elus ehk siis virelema ja kannatama nõmeda mehe pärast. ma ei tunne juba ammu kaasa sellistele juhtumitele, sest haritud ja normaalse töökohaga naistel kuidagi ei ole kunagi selliseid probleeme, et hagi jaoksraha pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks neid teadmisi oleks vaja nii naistel, kui ka meestel. Siit jääb mulje, et ainult mehed on mölakad, aga neid on ju mõlemast soost.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgatajaga üsna nõus, see mida praegu vähemalt 6 klassini koolis õpetatakse on väga sarnane sellele mida õppisime 30 aastat tagasi Brezhnevi (õpetatakse ka zh et ei või kasutada) ajal. Esimene keel on inglise keel, venekeele asemel (teine vene k. enamasti), hästi näpuotsaga on lisandunud arvutiõpetust. Ühiskonnaõpetus siiski on ja üsna algklassidest saadik. Arvestades maailma pööraselt kiiret muutumist on seda ikka vähe.Ikka õpitakse eesti keeles kuidas nimetati õppeaineid koolis aastal 1900, hullult täpselt Vanarooma ajalugu, et millist ülikute klassi kuidas nimetati, millisel hõimul. Ballast on ka muusikaõpetus, õpetatakse nooti lugema, vanematena kaotasime järje juba 2 klassis, aga vaevalt nad peale 9 kl. enam sellest midagi mäletavad. Las lapsed teevad muusikakoolis endale asja selgeks kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis on matemaatika ka, ja emakeel. Lugege siinseid postitusi! Ei keelereegleid ega matemaatikat algkooli tasemel. Ka parim õpetaja ei suuda õpilasele midagi õpetada, kui ta seda ei soovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna siis parem juba sünnitusmajas laps kohe riigile kasvatada, siis pole sul endal vaja teda kasvatada ega talle midagi õpetada.
Midagi võiks ka pere lapsele õpetada, mitte loota ainult kooli peale. Kas või vastutustunnet ja oskust valida omale kaaslast ellu.
On ju koolides olemas nii perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus ja alates 1.klassist juba arvutiõpetus. Kõik seadused jm. on ju leitav, koolides õpetatakse info otsimist vägagi palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te tahate ju vaid elukooli, ei muud haridust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

pakun, et seal sinu väljamaal on selliseid pooletoobiseid sama palju või rohkemgi.
nii et MEIL siin Eestis on kõik normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]niini kirjutas:[/small]
[tsitaat]Anna siis parem juba sünnitusmajas laps kohe riigile kasvatada, siis pole sul endal vaja teda kasvatada ega talle midagi õpetada.
Midagi võiks ka pere lapsele õpetada, mitte loota ainult kooli peale. Kas või vastutustunnet ja oskust valida omale kaaslast ellu.
On ju koolides olemas nii perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus ja alates 1.klassist juba arvutiõpetus. Kõik seadused jm. on ju leitav, koolides õpetatakse info otsimist vägagi palju. [/tsitaat]
Väga nõus! Piisab kui arendada lastes analüüsivõimet, oskust kaugemale ettenäha ja üldist seostamise oskust. Kahjuks on paljud vanemad isegi endale \”valed\” kaaslased valinud ja ega neist ei ole ju õpetajaid, et mille järgi ja mis väärtustele perekond rajada, et võimalikult riski hajutada :).
Aga jah irooniliselt võttes võiks koolis õpetada:eetikat ja kultuuri ja majandust ja psühholoogiat ja usuõpetust ja tänulikuks olemist ja seadusandlust ja…
küll vanematel on siis hea õhtuid Kanal2 seltsis odavat sardelli järades veeta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie perekonnaõigusega seonduv juriidika on selline rägastik, mille teadmist võib vaid koolitatud juristilt eeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot seda tulekski noortele inimestele selgitada ENNE, kuidas selliseid olukordi vältida. Et nad teaksid, mis kõik võib ees oodata. Mina olin ka kuulnud ilusaid jutte noorena sellest, et enne tuleks ikka pikalt tutvuda, hoolega läbi mõelda, kellega elu kokku planeerid. Tuleb abielluda, et lapsed sünniksid \”tervesse perekonda\”. MITTE KEEGI ei rääkinud, millised on tagajärjed, kui tõesti abiellud ja ei tee näiteks abieluvara lepingut. Sest vali kui hoolega tahad, inimesed teevad elus väga üllatavaid käike ka aastaid/aastakümneid hiljem. Mitte keegi ei hoiatanud, et laisast, ülbest egotsentrilisest maniakist lahutamisel tuleb võtta kolm last ja minna otsida endale uus kodu, sest see maniakk võib vabalt lihtsalt kogu ühisvara endale võtta. Jne.
Ei, aga vähemalt ma tean täpselt Ümera lahingu toimumise detaile.[/tsitaat]
Noh vähemalt sai see inimene õppetunni ja karastus ning tal on nüüd sellest loost tehtud järeldused, mida oma lastele eluteele kaasa panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sellepärast tulebki naistel enne haridus omandada ja tööl käia. et oleks raha ka lisaväljaminekute jaoks. naised, kes aga otsustavad kohe paljunema hakata, kui pea kandma hakkab ja seksivajadus endast märku annab – need peavadki omandama selliseid õppetunde elus ehk siis virelema ja kannatama nõmeda mehe pärast. ma ei tunne juba ammu kaasa sellistele juhtumitele, sest haritud ja normaalse töökohaga naistel kuidagi ei ole kunagi selliseid probleeme, et hagi jaoksraha pole…[/tsitaat]

Njaa, see ühiskondlik survestamine, et kohe maha ja taha, tuleks ära lõpetada. Kui palju neid hiliskahekümnendates naisi on õigupoolest, keda keegi pole survestanud või ahistanud küsimustega, et noooooh, millal siis mees ja lapsed ja blablabla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]niini kirjutas:[/small]
[tsitaat]Anna siis parem juba sünnitusmajas laps kohe riigile kasvatada, siis pole sul endal vaja teda kasvatada ega talle midagi õpetada.
Midagi võiks ka pere lapsele õpetada, mitte loota ainult kooli peale. Kas või vastutustunnet ja oskust valida omale kaaslast ellu.
On ju koolides olemas nii perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus ja alates 1.klassist juba arvutiõpetus. Kõik seadused jm. on ju leitav, koolides õpetatakse info otsimist vägagi palju. [/tsitaat]
Aga miks siis on perekool täis küsimusi, millele on lihtne internetist vastuseid leida? Ma saaks aru kui tegu oleks pensioniealiste inimestega, aga siintunduvad enamuses alla 35-aastased olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kahtlen arvutiõpetuse olemasolus meie koolides, kui inimene tuleb perekooli küsima, mis kell mingi pood avatakse või buss läheb. Ja selline inimene pole kindlasti võimeline leidma oma kodus arvuti taga istudes teda huvitavaid seadusi või muid tegevusjuhiseid riigiga suhtlemisel. Nii et kolm õppeainet võiks põhikoolis olla või kui juba on, siis paremini käsitletud: korralik arvutikasutamise õpe eluliste vajaduste baasil, riigiõpe (seadused, millised riigiasutused millega tegelevad ja kuhu millise küsimusega pöörduda), perekonnaõpe (mis arvestaks kõiki aspekte perekonnaelus, ka neid kurvemaid ja segasemaid, ning kuidas siis käituda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mees ei anna lahutust = mul ei ole raha hagi alustamise riigilõivu maksta. ja see on reaalsus

elatist ei saa kätte = mees töötab mustalt ja irvitab kohtuotsuse peale

tasuta õigust ei mõisteta. kui sul pole raha, oled kaitsetu. kui on valida, kas maksta üür ja osta süüa või alustada hagi…[/tsitaat] selle kommentaariga väga nõus. seda vist sageli ette ei tule, et mõnel naisel pole nii palju raha, et lahutamise eest riigilõivu maksta. võibolla naisel, kes on pikalt lastega kodune olnud seda raha tõesti pole.
aga see on meie riigis suur probleem, et mehed saavad seadusele vilistada ja elatist lihtsalt ei maksa. on ju Justiitsministeeriumi kodulehelgi pikk nimekiri rongaisadest ja see on vaid jäämäe veepealne osa. enamik naisi lööb lihtsalt käega ja kasvatab lapsed ilma isa poolse abita üles. nii et õpi seadust või ära õpi, elatiseta võivad su lapsed ikka jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sellepärast tulebki naistel enne haridus omandada ja tööl käia. et oleks raha ka lisaväljaminekute jaoks. naised, kes aga otsustavad kohe paljunema hakata, kui pea kandma hakkab ja seksivajadus endast märku annab – need peavadki omandama selliseid õppetunde elus ehk siis virelema ja kannatama nõmeda mehe pärast. ma ei tunne juba ammu kaasa sellistele juhtumitele, sest haritud ja normaalse töökohaga naistel kuidagi ei ole kunagi selliseid probleeme, et hagi jaoksraha pole…[/tsitaat]

On ka madalapalgalisi naisi, kes on kõvasti õppinud, nt. ämmaemandad õpivad 4,5 aastat(!), aga palk on ikka niru. Seega ei ole palk ja haridus alati seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mismõttes absurdne? Et siis absurdne oleks anda lastele REAALSELT elus vaja minevaid teadmisi, selle asemel tambime nad täis aastaarve enne kristust ja peale kristust, et äkki muidu nad jäävad elus hätta, kui ei tea peast, millal toimus Kanavere lahing, eksole?!
Teemaalgataja – Sul on paganama õigus, aga mine ja katsu kangutada seda süsteemi.. Et koolis valmistataks noored inimesed reaalseks eluks ette. Oh jah… [/tsitaat]
tagantjärele tarku alati palju. Mida sa tänitamise asemel REAALSELT kellegi aitamiseks ära oled teinud?
Ükski perekonnaõpetus ei aita petiseid läbi näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:24; 03.03 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]niini kirjutas:[/small]
Aga miks siis on perekool täis küsimusi, millele on lihtne internetist vastuseid leida? Ma saaks aru kui tegu oleks pensioniealiste inimestega, aga siintunduvad enamuses alla 35-aastased olevat. [/tsitaat]harjumus. Mugavus. Palju mõnusam on ju käopojana oodata, kuni keegi noka ussikesi täis topib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

-On ju koolides olemas nii perekonnaõpetus, ühiskonnaõpetus ja alates 1.klassist juba arvutiõpetus. Kõik seadused jm. on ju leitav, koolides õpetatakse info otsimist vägagi palju.-

köi seadused on töesti leitavad netis, aga inimesed on teadmatud ja HARIMATUD. Miks muidu oleks selliseid teemasid
– tahan lahutada, aga mees pole nöus
– tahan lahutada, aga ei saa yksi hakkama
– mees ei koli minu korterist välja, kuhu ma pean minema lastega
– mees ähvardab vötta lapsed endale
jne
Miks nad ei otsi siis internetist vastuseid vaid nutavad perekoolis???

see näitab ju HARIMATUST, et ei teata seaduseid mis neid kaitseks ja perkonnatunnis koolis vöiks selliseid juhtumeid arutleda, analyysida, anda praktilist nöu, vötku vöi perekoolist teemasid harjutamiseks !!!
MILLEKS SEE TUND MUIDU YLDSE ETTE NÄHTUD ON

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 23:49; 03.03 19:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted koolidesse uus õppeaine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.