Esileht Koolilaps Koolidest toidupakk

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )

Teema: Koolidest toidupakk

Postitas:

Kas keegi tellis ja kas on ka abiks? Ise magasin maha selle võimaluse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tellinud, kuna on hädalisemaid kellel vaja.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 14:35; 02.04 14:46; 02.04 21:25; 04.04 09:48; 09.04 09:42; 09.04 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele-aga su lapsed koolis ju ometi sõid??? See on ju kõigile mõeldud koolitoidu asendusena…

+9
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah on, aga ma ei vaja seda. Peaksin hakkama kuhugi sellele järgi minema jne. See ei ole kohustuslik, võtab see, kes tahab.

+27
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 14:35; 02.04 14:46; 02.04 21:25; 04.04 09:48; 09.04 09:42; 09.04 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osale. Jätan ka neile, kel rohkem abi vaja või tassigu vallatöötajad omale koju need, kui tahavad. On varem kuulda olnud, et nad on siin seda teinud ja oma tuttavatele, sõpradele laiali jaganud. Tundub tobe süsteem ka, et peab taotluse tegema, et liialt isikuandmeid jagama, ise veel järgi minema ja ei soovi sattuda vallavaeste nimekirja. Eelkõige ei soovi seda juba laps. Vaatame parem, et kuidas oma jõududega hakkama saame. Tundub, et ei ole ka tungi sellele, sest vahepeal oli stuudiumis kõigile teade, et olge julgemad küsima.
Halvasti korraldatud. Võiks kuidagi anonüümsemalt seda ajada.
Kov viigu parem vanainimestele need pakid koju, kes ei pääse liikumagi kuidagi.

+14
-25
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 14:53; 02.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, miks seda pakkide taotlemist häbiasjaks peetakse. Vallavaeste nimekirja kohe 🙂

+28
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 15:05; 02.04 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, miks seda pakkide taotlemist häbiasjaks peetakse. Vallavaeste nimekirja kohe ????

Kui sa teed kodus ise süüa, siis portsu omahind tuleb kui palju?

Kui sa pead auto käima panema ja kuhugi ca 6km söögi järel käima, mis see käik maksab?

Tee arvutused ja näed, et tegu on hoopis mõtlevate inimestega.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole vaja kuhugi 6 km kaugusele autoga minna. Arvuta parem ise 🙂

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 15:05; 02.04 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, miks seda pakkide taotlemist häbiasjaks peetakse. Vallavaeste nimekirja kohe ????

Kes teab, et kuidas see üks abi taotlemine tulevikus perele kätte maksta võib. Ennem võtan juba laenu söögiks. Ei usalda lihtsalt. Jagagu abi anonüümselt või jagagu kõigile, ilma taotlemata ja järgi minemata vallamajja. Ei tea, et kuidas mujal on, aga siin tuleb vallamajja minna pakile järele ja mina sinna majja minna ei taha.

+6
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 14:53; 02.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovisin saada lõuna ajal kolme lapsega lihtsamalt kodus, kuna HEV-lapse õpetamine võtab rohkelt aega. Sooja toiduni ei jõudnudki, kuid anti toidupakk. See oli toitlustajati erinev, sest mingis uudistesaates näidatu oli hoopis erinev minu saadust.
Pakis oli: kolm banaani, viis õuna, kilo riisi, pool kilo makarone, üks liiter piima, üks sepik, üks pakk pihve, pool kilo viilutatud juustu, üks pakk maisipulki. (loodan ,et midag iei unustanud) Ei midagi erilist, kuid maisipulgad pistis laps suuurima rõõmuga nahka :), tegi sepikuga juustusaia, sõi puuvilja ja ütles, et “koolitoit” on lihtsalt väga maitsev. Leppisime kokku, et õpetan ta makarone keetma (1. klass)

Mingit seost siin vallavaesusega ei ole. Pigem on tegemist pisikese sammuga majanduse hoidmisel – riik saab tellitud koolitoitude alusel toitlustajale teha makse. Kui toitlustamist ei toimu, siis ei ole võimalik neile ka maksta ja jälle on firmal raskem. Ma usun, et igaüks meist saab selle pisku anda ja samas ka vastu saada, sest paki sisu oli tõesti asjalik. Paki hinna pärast ma ei muretse, sest see on kuskile eelarvesse sisse kirjutatud ja selle raha kasutamine millekski muuks (näiteks med töötajatele maskide soetamiseks) ei ole võimalik.
Liigseid isikuandmeid ei jaganud, kirjutasin kooli majandusjuhile e-kirja ja uurisin, kuidas saab ja selle alusel pandi nimekirja. Majandusjuht helistas ja andis teada kättesaamise detailidest.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 15:18; 03.04 23:21; 08.04 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pigem uuriks koolist/klassijuhatajalt, kas on keegi, kelle perele oleks suuremaks abiks mitmest pakist ja teeks ettepaneku oma lapse pakid edasi anda.

Meie koolis juba oli see nüüd teemaks ja paar peret said endale kõigi nende pakid, kes ise ei vaja sellist toetust.

***
Aga toetan pakkide süsteemi küll.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, miks koolilõuna nime all mingit rämpstoitu jagatakse. Pihvid, makaronid ja maisihelbed. Sellest pidi jaguma vähemalt viie lõuna tegemiseks. Kas siis viis päeva peaks sööma makarone ja pihve?

+3
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 18:05; 02.04 21:18; 03.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, miks seda pakkide taotlemist häbiasjaks peetakse. Vallavaeste nimekirja kohe ????

Kui sa teed kodus ise süüa, siis portsu omahind tuleb kui palju?

Kui sa pead auto käima panema ja kuhugi ca 6km söögi järel käima, mis see käik maksab?

Tee arvutused ja näed, et tegu on hoopis mõtlevate inimestega.

Ma kolisin karantiini ajaks üldse teise maakonda, nii et neid kilomeetreid saaks mul ligi kakssada üks ots.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, miks koolilõuna nime all mingit rämpstoitu jagatakse. Pihvid, makaronid ja maisihelbed. Sellest pidi jaguma vähemalt viie lõuna tegemiseks. Kas siis viis päeva peaks sööma makarone ja pihve?

Aga mis sa arvad, kui suur on ühe päeva koolilõuna hind ühele? Ja siid mis tuleb nädal? Suppi teha hulgale on soodsam, aga toidupakk? Ja nad pidid arvestama seda vist ka, et laps saaks ise kergemalt selle toidukorra ka ise valmis. Tükk toorest liha oleks asjalikum, aga see oleks ka kõik ja seda nisama ei söö laps, kes üksi kodus näiteks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei saa aru, miks koolilõuna nime all mingit rämpstoitu jagatakse. Pihvid, makaronid ja maisihelbed. Sellest pidi jaguma vähemalt viie lõuna tegemiseks. Kas siis viis päeva peaks sööma makarone ja pihve?

Ei pea. Sul on võimalus esimese maini oma koduõppel lapsele kolm korda päevas gurmeetoite serveerida. Koolilõuna on toit, mida võimalik kiirelt valmistada ja suures koguses korraga. Kui ei maitse, ära söö!

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mina ka ei lähe. No nii vaene ka ei ole et lähen seda pakki kerjama. Et pärast hea näpuga näidata ja märgige jääb üles. Ega seal kalamrja ei pakuta. Mis te tõesti ei jõua saia, prino, õuna ja muud sellist odavat staffi osta?

+2
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 19:03; 02.04 20:20; 02.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kool saatis meili “Abivajavate laste söömine”, millest jäi mulje, et oodatud on vaid need, kel toiduabi vaja, mitte igapäevased koolilõuna saajad. Seega ei hakanud end registreerima, sest saame ise hakkama. Kui aga oleksin miinimumpalgasaaja, siis oleks sellise võimaluse üle väga hea meel.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võta seda pakki, sest see on niivõrd ebatervislik, et halb hakkab. Valged nisujahu makaronid, pihvid. Kusagil pildil jäid silma mingid kõrrejoogid. Prrrr….

+2
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 19:53; 03.04 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen kas lapsed tõesti söövad sellist sodi sisse koolis? Valget saia,pihve ja makarone pole aastaid sisse söönud. Viimati vist tudengina.

+3
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 19:03; 02.04 20:20; 02.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib erakoolis ja samuti pakuti toidupakke. Idee poolest ei tohiks kellelgi olla probleeme oma laste toitmisega, kui erakooli õppemaksu ja huviringe jaksavad maksta. Ma ise ei võtnud pakki, aga ei vaataks iialgi viltu kellelegi, kes võtaks ega paneks talle mingeid silte külge. Nii võib mõelda ainult inimene, kes tunneb metsikut valehäbi ja kellel on alaväärsuskompleks. Raske aeg pole häbiasi!

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mina ka ei lähe. No nii vaene ka ei ole et lähen seda pakki kerjama. Et pärast hea näpuga näidata ja märgige jääb üles. Ega seal kalamrja ei pakuta. Mis te tõesti ei jõua saia, prino, õuna ja muud sellist odavat staffi osta?

Miks su laps siis koolis käies sööb koolitoitu,ta ei tohi seda süüa sest ta ei ole vaesest perest. Hea mõtlemine ikka teil !!!!

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellisin paki lihtsalt siirast huvist, et näha, mida siis antakse … kuna pihve sööb laps paraku hea meelega, siis vähemalt see osa pakist leiab kindlasti kasutust 🙂

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 20:51; 03.04 19:30; 09.04 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea. Sul on võimalus esimese maini oma koduõppel lapsele kolm korda päevas gurmeetoite serveerida. Koolilõuna on toit, mida võimalik kiirelt valmistada ja suures koguses korraga. Kui ei maitse, ära söö!

Koolilõunana pole lubatud sellist toitu päevast päeva serveerida, aga nüüd kärab küll. Koolilõuna puhul on tervislikkuse aspekt ka oluline, nüüd mitte. Ja kui siin rahast rääkida, siis enne pidi kõigile toitu pakkuma, aga nüüd vaid käputäiele, ka toidu valmistamise kulud jäävad ära. Seega on see rumal vabandus, et vaata, mis on koolilõuna hind. Ei ole mingit vajadust panna sinna pakki kõige odavamat rämpsu. Mina ei vaja seda pakki ja ei käi seda ka võtmas, aga kui osadele on see oluline, siis miks peab andma nii ebatervislikku toitu.

+1
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 18:05; 02.04 21:18; 03.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida küll kardetakse, et märk jääb külge. Meil saatis klassijuhataja e-kirja, et kes soovivad andku teada. Mina ei soovinud, seega ei vastanud. Aga see on igaühe enda asi, kas võtab paki või ei. Täielik valehäbi on siin, et paki võtmine toob kaasa vallavaese staatuse.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.04 14:35; 02.04 14:46; 02.04 21:25; 04.04 09:48; 09.04 09:42; 09.04 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mina ka ei lähe. No nii vaene ka ei ole et lähen seda pakki kerjama. Et pärast hea näpuga näidata ja märgige jääb üles. Ega seal kalamrja ei pakuta. Mis te tõesti ei jõua saia, prino, õuna ja muud sellist odavat staffi osta?

Miks su laps siis koolis käies sööb koolitoitu,ta ei tohi seda süüa sest ta ei ole vaesest perest. Hea mõtlemine ikka teil !!!!

Ei. Minu laps ei söö koolis käies seda sodi sisse. Ta sööb korralikku hommiku söögi kodus ja peale tunde sööb ka kodus.

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 19:03; 02.04 20:20; 02.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võtsin nii sooja söögi kui toidupaki, ei tunne ei valehäbi ega mingit muud häbi.Selle loogika järgi ei peaks laps ka koolis tasuta lõunat saama, tehke siis omavalitsusele ettepanek, et tahate koolitoidu eest maksta. Terve Lasnamägi käis oma laste soojal toidul järel, eestlased häbenesid kodus.

+6.5
-3.5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 01:45; 03.04 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolist saadetud kirjas rõhutati, et toidupakk on mõeldud nendele peredele, kellel tõesti seda väga-väga vaja.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, miks koolilõuna nime all mingit rämpstoitu jagatakse. Pihvid, makaronid ja maisihelbed. Sellest pidi jaguma vähemalt viie lõuna tegemiseks. Kas siis viis päeva peaks sööma makarone ja pihve?

Meie pere sööb kui vaja ja muud pole. Oleme elus.
Olen nõuka ajal või vabariigi alguses hullematki söönud. Ometi olen juba 50 ilma ühegi kroonilise haiguseta ja lapsed ka terved. Mul veel üks koolilaps ka.
Sa ei kujuta ette mida söödi 90-ndate alguses kui samamoodi oli suur kriis ja töötus, poes ka midagi polnud.
Minuarust on hea kui sellistki toitu antakse. Paljud pered on ju väga hädas. See on ju kõik loodetavasti ajutine.
Sina võid ju tervislikku toitu oma perega edasi süüa, keegi polegi ju väitnud et sa pead seda oma lastele tooma.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 07:43; 03.04 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust on hea kui sellistki toitu antakse. Paljud pered on ju väga hädas. See on ju kõik loodetavasti ajutine.

Aga siin ei ole ju põhjuseks mingi ülim vaesus, et paremat pole. Põhjuseks on see, et eraettevõte ja Tallinna linn soovivad raha kokku hoida. Niigi hoitakse koolitoidu pealt suur summa kokku, et seda enam kõigile pakkuma ei pea. Kõik on arusaadav, kriisiga seoses linna eelarve väheneb ja sotsiaalkulutused suurenevad, aga sellegipoolest ei ole põhjust pakkuda ebatervislikku rämpstoitu. Isegi purgisupid oleks paremad, seal on vähemalt mingi kogus köögivilja.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 18:05; 02.04 21:18; 03.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan neid jutte “vallavaestest” ja “märgi külgejäämisest”:(
Tegemist on ju ometigi täpselt sellesama toiduga, mida teie lastele igapäevaselt koolis pakutakse! St karantiinivälisel ajal. Iga päev sooja toidu võimalus oleks tulus neile lastele, kes on päeval üksi kodus, sest vanemad peavad käima tööl edasi.

Meie loobusime sellest, kuna laps oleks pidanud iga päev KOV-sse kohale minema ja see olnuks ju karantiini rikkumine. Ausalt öeldes oleks asjal rohkem jumet, kui KOV saaks tuua need toidupakid oma autoga kodule lähemale ning jagada autost. Ei peagi päris koju tooma, piisaks juba, kui sots-töötaja sõidaks nt raamatukogubussi Katariina Jee peatustesse ja teatud kellaajal saaksid lapsed sealt paki kätte. Siis ei pea lapsed sõitma ühistranspordis, et KOVsse jõuda, üksi kodusoleval lapsel oleks aga koolilõuna olemas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )


Esileht Koolilaps Koolidest toidupakk